Pre turistov ktorí si obľúbili Pomorie

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá,
Architektúra, Kúpelné mestá, Pamiatky

Moderátor: mandarinka

Bol už niekto v Pomori????

Odoslaťod Jozef 01 Aug 2006, 13:01

Ideme tam s rodinou tak nejake info nezaškodi.Teplota mora orientačné ceny a tak... Dakujem
Jozef
Mega Cestovateľ

Odoslaťod silva 01 Aug 2006, 13:01

Minulý rok sme boli v Pomorí, mne sa tam páčilo. Úzke uličky, dom na dome, tu na fóre sa vyjadrovali, že sa im tam veľmi nepáčilo, ale to je vec pohľadu. Ja som si tam oddýchla, dobre som sa tam cítila,pláž a more bolo super. V meste skvelá atmosféra, obchody a reštaurácie pootvárané do polnoci, veľa slovákov. Prajem ti príjemnú dovolenku!!!
silva
Mega Cestovateľ

Odoslaťod rea 01 Aug 2006, 13:02

ahoj ja som sa odtial vratila asi pred mesiacom a nemam ziadne vyhrady myslim ze by ste mohli byt spokojny...
rea
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Eva 01 Aug 2006, 13:02

Boli sme v Pomorí celá 5členná rodina/deti vo veku16,15,12,/a bolo super.Hotel sme mali cca 100metrov od pláže.More je väčšinou s vlnami málodeky kľudné, deťom sa páčilo hojanie na vlnách a syn sa naučil skákať do vln. Čo sa týka jedla, je dobré len si treba vedieť vybrať. Keď sme chceli jedlo, ktoré sme nepoznali, spýtali sme sa obsluhujúceho personálu a nikdy sa nám nestalo, že by sme sa nedorozumeli. Dokonca nám povedali postup prípravy.Môžem povedať, že komplet obed alebo večera s pitím a dezertom nás celú rodinu nikdy nevyšla viac ako 550-700 Sk.A to sme nešetrili. Večer je mestečko ešte krajšie, plné ľudí, v úzkych uličkách ma prekvapili ľudia sediaci na priedomí, ženy mali ručné práce , alebo len tak sedeli. Sú tam aj diskotéky, aj tiché miesta pri pláži kde sa dá sedieť aj dlho do večera. V centre hrá kapela na počúvanie, sem tam robia aj kultúrny program pre mladých aj pre pokročilých.Boli sme aj na fakultatívnom výlete v bulharskej dedine a dobre sme sa zabavili.Tam je program zostavený pre malé aj väčšie deti. Pre dospelých je program veľmi zábavný. Je tam pošta, ktorá je otvorená do 23,00 a dá sa volať hocikam.Hovory na Slovensko sú oveľa lacnejšie ako cez mobil alebo kartu. Chcem ešte dodať jednu vec. Skôr ako vycestujete do Bulharska,/ale aj do hociktorej inej krajiny/ je treba si o tej krajine čo najviac prečítať a dozvedieť sa, lebo sa mi zdá nefér aby sa tá ktorá krajina prispôsobovala mne.Keď aspoň trošku poznám mentalitu domorodcov, predídem zbytočným nedorozumeniam.
Eva
Mega Cestovateľ

Pomorie

Odoslaťod mandarinka 07 Júl 2008, 16:29

Mesto bolo založené vo 4. storočí pred našim letopočtom pod menom Anchialo. Leží na úzkom skalnatom poloostrove 18 km od Burgasu. Mesto je známe svojou bohatou kultúrnou históriou. V roku 1906 všetky drevené domy, ktoré boli postavené v dobe obrodenia, zničil požiar. Zachránil sa iba maličký kúsok ukrytý na východnom konci mesta, blízko vlnolamu s výhľadom na more. V Pomorí je rybársky prístav odkiaľ sa plavia súkromné lode do Nesebaru a Sozopolu. V mestečku nájdete veľa malých obchodov, stánkov, tržnicu s ovocím a zeleninou, množstvo diskoték, kaviarní, vinární a reštaurácií v bulharskom, ale aj v gréckom štýle, s typickou hudbou, bohatým výberom morských a iných špecialít. K dispozícií sú tri piesočnaté pláže južná, severná a čierna pláž, kde piesok obsahuje mangán, ktorý má liečivé účinky. Neďaleko mesta sa nachádza slané jazero, z ktorého sa ťaží bahno na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, kožné alergie a gynekologické choroby, ischiasy.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Pre turistov ktorí si obľúbili Pomorie

