Vlastnym autom do BG

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: Vlastnym autom do BG

Odoslaťod dedotn 13 Júl 2016, 06:50

pre Bundy podľa mňa je to blbosť špz ky su vydavane a schválené eu a v špz ke už je vyznačena krajina štátu,dke je auto evidované,ale krk na to nedám , ale nemýl si to s vyhláškou o prevádzke motorových vozidiel v jednotlivých štátoch EU.Tam si skoro každá krajina prihodi niečo svoje, či už,hasičák, lano, v Rakusku nesmieš mať staršie gumy ako 3 roky aj ked budú mať najazdené len 5 km, najlepšie je vždy si prečítať vyhlášku tej krajiny do ktorej ideš, alebo tranzituješ..
dedotn
Dovolenkár

Založený: 18 Jún 2011, 13:41

Odoslaťod Peter033 13 Júl 2016, 18:32

Ahoj. Už len jednu vec Trasa: Sibiu - Pitesti. Ktorá trasa by bola najlepšia. Nejde o krásu prírody, ale o bezpečný a vcelku aj rýchly prechod. Transalpina, Transfagaraš, alebo priamo na Ramnicu Valcea. Ja to pozerám iba cez mapu, ale zaujímal by ma názor ludí, čo to prešli aj reálne.
Vďaka
Peter033
Nováčik

Založený: 25 Jún 2016, 15:43

Odoslaťod dedotn 13 Júl 2016, 20:39

pre Peter 033 môj osobný názor je Oradea Gilau na dialnicu ,Turda, Sibiju, Pitešť, pred Bukurešťou na Georgia-Ruse,ale to je len môj názor a tadiaľ to poznám mňe sa to vidi, ako dobrá cesta. Peter máme krásnu vnučku Kristinku, ja odchádzam zajtra t.j. štvrtok okolo 15 tej ešte neviem kadiaľ, ked dorazim na miesto dám Ti vediet, ak by si mal problém po ceste volaaj šťastnú a pohodlnú cestu prajem nie len Tebe ,ale všetkým čo cestujú autom k moru a je jedno kam.
dedotn
Dovolenkár

Založený: 18 Jún 2011, 13:41

Odoslaťod Peter033 13 Júl 2016, 20:44

Super!!! Gratulujem Dedo.. :D Tak nech Vám rastie pre radosť... Ok, Jasné... Keby niečo. A v Pomorí sa vidíme :D
Prajem šťastnú cestu.
Peter033
Nováčik

Odoslaťod Bungy 15 Júl 2016, 05:23

Gratulujem dedotn. Chcem sa ešte opýtať, je lepšie ísť cez obchvat Oradea alebo cez mesto? Raz sme išli cez mesto cez deň a zdalo sa nám že to bolo lepšie aj rýchlejšie.
Bungy
Nováčik

Založený: 09 Júl 2016, 07:09

Odoslaťod VitoPO 17 Júl 2016, 05:40

Ja chodím cez Oradeu cez mesto. Ale dopravnej špičke môže byť výhodnejšie prejsť cez obchvat. Takéto veci treba riešiť na mieste operatívne a mať prichystané aj iné alternatívy, resp. nespoliehať sa len na jeden spôsob prejazdu, či len na jednu trasu. Po cestách sa deje všeličo a radšej pár km niečo obchádzať, ako niekde stáť zopár hodín a čakať kedy sa to pohne. :D A určite každému odporúčam zobrať si do auta aj klasické papierové mapy, GPS nie je všemocné a nie vždy pochopí ľudský zámer a občas mu treba takto pomôcť. :D
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Odoslaťod Peter033 21 Júl 2016, 17:16

Ahoj.
Pisem az teraz,nebola moznost netu. Zatial bez diakritiky. Cesta v pohode, troska dlha. Vito PO, mal si pravdu, je to makacka. Tahal som to sam a poviem, po prijazde som mal dost. Najhorsi usek: Sibiu Pitesti. Skoro 5 hod.v kolone. Ale inak pohoda.
Peter033
Nováčik

Odoslaťod Bungy 21 Júl 2016, 20:37

waaaau 5 hodin a čo sa tam dialo? Dúfam že to bola jednorazová záležitosť a nám sa to nestane. A ako si isiel cez oradeu? obchvat alebo centrum?
Bungy
Nováčik

Odoslaťod Peter033 22 Júl 2016, 12:17

Ahoj. Isli sme mestom. Ale islo to v pohode. A kolony? Ja si tie miesta nepamatam,ale vo v jednom bol nejaky festival umenia, alebo take nieco a v dvoch nejaka obdoba naseho jarmoku. Takze jeden pruh bol pouzity ako parkoviska a tak to slo do zipsu. Ozaj, kamiony boli aj tak nacestach.
Peter033
Nováčik

Odoslaťod Juraj1 24 Júl 2016, 20:17

Zdravím Peter033, ako dlho trvala cesta zo SK do BG a späť. Musím si urobiť predstavu, tiež budem ťahať sám. Boli na ceste opravy, ak áno, v kt. úsekoch?
Ďik
Juraj1
Nováčik

