Vlastnym autom do BG

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: Vlastnym autom do BG

Odoslaťod qwtre 26 Júl 2016, 12:24

Vdaka za odpoved. Nie som "nakupnicky" typ, ale manzelka zaradila do programu IKEU a tak uz urobime aj zakladny potravinovy nakup na cestu... nejake pitie, banice / bagetky, keksy a tak...
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas, 2018 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Založený: 23 Júl 2010, 06:52

Odoslaťod VitoPO 26 Júl 2016, 18:39

@qwtre : popravde ani mne nejak nakupovanie veľmi nevonia :D Ale načo mi je Google keď moja žena vie všetko :D :D :D Len si niesom istý, či na baničky je vhodný hociktorý MALL, to sa skôr obzrieť niekde po ceste, tuším že v Car Kalojan bola šikovná pekárnička hneď pri ceste zhruba v centre obce, ale ruku do ohňa za to nedám. :D
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Odoslaťod Juraj1 28 Júl 2016, 17:48

bungy dakujem za odpoveď, 19 hod. to je pekný čas. Čítal som na nete, že sa to dá urobiť kratšie cca 16 hod. košice - Prímorsko. Ešte mám chvíľku čas pred cestou. Ak má niekto dáke info - dopravné omedzenia.....čokolvek, privítam pred cestou. Ďakujem
Juraj1
Nováčik

Založený: 11 Júl 2016, 15:54

Odoslaťod Juraj1 28 Júl 2016, 18:03

Ešte jedná otázka, ako je to s poplatok za most. Čítam na fóre postrehy od VITO PO, že sa dá dať len 3 eura a vytlačený doklad o platbe známky? Takže nebudem platiť 6 eur? 3 eur budu keš pre pracovníka a mne vráti doklad o zaplatení známky?
Správne som to pochopil?
Juraj1
Nováčik

Odoslaťod Juraj1 28 Júl 2016, 18:19

Nájdem niekde vo fore kde sú stacionárne radary po ceste "speed camera" .
Juraj1
Nováčik

Odoslaťod VitoPO 28 Júl 2016, 18:51

Juraj1 : ona sa tá trasa dá urobiť aj za menej ako hodín, ale nie s rodinou na dovolenku a po prvý krát, ale veď to sám pochopíš keď uvidíš. Ak chceš byť v Primorsku o 13.00 (neviem ktorého času, BG time je +1 hodina ako u nás) tak byť tebou posuniem odjazd z LM minimálne o dve hodiny ak nie viac.
Ono na tom moste to je tak, oficiálne je poplatok 3 Eurá + ti skontrolujú či si zaplatil Vignetu, ale radi to skúšajú hlavne na tých, ktorí sa opýtajú koľko to stojí. V lepšom prípade ti dajú doklad na 3 Eurá, v horšom prípade žiaden. Ja som bol pripravený vyhrážať sa aj zavolaním polície, v RO teraz po korupcii celkom idú aj na najvyšších miestach, ale mám v aute DVR cameru, ktorou by som svoje tvrdenie vedel podložiť. Čiste technicky, pri takejto ceste sú tie 3 Eurá nič, ale z princípu je to od nich svinstvo.
Mapu stacionárnych radarov som dával do pléna tuším niekedy minulého roku na stránke skrz.sk, bulharsko, diskusia, cesta autom, ale aké je to teraz po roku aktuálne a či ten odkaz ešte funguje netuším. Najlepšie urobíš, ak sa zavesíš za nejakého domáceho, ktorý ide tempom ktoré ti vyhovuje a s prehľadom stíhaš, on ti väčšinou spoľahlivo ukáže kde sú stacionárne radary, či policajt s radarom a podobne. Vňčšina kamiónov, dodáviek, autobusov a dokonca už aj mnoho osobných áut jazdí s vysielačkou a posúvajú si informácie čo kde ako atď.
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod Duri 29 Júl 2016, 09:08

za most z RO do BG sa plati rumunom ako som uz pisal aj prilozil fotku 3 EUR, alebo 13 RON - rumunske lei , treba si pripravit presne 3 E ú netreba sa obavat pri plateni za most / Taxă pod Giurgiu – Ruse / beru aj mince a doklad o zaplateni znamky - Rovinety ci uz z pumpy alebo vytlaceny doklad pri plateni dopredu cez internet a nazad bulharom za tento most sa platia 2 EURa alebo 4 BGN - bulharske leva .
Prílohy
cena most 2.jpg
tam rumunom
cena most 1.jpg
nazad bulharom
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Založený: 06 Apr 2007, 07:20

