wellness víkend

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním na Slovensku
(hotely, apartmány, chaty, penzióny)

Moderátori: modeor, AJKA

wellness víkend

Odoslaťod jindra 14 Okt 2007, 12:40

Chtěla bych jet v dubnu na wellness víked do lázní na Slovensku. Mám vyhlídnutý hotel "Flora" v Tren.Teplicích, Wellness Patince a Kaskády (Sliač?) :lol: .Můžete mi někdo, kdo v těchto hotelích byl napsat,co vše se dá v rámci pobytu využívat a jaké to tam je? Konkrétně mě zajímají vnitřní bazény, zda je tam vířivka atd. a co je v ceně a zač se platí. V katalogu je to vždy šalamounsky napsané. :? Také mě zajímá kvalita ubytování a strava. Předem velice děkuji. :wink:
Byla bych vděčná, za nějaký jiný návh,ale nemělo by to být moc daleko Střední Slovansko)
jindra
Nováčik

Založený: 14 Okt 2007, 12:31

Re: wellness víkend

Odoslaťod Zuzka 15 Okt 2007, 07:57

jindra napísal:Chtěla bych jet v dubnu na wellness víked do lázní na Slovensku. Mám vyhlídnutý hotel "Flora" v Tren.Teplicích, Wellness Patince a Kaskády (Sliač?) :lol: .Můžete mi někdo, kdo v těchto hotelích byl napsat,co vše se dá v rámci pobytu využívat a jaké to tam je? Konkrétně mě zajímají vnitřní bazény, zda je tam vířivka atd. a co je v ceně a zač se platí. V katalogu je to vždy šalamounsky napsané. :? Také mě zajímá kvalita ubytování a strava. Předem velice děkuji. :wink:
Byla bych vděčná, za nějaký jiný návh,ale nemělo by to být moc daleko Střední Slovansko)

Odporúčam ísť na Podbanské do hotela Permon 4*. V Liptovskom Hrádku treba zísť z dialnice alebo cesty č. 18 na Tatranskú magistrálu smerom na Pribylinu (tu je skanzen slovenskej dediny). V mimosezóne sú ceny nižšie. V hotely Permon je najväčší vitálny svet na Slovensku tzv. Permon´s paradise - 3 suché sauny, 4 parné sauny - rímsky kúpel, eukalyptový, bylinkový, turecký hammam, infrasauna, soľná jaskyňa, vonkajšia vírivka, vnútorné vírivky a bazény, tepidárium, rôzne relaxačné miestnosti, veľký plavecký bazén, fitnes centrum. Na masáže sa treba objednať. Majú tu vynikajúcu kuchyňu - švédske stoly, novú jedáleň čerstvo po rekonštrukcii, je z nej nádherný výhľad na majestátny Kriváň. Izby sú tiež veľmi pekne zariadené. Je to blízko na prechádzky do Račkovej doliny, na Štrbské pleso a do Vysokých Tatier. My do tohto hotela chodíme veľmi často do welness, je tu veľmi príjemne.

Víkendový welness balík stojí 4424,- Sk na osobu ( v tom je - 2x ubytovanie s polpenziou - švédske stoly, 2 vstupy do Permon´s paradise, 2x bazén, 1x uhličitý kúpeľ, 1x relaxačná masáž, 1x fitness,

Viac info nájdeš na adrese:
http://www.hotelpermon.sk/

Pokiaľ mám informácie, tak v slovenských kúpeľoch je prevádzka cez víkendy dosť obmedzená - to je lepšie ísť cez týždeň.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Muchotrafka 15 Okt 2007, 11:27

Co sa tyka Permonu, len male upozornenie. Je nutne si hotel rezervovat minimalne 3 mesiace vopred.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod jindra 15 Okt 2007, 14:26

Tak jsem se dívala na tento hotel a opravdu vypadá úžasně :lol: . Do těch jeskyní je vstup v rámci"paradise" :?: Trošku mne odrazuje dlouhá cesta od nás 340km. To je na víkendový pobyt hodně, ale moc děkuji za tip. Vypadá to nadějně. Děkuji
jindra
Nováčik

Odoslaťod Zuzka 15 Okt 2007, 15:58

jindra napísal:Tak jsem se dívala na tento hotel a opravdu vypadá úžasně :lol: . Do těch jeskyní je vstup v rámci"paradise" :?: Trošku mne odrazuje dlouhá cesta od nás 340km. To je na víkendový pobyt hodně, ale moc děkuji za tip. Vypadá to nadějně. Děkuji

Do solnej jaskyne sa ide v rámci paradise. Čo sa týka vzdialenosti - aj do Dudiniec a na Sliač je to z Moravy ďaleko ako na Liptov. Okrem toho v Dudinciach nieto čo robiť - je to areál kúpelov uprostred polí. Najlepšie sú Piešťany a Trenčianske Teplice. Ale cez víkendy (pokial mám informácie) neposkytujú masáže, bahno a pod .- k dispozícii sú len bazény.

A čo sa týka vzdialenosti, každý rok chodím na otočku na 1 deň do Olomouca na Flóru, na víkend na Žďárske vrchy a dá sa to v pohode zvládnuť.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 16 Okt 2007, 07:28

Katy2 napísal:nie je to tak celkom pravda, bola som na wellness vikende v Trencianskych Tepliciach a sestra aj v Piestanoch. chodime od strvtka do nedele, vramci balicka mame vzdy aj masaze, vacsinou je tam sedacia kupel, a bazen. Bahno som doteraz nemala, ale parafinovy zabal ano. funguje to aj v sobotu. Denne su 3-4 procedury a konci sa v nedelu naobed.