Odoslaťod Duri 05 Feb 2010, 20:22

Posielam niekolko snimkov z Trojkrálového Pomoria, ako to tu vyzera mimo sezony.
Prílohy
044.JPG
odchod z nočného vianočného Nesebaru
033.JPG
ako v rozprávke
034.JPG
este vianoce v Nesebare
019.JPG
vianoce v Pomorí
018.JPG
este raz námestie v zime
017.JPG
zimný pohlad
016.JPG
crkva v zime
015.JPG
vynovené námestie
013.JPG
kde sú turisti ?
008.JPG
odparkovaná pláž
007.JPG
za mrežami
006.JPG
prazdne ulice
005.JPG
zimná výluka
004.JPG
mini duna vytvorená cez zimu
002.JPG
opustená pláž
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Založený: 06 Apr 2007, 07:20

Re: Pre turistov ktorí si obľúbili Pomorie

Odoslaťod cestovatelka 07 Feb 2010, 10:18

Duri dakujem ti za tieto fotky....bulharsko tak isto zboznujem a vzdy som chcela vidiet ako to tam vyzera v zime...velmi si ma teda potesil tymito fotografiami...kedy si tam presne bol ak sa smiem spytat?normalne by som tam hned isla s tebou...skoda,ze to nemozem vidiet na vlastne oci aj ja....je to tam velmi opustene cez zimu,vsak? :(
cestovatelka
Cestovateľ

Založený: 24 Júl 2007, 13:22

Odoslaťod Duri 07 Feb 2010, 18:13

ahoj cestovatelka, od 6. do 12.10, ale tak ako pises vsetko opustene( chcip pes ), restauracie, pizzerie a kaviarnicky - z nich robí tak max 25 %, zmenarne celkom zavrete. Ked som bol v Pomorí tak bolo + 15-16 st.C. takze dost teplo , ale more len nejakych 7,8 st. C. takze len po kolena. Kedze celkom prijately cas, uz aj bolo vidno zopar pracechtivych miestnych obcanov a uz pomalicky nieco robili na sezonu ( ale poznas BG rychlost ). Inac ale keby si videla tu vianocnu vyzdobu cestou v RO ( hlavne tu ), ale aj v BG, to u nas nevidis ( nevymyslam, naozaj ) proste ako v rozpravke. Nesebar tie hlavnejsie ulice nadherne vyzdobene, celá hradza z noveho do stareho, naozaj nadhera, je pravda ze v tych bocnych si sa isla na tej dlazbe zabit, tu sa nesvietilo, tiez tu vela domov je kupenych len na dovolenku a teraz mimo je to tu vatsinou opustene, obchodiky pozatvarane takze vsade tma. Len som si zabudol fotak, tak som to fotil na mobil a este ten som mal novy, takze aj fotky nestoja za nic , hlavne tie v noci, poslem tu este nejake co hore nie su, ale ospravedlnujem sa za kvalitu ( len tak pre zaujimavost ).
Prílohy
053.JPG
052.JPG
051.JPG
047.JPG
045.JPG
042.JPG
041.JPG
039.JPG
037.JPG
036.JPG
032.JPG
030.JPG
029.JPG
027.JPG
024.JPG
014.JPG
011.JPG
010.JPG
009.JPG
003.JPG
001.JPG
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jarko 08 Feb 2010, 19:36

Duri super foto...tak som to tam aj ocakaval ale fotka je fotka.Uz cakame len na leto.Tento rok 8krat a asi autom.Z pozdravom
Obrázok používateľa
jarko
Dovolenkár

