Vlastnym autom do BG

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: Vlastnym autom do BG

Odoslaťod qwtre 27 Feb 2017, 17:43

Vdaka za odpoved. Asi sa tam zastavim na ochutnavku :D Rumunske Lei nemenim, stojim len tam, kde sa da zaplatiti kartou...
BULHARSKO AUTOM:
2005 Carevo, 2008 Primorsko, 2009 Pomorie, 2010 Nessebar, 2011 Nessebar, 2012 Sozopol, 2013 Sozopol, 2014 Sozopol, 2015 Sozopol, 2016 Sveti Vlas, 2017 Sveti Vlas, 2018 Sveti Vlas
Obrázok používateľa
qwtre
Dovolenkár

Založený: 23 Júl 2010, 06:52

Odoslaťod Duri 01 Mar 2017, 10:59

ja ti odporucam - Gulas de vita cu fasole boabe
Carne de vita, Fasole, Ardei iute, Pasta de ardei iute.
fazulovy gulas s hov. masom v kotliku super 13,10 Lei
Prílohy
bob.png
Gulas de vita cu fasole boabe
bob.png (144.48 KiB) Zobrazená 7918 krát
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Založený: 06 Apr 2007, 07:20

Odoslaťod Peter033 02 Apr 2017, 19:33

Ahoj Všetci.

Čo sa deje? Na to, že je apríl, je tu dosť mrtvo....
Peter033
Nováčik

Založený: 25 Jún 2016, 15:43

Odoslaťod VitoPO 27 Apr 2017, 15:36

@Duri : náhodou http://www.cffviseu.com/en/Forestry_Railway.html, nebol si? Nemáš viac info trebárs o cestách, ubytku a tak?
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Odoslaťod Duri 27 Apr 2017, 16:09

zdravim, nie este som nebol, ale uz som to obzeral min rok, ale zatial som to nezahrnul do cesty, s ubytkom si myslim ako poznam RO problem nebude zkus tuto stranku, je tam odkaz aj na ubytko, ja osobne robim rezervacie na cestu cez booking.com , ale verim ze sa da zohnat aj na blind
http://www.dusekarpat.cz/rumunsko/mocanita/
ale keby si isiel hore do tejto oblasti Maramures , urcite neobid Barsana
https://www.youtube.com/watch?v=LQ7AWfEEnrc
a cesty hore v Maramures - normalne - da sa , trocha krutenie, ale v pohode
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod VitoPO 02 Máj 2017, 15:44

Duri, vdaka za dalsi zaujimavy tip. Ak by som sa vybral tym smerom a absolvoval nieco, urcite podam report :)
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod kaso 13 Jún 2017, 12:59

Po asi dvoch rokoch zdravím všetkých cestovateľov, predsa len je toto zaujímavé diskusné fórum: V prvých mojich príspevkoch som zastával, obhajoval cestu do BG smerom cez RO a riešila sa tu cesta prevažne smerom cez SRB ako napríklad aj "thomas411977" na str. 14 napísal: "Kazdy chce dialnice ked nie su je problem ked su tak sa hrniete cez RO ... To nedava zmysel...ze je trasa dlhsia je hlavne bezpecnensia a rychlejsia i ked tu o preteky samozrejme nejde....kazdy si vyberie co je pre neho vyhovujuce..." Teraz tu ale všetci riešia len RO trasu... Ja za seba môžem však po šiestich rokoch povedať, že som sa asi preorientoval na SRB verziu, i keď nie je vylúčené že ideme kombinovane = do BG SRB stranou a naspäť RO, alebo naopak. Cez SRB je to každopádne skutočne zo západu SR rýchlejšie a šikovnejšie. Trebárs DedoTN tiež píše že sa nudí touto stranou, no my tento rok ideme do Sozopolu z TN s prestávkou v Belehrade - prespatie na hausbóte na Dunaji s raňajkami. Dá sa aj táto trasa pekne spríjemniť rôznymi peknými zážitkami a pohľadmi. Nad Sofiou v pohorí Vitosha je nejaký český farmár, ktorý chová kozy, ovce... Neboli ste tam náhodou niekto? Radi by sme sa tam zastavili. P.S. My sme raz túto trasu (BA - Burgas) absolvovali za 14 hodín, popisujem to na str.22, ale teraz preferujem po ceste zastaviť, prespať na nejakom peknom mieste, niečo nové zažiť a na druhý deň všetci odpočinutí pokračovať. Naspäť asi pôjdeme cez RO, kde by sme asi prespali niekde na polceste, vychádza mi to Transfagaras, Bran, Slanic Prahova, ešte neviem. V BG sa mi páči jaskyňa Devetashka no neviem to zakomponovať do trasy, je to od ruky. Ešte jedna otázka na Duri-ho, budete tento rok vystupovať v Pomorí so súborom?
Prílohy
devetashka-cave.jpg
jaskyňa Devetashka
djerdapskaklisura.jpg
Dunaj tu má okolo 80m hĺbku...
iron-gates.jpg
Dunaj blízko Belehradu
Danube_Iron_Gate_05.JPG
aj toto sa dá vidieť SRB stranou
Obrázok používateľa
kaso
Dovolenkár