Som rada, že aj kúpele pochopili, že je skupina klientov, ktorí majú čas relaxovať len cez víkend. Nám (cca pred 3 rokmi) boli poskytnuté v Trenčianskych Tepliciach len bazény.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod maruska24 16 Okt 2007, 11:03

mne stále chodia nejaké ponuky od ck Monada a oni ponúkajú rôzne balíčky. Permon je fakt dobrý, len cenovo je vyšší. A údajne naj super je Grand hotel a to v zime, lebo sa dajú robiť aj lyžovačky či zimné prechádzky. Wellnes by malo byť v cene. Osobne som nič podobné nevyskúšlala, nakoľko dovolenky v roku je fakt málo, ale keby som mohla tak určite vyskúšam.
maruska24
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Nov 2006, 19:55

Odoslaťod Muchotrafka 16 Okt 2007, 13:22

V Permone nie je "Spa" zdarma, hotelovi hostia ale platia "iba" 400 SKK za 4-hodinovy vstup, nie je to automaticky v cene pobytu. Teraz maju aj novinku, penzion Permonik, je to zhruba 500 metrov od hotela, taka "chaticka" kde ponukaju v akciovej cene ubytovanie 1000 SKK/noc/osoba. V pripade zaujmu to najdu zaujemcovia na ich webe, tak isto aj rozne balicky a zvyhodnene ceny.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod jindra 16 Okt 2007, 14:15

To: KATY2 a v jaké m hoteli v Trenč.tepl. jste byla? U mne asi vyhraje h. Flora, vychází finančně nejlépe a myslím si, že služby odpovídají ceně. :) Člověk když je někde 2 noci, tak toho stejně moc nestihne. První den se ubytuje a třeítí se už balí domů. Hotel Permon, je opravdu nádherný, ale myslím si, že je lépe tam jet na delší dobu.
A ve FLÓŘE v Trenč. Teplicích jste nikdo nebyl :cry:
jindra
Nováčik

Odoslaťod jindra 16 Okt 2007, 14:25

A v těch Dudincích jste byla v jakém hotelu. Mám před sebou katalog a tam je: Flora,Rubín,Smaragd?A s cenou máte pravdu. Chci jet na víkend jen proto, protože stavíme a na dovolenou nezbyly peníze. Takže si chci užít trošku oddychu a myslím si, že u Vás na Slovensku to bude velice pěkné. Já nepotřebuji vycházky,chci hotel, kde se můžu 2dny jen"válet" :lol:
jindra
Nováčik

Odoslaťod zojinka 27 Apr 2008, 20:09

Na wellness pobyt odporúčam aj hotel Avena Relax*** v Liptovskom Jáne. Je to zrekonštruovaný hotel v peknom prostredí, strava a služby super. Mimo hlavnej sezóny ponúkajú cenovo výhodné balíky služieb, či už pre týždňové alebo víkendové pobyty. Boli sme tam pred 2 týždňami s naším malým ročným drobcom a určite si to ešte zopakujeme :wink:
Obrázok používateľa
zojinka
Nováčik

Založený: 21 Mar 2008, 22:08

Odoslaťod banas 18 Feb 2009, 22:23

:D :D :D Doporučuji Chatu Diana v lázních Patince na jižním Slovensku.Vice na : http://www.patincediana.wz.cz :D :D :D
banas
Nováčik

Založený: 18 Feb 2009, 22:12

Odoslaťod klauduska 19 Feb 2009, 11:07

Tiez sa pripajam k nazoru zojinky......Boli sme tam minuly rok priblizne v tomto case a je to fakt dobry hotelik so sluzbami a stravou a hlavne cenou....Ked je pekne pocasie,da sa ist aj na okolo.....Vrelo teda odporucam hotel Avena!!! :wink:
klauduska
Nováčik

Založený: 15 Feb 2009, 14:43

Odoslaťod Romana235 25 Júl 2015, 20:17

Nie je to síce na slovensku, ale ja odporúčam Luhačovice. Je to predsa iba kúsok, takže ešte ok, može to byť aj k tým slovenským :) Bola som tam na wellness víkende so svojim priatelom, oslavovali sme naše 1. výročie :) Ubytko sme mali v hoteli Alexandria no a musím uznať že zlatík svojim vyberom milo prekvapil :) Vážne luxus! Nasadil sám sebe latku vysoko aby nabudúce prekonal ešte v lepšom tento svoj výber :D Hotel bol fakt skvelý, deti do 12 rokov neubytuvaju, takže pre nás to bolo lepšie, aby sme si užili víkend bez mrnčania a nervoznych mamičiek....Príroda v Luhačoviciach je nádherná, takže keď sme víriviek mali už dosť, šli sme do prírody. Počasie nám tiež vyšlo, takže víkend na 1* !
Romana235
Nováčik

Založený: 25 Júl 2015, 20:04

Odoslaťod zuzihumi 28 Nov 2015, 23:57

tiež odporúčam kúsok od hraníc Luhačovice, naozaj tí česi to vedia robiť lepšie, úplne iný prístup ako na Slovensku :-)
zuzihumi
Nováčik

Založený: 21 Okt 2015, 09:26

Naspäť na Ubytovanie - Slovensko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.