Bulharsko - strava AI

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Bulharsko - strava AI

Odoslaťod lucia 01 Jún 2009, 09:56

Ahojte,
chcem sa na tomto mieste dozvediet čo najviac o možnej dovolenkev Bulharsku. Sme 4členná rodina s deťmi vo veku 7 rokov a 1,5 roka. Uvažujeme o Bulharsku , prip. Grecku - nejaky last minute, v tichej oblasti, s blizkostou pri mori.. no a tu sa musim trochu "zaseknuť",lebo neviem ci v krajine Bulharsko je AI nejak vynimočný,príp. či by ste mi ho odporučili, alebo nie. ... Viem,že v krajinách Tunis a Egypt by som o AI asi už dlho neuvažovala, a brala by som to ako samozrejmosť.. ale tu sa nejak váham, áno - či nie? a viem,že je tu rubrika aj o Grecku, tam napíšem podobne - AI v Grécku áno - či nie.. skúste mi niekto poradiť,dakujem zatial
lucia
Nováčik

Založený: 15 Aug 2006, 09:16

Re: Bulharsko - strava AI

Odoslaťod mandarinka 01 Jún 2009, 10:44

Strava AI v BG nie je moc preferovana- ak tak v hoteloch väščích letovisk, ty pises,ze by si rasdej kludne miesto, a to Slnecne pobrezie, Zlate piesky teda nie su- kde by si mohla mat AI . Myslim,ze v BG ti tento typ stravovania ani netreba,nakolko v uliciach- v samoobsluznych restauraciach,Restauraciach, Mechanach,v stankoch v uliciach si mozes kupit a dopriat si to, na co mas prave chut, a stale za celkom slusne ceny.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod janik 01 Jún 2009, 10:48

Ahoj, myslim, ze Grecko a Bulharsko sa v tomto nedaju celkom porovnavat. My sme v Grecku mali all inclusive a urobili sme dobre, lebo stravovanie v restauraciach nebolo prave najlacnejsie a v ramci AI sme mali moznost dennodenne si dosyta vychutnavat uzasnu grecku kuchynu (najma preto, ze sucastou jedalnicka boli predovsetkym vsemozne grecke speciality). V Bulharsku bola kuchyna rovnako vynikajuca, ale po porade so skusenejsimi cestovatelmi sme sa rozhodli len pre pobyt s ranajkami. To iste odporucam aj Tebe. Restauracie v Bulharsku ponukaju jedla za normalne ceny, my sme boli napriklad na Zlatych pieskoch, ktore su vraj najdrahsie, a ceny v restauraciach boli porovnatelne s cenami u nas, pripadne i nizsie. O supermarketoch ani nehovorim. A hlavne, Bulhari su velmi pohostinni a zdvorili a pocas vecere sa o nas starali naozaj kralovsky. Bezne nas prisiel privitat majitel alebo veduci, ponukol nas mastikou na ucet podniku, syn dostal nejaku sladku pozornost a o kvalite jedla nehovoriac. :) Tolko moj nazor. Prijemnu dovolenku. :wink:
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod liba 01 Jún 2009, 16:37

Píšu ze své zkušenosti,v Bulharsku opravdu není třeba Al,protože v každé restauraci i stánku se dobře a lacino najíte z velkého výběru jídel.Skoro všechny jídelníčky si přečtete v slovenštině nebo češtině,takže se nemusíte bát ani toho,že si nebudete umět vybrat.Hlavní jídlo se pohybuje cenově od 4-12leva,pivo 1.50-2lev. Pro lehké počty-1lev je našich 15Kč.Ale záleží také na tom,za kolik máte Eura.Pro děti omelety s čokoládou,džemem,různé buchty,to vše koupíte na každém rohu.Doporučuji snídaně,nanejvýš polopenzi.Sluneční pobřeží,Nesebar ani Zlaté písky však rozhodně nejsou nejklidnější destinací.Ahoj Liba. :D
Obrázok používateľa
liba
Dovolenkár

Založený: 26 Mar 2009, 18:28

Odoslaťod mandarinka 01 Jún 2009, 18:09

Libka, my Slovač tie Eura uz mame kazdy dozivotne - 1euro za 30,1260 slovenskych korun...
cize v prepocte kurzom 1,95Lv za 1 euro ,je to 15,45 byvalych SK alebo 0,51euro za 1LV
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod liba 01 Jún 2009, 19:30

Darinko,věříš,že mě to vůbec nedošlo? Úplně jsem zapomněla,že eura už u vás normálně fungují.Prostě pro mě jste pořád ti nejbližší,tak jako dřív.A na tom se nic nezmění,ať máte eura nebo my koruny.A přeji vám všem jen to nejlepší,ahoj,Liba.
Obrázok používateľa
liba
Dovolenkár

Odoslaťod mandarinka 02 Jún 2009, 05:44

Nevadi Libo...
Aj ked sme v teme -STRAVA V BG, asi sem,alebo kvoli tomu zalozim novu temu na tie skvele recepty co mi posielam, nech si aj ini ukuchtia...

Aj ked nie su to typicke bulharske- budu chutit vsetkym,ktorí su BG-RH FAKTOR pozitív.. :D
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 02 Jún 2009, 07:47

Dámy dakujem, ešte ak mi môžete odpuručiť konkrétnu oblasť, budem veeeľmi povdačná, príp. nejkaý slušný hotel - aspon 3*, s bazénom, blízko pláže , aspon tie ranajky, skôr kľud ako rušný život. Dakujem
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod lucia 02 Jún 2009, 07:48

Ten príspevok hore, je môj.. a ešte by som k tým požiadavkám dodala - blízko nákupných možnosti...
lucia
Nováčik

Založený: 15 Aug 2006, 09:16

Odoslaťod mandarinka 02 Jún 2009, 09:02

Napis mi SS ak chces, a skus viac specifikovat- chces sever ci juh, mensie letovisko, ked chces klud, alebo chces klud niekde na okraji väščieho letoviska,? -tam su potom nakupne moznosti nie take ako v centre... Tento problem ze dovolenkari potrebovali poradit-kde kam-sa tu preberal uz vo viacerych temach - skus zalistovat...

viewtopic.php?f=11&t=3108

viewtopic.php?f=176&t=973

viewtopic.php?f=176&t=1071

viewtopic.php?f=176&t=521
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod liba 02 Jún 2009, 15:18

Mandarinka-receptů mám spoustu,pokud tím udělám někomu radost,není vůbec žádný problém.Dej mě pak vědět,abych to nepřehlédla,ahoj. :D
Obrázok používateľa
liba
Dovolenkár

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.