Kos - Hotel Blue Sea Beach (AEOLUS)

Informácie, otázky, skúsenosti s ubytovaním na ostrove Kos

Kos - Hotel Blue Sea Beach (AEOLUS)

Odoslaťod Kam 06 Sep 2006, 20:19

Ahojte,

rada by som sa s vami podelila o zazitky z nasej dovolenky z Kosu (12.-19.8.2006).

Bolo nas osem statocnych, ktori sme sa vybrali na dovolenku s CK Aeolus v podstate 2x - prvy a posledny. Vsetko to zacalo na letisku, resp. este par dni pred odletom, ked sme zistili, ze nas zajazd nebude 8-dnovy, ale iba 6 a 1/2-dnovy (vzhladom na casy odletu a priletu). Takze, ked vam budu v CK Aeolus pred zaplatenim zajazdu tvrdit, ze vsetky info vam pridu 10 dni pred odletom (kedy uz mate zaplatenu celu dovolenku), nedajte sa a zistite si casy odletu a priletu.
Prichod na letisko, check-in, vsetko islo hladko... Problem nastal pri pasovej kontrole, ked nam panko za okienkom ohlasil, ze nas let ma 6 hodinove meskanie... A to sme boli medzi tymi stastnymi, ktori nemuseli cakat hodinu v bezcolnej zone na BA letisku, aby ich odtial vypustili...
Delegat CK Aeolus sa k vzniknutemu meskaniu vobec nevyjadril a poslal nas stazovat sa do leteckej spolocnosti, ako by sme si ju my vybrali. Podla doveryhodnych zdrojov od kamaratky z leteckej spolocnosti sme sa dozvedeli este jednu pikosku, ze meskanie letu mohlo byt len 4 hodiny z technickych pricin, ktore museli odstranit a o tie 2 bonusove hodinky sa postarala CK Aeolus, ktora im povedala, aby nas pozdrzali na krasnom letisku v BA, lebo po nas nema kto prist na letisko na Kose. Takze nasa dovolenka sa este skratila a cisty pobyt na Kose sme si o to viac uzivali 6 dni a 7 noci.

Kos - bolo tam super, samozrejme uz nic sme neriesili cez CK Aeolus. Hotel Blue Sea Beach*** bol z casti prerobeny a od buducej sezony bude fungovat ako Hotel Blue Lagoon Resort*****. Takze restauracia, bary, recepcia a hlavne velikansky bazen s vyrivkami sme uz mali v 5 hviezdickovom standarde.

Stravovanie je v celom hoteli all inclusive, jedlo bolo vyborne-rozmanite, chutne, vela salatov, atd., ale ponukane napoje nenaplnali nase ocakavania, ktore sme mali z popisov katalogu CK Aeolus.

Animatorskych programov sme sa vobec nezucastnovali, nakolko boli v nemeckom jazyku a lepsi program sme si spravili my osmi aj sami. Hotel Blue Sea Beach by som tiez velmi neodporucala rodinam s malymi detmi, pretoze tam bol hluk z animatorskych programov do skoreho rana.

Plaz od hotela delila iba cesta, bola piesocna, dost neupravena, vstup do mora bol kamenisty a more bolo stale rozburene, takze sme sa prevazne kupali iba v bazene.

Fakultativne vylety sa oplati kupovat od miestnych agentur. CK Aeolus nam ponukala fakultativny vylet do Turecka za 37 EUR a my sme si Bodrum pozreli za 25 EUR (v utorok je tam bazar).

Cely ostrov Kos je velmi krasny a oplati sa ho vidiet cely. Pozicali sme si skutre (15 EUR na den za jeden) a auta (46 EUR na den vratane noci za jedno auto). Oplati sa pocestovat, pretoze na juznej casti ostrova su krasne plaze Paradise Beach (sice tu bolo studensie more ako na severe) a za opomenutie stoji aj velmi pekna plaz v Marmari. Dedinka Zia sa oplati na nakup domaceho olivoveho oleja, sirupov a darcekov - vsetko tu bolo lacnejsie ako napr. v hlavnom meste Kos. Centrum mesta Kos je od Hotela Blue Sea Beach vzdiale cca 25 min. chodze. Je rusne aj v noci, plne restauracii, barov, diskotek, obchodikov, suce pre mladych ludi tuziacich po zabave, ako sme boli aj my.

P.S.: Od CK Aeolus sme sa nedockali ani ospravedlnenia a samozrejme nam nepresla ani reklamacia, ktoru sme podali hned po navrate z dovolenky. My sa vsak nevzdame a posleme este odvolanie :-)
Aj napriek vsetkemu dovolenku na Kose urcite odporucame!

Kam a 7 trpaslikov
Kam
Mega Cestovateľ

Blue Sea Beach hotel Kos

Odoslaťod Zuzka25 07 Sep 2006, 12:17

Ahoj,

ja len chcem napisat tolko, ze aj ja som bola v tomto hotely tento rok a mne sa tam vsetko pacilo. Hotel, strava, okolie, atd. :D
Jasne, daju sa tam hladat chyby a dalo by sa aj vselico vylepsit, ale ide o to co od dovolenky ocakavas. Ja som bola spokojna a velmi.
My sme boli tiez len na 7 noci a tiez sme mali pobyt skrateny, ale nemohli sme sa stazovat, pretoze v pokynoch (a asi aj v zmluve) sme mali uvedene, ze prvy a posledny den je urceny na transfer a tak ti CK nezarucuje tieto dni. Ale myslim, ze to je tak skoro v kazdej CK. Radsej sa treba dopredu pripravit, ze to tak je. :?

Celkovo tento hotel odporucam, aj ked na buduci rok bude zan asi o dost vyssia cena. :wink:
Zuzka25
Mega Cestovateľ

Re: Blue Sea Beach hotel Kos

Odoslaťod kačena 07 Sep 2006, 16:49

Nič v zlom, ale každá ck na Slovensku má uvedené v zmluve, že prvý a posledný deň je určený na prepravu. A nie je to záležitosť len tohto roka. už by sa to ľudia mali naučiť. Je len náhoda, ak odlietate skoro ráno a naobed ste už na pláži a domov idete rovno po večeri. Osobne sa mi to ešte nestalo. ak nájde niekto takú ck, ktorá toto nemá uvedené v zmluve, nech ju sem napíše, aby sme vedeli, s ktorou ck cestovať a neprísť o dva dni dovolenky.
kačena
Mega Cestovateľ

KOS-Blue Sea Beach

Odoslaťod jevulka 11 Sep 2006, 16:01

Ahojte.
viete mi niekto potvrdit/vyvratit informaciu, ci novy bazen, ktory tuto sezonu stavali v hoteli Blue Sea Beach je uz pristupny pre turistov, ktori sa chystaju az koncom septembra 06? dakujem za akukolvek info, ci stavebne prace skocili a ci je bazen pristupny.
Jevulka
jevulka
Mega Cestovateľ

bazen v Blue sea beach

Odoslaťod Zuzka25 12 Sep 2006, 13:17

Pre jevulka:

Ja som bola v tomto hoteli v juli 06 a bazen uz naplno fungoval. Takze myslim, ze mozes byt bez obav. :D A riadne si ho uzi, lebo je naozaj super a obrovsky. 8)
Zuzka25
Mega Cestovateľ

Naspäť na Hotely - Kos

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.