Dávate prednosť kancelárii alebo agentúre?

Otázky kladené cestovným kanceláriam. Priestor pre zamestnancov cestovných kancelárií.

Dávate prednosť kancelárii alebo agentúre?

Odoslaťod Travelco 16 Apr 2013, 14:29

Pozdravujem všetkých :)

Pri kúpe dovolenky uprednostnujete priamo cestovnu kancelariu alebo Vam viac vyhovuje agentura, ktora ma ponuku od vsetkych kancelarii? Zvlastne je, ze na slovensku si ludia stale myslia, ze CK ma ine ceny ako CA. Co je hlupost kedze je zakonom dane, ze konecne ceny dovoleniek musia byt vsade rovnake. Na druhej strane cestovna agentura vie u cestovky vybavit nejaku tu zlavu pripadne lepsie / lacnejsie poistenie. Vtedy sa moze agentura oplatit, taktiez vie lepsie poradit no a ma neporovnatelne vacsi vyber. V zahranici bezne kancelaria funguju ako agentury, teda predavaju vsetci vsetko :) A ako ste na tom s internetom? Je pre Vas dolezite osobne stretnutie? 8)
Najlepšia dovolenka do celého sveta, rovnako ako široký výber last minute a first minute zájazdov.
Obrázok používateľa
Travelco
Nováčik

Založený: 05 Apr 2013, 08:30

Re: Dávate prednosť kancelárii alebo agentúre?

Odoslaťod dagi11 16 Apr 2013, 21:48

Ahoj,
pri kúpe dovolenky som už využila obidve možnosti-priamo cez CK a aj cez sprostredkovateľskú agentúru.
V obidvoch prípadoch som bola spokojná.Služby agentúry myslím skôr využijú ľudia,ktorí si chcú nechať poradiť a nemajú čas resp. záujem porovnávať ponuku a ceny CK.Takisto ich v agentúre vedia objektívne informovať o spokojnosti klientov so službami jednotlivých CK.
Cez agentúru som objednávala dovolenku v zahraničnej/nemeckej/ CK-vyhovovala mi možnosť komunikácie v slovenčine,takisto úhrada platby na účet v slovenskej banke.
Čo sa týka slovenských CK,komunikujem vždy priamo,ak sa dá-navštívim pobočku.Často sú tam ľudia,ktorí majú reálnu skúsenosť s destináciou, s ubytovaním.
Skôr ako objednám dovolenku "preklepnem" si CK v rôznych diskusiách,prečítam recenzie,overím poistenie proti úpadku .
Stalo sa mi už aj to,že som priamo v Sature objednala zájazd cez Neckermann-takže všetci všetko predávajú už aj na Slovensku. :)
S tým,aby agentúra "vybavila" dodatočnú zľavu v CK som sa ešte nestretla.Poistenie samozrejme môžu agentúry riešiť individuálne,teda môžu nájsť na poistnom trhu lepšiu ponuku,akú dá klientom CK cez zazmluvnenú poisťovňu.
Na nete si nájdem 90% informácií,mám však veľmi rada tlačené katalógy-výborný relax po pracovnom dni.Aj tento rok ich mám doma asi 20.... :D
dagi11
Cestovateľ

Založený: 27 Júl 2009, 23:29

Odoslaťod Travelco 17 Apr 2013, 09:37

dagi11 napísal:Ahoj,
pri kúpe dovolenky som už využila obidve možnosti-priamo cez CK a aj cez sprostredkovateľskú agentúru.
V obidvoch prípadoch som bola spokojná.Služby agentúry myslím skôr využijú ľudia,ktorí si chcú nechať poradiť a nemajú čas resp. záujem porovnávať ponuku a ceny CK.Takisto ich v agentúre vedia objektívne informovať o spokojnosti klientov so službami jednotlivých CK.
Cez agentúru som objednávala dovolenku v zahraničnej/nemeckej/ CK-vyhovovala mi možnosť komunikácie v slovenčine,takisto úhrada platby na účet v slovenskej banke.
Čo sa týka slovenských CK,komunikujem vždy priamo,ak sa dá-navštívim pobočku.Často sú tam ľudia,ktorí majú reálnu skúsenosť s destináciou, s ubytovaním.
Skôr ako objednám dovolenku "preklepnem" si CK v rôznych diskusiách,prečítam recenzie,overím poistenie proti úpadku .
Stalo sa mi už aj to,že som priamo v Sature objednala zájazd cez Neckermann-takže všetci všetko predávajú už aj na Slovensku. :)
S tým,aby agentúra "vybavila" dodatočnú zľavu v CK som sa ešte nestretla.Poistenie samozrejme môžu agentúry riešiť individuálne,teda môžu nájsť na poistnom trhu lepšiu ponuku,akú dá klientom CK cez zazmluvnenú poisťovňu.
Na nete si nájdem 90% informácií,mám však veľmi rada tlačené katalógy-výborný relax po pracovnom dni.Aj tento rok ich mám doma asi 20.... :D