Založený: 04 Mar 2007, 19:08

Odoslaťod Duri 10 Feb 2010, 18:37

Jarko, ked sa rozhodnes pre to auto a budes potrebovat este nejake podrobnosti o ceste, kludne napis, v maji by som mal cestovat znovu, takze novinky tesne pred sezonou a potom 14 alebo 15.8.

duri
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jarko 13 Feb 2010, 20:40

Ahoj Duri.Ides autom? Cez Srbsko? Ja som do teraz cestoval lietadlom ale teraz mame chut z manzelkou a synom na auto.....
Obrázok používateľa
jarko
Dovolenkár

Založený: 04 Mar 2007, 19:08

Odoslaťod Duri 13 Feb 2010, 22:36

Jarko nezatazujme tuto stranku nasimi poradami a pis ked tak do sukr. sprav, alebo priamo na moj mail - jurajdol@centrum.sk. V ziadnom pripade cez SRB. Minuly rok bol kolega v GR cez SRB - na HU -SRB hranici ,tam 2 hod a nazad 7 !!!!!!!! Srbsku trasu som isiel 1x a stacilo. Od nas z vych. SK je to do Pomoria asi o 160 km dalej a hlavne pri novych cestach v RO je to o vela lacnejsie a rychlejsie, ale aj ked ides zo zap. SK je lepsie ist na Arad a potom dalej na Bukurest. SRB jedine na tejto trase nieje v EU a este k tomu ked vchadzas zo SRB do HU vchadzas do Schengenu !!!!toje ako keby si prichadzal z Ukrajiny. A moju trasu poznam ako svoje topanky, takze vobec nerozmyslam o inej. Ja startujem 14.8. o 12,oo a rano okolo 6,oo som tam. ( uz keby to bolo ) , teraz mam ist este asi zaciatkom maja a potom este , ale len na otocku zaciatkom juna, takze zase okuknem novoty na trase.

cau Duri
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Duri 16 Apr 2010, 14:58

zavesim tu niekolko obrazkov z plaze medzi ACHELOJ a POMORIE , blizsie ku Acheloj , plaz na divoko , vatsie vlny, malo ludi , bahenne jazierka asi 30m , lahka dostupnost autom , z hlavnej cesty asi 200m , priamo na plazi je stary bunker z II. svet. vojny
Prílohy
Snímek 177.jpg
takto to vyzera ked sa natriete
Snímek 176.jpg
bahenne jazera , blato tu je zdarma
Snímek 054.jpg
Marina Cape Acheloj
Snímek 007.jpg
z rana su tu len rybari
Snímek 006.jpg
v pozadi Marina Cape tesne za Achelojom smerom na Nesebar
Snímek 004.jpg
takto sa da zaparkovat hned pri plazi a do mora asi 10m
Snímek 003.jpg
Snímek 002.jpg
Snímek 001.jpg
prazdna plaz
25802466.jpg
v dialke vidno prve domy v Pomori
12903799.jpg
bunker priamo na plazi
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod cestovatelka 21 Apr 2010, 15:38

Ďuri chcem sa ti len opätovne poďakovať za tie všetky foto čo si sem dal..Keď budeš môcť a budeš mať čas tak ťa poprosím o čo najväčší počet fotiek sem dať.Do Bulharska sa ja zrejme cez zimu nikdy nedostanem,tak som rada za každú foto a informáciu ktorú sem dáš. V Bg som bola už 12 krát, takže to tam celkom dobre poznám, aj keď teda minulý rok sa mi tam nepodarilo dostať. :cry: Preto som rada za každú tvoju fotku a informáciu..Inak tento rok som už rozmýšľala tam ísť aj autom, tak snáď by to bolo aj zrealizovateľné. Keď budem potrebovať informácie ohľadom tej cesty autom môžem sa na teba obrátiť? :) vopred ti ďakujem... :)
cestovatelka
Cestovateľ

Založený: 24 Júl 2007, 13:22

Odoslaťod Duri 21 Apr 2010, 15:42

pre cestovatelka
tvoje zelanie je uz vopred splnene a kedy planujes a kde ked sa smiem opytat
Obrázok používateľa
Duri
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na Oblasti v Bulharsku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.