Odoslaťod Peter033 29 Júl 2016, 09:27

Ahoj.
Tak sme doma. Cesta späť ešte inou trasou k hradu Bran(vraj Drakulov).
Trasa celkom v pohode, ale pracovný deň, takže na ochvatoch zapcha.
Cesta tam okolo 21 hodín plus nejaké 2 hod. prestávok, kvôli deťom.
Za Bukurešťou k hranici mobilné radary aj ked bolo okolo pol noci.
Hranice čakanie do pol hodky. Šiel som prvý krát autom, ťahal som sám.
Info pre podobných ako ja- je to štreka a dá zabrať.
Nepodceňujte dobré rady tých, čo to už majú najazdené.
Celkový čas som neriešil. Podstatné bolo dojsť bez problémov.
Vito PO a Dedo TN: Diky za cenné rady.
Ozaj DedoTN. Mrzí ma, že sme s nestretli. Možno nabudúce.
školy som našiel dve a aj Elektru a Tak už viem kde. :-)
Peter033
Nováčik

Založený: 25 Jún 2016, 15:43

Odoslaťod qwtre 29 Júl 2016, 15:18

Bulharsko 2016 je uz od dnes bohuzial minulostou :(

Cesta bola vcelku dobra, az na zdrzanie na hranici a obchvate Bukuresti. Moje tohorocne statisticke udaje z cesty domov:

- dlzka cesty 1230km
- cas straveny za volantom 16 hod. 50 min. (z toho cisty cas soferovania 15hod. 10min., "solichanie" na hraniciu v Giurgiu-Ruse a na centurii Bucuresti 1hod. 40min.)
- prestavky (tankovanie, WC, spanok) 4 hod. 10 min.
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas, 2018 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Odoslaťod dedotn 01 Aug 2016, 07:08

pre Peter 033 Peter vôbec to nerieš aspom budeme mať dvôvod na buduci rok isť znova do Pomoria a potom sa ozaj stretneme a dobehneme aj tento rok, hlavna vec , že si to v pohode zvládol a že sa Ti dovolenka vydarila a boli ste spokojní. Tak sa drž a o rok už naisto sa stretneme.
dedotn
Dovolenkár

Založený: 18 Jún 2011, 13:41

Odoslaťod VitoPO 05 Aug 2016, 12:26

Takže, naše tohtoročné BG už máme aj my za sebou. Späť sme vyrazili v stredu 2.8. z cenra Varny o 17,30 nášho času. Rozhodol som sa neexperimentovať s voľbou trasy, takže som išiel to čo mám za tie roky dobre najazdené. Na hraniciach v Russe večer okolo 20 fronta kamiónov asi 5 km, osobáky pred platbou za most asi 10, dokopy zdržanie asi 5 minút. Od niektorých predomnou pýtali doklad o BG vignetke, odo mňa nič. Na RO strane dokopy nikto, prešli sme za 2 minúty. V protismere to bolo horšie. Tam na moste čakali osobáky, autobusy a kamióny pekne po kope a vzhľadom k tomu ako sa to hýbalo (skôr nehýbalo) tak na vstup do BG čakanie aj hodina. Na obchvate okolo Bukurešti na známej STOPke som bol tretí v poradí, takže zdržanie do minúty. Inak opravovali cestu medzi Ramnicu Valcea a Sibiu pred BEIUS, ale robili to v noci a striedavo púšťali dopravu v jednom pruhu. Tam sme postáli max. 5 minút. Ale premávka aj keď v noci uprostred pracovného týždňa neporovnateľne hustejšia oproti ceste k moru v podobnom čase ale v sobotu. Doma som zaparkoval 3.8. o 10,00. :D
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod Bungy 17 Aug 2016, 17:44