Založený: 05 Júl 2011, 10:32

Odoslaťod VitoPO 14 Jún 2017, 07:49

@kaso : no vieš, za poslednú dobu to tu v podstate nežije. A keď debatujeme, tak poväčšinou samí východniari. :) Preto sa asi rozoberá skôr cesta cez RO, pretože nám je to cez SRB trošku naokolo. :) Samozrejme aj v SRB je čo vidieť, to nikomu nikto neberie. Ak máš chuť a čas zájdi sa pozrieť do Majdanpek, asi najväčšia povrchová medená baňa v strednej a východneju Európe.
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod kaso 28 Jún 2017, 08:37

Vito, máš veru pravdu, cca 2 roky som tu nebol a akosi to tu prestalo žiť = okrem Teba žiadna odpoveď, ani Duri ništ neodpovedá... ide to tu tuším dolu vodou... :shock: :D
Obrázok používateľa
kaso
Dovolenkár

Založený: 05 Júl 2011, 10:32

Odoslaťod kokisp 28 Jún 2017, 15:40

Ahojte, mám na Vás menšiu prosbu o radu. Chcem sa opýtať, kde som mohol minulý rok zlé odbočiť pri návrate domov z Bulharska cez Rumunsko, ak som nešiel normálnou cestou z Cluj Napoca, ale hodilo má to na starú cestu, ktorá je v rekonštrukcií a trápil som sa po kopcoch a zákrutách, ktoré viedli po rozkopanej ceste, teda po stavenisku, takže kde by som si mal dať pozor, ale čo všetko pozadávať do navigácie ??? Ďakujem za rady, pekný deň a príjemné dovolenky
kokisp
Nováčik

Založený: 12 Júl 2016, 18:00

Odoslaťod VitoPO 28 Jún 2017, 17:21

Pri Sebesi si nezisiel z dialnice ale podla navigacky,ktora ta poslala kilometrovo najkratsou cestou z Devy na Oradeu. Vacsina ludi co ide prvy krat bez pripravy to absolvuje v opacnom smere a cestou naspat uz si da pozor. :)
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod Duri 29 Jún 2017, 09:22

vcera som sa vratil z Pomoria, oproti minulemu roku po ceste nic nove, len madari zdrazeli dialnicnu a aj bulhari isli hore s cenou za cesty, ale inac ziaden novy usek cesty. Pri Turde smer Sebes robia, ale este neotvorene a aj na konci dailnice v HU pri Debrecene idu pokracovat dalej, ale tiez este nic. Pri ceste tam kolona kamionov mostom dole do colnice, ktora sa da obehnut do colnice ked nejde nic oproti a nazad kolona uz na moste dole, tiez sa da obehnut.
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Taserda 07 Júl 2017, 09:17

Môžeš nám napísať ceny palív aby sme sa zorientovali kde tankovať? V roku 2016 bola nafta najdrahšia v RO, v BG cena ako u nás, benzín lacnejší. Dakde na nete pred časom som zazrel že rumuni polacneli. Bolo by dobré ak by sa to tu "zverejňovalo".
Taserda
Nováčik

Založený: 06 Júl 2017, 16:20

Odoslaťod Duri 07 Júl 2017, 09:34

Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Taserda 07 Júl 2017, 10:47

Vďaka, tak sa to vrátilo do starých koľají. Pre mňa nafta zase v RO za 1,04€ v priemere. RON išiel dole a možno to pomohlo.
Taserda
Nováčik

Založený: 06 Júl 2017, 16:20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.