More na Kréte

Všeobecné informácie, história, turisticky atraktívne miesta, atrakcie, výlety, reštaurácie, bary, jedlá, nápoje, špeciality ...

More na Kréte

Odoslaťod Aquana 20 Dec 2006, 18:14

Takže, my sme boli na ostrove Kréta dokopy 2- krát a more sme si bohvieako neuzili. Voda bola pomerne dost studena, neviem, ci to sposobila vysoka teplta vzduchu, ale kazdopadne more na Kréte nie je práve najteplejšie. A ešte dosť často boli na brehu morské rastliny, čo nerobilo z prálvania v mori dobrý dojem. Ale to je asi podmienené časom, konkrétnou lokalitou a počasím. :D
Obrázok používateľa
Aquana
Dovolenkár

Založený: 13 Dec 2006, 18:57

Odoslaťod Ivetta 02 Jan 2007, 10:26

Kréta je strašne veľký ostrov,takže aj kúpanie je veľmi rôznorodé.Na severe bývajú dosť veľké vlny.Stredná a východnejšia časť je kamenistá, na západe piesok.Na juhu je more oveľa krajšie, ale nie teplejšie.
Obrázok používateľa
Ivetta
Cestovateľ

Založený: 07 Aug 2006, 08:29

Plaze a more na Krete

Odoslaťod gabo 18 Feb 2007, 14:17

More na Krete ma opantalo. Azurova farba, priezracna voda, teple vlny pri pobrezi.
Najviac sa mi pacili :D :
Analipsis - chranene zalivy a zalivceky s romantickymi usekmi piesocnatych plazi
Stalis piesocnate plaze snubene azurovym pobrezim
Malia dlhe piesocnate plaze prelinane obcas vstupami pobrezia
v Hersonisos su plaze mensie, obcas pieskove, obcas s kamienkami, obcas s kamenmi alebo skalami, zato je tu v kopci romanticke stare centrum s typicky kretskymi ulickami a pri mori neuveritelne mnozsvo diskotek, barov, restauracii, obchodov, obchodikov, taverien.
gabo
gabo
Nováčik

Založený: 14 Feb 2007, 12:22

Ostrov Chrissi a Elafonissi

Odoslaťod Barbora 20 Júl 2007, 16:02

Podla mojho nazoru najkrajsie more je pri Ostrove Chrissi, robia sa tam kazdy den vylety z mesta Ierapetra a tak isto Elafonissi - zname ako ruzove piesky - pre mna su tieto plaze a more tam urcite na prvom mieste, co sa tyka Krety.

Jednoznacne odporucam aj Vai, Matala, Fragokastelo, Kourna Lake - sladkovodne jazero.
S pozdravom

B.
Obrázok používateľa
Barbora
Cestovateľ

Založený: 01 Apr 2007, 16:49

More v Hersonissos

Odoslaťod janbea 21 Sep 2007, 12:32

More v Hersonissos je krásne, miestami modré, miestami zelené. Horšie je to s plážami. Sú strašne malé a je ich veľmi málo na taký počet hotelov ! Pri bazéne môžem byť kdekoľvek doma. Vstup do mora je väčšinou kamenistý. :oops:
bea
janbea
Nováčik

Založený: 21 Sep 2007, 12:23

Kréta v septembri

Odoslaťod Mariat 27 Júl 2009, 20:27

prosim o Kréte znalých cestovateľov, aby mi poradili, či tam v septembri nefúka veľký vietor a či je more teplé.Zvažujem medzi Egyptom a Krétou ale obávam sa ,či pre Krétu to nie je neskorý termín.
Tiež poradte , či si vybrať severnú Krétu Themis Villas alebo južnú Petra Mare.Cítala som, že na juhu fúka menej.Teplé more je pre nás prioritné.
dakujem za odpovede.
Mariat
Mega Cestovateľ

Re: Kréta v septembri

Odoslaťod Mariat 28 Júl 2009, 12:41

Prosím o odpovede. Veľmi by ste mi nimi pomohli.

////////////////////////////////////////////////////

Mariat, prelozila som ti prispevky sem, nakolko tu by si mohla najst odpovede na tvoje otazky uz aj v horeuvedeních prispevkoch.

