Dovolenka 2011 Sharm El Sheikh

Informácie, otázky, skúsenosti s ubytovaním v destinácií Sharm El Sheikh

Moderátor: AJKA

Dovolenka 2011 Sharm El Sheikh

Odoslaťod majso7 01 Máj 2011, 00:59

Caute,

potrebujem radu, chcem ist v juni, alebo juli do Sharmu, ale neviem vobec ktory hotel, prip. cestovku, ale viacmenej som rozhodnuty pre Kartago Tours, kedze sa zda byt jedna z kvalitnejsich. Chcem Vas poprosit o radu, ktory hotel si vybrat, ale chcel by som:

1. Plaz kde sa da zaplavat aj z brehu, teda pozvolny vstup do mora, piesocnate dno, ajked viem ze takych miest bude v Sharme malo...

2. Kvalitne AI

3. Niekde pri hoteli nejake obchodiky, pripadne diskoteky a pod.

Ak by ste vedeli aj o nejakom takomto hoteli napr. v Hurghade, pripadne Marsa Alam, tiez to pomoze, ale hlavne potrebujem plaz s pieskovym dnom, a moznost snorchlovania, cize aby tam boli aj koraly.

Dakujem :)
majso7
Dovolenkár

Založený: 19 Jan 2011, 14:50

Re: Dovolenka 2011 Sharm El Sheikh

Odoslaťod jaja1 01 Máj 2011, 08:03

V Sharme som nebola, planujem v zime, ale iba s manzelom, takze nam mola do vody nebudu vadit. Co som pozerala, vela hotelov ( z tych, co sa mi pacili) ma skalnate pobrezie, na plazi je sice piesok, ale do mora sa ide cez koralovy utes, t.j. po mole. Pre deti nic moc. A kad sa maju celu dovolenku kupat v bazenoch - to mozem zostat aj doma.
Ide o to, ci ten pieskovy vstup hladas kvoli detom, ci kvoli dospelym. Dospelemu ( co vie plavat) molo, myslim problem robit nebude, ked mas male deti, asi by som volila Marsu ci Hurghadu. Minuly rok som bola v Marsa Alam v hoteli Akassia ( tento rok je uz ale cez kartago vypredana :-( ), bolo super, presne to, co pozadujes. Laguna s pieskom, ale dalo sa tam aj co-to vidiet pod vodou, z mola sa zase dalo snorchlovat na otvorenom mori pri koralovom utese. No a plus aquapark ako bonus. Bola to super dovolenka. Vecer animacie, vraj niekde bola aj diskoteka, ale my sme neboli.Vela ludi si pochvalovalo aj Sentido v marsa Alam. Da sa vsak snorchlovat len v lagunach. Ale vraj ma super sluzby. Tento rok, kedze chceme snorchlovat a mame "male" deti ( 6 a 13r) som vybrala Hurghadu, cast Makadi hotel Al Nabila. My ale hladame vzdy nieco, co je mimo centra, radsej mam klud na plazi, ale chceme aj snorchlovat, aj deti aby mali nejake vyzitie. Takze ak sa chces vecer prechadzat po meste ( ja uz davno na dovolenkach nenakupujem :wink: ) a nie iba po hotelovom areali - ani jeden z tychto hotelov nie je v centre mesta, ale v pusti. Dost zalezi, ci ides s detmi, ci bez, ak bez, je to podla mna jednoduchsie vybrat si dobry hotel, s detmi ( aspon ja) vzdy pozeram na to, aby to vyhovovalo hlavne detom, lebo ked tie celu dovolenku frflu a su s nimi problemy ( napr. pri presunoch na plaz a z plaze, aktivity na plazi, strava, vyzitie) tak potom je aj cela dovolenka nanic.
jaja1
Cestovateľ

Založený: 17 Jan 2007, 08:07

Odoslaťod Jana22 01 Máj 2011, 18:21

Majso, Tvoje požiadavky nie sú ľahko splniteľné. Aj keď sa ponuka hotelov v Egypte zdá veľká, neviem ti poradiť taký, čo by mal všetko, čo očakávaš. :(

Jaja spomínala Al Nabilu, tam je pieskový vstup aj blízko koraly, ale do centra Hurghady treba zájsť hotelovým autobusom alebo taxíkom. V centre Hurghady majú hotely pieskový vstup do mora, ale koraly tam nie sú, treba za nimi chodiť loďou. Možno oblasť v Makadi Bay by bol určitý kompromis, pieskový vstup aj koraly a také menšie turistické obchodné centrum, ku ktorému však nie je od všetkývh hotelov peši blízko.

V Sharme je pieskový vstup v blízkosti Naama Bay, tam je aj večerný život, ale koraly sú slabé alebo žiadne. Zvyšok Sharmu je bohatý na koraly, ale vstup je po móle.

