Fórum o dovolenkách • - Hotel Don Juan

Hotel Don Juan

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním v Španielsku (hotely, apartmány, chaty, penzióny)

Moderátori: AJKA, Silvia

Hotel Don Juan

Odoslaťod janusq 02 Jún 2007, 13:58

Ahojte vsetci!
Kedze 10.6.2007 odchadzame s triedou do Spanielska, do hotela Don Juan, potrebovala by som zistit par informacii o tomto hoteli. Mate s tymto hotelom nejake skusenosti? Nasla som iba jednu recenziu a chcela by som si to porovnat aj s ostanymi nazormi. Prosim, napiste, nech vieme, kam ideme a na co sa mame specialne pripravit. :) Velmi pekne dakujem.
Janka :)
janusq
Nováčik

Založený: 02 Jún 2007, 13:50

Re: Hotel Don Juan

Odoslaťod Muchotrafka 02 Jún 2007, 18:32

Par rokov dozadu som bola v Spanielsku na poznavacke abyvali sme prave v tomto hoteli. Je to velky, v celku moderny hotel s peknou udrziavanou zahradou, v tom case bol problemom len stavebny ruch v okoli. Co sa tyka stravy, my sme tam mali pol penziu ale formou svedskych stol, najedli sme sa dost, strava bola pestra, vacsinou morske veci upravene, vela zeleniny a hranolky (to musi byt vsade a vzdy ich vyzeru ruske decka, cize ked pocujes slovo "kartusky" uz vies, ze hranolky sa ti neujdu, lebo ich zozrali :))) Hotel je ale dost daleko od mora, nie pri plazi, ale v zastavbe inych hotelov, na plaz to moze byt tak 5-10 minut peso. Moc si toho uz nepamatam, ale davajte si pozor na vlny, na Costa Brava su casto velke neprijemne vlny.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod janusq 04 Jún 2007, 15:56

Dakujem info, budeme si davat pozor, aby sme sa neutopili... :D
janusq
Nováčik

Odoslaťod Mária Medveďová 29 Jún 2007, 08:53

Dobrý deň!
Aké to bolo v Don Juane?
Chystáme sa tam s 11 ročným synom v júli na dovolenku.
Potešili by ma niečie skúsenosti.
Ďakujem.
Mária Medveďová
Nováčik

Založený: 29 Jún 2007, 08:51

Odoslaťod janusq 01 Júl 2007, 13:22

Príjemný deň!
V Don Juanovi bolo super, bohata strava, na 3* hotel bola naozaj dobra. Na ranajky: v automate kava, caj, kakao, mlieko, ovocie, pecivo, cerealie, jogurt, dzemy, dali sa spravit hrianky, vzdy bolo aj sladke pecivo.... Obed a vecera sa takmer nelisili: polievka, vela ryb, vela zeleniny, hranolky, krokety, mnozstvo ovocia, zmrzlina..... Podla mna jedlo bolo super :D
Don Juan je vzdialeny od plaze asi 8 minut chodzou, plaz nie je pieskova, je to taky jemny strk, lehatka a slnecniky sa daju pozicat, kazde po 4,5 euro na den. Plaz byvala celkom plna, ale dalo sa vzdy najst miesto. Ale kludne sa mozete vybrat na inu, menej zaplnenu plaz. LLoret na zevraj 3 plaze. My sme sa dostali len na tu najvacsiu.
Lloret de Mar je mestom mladych (nam 100% vyhovovalo) vsade sama diskoteka, bar, restauracia. Vecer to vsetko oziva, treba pocitat s hlukom.
Hotely su dost na tesno, my sme z nasej izby videli priamo do izby v hoteli oproti a oni nam, samozrejme... My sme sa zabavali :D
Hotel je velky, rozdeleny do 3 casti, my sme objavili 2 bazeny
Neviem, s ktorou cestovkou idete, ale ak idete s koalou a pod. upozornujem na delegata, nam sa zdal uplne nemozny (pardon za vyraz), neskutocne spomaleny a nekompetentny. Napr: vylet do Barcelony ponukal za 38 euro a profesorky vybavili ten isty vylet za 20 euro v inej cestovke (jednoducho sa isli spytat do tych miestnych, kolko stoji Barcelona...)
More bolo studene, ale nadherne, ciste, s vlnami.
Uz ma nic nenapada, ak by ste mali akekolvek otazky, obratte sa na mna, ked budem vediet, rada odpoviem :D
janusq
Nováčik

Dovolenka

Odoslaťod Mária Medveďová 02 Júl 2007, 06:25

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď, celkom sa tam teším, keď mám nejaké nezávislé informácie.
Ideme s cestovkou Seneca Globtour, dúfam, že delegát bude normálny.
Pred dvoma rokmi sme boli v Chorvátsku s Koalou a tiež tam bol biedny delegát.
Bol to starý chlap, určite po 60-ke a mal tam mladú ženu a dieťa. Viac sa venoval im
ako hosťom. Proste, nezabudnuteľný!
Neviem ako ste boli na tom Vy, ale my cestou tam stojíme vo Francúzsku v Nice, tusím
9 hodín. Dúfam len, že to bude neďaleko pláže a zvládneme to. Máme totiž 11-ročného
syna.
Ešte raz vďaka za odpoveď a ak ste mali skúsenosť so státím vo Francúzsku, napíšte prosím
pár vetami. Príp. o tom, aké boli izby. Rada sa nechám poučiť. :D :P
Medveďová

