Kitten

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá,
Architektúra, Kúpelné mestá, Pamiatky

Moderátor: mandarinka

Kitten

Odoslaťod peto11 01 Aug 2006, 15:31

Rad by som sa opytal ci bol niekto toto leto v Kittene a aka bola cistota plazi a co nocny zivota, zabava a ceny. Inak ake hotely mozete odporucit?? Vdaka za kazdu odpoved
peto11
Mega Cestovateľ

hotel

Odoslaťod ufo999 14 Aug 2006, 08:32

Odporucit mozem hotel Slaviny Sea, je asi 50m od plaze.Ceny ako u nas.Vazne.More v celku ciste a na plazach trochiu viac spakov ako som si myslel, ale da sa to.
ufo999
Mega Cestovateľ

Re: hotel

Odoslaťod Hela 17 Aug 2006, 08:21

ufo999 napísal:Odporucit mozem hotel Slaviny Sea, je asi 50m od plaze.Ceny ako u nas.Vazne.More v celku ciste a na plazach trochiu viac spakov ako som si myslel, ale da sa to.
Hela
Mega Cestovateľ

Re: hotel

Odoslaťod Hela 17 Aug 2006, 08:23

ufo999, chcem sa opýtať na hotel Slaviny Sea, nakoľko som si tento hotel vyhliadla na budúci rok. Je pri severnej alebo južnej pláži? Čítala som, že na jednej z pláží je aj tobogán, len nikde som sa nedočítala, na ktorej z nich. Nevieš, na ktorej? My tam chceme ísť kvôli potápaniu. Vieš mi dať nejaké info ohľadom potápania? Ak by si mi mohol poslať nejaké fotky, budem rada (helena.pavleova@t-com.sk). Je v izbách chladnička? Aký je prístup do mora, máme totiž malé deti.
Hela
Mega Cestovateľ

Re: Kitten - Bol tam niekto tento rok???

Odoslaťod jaja 17 Aug 2006, 22:02

peto11 napísal:Rad by som sa opytal ci bol niekto toto leto v Kittene a aka bola cistota plazi a co nocny zivota, zabava a ceny. Inak ake hotely mozete odporucit?? Vdaka za kazdu odpoved

v utorok som sa vrátila z Kitenu, pláže boli celkom čisté, chodili tam chlapci s vrecami a zbierali odpadky, more je čisté, nočný život iste bol keďže sme rodina s malými deťmi neabsolvovali sme ho ale počuli sme z diaľky ruchy, ceny sú super treba trošku vybrať reštiku nie všetky sú lacné, no neviem čo by si ešte nám tam bolo naozaj dobre.
jaja
Mega Cestovateľ

Kiten

Odoslaťod mandarinka 11 Jún 2007, 21:55

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

KITEN

Odoslaťod mandarinka 20 Júl 2007, 17:35

Prímorské mestečko Kiten (1 000 obyvateľov) leží na skalnatom polostrove vzdialenom 60 km južne od mesta Burgas, v tesnej blízkosti strediska Primorsko. Oblasť vyniká mimoriadne zdravou klímou a veľmi zaujímavou prírodou v okolí.

Kitenský záliv je považovaný za jedno z najkrajších miest južného Čiernomoria. V miestnom prístave pôsobí jachtársky klub.

Taktiež v Kitene bola v ostatných rokoch otvorená celá rada nových reštaurácií, hotelov a kaviarní. Malá rybárska obec sa premenila na čulé rekreačné centrum.

Obrázok

V pozadi juzna plaz PRIMORSKA
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 26 Nov 2007, 17:17

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod cestovatelka 05 Máj 2008, 16:52

ahojte vsetci.tento rok s achystam v juli na dovolenku do kitenu, penzion krasi.budem velmi rada ak mi ot omto stredisku poslete nejake to info a eeste viac sa potesim aj fotkam.v kitene so muz bola niekolko krat, ale zatial este na dovolenke nie tak ma zaujima co a ako.idem tam s priatelom tak ma zaujima vsetko.ake su tam ceny v podnikoch a na trhu so zeleninou a ovocim.ake su tam podniky a obchody.prost ezaujima ma uplne vsetko info co mi mozte o kitene poskytnut.za vsetky odpovede vopred dakujem.p.s.:a hlavne budem velmi stastna ked bude niekdo vediet viac o penzione kde idem ako je napisane v katalogu..dakujem za kazdu odpoved..
cestovatelka
Cestovateľ

Založený: 24 Júl 2007, 13:22

Re: Kitten

Odoslaťod mandarinka 11 Feb 2009, 16:05

HISTÓRIA
Dedinu zalozili osadníci z Odrinska. Ale historické korene osady siahaju až do dávnych čias. Dôkazom je stará amfora od 6. storočia pred Kristom, ktorú nájdete na Južnej pláži.
Kiten je nástupcom mestecka- (obce) Urdoviza - nachádzajuceho sa na samom konci vybezku- mysu..
Rimania ho nazývali Oroudiza.
Mesto existovalo až do pádu tureckej nadvlády, potom bolo opustené.
Mozte este stále vidieť trosky mestá ležiaceho na vybezku-polostrove.
Prvý názov obce Urdoviza - bol po mladej krásnej bulharskej žene Staňi Urdovizacovej, ktora utiekla zo sultanoveho haremu . Sultan za jej odvahu jej prisľúbil dat take uzemie pody, ktore sa jej podarí prejst od svitania do zotmenia. Staňi sa podarilo prejst cele pohorie Strandza.
Nakoniec ona a jej kôň zomreli na Severnej pláž v Kitene, preto až doteraz nesie názov Atliman -záliv (dosiahnuty,prejdeny)na koni.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Re: Kitten

Odoslaťod juraj193 26 Mar 2012, 18:13

V Kitene som bol minulý rok a dovolenka bola super.Všetko čo som potreboval bolo,super hotel ,dobrá cesta tam aj spet,pekné počasie.Cítila sme sa super a uvažujem napriek tomu že milujem Grecko sa tam znovu vrátim tento rok.Super mestečko a každý si tam určite najde to čo hladá.
juraj193
Nováčik

Založený: 10 Máj 2009, 11:12

Naspäť na Oblasti v Bulharsku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.