Prosím poradte nám hotel

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním v Španielsku (hotely, apartmány, chaty, penzióny)

Moderátori: AJKA, Silvia

Prosím poradte nám hotel

Odoslaťod cathrine 04 Mar 2010, 09:24

Ahojte, keby sa tu našla dobrá duša... tento rok sa chystáme s manželom aj s 4-ročným synom na dovolenku, bud na Malorku alebo do Grécka, no nevieme si vybrať. Výber je samozrejme na mne, takze nechem ich sklamať. Minulý rok sme boli v Tunisku, Hammamete, Samira club hotel.. no a kto tam bol, tak určite vie, že hotelovy komplex nula bodov, i ked pláž je tam čistá a pekná, ale aj to ubytko hrá nejaku tú rolu ak tam človek má bývať vyše týždňa... Najradšej by som bola, keby hotel bol s výhľadom na more.. neviem, žiadam nemozné? :roll: Malorku som ako-tak už preštudovala, no som nenašla vhodny hotel, pláže sa mi zdali malé, mozno iba obrazky sú mylné. Preto ak niekto má priamu skúsenosť, nech napíse svoj názor. Ďakujem dopredu..
cathrine
Mega Cestovateľ

Re: Prosím poradte nám hotel

Odoslaťod Zuzka 04 Mar 2010, 14:21

Skús pozrieť hotel Delfin Playa v Palma Nove. Hotel je pri dlhej piesočnatej pláži. Ale pre rodinnú dovolenku s deťmi niet nad Turecko napr. v Side - pozvolné, krásne piesočnaté pláže, výborná strava AL, krásne ubytovanie, nádherné záhrady, bazény, tobogány, množstvo atrakcií pre deti - odporúčam!!! Moja rodina už nikde inde nechce dovolenkovať!
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod lastovička 04 Mar 2010, 15:08

Aj keď som človek, ktorý rada poznáva nové miesta, musím súhlasiť so Zuzkou, že momentálne je Turecko naj a nielen plážami, hotelovými rezortami, službami, cenami ale aj záujmom predať sa a ukázať v čo najlepšom svetle...
Nikdo neuprie Malorke čaro čo má, je iná, ale momentálne by som veľmi váhala a odráža sa to aj v ponuke cestoviek- nič moc ...
Všimnite si minimálnu ponuka Talianska alebo Ibizy, je to trošku na škodu veci, lebo sú to krásne oblasti.
Grécko- ja neviem čo sa s nimi deje, ale pred Tureckom mali náskok sto rokov a teraz ako keby spali....
Krásne ostrovy Rhodos, Kos, Santorini a ďalšie ponúkajú nádherné hotelové rezorty ale .....
Mojou srdcovkou je Rhodos - krásne staré mesto, nádherné pláže napríklad hotel La Vita Mitsis
Hotel Kresten Palace vzdialený od mesta 6 km od malebnej dedinky Koskinou 3 km, pláž súkromná hotelová, upavovaná je priamo pri hotelovom komplexe.
Špičkový hotel Elysium,luxusný renovovaný hotel Mareblue Lindos Bay - Lindos je nádherné miesto na tomto ostrove ale napríklad ostrov Kos ponúka menej hotelov priamo na pláži a keď- tak sú to všetko 5 hviezdičkové hotely, mne osobne sa zdá, že sú ceny dosť vysoké...
Veľmi sa mne páčili hotel Eden Roc,Paradise Mare a Paradide Village /majú pláže vedľa seba/ v Reni Koskinou na ostrove Rhodos, ale po ďalšom poznávaní som určite bola aj na krajších plážach aj keď hotelové rezorty sú to na vysokej úrovni.
Snažila som sa napísať o tom čo poznám a ja tento rok asi zostanem verná Turecku, bola som tam aj v slabšom a aj v tom najlepšom čo sa ponúka a asi nebudem meniť.
Iba jedno zmením , po dva roky som bola v polovici augusta a bolo neskutočne teplo /47 stupňov/, Turecko je známe aj vysokou vlhkosťou a kedže deti sa osamostatnili ideme v septembri. Aj keď milujem slnko a teplo, skoro som tam pošla ešte, že to more bolo tak neskutočne úžasné......
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod cathrine 04 Mar 2010, 20:16