Konečne došlo aj na nás.Zajtra ráno smer Bulharsko :-)
Bungy
Nováčik

Založený: 09 Júl 2016, 07:09

Odoslaťod Duri 30 Jan 2017, 13:10

Presli vianoce, je koniec januara, takze pomaly cas rozmyslat o lete a ceste do BG. Mozno niekomu pomozem, poradim co navstivit, co kde vidiet, zostavit itinerar popisom mojej cesty do BG minuly rok 2016.
Vystartovali sme zaciatkom augusta cca o polnoci zo Strby smer KE, Miskolc po dialnici v HU smer hranicny prechod do RO Satu Mare, na konci mesta natankovanie a ranna kavicka. Dalej smerom na SV do dediny Sapanta na RO UA hranici - navsteva svetoznameho Veseleho cintorina - Vesel cimitirul - Merry Cemetery Săpânța https://ro.wikipedia.org/wiki/Cimitirul_Vesel_din_Săpânța/

dalej smer Sighetu Marmaţiei a navsteva muzea v prirode - skanzenu Muzeul Satului Maramureșean, Strada Muzeului 1, Sighetu Marmației /http://muzeulmaramuresului.ro/
IMG_0732.JPG
vesel cimiturul Sapanta
IMG_0739.JPG
Muzeul Satului Maramureșean

dalej pokracujeme na JV do Barsana, kde je komplex drevených stavieb okolo pravoslavneho kostola - nieco uzasne.Tu obed v klastornej restauracii, domaca strava za babku. Cely tento kraj sa vola Maramures a je proslaveny drevenymi stavbami a hlavne rucne vyrezavanymi branami aj pri novych supermodernych domov,
IMG_0753.JPG
Muzeul Satului Maramureșean

ale aj len tak ponad cestu./https://www.youtube.com/watch?v=LQ7AWfEEnrc/.
IMG_0846.JPG
Maramuresske drevene brany
IMG_0769.JPG
aj ponad cestu

IMG_0786.JPG
Barsana
IMG_0786.JPG
Barsana

IMG_0805.JPG
Barsana
IMG_0814.JPG
Barsana

Dalej na JV smer Praid cez Sovata, tato oblast je znama solnymi banami. Ubytovanie v Praid Pension Medvehaz /http://www.medvehaz.ro/ro/galerie/
IMG_0816.JPG
Medvehaz

vecerna prechadzka po Praid a prieskum kade rano vojst do solnej bane, vecera v zahradnej restauracii pensionu. Rano po ranajkach exkurzia solnej bane cca 3 hod
IMG_0819.JPG
vjazd do salina Praid, do vnutra bane/jaskyne vas vezie autobus
IMG_0822.JPG
salina Praid

IMG_0844.JPG
von z bane

a potom presun cez Korund / uzasna trznica s drevenym a hlinenym riadom, vsetko rucna vyroba a velmi lacne/pokracujeme na JV a potom na Z do Sighisoara /rodne mesto grofa Drakulu/ ubytovanie Gasthaus Altepost /http://gasthaus-altepost.ro/
IMG_0857.JPG
Alte Post Sighisoara
IMG_0853.JPG
Alte Post Sighisoara

IMG_0909.JPG
Alte Post Sighisoara

kusocek od centra stareho mesta - z navstevy Sighisoari velky zazitok.
IMG_0862.JPG
Sighisoara stare mesto
IMG_0906.JPG
Sighisoara stare mesto

IMG_0894.JPG
Sighisoara stare mesto
IMG_0874.JPG
Sighisoara stare mesto

Vecera v pensione a rano pokracujeme smer V kusok po ceste po ktorej sme vcera pricestovali a potom JV smer Cetate Rupea /http://rupeaturistica.ro/cetatea-rupea//
IMG_0943.JPG
Cetate Rupea
IMG_0939.JPG
Cetate Rupea

IMG_0926.JPG
Cetate Rupea
IMG_0922.JPG
Cetate Rupea

rano o 8,oo sme otvarali s pokladnickou pevnost. Navsteva pevnosti cca 2 hod, dalej pokracujeme stale na JV ponad Brasov smer Buzau.
IMG_0950.JPG
aj tak sa da cestovat
.