Mandarinka
Mariat
Mega Cestovateľ

Odoslaťod miki381 02 Aug 2009, 09:54

Mariat napísal:prosim o Kréte znalých cestovateľov, aby mi poradili, či tam v septembri nefúka veľký vietor a či je more teplé.Zvažujem medzi Egyptom a Krétou ale obávam sa ,či pre Krétu to nie je neskorý termín.
Tiež poradte , či si vybrať severnú Krétu Themis Villas alebo južnú Petra Mare.Cítala som, že na juhu fúka menej.Teplé more je pre nás prioritné.
dakujem za odpovede.

Kréta je krásna, môj najobľúbenejší otrov. Themis Beach- krása odporúčam. Červený piesok, udržiavaná pláž, služby o.k. Tento rok som len prechádzal a rozšírilo sa to tam. Blízko je aj hlavné mesto. Nedostatok-nad morom pri pláži je pristávaci koridor letiska Heraklion. Min. každých 10 min pristáva lietadlo. Po 10-tich lietadlách si ich pretaneš všímať.

Ierapetra- Hotel Petra Mare - najlepší hotel, aj so službami, aký som na Kréte zažil. Neďaleko ostrov Chrissi- Karibik Európy. Veľa Angličanov, ale ide o rodiny s deťmi. Diskotéka-iba pre deti do 23.00. Pláž - hrubý čierny piesok-dá sa. Strava - o.k. Dosť slovenského personálu. Dlhá promenáda. Mesto -nič moc. Je to skátka juh. Vietor je podľa mňa väčší na Juhu-od Líbie je to asi 300 km a dosť fúka. Najväčší nedostatok- obrovské kamenné platne pri vstupe do mora/kvôli podmývaniu pláže/. Po dvoch dňoch nájdeš cestičku ako sa medzi ne prešmykneš.

Všetko má + aj mínus. Bo lsom v priebehu troch rokov na oboch miestach. Ak by som tam šiel znova, neviem čo by som si vybral. Asi Themis Beach. Themis Village vtedy iba stavali, ale pokiaľ viem, všetky služby a pláž sú napojené na hotel. Ale krásne je aj tam, aj tam....Krásny pobyt.
miki381
Mega Cestovateľ

Odoslaťod miki381 02 Aug 2009, 10:04

Mariat napísal:Prosím o odpovede. Veľmi by ste mi nimi pomohli.

////////////////////////////////////////////////////

Mariat, prelozila som ti prispevky sem, nakolko tu by si mohla najst odpovede na tvoje otazky uz aj v horeuvedeních prispevkoch.

Mandarinka

Ešte dodatok. Ja chodím koncom júna. Neodlišuje sa to od septembra. Ešte v novembri je na Kréte 19°C. Počasie na Kréte nie je strašiakom.
miki381
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 02 Aug 2009, 12:22

Mariat napísal:prosim o Kréte znalých cestovateľov, aby mi poradili, či tam v septembri nefúka veľký vietor a či je more teplé.Zvažujem medzi Egyptom a Krétou ale obávam sa ,či pre Krétu to nie je neskorý termín.
dakujem za odpovede.

nebol som na Krete, aj ked sme tam mali ist tento rok, ale s toho co som videl a cital, tak ak ides koli MORU, morskej faune a jeho teplote tak bez vahania EGYPT

cervene a stredozemne more (v pripade Krety, kretske a lybijske) je nebo a zem :)
to co mozes vidiet v cervenom mori hned na plazi pri snorchlovani neuvidis nikde v stredozemnom mori.

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Re: More na Kréte

Odoslaťod laura 02 Aug 2009, 14:41

More na Kréte bolo pre mňa jedno veľké sklamanie. My sme boli pre 3 rokmi oblasť Rethymno - 4 km od mesta - hotel Odyssia beach - nikdy viac. More bolo studené, vstup do mora prudko sa zvažujúci, samá jama- nebezpečný pre deti, vysoké vlny - asi 5 dní červená vlajka- zákaz kúpania, plavčík všetkých vyháňal z mora. Nič pre malé deti, hoci cestovka hotel ponúka ako: pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodný pre rodiny s deťmi. Na pláži bolo kvantum odpadkom, a denne kvantum mačiek. Keď som sa delegátky, ktorá prišla na informačné stretnutie pýtala , kde je ten pozvoľný vstup do mora - jej odpoveď ma "dostala " - vraj sa pri mori na tomto hoteli ešte nebola pozrieť, lebo ona býva na druhom konci ostrova.
Pre mňa bola dovolenka na Kréte tá z horších a Kréta nikdy viac.
laura
Nováčik

Založený: 18 Máj 2008, 14:57

Naspäť na Na dlani - Kréta

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.