Vlastnym autom do BG

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: Vlastnym autom do BG

Odoslaťod VitoPO 01 Aug 2017, 20:26

@kokisp: ja som cez Vanatorii Mici siel tento rok prvý krát, pretože mi doteraz vždy obchvat Bukurešti vychádzal vo veľmi málo exponovanom čase a tento rok som tam bol okolo obeda. Na diaľnici sa mi zdalo docela husto, preto odtiaľ. Od Vanatorii Mici po Vadu LAt cesta tak ako pisuje qwrte, diery nič moc kvalita. Vo Vadu Lat ju akurát dávajú dokopy. Odtiaľ až do Ghimpati je krásna rovná cesta a odtiaľ do Giurgiu asi najhoršia časť, ale cez deň sa to v pohode dalo. V noci by som ale odtiaľ nešiel. V nedeľu cez okolo obeda odhadujem časovú úsporu na cca 45 minút až hodinu oproti obchvatu. V pracovnom týždni to môže byť aj oveľa viac. A ako už bolo spomenuté, radšej pomaly napredovať, ako poťahovať v nekonečnej kolóne na obchvate.
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Odoslaťod qwtre 02 Aug 2017, 05:46

100% pravda 8)
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Založený: 23 Júl 2010, 06:52

Odoslaťod kokisp 02 Aug 2017, 11:51

Pekný deň, ďakujem za rady a odpovede na moje otázky na základe ktorých som sa rozhodol a 07.08.2017 vyrážam smer POMORIE po trase Košice - Miškolc - Debrecen - Oradea - okolo Cluj Napoca - okolo Alba Iulia - okolo Sibiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Jilava - Giurgiu - Ruse - Shumen (Šumen) - Karnobat - Burgas - Pomorie. Ešte raz prajem všetkým, ktorí cestujú na dovolenku príjemnú cestu a šťastnú dovolenku.
kokisp
Nováčik

Založený: 12 Júl 2016, 18:00

Odoslaťod qwtre 02 Aug 2017, 16:08

Drzim palce a prajem stastnu cestu.
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Založený: 23 Júl 2010, 06:52

Odoslaťod Taserda 04 Aug 2017, 10:59

qwtre napísal:@ kokisp:
Cez Vanatorii Mici urcite len CEZ DEN... cesta je malo frekventovana, ale najdes aj vytlk/zaplatu (hlavne na zaciatku po zjazde z dialnice a aj na konci pred Giurgiu) aj "rolety" (zvlneny povrch), takze na to aby si to zihal v noci asi nie je vhodna. Cez den usetri trocha casu a hlavne mas pocit ze nestojis...
Co sa tyka tej druhej otazky: urcite cez Karnobat.

@Taserda:
Nakoniec to dopadlo tak, ze som aj cestou tam aj cestou spat jedol v Route 60. Jedno chutne, porcie velke, ceny nizke a platba kartou. V Rumunsku som nemal ani Lei.

Odporúčam po niekoľko ročnej skúsenosti aj gril pred Kauflandom v Giurgu. Mäso, žemla a kyslá uhorka alebo horčica za 9,60 Lei. Je to síce na stojáka ale malá časová strata a možnosť nakúpiť v obchode. Mäsko je perfektné jemné a veľmi lacné. V ponuke sú aj iné lacnejšie jedlá.pri vchode do obchodu je bankomat Ernste a kávomat. Jedol som tam minimálne 6 krát. Predaj začína ráno po deviatej. Hlavná výhoda je že je to menšia časová strata oproti reštaurácii.
Taserda
Nováčik

Založený: 06 Júl 2017, 16:20

Odoslaťod VitoPO 14 Aug 2017, 13:10

Máme to za sebou
takže sme sa už aj my po dvoch týždňoch vrátili od mora. Vyrazili sme v nedeľu o 14.35 (SELČ) z Varny smer Ruse. Cesta výborná plynulá. Pri platení za most zdržanie cca 5 minút, na colnici v Giurgiu cca 15 minút. Celkom dosť áut aj autobusov, zdržiavali celý proces hlavne ukrainci, rusi a moldavci a skutočnosť, že jednotlivé rady neboli rozdelené na EU a mimo EU. Odtiaľ po krátkej úvahe sme sa vybrali smer Pitesti cez Vanatorii Mici, kde za Vadu Lat pribudlo hádam 10 km nového asfaltu. Na diaľnici benzínka MOL dotankovanie a krátka pauza. Odtiaľ plynulo až za Ramnicu Valcea, obchvatom pre kamióny okolo Calimanesti a po pár km doprava zhustla. Predbiehať sa veľmi nedalo a keď sa podarilo po pár km som zase dobehol iný vláčik. Takto to dosť pomaly pokračovalo až po kruháč pred Sibiu, odtiaľ až po Sebes úplná pohoda, pred Sebesom reťazová havária asi 4-5 áut, minimálne škody, všetci uprataní na krajnici, stačilo spomaliť. Od Sebes smer Turda - Gilau. Za Gilau nás chytila prietrž mračien, takže skoro krokom k hlavnej ceste smer Zalau - Satu Mare. Na hraniciach do HU zdržanie cca 20 minút, opäť chaos a nedelenie na EU a mimo EU + vstup do Schengenu. Z hraníc cez Mateszalku, Kisvardu a Pácin na Veľký Kamenec a cez Trebišov a Dargov domov do Prešova kam sme vošli o 6.40 (SELČ). Výsledný čas nakoniec prekvapil aj mňa, pretože jak na diaľniciach tak mimo nich som nešiel viac ako 120 km/h, skôr menej, aby deťom spiacim vzadu v sedačkách bolo pohodlnejšie. Dokopy trasa merala 1130 km a najväčší prínos vidím v úseku od Gilau po Satu Mare, kde bola minimálna premávka a išlo sa celkom svižne a plynule, k tomu sa pridala určitá úspora času skratkou od Giurgiu na Vanatorii Mici a deti, ktoré väčšiu časť celého putovania prespali, teda neboli nutné dlhšie a častejšie prestávky. Koho cestovanie či už k alebo od mora len čaká, želám pohodovú cestu a užívajte more. O rok zase na Idixed ! :D
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Predchádzajúca

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.