Grécko alebo Španielsko

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním v Španielsku (hotely, apartmány, chaty, penzióny)

Moderátori: AJKA, Silvia

Grécko alebo Španielsko

Odoslaťod brano11 28 Jún 2008, 07:49

Chcel bi som poradiť s výberom dovolenky.Chceme ísť buď do Grécka alebo do Španieska.Sme dve rodiny.Jedna rodina má jedno dieťa vo veku 8 rokov a dvoch dospelích a druhá rodina má dve deti vo veku 8 rokov a 1 rok a dvaja dospelí.Vieme že chceme ísť len letecky.Poraďte že kam.Aby aj cena bola prijatelná a cez akú cestovku.termín bi bol po 13.7.2008.Už sme zúfalí.Možu biť aj apartmány.To je vlastne jedno,len aby to bola aspoň na úrovni.A ešte chceme ísť na last minute.Ďakujem vám za odpovede.
brano11
Nováčik

Založený: 28 Jún 2008, 07:42

Re: Grécko alebo Španielsko

Odoslaťod maruska24 28 Jún 2008, 08:40

brano11 napísal:Chcel bi som poradiť s výberom dovolenky.Chceme ísť buď do Grécka alebo do Španieska.Sme dve rodiny.Jedna rodina má jedno dieťa vo veku 8 rokov a dvoch dospelích a druhá rodina má dve deti vo veku 8 rokov a 1 rok a dvaja dospelí.Vieme že chceme ísť len letecky.Poraďte že kam.Aby aj cena bola prijatelná a cez akú cestovku.termín bi bol po 13.7.2008.Už sme zúfalí.Možu biť aj apartmány.To je vlastne jedno,len aby to bola aspoň na úrovni.A ešte chceme ísť na last minute.Ďakujem vám za odpovede.

neviem ako je to tento rok s last minute, ale avizovalo sa že nebude až taký výber ako po minulé roky, nakoľko sa hojne kupovalo ako first moment. ale Grécko majú v ponuke skoro všetky ck, takže tam by nemal byť nejaký extra problém, viem že apartmány má v ponuke určite Aeolus a Seneca. Španielsko má určite Koala a Seneca, tuším aj Firo. A čo je prijateľná cena? Apartmány stoja cca. od 11000 na osobu, hotel od 20 000 na osobu, aspoň podla katalogov. možno natrafíš aj na lepšiu cenu.
maruska24
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Nov 2006, 19:55

Odoslaťod Danuska 28 Jún 2008, 10:40

ja by som ti poradila urcite skor Spanielsko, vsetko je tam na lepsej urovni ako v Grecku, Grecko v porovnani so Spanielskom mi pride, take bordelarske a nedostavane, bola som v Grecku na 7 ostrovoch, ale so Spanielskom sa to skutocne neda porovnat, odporucam Malorku, je to skutocne raj pre vsetkych dovolenkarov
Obrázok používateľa
Danuska
Cestovateľ

Založený: 26 Apr 2007, 17:13

Odoslaťod kmarta 30 Jún 2008, 07:56

Danuska napísal:ja by som ti poradila urcite skor Spanielsko, vsetko je tam na lepsej urovni ako v Grecku, Grecko v porovnani so Spanielskom mi pride, take bordelarske a nedostavane, bola som v Grecku na 7 ostrovoch, ale so Spanielskom sa to skutocne neda porovnat, odporucam Malorku, je to skutocne raj pre vsetkych dovolenkarov

To záleží od človeka čo mu viac vyhovuje. Španielsko je samý vysoký hotel a v Grécku prevládajú apartmány. Pre mňa je určite krajšie Grécko a cítila som tam aj takú väčšiu pohodu. Treba si ale dávať pozor na miesto lebo v Španielsku sme mali prudký spád do mora, čo pre deti nie je príliš dobré. A na ktorých ostrovoch ste boli, my ideme o 10 dní na Korfu.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Odoslaťod Danuska 30 Jún 2008, 20:06

kmarta: mne jednoznacne vyhovuje Spanielsko, lebo je to fakt na inej urovni nez v Grecku, bola som na Korfu (tento jediny ostrov sa mi naozaj pacil), Rodose, Zakyntose, Kose, Kefalonii, Antipaxose, Parge (to nie je sice ostrov), ale vsade mi to prislo take rovnake, okrem toho Korfu, to je uplne iny ostrov, najhorsi sa mi zdal Zakyntos, co sa tyka mora, tak my sme na Malorke boli na viacerych plazach, a vsetky mali pozvolny vstup do mora, napr. v Alcudii sa dalo ist niekolko 100 metrov, a voda bola po kolena, krasna priezracna, ako v Karibiku, a teplucka
Obrázok používateľa
Danuska
Cestovateľ

Založený: 26 Apr 2007, 17:13

Odoslaťod kmarta 30 Jún 2008, 20:26

Danuska napísal:kmarta: mne jednoznacne vyhovuje Spanielsko, lebo je to fakt na inej urovni nez v Grecku, bola som na Korfu (tento jediny ostrov sa mi naozaj pacil), Rodose, Zakyntose, Kose, Kefalonii, Antipaxose, Parge (to nie je sice ostrov), ale vsade mi to prislo take rovnake, okrem toho Korfu, to je uplne iny ostrov, najhorsi sa mi zdal Zakyntos, co sa tyka mora, tak my sme na Malorke boli na viacerych plazach, a vsetky mali pozvolny vstup do mora, napr. v Alcudii sa dalo ist niekolko 100 metrov, a voda bola po kolena, krasna priezracna, ako v Karibiku, a teplucka

No Malorku nepoznám, my sme boli na severe v Pinede de Mar pri Callele a tam bol dosť prudký spád do mora - výletné lode pristávali pri brehu ale voda bola čistá ale zdalo sa mi to také nejaké až príliš ako to napísať - taký západoeurópsky mestský štýl - veľa vysokých hotelov a iných budov, všade preplnené. No čo sa týka úpravy tak to je pravda, že sú tam viac upravené strediská- všade samé palmy, čistá pláž . Určite by som sa chcela ísť pozrieť na juh do Andalúzie. Potešilo ma, že sa Vám na Korfu páčilo. Pred Korfu sme boli na Zakyntose a veľa ľudí hovorí, že Korfu je zaujímavejší ostrov. Už sa tešíme.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Naspäť na Ubytovanie - Španielsko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.