Fórum o dovolenkách • - vlakom, autobusom alebo letecky?

vlakom, autobusom alebo letecky?

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: vlakom, autobusom alebo letecky?

Odoslaťod mandarinka 03 Feb 2009, 16:53

Nie je nad POHODU V LIETADLE,,,

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod Erik18 11 Júl 2009, 17:04

Moja particka sa rozhodla pre cestu do bulharska vlakom, v dobe, kedy sme kupovali dovolenku uz letecke spojenie vychadzalo dost draho a cesta autobusom to je pre silne povahy. Cena spiatocneho listka vysla na hlavu cca 110 €, cesta trvala zhruba 28 hodin (zabudol som dodat,ze sme cestovali v lezadlovom kupe). Cca polku cesty sme prespali. Ako alternativa za autobus ktory na dlhe cesty povazujem skor za muciaci nastroj je to vyborne. Tento vlak je iba sezonna zalezitost premava iba 3 mesiace Od konca juna, do zaciatku septembra, ide 3 x tyzdenne, vagony su rozdelene podla narodnosti, t.j. slovaci v slovenskom, cesy v ceskom..., kazdy vagon ma tzv. delegata ktory pozbiera listky. Tento clovek ma k dispozicii "bufet" (parky, klobasa, pivo, tvrde, kava, hygienicke potreby...)

PS: Odporucam dovolenkarom nesnazit sa obhliadnut si mesto Burgas, jeho najvecsia kvalita spociva v tom, ze ma Macdonald a tym to zacina a konci, najst potraviny je hadankova hra na niekolko hodin.(v centre sa nachadzaju takmer vylucne kaviarnicky a stanky, potraviny sa daju v centre aj sirsom okoli zratat na dvoch prstoch a najst ich je fakt peklo) Milion zobrajucich ciganov, spina a komunisticke nestavby, v tomto meste si poviete vetu: zlate Slovensko...
Erik18
Mega Cestovateľ

Odoslaťod fairy 29 Júl 2009, 20:18

Išli sme vlakom z BA do Burgasu. Cena spiatočného lístka na dvoch ľudí 210 € a miestenky za 37,60 €.
Cena bola akciová a na cestovné bola uznaná zľava na skupinový lístok.
Ležadlové vozne boli miešané. Oba razy sme cestovali v kupé s Čechmi. Síce bolo horúco, ale lepšie cestovanie ako v autobuse. Steward bol vždy po ruke. Najhoršie však bolo meškanie. Tam aj naspäť to trvalo viac ako 1,5 hodiny. Maďari neskutočne zdržovali.
Ceny vo vlaku:
pivo Gambrinus 10°... 1 €
pivo Budwar 12°...1,40 €
0,25 l voda ... 0,70 €
párečky (5 ks) s chlebom a horčicou al. kečupom ... 1,60 €
guláš s chlebom .... 2,90 €
a pod.
Obrázok používateľa
fairy
Dovolenkár

Založený: 14 Apr 2009, 07:58

Odoslaťod mandarinka 30 Júl 2009, 13:43

Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 30 Júl 2009, 15:25

no ja som bola vzdy za lietadlo,mna vysla letenka aj spiatocna za 100eur ..pohodicka kavicka som tam za hodku a pol :)
Hosť
Mega Cestovateľ

Vlakove spoje do Burgasu - sezona 2010

Odoslaťod mandarinka 04 Máj 2010, 06:43

V letnom období budete môcť využit pri cestovaní vlakom do Bulharska priame ležadlové vozne z Košíc / Bratislavy do Burgasu.

Spojenie Bratislava – Burgas (R 471/1183)

Bratislava odch. 04:55 hod.

Burgas prich. 09:20 hod.

Priame ležadlové vozne z Bratislavy do Burgasu budú premávať v stredu, piatok a v nedeľu od 18. 06. 2010 do 19. / 20. 09. 2010

Spojenie Burgas- Bratislava (R 1182/470)

Burgas odch. 19:25 hod.

Bratislava prich. 23:20 hod.

Priame ležadlové vozne späť z Burgasu do Bratislavy budú premávať v pondelok, štvrtok a v sobotu od 19. 06. 2010 do 20. / 21. 09. 2010

Spojenie Košice – Burgas (R 1381/1183)

Košice odch. 05:02 hod.

Burgas prich. 09:20 hod.

Priame lezadlové vozne z Košíc do Burgasu budú premávať v nedeľu od 20. 06. 2010 do 29. / 30. 08.2010

Spojenie Burgas - Kosice (R 1182/1380)

Burgas odch. 19:25 hod.

Košice prich. 23:05 hod.