janusq napísal:Príjemný deň!
V Don Juanovi bolo super, bohata strava, na 3* hotel bola naozaj dobra. Na ranajky: v automate kava, caj, kakao, mlieko, ovocie, pecivo, cerealie, jogurt, dzemy, dali sa spravit hrianky, vzdy bolo aj sladke pecivo.... Obed a vecera sa takmer nelisili: polievka, vela ryb, vela zeleniny, hranolky, krokety, mnozstvo ovocia, zmrzlina..... Podla mna jedlo bolo super :D
Don Juan je vzdialeny od plaze asi 8 minut chodzou, plaz nie je pieskova, je to taky jemny strk, lehatka a slnecniky sa daju pozicat, kazde po 4,5 euro na den. Plaz byvala celkom plna, ale dalo sa vzdy najst miesto. Ale kludne sa mozete vybrat na inu, menej zaplnenu plaz. LLoret na zevraj 3 plaze. My sme sa dostali len na tu najvacsiu.
Lloret de Mar je mestom mladych (nam 100% vyhovovalo) vsade sama diskoteka, bar, restauracia. Vecer to vsetko oziva, treba pocitat s hlukom.
Hotely su dost na tesno, my sme z nasej izby videli priamo do izby v hoteli oproti a oni nam, samozrejme... My sme sa zabavali :D
Hotel je velky, rozdeleny do 3 casti, my sme objavili 2 bazeny
Neviem, s ktorou cestovkou idete, ale ak idete s koalou a pod. upozornujem na delegata, nam sa zdal uplne nemozny (pardon za vyraz), neskutocne spomaleny a nekompetentny. Napr: vylet do Barcelony ponukal za 38 euro a profesorky vybavili ten isty vylet za 20 euro v inej cestovke (jednoducho sa isli spytat do tych miestnych, kolko stoji Barcelona...)
More bolo studene, ale nadherne, ciste, s vlnami.
Uz ma nic nenapada, ak by ste mali akekolvek otazky, obratte sa na mna, ked budem vediet, rada odpoviem :D
Mária Medveďová
Nováčik

Re: Dovolenka

Odoslaťod Muchotrafka 02 Júl 2007, 12:37

Tie prestavky su pri ceste zo Spanielska bezne, ze sa stoji vo Francuzsku. Len novinkou je, ze v Nice, nie v Monte Carle, kde je co vidiet a kam ist. Proste vas vyhodia niekde na parkovisku a robite si 9 hodinove volno.Ako tam velmi nie je kam ist, je tam verejna plaz, ale strasna spina, proste len tak chodite.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod janusq 05 Júl 2007, 09:27

V Nice sme stali 9 hodin, vyhodili nas na parkovisku, 5 km od centra. Do centra sme sa dostali MHD, listok stal 1,3 eura, plati sa priamo vodicovi. Nice je krasne mesto, nadherna plaz, pekne ulicky, mne sa velmi pacilo. Je tam nadherny vodopad, ale treba sa vyskriabat na kopec.... je tam zmrzlinaren, kde predavaju 96 druhov zmrzliny :D My sme si nevedeli vybrat.... Ked sme tam boli my, namestie v centre bolo rozkopane, opravovali ho, ale teraz by to uz malo byt hotove a pekne :D Inak prestavky po ceste boli fajn, vzdy na nejakej schopnej pumpe, kde sa dalo aj kupit nejake jedlo
A izby. Nam to stacilo. Boli jednoducho zariadene: postele, nocne stoliky, zrkadlo, vstavana skrina a nejake male skrinky. kupelna cista, v pohode, uteraky vymienane kazdy den (len boli velmi chlorovane), tiez upratovacky chodili kazdy den, poctivo ustielali postele :D Myslim, ze sa vam bude pacit :D
uzite si dovolenku
Janka
janusq
Nováčik

Don Juan ešte raz

Odoslaťod Mária Medveďová 16 Júl 2007, 09:55

Dobrý deň!
Potrebovala by som radu, či si zameniť EUR tu
alebo brať tam Sk a zamieňať ich tam.
Nemám totiž účet v EUR čiže ani kartu na ich výber.
Ďakujem za radu.
Medveďová
:P
Mária Medveďová
Nováčik

A ešte raz!

Odoslaťod Mária Medveďová 16 Júl 2007, 09:59

Ešte som zabudla na jednu otázku:
Keď Vás vyhodili v NICE, bolo to ďaleko od pláže
alebo sa to rátalo tiež na nejaké kilometre?
Vďaka za všetky odpovede!
Už sa nám to blíži.
M.M.
Mária Medveďová
Nováčik

Re: A ešte raz!

Odoslaťod Muchotrafka 16 Júl 2007, 11:16

Urcite si zamente eura na Slovensku, nakolko slovenske koruny nie su volne dostupnou menou v zahranici.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Re: Don Juan ešte raz

Odoslaťod Zuzka 16 Júl 2007, 11:24

Mária Medveďová napísal:Dobrý deň!
Potrebovala by som radu, či si zameniť EUR tu
alebo brať tam Sk a zamieňať ich tam.
Nemám totiž účet v EUR čiže ani kartu na ich výber.
Ďakujem za radu.
Medveďová
:P

Vymeniť slovenské koruny v zahraničí za eurá je absolútne nevýhodné a nie všade ich zmenia. Napr. v Benátkach ich menili - ale euro by ma stálo 45 Sk (máj 2007), kým na Slovensku cca 34 sk. Takže ani o tom neuvažuj, len v prípade poslednej núdze :wink:
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Naspäť na Ubytovanie - Španielsko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.