Jasne takze klasika...osobny pristup. A co takto internet? To je tiez kvazi katalog, len ich nemusis mat doma 20 ;) Navyse si vies cenu jednoduchsie vyratat, bez nejakych priloh s cenami + setrime predsa lesy ;)
Najlepšia dovolenka do celého sveta, rovnako ako široký výber last minute a first minute zájazdov.
Obrázok používateľa
Travelco
Nováčik

Založený: 05 Apr 2013, 08:30

Odoslaťod Turista 17 Apr 2013, 09:41

Pokiaľ je cestovná agentúra seriozna, tak je lepšie využiť jej služby. Na základe skúseností s rôznymi CK (slovenskými, českými, rakúskymi), by Vám mali vedieť poradiť nielen destináciu ale aj hotel, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim predstavám. Následne by Vám mali najsť cenovo najvýhodnejšiu ponuku Vami vybraného zájazdu z rôznych katalogov, či ponúk viacerých (ale len) serioznych a dobre poistených CK.

Určite Vám ponúknu zájazd od tej CK, čo má najmenej zmien v dohodnutých službách (posun termínu, zmena hotela, apod.) a nemá finačné problémy, čo CA veľmi dobre vie podľa vyplácaných provízií od CK (či chodia priebežne, alebo nie).
Pritom Vám CA ponúka aj rovnaké zľavy (FM, či LM) ako organizujúca CK. Pracovníci CA tiež chodia na študijné zájazdy na pozvanie CK, aby lepšie spoznali ponúkané hotely a destinácie.
Pracovníci CA vedia poradiť aj vhodné zájazdové cestovné poistenie, ktoré kryje najviac rizík s dobrou cenou a minimálnymi výlukami. Nemusíte akceptovať to, čo má CK ponúkané na svojej prihláške.

Pokiaľ pôjdete priamo do CK, budú sa Vám pracovníci CK snažiť predať hlavne svoj zájazd a nemáte tam možnosť porovnať s inými ponukami od ostatných CK.

Na rozdiel od rakúskych CK je jedinou veľkou nevýhodou, že nie su známe, či garantované letové časy
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod dagi11 17 Apr 2013, 11:48

Ahoj,
jasné,že tie katalógy mať doma nemusím...ale ja ich mať doma chcem.... :D
Síce si všetko nájdem na nete,ale mňa ich baví čítať-napr. večer namiesto knihy-vypínam hlavu a do monitora aj tak "čumím" 80% času v práci.... :roll:
dagi11
Cestovateľ

Založený: 27 Júl 2009, 23:29

Odoslaťod jaja1 17 Apr 2013, 14:51

Ja sa síce na internete ohľadne dovoleniek orientujem, podľa mňa, celkom dobre, aj tak si neodpustím hneď na začiatku predaja dovoleniek pozbierať si katalógy cestoviek - tiež si v nich rada listujem, aj keď podrobnejšie informácie vždy hľadám v rôznych recenziách a fórach na internete. Je to už u nás doma taká naša "babská jazda", kedy si s dcérami večer namiesto telky sadneme ku katalógom a pár dní si v nich listujeme a vyberáme, kam by sme v lete išli na dovolenku :-)
Čo sa uprednostňovania CK či CA týka, vyberiem si dovolenku sama, podľa vlastných požiadaviek a už so skoro presnou požiadavkou idem do mojej overenej CA. ( mohla by som si to objednať aj cez internet, ale neodpustím si ísť sa porozprávať s mojimi "tetuškami". ) A áno, pár drobných mi dajú zľavu naviac, keďže už roky chodím stále cez nich. A stále beriem poistenie nimi sprostredkované, keďže cez cestovku ma to vyjde podstatne drahšie.
jaja1
Cestovateľ

Založený: 17 Jan 2007, 08:07

Naspäť na CK - Otázky a odpovede

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.