Ďakujem pekne, veľmi ste mi pomohli. Porozmýšľam nad tým Tureckom, a dám vedieť :D ste veľmi milé :wink:
cathrine
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ap 06 Mar 2010, 21:02

Ahoj Cathrine!
Pridávam sa k lastovičke a vrelo odporúčam hotel Paradise Royal Mare v Reni Koskinou na ostrove Rhodos: Je to nádherný hotel s fantastickými službami- počnúc ubytovaním, stravou, tímom animátorov, proste skvelá dovolenka. Okrem pláže s vhodným vstupom do mora aj pre deti, je tu aj niekoľko bazénov, takže aj decká sa majú kde vyšantiť. Tak držím prsty, aby si si nakoniec dobre vybrala!
ap
Nováčik

Založený: 16 Júl 2008, 20:40

Odoslaťod cathrinee 08 Mar 2010, 22:34

Ďakujem pekne, no už je to rozhodnuté, nakoniec som sa dala nahovoriť na to Turecko :D Toľko som sa na tie obrázky dívala, že sa mi zapáčila tá krajina, ešte som nebola v Turecku vôbec. Takže sa ide do Alanye, Galeri Resort Hotel 5* http://www.galerihotel.com/new/foto_galeri/genel.html
Dúfam, že sme si vybrali dobre, aj čo sa týka hotela, som prezerala nejaké recenzie k tomu hotelu, a v 95% pozitívne názory boli.
cathrinee
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 08 Mar 2010, 23:18

Turecko je urcite dobra volba, Galeri je standardny 5hv. hotel nachadzajuci sa v oblasti Okurcalar-nedaleko je novy bazar (3 minuty autom). Nejedna sa o nejaky hyperluxusny hotel, ale o starsi hotel s prijemnou atmosferou, ktory je vsadeny do krasnej zahrady. Jedine mozne negativum je prudky vstup do mora a obcasne okruhliaky na plazi. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod cathrine 09 Mar 2010, 09:01

Ahoj Sanyo, ďakujem pekne, ano všimla som si, že ten hotel nebude zrovna nový, to by ani nevadilo, len prudký vstup do mora? Neviem, či je to dobré, keď idem s malým...
cathrine
Nováčik

Založený: 08 Mar 2010, 07:32

Odoslaťod Sanyo 09 Mar 2010, 09:13

Tato cela oblast je typicka prudkym vstupom do mora, a obcasnymi velkymi vlnami. Budes musiet davat trochu vacsi pozor, a okrem toho musi tam byt aj nejaky plavcik, keby nedajboze sa nieco stalo.

Na tychto fotkas to uvidis a sama posudis :):

na plazi sa vyskytuju vo vacsine mensie okruhliaky, ale pri vstupe je taky strkopiesok: http://www.holidaycheck.cz/hotel-fotogr ... rySubId=47

na tejto fotke vidis, ako daleko je hlboka voda, no je to skutocne len niekolko metrov:
http://www.holidaycheck.cz/hotel-fotogr ... rySubId=47

Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 09 Mar 2010, 09:23

Ono vzdy je lepsie si pred kupou dovolenky overit mnozstvo informacii o danom hoteli, precitat recenzie a pozriet nejake fotky dovolenkarov... Mozno je to pre teba sklamanie, ale urcite lepsie ked sa to dozvies teraz ako by si sa to mala dozvediet namieste a potom bola prekvapena a sklamana. Ak je to vacsi problem, vzhladom k tomu ze cestujes s malym dietatom, tak si to radsej prebookuj na nejaky hotel z oblasti Side, alebo Incekum (zaliv Fugla) tam su velmi pekne piesocnate plaze, s velmi dobrym, pozvolnym vstupom do mora :wink:. Zvaz pre a proti a rozhodni sa. Ak ta nieco zaujima kludne sa pytaj, teraz si sa len zaregistrovala, tak ak chces, tak mi uz mozes posielat aj sukromne spravy :wink:. Drzim palce :). Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod noxgirl 28 Jan 2011, 20:28

Ahojte
Koncom jula aj my sa chystáme do turecka-hotel galeri resort...a už teraz sa velmi tešíme :) :D
Dufame,ze sa budeme cítit príjemne :)
noxgirl
Mega Cestovateľ

Naspäť na Ubytovanie - Španielsko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.