Obed v Green Garden Nehoiu, hned pri ceste. Pred Buzau v Berca dolava na S - Vulcanii Noroioşi de la Pâclele Mari /https://ro.wikipedia.org/wiki/Vulcanii_Noroioși_de_la_Pâclele_Mici/
IMG_0976.JPG
Vulcanii Noroioşi de la Pâclele Mari
IMG_0954.JPG

IMG_0963.JPG
IMG_0976.JPG

ziadna krasa, ako mesacna krajina, ale velmi zaujimave. Navsteva cca 1,5 hod aj s kavickou v miestnej zahradnej restauracii.
IMG_0977.JPG

Vraciame sa nazad do Berca a pokracujeme ponad Buzau cez Foscani a nad Foscani doprava do Tecuci, navsteva Kauflandu a ubytovanie v Hotel Parc, Bulevardul Victoriei, Tecuci /http://hotelparctecuci.ro/ tvarilo sa to ako 4hviezdickovy hotel, ale dalo sa.
IMG_0978.JPG
Park hotel Tecuci
IMG_0980.JPG
Park hotel Tecuci

Vecera v mistnej restauracii a skoro rano startujeme na vychod smer Oancea na RO a MD, v zivote som nevidel este na RO strane tolko melonov vsetkych druhov a foliakov a sklenikov. Prijazd do colnice Oancea RO - Cahul MD, nieco asi ked ides na druzstvo cez vratnicu, cely vidiek MD asi tak 30-40 rokov za nami. Navsteva mesta Cahul, lahky obed pri nakupnom centre Supermarket Fourchette la Cahul, nieco ako nasa BILLA, nakup vyborneho moldavskeho vina a pokracujeme dalej cez MD na V a potom na J cez Burlaceni na hranicu s RO Giurgiuleşti - Galati, zaujimavy sposob tankovania tesne pred colnici do RO. 2 hrube hranole cca 30-40 cm zrezane na jednom konci, pred pristavenim ku stojanu nastelujes hranole a vylezes autom na ne, tou stranou kde mas nadrz a tankujes co to do, asi aj do prahov auta, zavres nadrz a zlezes dole, velmi zaujimavy pohlad na rumunov ktory tu chodia tankovat, pumpa je asi 500 m od colnice a benzin bol za 0,60 EUR a diesel za 0,50 EUR, vsetko tu je nanase pomery velmi lacne, ale na prijmy som sa radsej ani nepytal ????.
IMG_6412.JPG
Moldavsko Cahul
IMG_6411.JPG
Moldavsko Cahul - Supermarket Fourchette la Cahul

Prejazd cez Galati a prijazd do pristaviska pri Dunaji, Galati Trecere Bac - Navrom Bac, Galaţi, nalodenie na feriboat, tiez velmi zaujimave, ako to tu funguje pri takejto premavke pocas zatvy a nalodovanie kamionov plnych obilia, najskor male auta, potom stredne a nakoniec autobusy a kamiony a celkom na koniec pesi.
IMG_0988.JPG
cakanie na feriboat cez Dunaj
IMG_0997.JPG
na lodi cez Dunaj

Pri vylodovani na druhej strane Dunaja opacny postup v I. C. Brătianu, Tulcea. Pokracujeme cez Tulcea do Dunajskej delta, nieco uzasne - Nufaru, Mahmudia, Dunavăţu de Jos, Sarichioi, Jurilovca,
IMG_6426.JPG
v Dunajskej delte
IMG_6429.JPG
v Dunajskej delte

IMG_1018.JPG
v Dunajskej delte
IMG_6428.JPG
v Dunajskej delte

Sinoe tu ubytovanie v Pensiunea Grindul Lupilor /http://www.grindul-lupilor.ro/, vecera aj ranajky pri bazene na terase, v celom pensione v en vecer sami dvaja - romantika.
IMG_1011.JPG
Grindul Lupirol
IMG_1006.JPG
Grindul Lupirol

Rano presun do Cetatea Histria /http://www.cimec.ro/Arheologie/web-histria// prechadzka cca 2 hod
IMG_1019.JPG
Cetate Histria
IMG_1027.JPG
Cetate Histria

a pokracujeme dole na juh smer BG. Prejazd cez Constanca mangalia a kedze bol piatok okolo obeda v protismere obrovsky cirkus, cele rumunsko prichadzalo na vikend ku moru, takze kolony mozno aj 15 km, ale dole na juh to islo celkom dobre. Prechod cez hranicu Vama Veche RO - Durankulak BG, zastavka v Крапец Krapets u znamych a pokracujeme do Kaliakra /https://bg.wikipedia.org/wiki/Калиакра/
DSC00393.JPG
Kaliakra