Založený: 11 Júl 2016, 15:54

Odoslaťod VitoPO 25 Júl 2016, 11:39

@Juraj1 : momentálne som vo Varne. Pricestovali sme len včera, takže aktuálne prvej ruky. Vyrazili sme v sobotu o 17.20 z Prešova. Maďarsko sme riešili cez Miskolc po diaľnici až za Niyregyházu na Mateszalku a potom smer Satu Mare v Rumunsku. Je to viac kilometrov ale mal som obavy z dlhého čakania na colnici v Oradei. Na hraniciach sme boli cca o 21.30, cestou bolo treba robiť dve kratšie prestávky kvôli deťom a jedno tankovanie doplna v Mateszalke. Na hraniciach sme sa zdržali asi 20 - 25 minút. Potom som držal smer Cluj Napoca a asi 20-30 km pred ním je možnosť odbočenia smerom na Gilau, kde začína diaľnica do Turdy. Potom už klasicky na Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea, Pitesti, obchvat Bukurešti a Giurgiu. Tam do terminálu sme dorazili v nedeľu ráno cca o 8.30, búdku na zaplatenie poplatku sme prešli asi za 5 minút a cez most do BG bez zdržania za ďalších 5. Na BG strane vďaka dôkladným hraničným policajtom ktorí kontrolovali hlavne autá pred nami ďalších 20 minút. Známky som kupoval na OMV Charodeyka, kde som aj zase doplna dotankoval a deti sa trošku vyšantili na miniihrisku za benzínkou. Do Varny k MALLu sme dorazili predpisovou jazdou o 11.00 nášho času. Podotknem ale, že vyššie popísanú trasu mám dobre najazdenú okrem úseku Mateszalka - Gilau. Tam som sa nechal viesť značením a kontroloval to navigáciou v mobile. Navigácia je offline NAVIGATOR z Google store s open source mapami + mapa stacionárnych radarov po ceste. Fungovalo to perfektne celý čas, ale bolo treba sa s tým pred cestou trošku pohrať a naťukať dosť prejazdných bodov, aby ma viedla tak ako som chcel. :D Samozrejme ak budeš cestovať cez deň a nedajbože aj cez pracovné dni, tak treba počítať nejakých 4 - 6 hodín naviac. Proste vtedy je premávka oveľa silnejšia, viac nehôd, cez víkendy jarmoky a iné akcie kde sa to zahustí ešte viac. V rumunsku som cez noc predbiehal dokopy asi 10 kamiónov a 1 - 2 autobusy. Aj osobných áut bolo tentoraz nejak pomenej, takže som diaľnice išiel na tempomat tacho 135-140, mimo obce max. 110 a obce väčšinou do 70 km/h. Ak išli predomnou domáci viac, tak som sa ich držal tiež nech nezavadziam :D
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod Juraj1 25 Júl 2016, 17:53

Ďakujem za radu, trochu ma prekvapili tvoje spomínané mobilne radary od hraníc s Rumunskom. Nevedel som,že sú tam na ceste smer Varna. Ja chcem vyraziť cca 18,00 z Mikuláša ale cez Košice. Ak správne počítam, mal by som byť v Prímorsku cca 13,00 hod.
ďakujem.... ak má ešte niekto dáke rady, uvítam.
Juraj1
Nováčik

Založený: 11 Júl 2016, 15:54

Odoslaťod Bungy 26 Júl 2016, 05:24

Juraj1, nechcem ti brať ilúzie, ale neviem či to dáš za 19hod. Neviem či ideš prvý krát, ale mne cesta prvý krát trvala 22hod. samozrejme nebolo toľko dialnic ako teraz. Určite daj info ako prebiehala cesta.
Bungy
Nováčik

Odoslaťod qwtre 26 Júl 2016, 11:38

@VITOPO:

Vo stvrtok cestujeme domov a chceme sa zastavit vo Varne. Ak mas skusenost, chcem sa len opytat: kde je lepsie sa zastavit? Vo VARNA MALL alebo VARNA GRAND MALL? Obe nakupne centra su blizko seba (stoji medzi nimi len cintorin), ale nechce sa mi behat po obidvoch centrach, takze ocenim Tvoj nazor.
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas, 2018 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Založený: 23 Júl 2010, 06:52

Odoslaťod VitoPO 26 Júl 2016, 12:19

@qwtre

no záleží čo skôr preferuješ, resp. prečo chceš tam ísť. Ak chceš dobre nakúpiť tak určite Varna MALL, v Grand Mall je/bola zase širšia ponuka čo sa stravovania týka. V malom MALLe sme našli len pobočky fastfoodov a asi len dve iné, jedna BG kuchyňa a druhá že vraj stredomorská. To v Grande toho bolo viac + nejaké čínske či thajské reštiky. Aj atrakcie a možností pre deti bolo v Grande viac. Takže zhrniem, nákupy za výpredajové ceny MALL Varna, lepšia strava a vyžitie pre deti Grand MALL . :D
VitoPO
Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.