Priame lezadlové vozne späť z Burgasu do Košíc budú premávať v pondelok od 21. 06.2010 do 30. / 31. 08. 2010

Pri cestovaní do Bulharska je najvyhodnejšie využit zakupenie zľavneného spiatočného cestovného lístka z ponúky City Star.
Viac info:
http://www.slovakrail.sk/index.php?id=c ... re-kazdeho

Cena spiatočného cestovného lístka z ponúky City Star, pre uvedené vlakové spojenie, na trase Košice / Bratislava – Burgas a späť je 140,00 EUR pre 1 osobu v 2. triede vlaku.

Pri cestovaní do Bulharska a využití ponúky City Star sa deti, ktoré ešte nedovršili 4 roky, prepravuju bezplatne, deti od dovršeného 4. roku do dovršeného 12. roku sa prepravujú za zľavnené cestovné. Cestujúci od dovršeného 12 roku platia obyčajné cestovné.

K cestovným lístkom je potrebne zakupiť aj ležadla :

- ležadlo v 6-miestnom kupe pre jednu osobu a jednu cestu je v cene 9,4 €.

- ležadlo v 4-miestnom kupe pre jednu osobu a jednu cestu je v cene 14 €.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Ako do Bulharska?

Odoslaťod Marcel357 21 Jún 2011, 14:25

Čaute ;) ideme so Bulharska a chcem sa spýtať čo je lepšie ísť tam autom alebo vlakom??
ĎAKUJEM
Marcel357
Nováčik

Založený: 21 Jún 2011, 14:22

Odoslaťod vrabec 22 Jún 2011, 20:00

Moj kolega siel autom a mal v rumunsku nehodu a kopu starosti a penazi, aby sa vobec dostal domov. V aute sa nevyspis ale mas ho kedykolvek poruke a prides s nim az na miesto, ked sa nieco stane, mozes hned ist.
Ja som siel kedysi vlakom lezadlovym po 6 miest v kupe. Do druheho vagona sa nedalo prejst. Ako bolo v prispevku vyssie spomenute bufet a ostatne, V Rumunsku na stanici žobrali deti.
Vlak isiel Warsava-xxxx-Puchov-Leopoldov-Sturovo-xxxxx-Ruse-xxxx-xxxx-Burgas. Vtedy stal vlak dlho na hraniciach a sli sme 36 hodin. Na vrchnom lezadle 6 miestneho kupe, je priserne horko.
Kolega tam pred rokom siel 25hodin. Myslim ze autobusom.
Autobusom nad 10 hodin je ako za trest. Priserna bolest, nevyspaty. Na dovolenku si idem oddychnut a nie sa 3 dni zotavovat z cesty a po spiatocnej ceste okamzite do prace. Aj ked je to neoplan alebo iny lux bus.
Doporucujem vlakom. Najpohodlnsie je lietadlom. Je to za 1,40hod. Mozu nastat na letisku problemy, napr meskanie.
Vo vlaku sa mozete pohodlne najest, hrat sachy, karty ist na wc, otovrit okno. V buse je to wc len pre male deti.
vrabec
Nováčik

Založený: 12 Jún 2011, 20:22

Odoslaťod mandarinka 22 Jún 2011, 20:25

Kazdy typ dopravy ma aj svoje klady aj zapory.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod seba 29 Sep 2011, 17:32

Chcem sa spýtať tých, čo už absolvovali cestu do Bulharska vlakom, ako postupovali pri zajednaní dovolenky, či skôr kupovali lístky a miestenky na vlak a potom ubytovanie, alebo naopak, či sa dá zabezpečiť odvoz v Burgasu zo stanice do hotela, resp.či s tým má niekto skúsenosť, príp.akú dopravu doporučujete aj kvôli cene? Kedy železnice dávajú na verejnosť časy a dni odchodov vlakov, nie je to až niekedy na jar? A neviete mi povedať, koľko by ma stál spiatočný lístok zo zľavovým systémom City Star pre 4 dosp.a 3 deti 8,10 a 1,5 ročné aj s ležadlami(to malé by spalo so mnou)? Chodili vlaky do Bulharska len 1x týždenne, alebo viackrát? Akosi to neviem nikde nájsť. Budem veľmi rada, keď mi niekto poradí, neboli sme nikdy v Bulharsku a autom sa neodvážime.
Seba.
seba
Cestovateľ

Založený: 20 Nov 2009, 14:15

Odoslaťod tomas_fashion 16 Nov 2011, 10:55

Vlak má niečo do seba! Samozrejme trvá to dlho, ale je to niekedy celkom romantika - a môžeme pozorovať krajinu, ktorou prechádzame. Ja mám veľmi rád cestovanie vlakom..
tomas_fashion
Nováčik

Založený: 16 Nov 2011, 10:41

Odoslaťod marek879 04 Dec 2011, 07:58

Rad cestuji vlakem i delsi trasy. Neni nad sledovani krajinky z vlaku.Letadlem skoro vubec.
marek879
Nováčik

Založený: 03 Dec 2011, 23:05

Predchádzajúca

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.