cez Balcik /https://bg.wikipedia.org/wiki/Балчишки_дворец/
DSC00415.JPG
Balcik

prejazd cez Varnu so zastavkou v Centralnej kooperatinej banke CCB na бул. „8-ми Приморски полк“ 55, vyborny kurz a da sa zaparkovat hned za bankou pomedzi bytovky. A uz len presun po pobrezi do Pomoria.
Pocas pobytu navsteva vyhlaseneho The Castle of Ravadinovo / https://www.mydestination-bulgaria.com/ ... dinovo/pri Sozopole. Vrchol nevkusu a gycovitosti / umele pavuciny, plavajuci krokodil pomedzi zive labute na miestnom jazere, ten tiez z umelej hmoty, jedine co je na pozeranie je zahrada okolo zamku, ale celkovo zbytocne kilometre a vyhodenych 10 EUR pre dvoch na vstupnom, pri vchode nejaky typek ako zbrojnos a len tak 10 leva , bez listka sup do vrecka, a pri tom cvrkotu hlavne rusky hovoriacich turitov, to je buzines.
IMG_1178.JPG
Ravadinovo
IMG_1177.JPG
Ravadinovo

IMG_1193.JPG
Ravadinovo
IMG_1205.JPG
Ravadinovo aj s umelym krokodilom

Dalsi vylet v piatok do TR mesta Edirne, navsteva miestnej mesity s muzeum mediciny
IMG_1126.JPG
parkovanie pri univerzitnom muzeu mediciny v Edirne
IMG_1061.JPG
univerzitne muzeum mediciny v Edirne

IMG_1076.JPG
IMG_1078.JPG

IMG_1092.JPG
IMG_1125.JPG

a potom navsteva trhov/pazar/
IMG_1127.JPG
piatkova trznica v Edirne
IMG_1129.JPG
piatkova trznica v Edirne

IMG_1141.JPG
trznica v Edirne
IMG_1137.JPG
trznica v Edirne

IMG_1135.JPG
trznica v Edirne

spojena aj s obedom v nasej oblubenej restauracii na pesej zone / aj pred 2 rokmi/.
IMG_1151.JPG
Zindanaltı Meyhanesi Edirne
IMG_1149.JPG

IMG_1153.JPG
IMG_1155.JPG
pesia zona v Edirne

IMG_1156.JPG
obchody v Edirne
IMG_1157.JPG
obchod v Edirne

pri navrate zastavka na nakup v KIPA Edirne - http://www.kipa.com.tr
KIPA.jpg
KIPA Edirne
KIPA.jpg (52.48 KiB) Zobrazená 6627 krát

Po mesacnom putovani navrat zacatkom septembra na SK priamou cestou cez RO, so zastavkou na kavu hned za Pitesti v Popas Valea Ursului, Comuna Bascov, Argeş
Popas Valea Ursului,.jpg
Popas Valea

a samozrejme ako jiz tradicne vecera v Route 60 /http://www.route60.ro/

za Cluj Napoca smerom Oradea.
A uz od oktobra naplanovana cesta na tento rok do BG, ale inou trasou - HU,SRB,MN,AL,GR,TR, uz sa dotahuju detaily.
Tymto aj s prilozenymi fotkami, chcem poradit cestovatelom, aby po ceste aj nieco videli a neponahlali sa co najskor aj za cenu nebezpecia od unavy.
Vsetky prespania po ceste bookujem cez booking.com, uz roky a nedam na nich dopustit, nechcem po celom dni este niekde prave cez sezonu hladat este ubytovanie a co mi povedali aj hoteliery, ze pocas letnej sezon pri obsadenosti ubytovacich zariadeni, ked vidia ze ste v uzkych, mozu si cenu aj zdvihnut a takto dopredu rezervacia aj s pevnou cenou a nic neplatim dopredu, vsetko az na mieste.
Takze stastne cesty v roku 2017 a statne navraty.
Prílohy
route-60.jpg
ROUTE 60 CIUCEA
ROUTE 60 CIUCEA.png
ROUTE 60 CIUCEA
IMG_0705.JPG
vesel cimiturul Sapanta
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod qwtre 26 Feb 2017, 14:39

ahoj Duri, je mozne platit v tom route60 kartou?
BULHARSKO AUTOM:
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Odoslaťod Duri 26 Feb 2017, 19:39

áno aj kartou, ked sedis von zoberu ta dnu ku kase, lebo asi nemaju prenosny terminal, ale da sa
a funguju nonstop, ja som velmi spokojny
http://www.route60.ro - tu najdes aj menu s cenami
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.