V Marse sú koraly všade, pieskový vstup len niekde, ale dá sa nájsť, ale všetky hotely sú mimo nejakého okolitého večerného života. Rezorty sú postavené v pustatine, zopár obchodov so suvenírmi a lekárňou majú v areáli a aj diskotéky sa niekde najdú. Treba čítať recenzie.

Čo sa týka kvality ALL, v tomto sa radí najťažšie. :lol: Čo sa niekomu zdá slabé, to je pre iného úžasné. Musíš vyberať jedine z 5* hotelov a ešte hľadaj prívlastok Extra ALL alebo Super ALL a tak podobne. Aj Keď je Kartágo na našom truhu cestovka so širokou ponukou v Egypte, v jej ponuke tie najexkluzívnejšie hotely nie sú. Je všeobecne známe, že počet hviezd v arabských hoteloch nemusí zodpovedať európskym. :cry:

Ja chodím do Egypta šnorchlovať, vyberám preto podľa blízkosi koralov a bohatsva podmorského života. :D Pieskový vstup do mora a večerný život vyberám v iných destináciách. :wink:
Jana22
Mega Cestovateľ

Založený: 21 Aug 2006, 23:49

Odoslaťod Turista 02 Máj 2011, 07:43

Odporúčam h. Tropitel Naama Bay**** v Naama bay. Je v živom centre moderneho stredisk a pláž a vstup do mora ma piesočnatý vstup. Vlani som tam mal rodinu cez rakúsku CK a prišli max. spokojní.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod majso7 02 Máj 2011, 11:04

Ok, vidim ze tie poziadavky ktore som dal na Sharm su asi nesplnitelne... tak zmenim to trochu, ak nebudeme brat do uvahy nocny zivot, diskoteky a pod., najde sa miesto, kde je plaz aj piesocnata aj niekde blizko koraly? Je to z toho dovodu ze priatelka nevie plavat, tak aby sa aspon mohla clupkat cojaviem 5-10 metrov od brehu,aby sa tam nenudila... Z prispevkov mi vyplyva, ze take miesta su v Sharme, a v Marsa Alam... Ak este mozte poradit, tak ktoru cestovku?
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod sylviaKE 02 Máj 2011, 17:20

mrkni sa na hotel Laguna Vista alebo Three Corners Kiroseiz... také som našla vo vyhľadávači :)
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Založený: 03 Sep 2009, 15:47

Odoslaťod majso7 28 Máj 2011, 08:16

Ahojte, po dlhsej dobe za ozyvam znova, nemal som velmi cas, mal som statnice a pod. Uspesne vsetko skoncene, takze chut na dobru dovcu je o to vacsia :)

tie hotely som si pozrel, no mam dalsiu otazku, ktore cestovky odporucate, resp. s ktorymi mate dobre skusenosti? Do Makadi Bay su teraz nenormalne ceny cez LM, myslite ze sa to oplati? lebo vlastne v tom makadi je vsetko co som pisal vyssie, nie?

Dakujem za reakcie :)
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod sylviaKE 28 Máj 2011, 18:31

áno je, ale koraly pobiednejšie, skrátka na Sharm v tomto smere Makadi nemá, a čo sa týka cestoviek? ťažko radiť, každý má tú svoju, s ktorou on môže byť spokojný, ale druhý na ňu môže nadávať, chce to riadne sadnúť za net a surfovať, porovnávať a rozhodnúť sa, veľa pomôže aj čítanie recenzií, aspoň ja ich čítam a som v obraze :D
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Odoslaťod majso7 28 Máj 2011, 22:39

Ano, ved to, ze som uz tolko recenzii presiel, ale vsade sa najdu aj dobre ohlasy, aj zle... ci uz na cestovku,alebo na konkretny hotel... som si nemyslel ze az tak tazko bude vybrat :)
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod sylviaKE 31 Máj 2011, 11:43

V tom prípade si povedz: risk je zisk :D ja som Egypt navštívila s Koalou, Senecou, Kartagom, Hydrotourom a posledné roky s Azur-om a nikdy som nenadávala. Možno som mala šťastie, alebo som taká nenáročná? :) A na hotel som nenadávala iba preto, lebo som vedela do čoho idem a čo môžem čakať.
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 09 Júl 2011, 10:10

:) my zatial cez satur 2x a cez kartago 4x, a stale bolo skvele, jasne predchadzalo tomu 2 tyzdne dennodenneho surfovania citania, hladania :)

aj tento rok mozno este zdrhneme niekam zasnorchlovat :) a vyzera to jednoznacne na SHARM :)

marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod majso7 15 Feb 2012, 11:12

Marek, ako to vyzera tento rok? Kam sa chystas? :)
majso7
Dovolenkár

Naspäť na Hotely - Sharm El Sheikh

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.