Fórum o dovolenkách • - Kalymnos - kto poradí?

Kalymnos - kto poradí?

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním na Kalymnose (hotely, apartmány, penzióny)

Kalymnos - kto poradí?

Odoslaťod mel 16 Aug 2006, 22:11

Radi by sme išli na dovolenku na Kalymnos, ale z recenzií máme zmiešané pocity. Podelí sa niekto o zážitky?
mel
Mega Cestovateľ

Odoslaťod flower 24 Aug 2006, 14:20

Kalymnos je vynikajuca volba. Odporucam. pozri: www.recko.name
Najdes tam recenzie hotelov a ostatnych ubytovacich zariadeni, fotogalerie... Prave sme sa vratili z Kalymnosu a Telendosu - magnet, ktory ta uz nepusti... len si treba spravne vybrat ubytovanie...
flower
Nováčik

Založený: 05 Aug 2006, 14:55

Odoslaťod mivi 25 Aug 2006, 15:56

flower napísal:Kalymnos je vynikajuca volba. Odporucam. pozri: www.recko.name
Najdes tam recenzie hotelov a ostatnych ubytovacich zariadeni, fotogalerie... Prave sme sa vratili z Kalymnosu a Telendosu - magnet, ktory ta uz nepusti... len si treba spravne vybrat ubytovanie...

Ahoj Flower, tvoj prispevok som si precitala az po navrate z dovolenky, takze sme sa na Kalymnose sice urcite stretli, ale nevedela som o tom... byvali sme na prizemi, boli sme skupinka 8 ludi(4 pary),takze urcite vies, kto vam skoro kazdy vecer nedal spavat :)
Inak, ak mam reagovat aj na ostrov, ubytovanie a ostatne veci, nemozem povedat, ze Kalymnos je to najlepsie, co som kedy v Grecku navstivila. Je to dost maly ostrov, dost drahe sluzby ked porovnavam s ostatnymi ostrovmi, jedlo na rovnakej urovni ako inde,aj cenovo aj chutovo. Ostrov je krasny, ale moooc malinky, za par dni je to take vsedne..co ja viem, bola to super dovolenka, ale bola som v Grecku aj na lepsom.
mivi
Mega Cestovateľ

Odoslaťod flower 25 Aug 2006, 17:23

To mivi, boli sme spolu. Len vy ste ako partia odchadzali o den neskor do Ba. Do Ke sme odlietali v utorok skoro rano. Spavat sme mohli kludne, lebo sme byvali hore na poschodi na opacnej strane, pri schodoch, ale posledne noci nam robila problem horucava a to urcite aj vam. Urcite sme sa stretli, bola som s 13 rocnym synom. Co sa tyka Kalymnosu, netvrdim, ze je najkrajsi a najlepsi, ale je iny ako ine grecke ostrovy a pevnina, a to sme toho presli dost. Mozno prave preto, ze je maly. Ale aj moje deti (dcera osemnastka) su nazoru,ze na vacsich ostrovoch je zivsie a ... Tu su vsak uchvatne hory, Telendos je nadherny. Prave ten kontrast mora a skal. Vidno to uz zlietadla, ale aj na trajekte. Rozdiel medzi Kosom a Kalymnosom je zretelny. My sme minule roky boli aj na Kose ale mne sa ten ostrov, okrem hlavneho mesta, Kefalosu a oblasti severneho pobrezia moc nepaci. Ceny su urcite rovnake, co sa tyka porovnania s inymi ostrovmi. Rovnake sa mi zdali aj ceny potravin a aj taverny +- 1 Euro. Samozrejme na pevnine a najma Olympskej riviere a aj Chalkidikach su ceny vyrazne nizsie. Na buduci rok by sme radi navstivili Karpathos, resp. Samos. A to su tiez podobne ostrovy. Vsetky patria do Dodekanez. Pekny zvysok leta vsetkym
flower
Nováčik

Kalymnos Massuri/Myrties

Odoslaťod flower 26 Aug 2006, 10:55

To mel, posielam zopar obrazkov z tychto magickych ostrovov. Ubytovanie najdes v sekcii Hotely a destinacie (Kalymnos a Telendos). http://dovolenky.com/forum/viewtopic.php?p=2076#2076
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
flower
Nováčik

Odoslaťod mivi 13 Sep 2006, 10:01

Samos je super voľba, tam sme boli v roku 2005 a jednoznačne doporučujem!!! Bývali sme v apartmánoch Eli v stredisku Votsalakia, boli sme cez Aeolus.
mivi
Mega Cestovateľ

Odoslaťod flower 13 Nov 2006, 18:29

mivi napísal:Samos je super voľba, tam sme boli v roku 2005 a jednoznačne doporučujem!!! Bývali sme v apartmánoch Eli v stredisku Votsalakia, boli sme cez Aeolus.

To mivi, mohli by ste mi prosim porovnat ubytovanie apartmany Eli a Rinio. Co bolo lepsie? Lepsie vybavenie, cistota, okolie, .... To su tie studia pri plazi cez cestu? S tou amforou? Ja na nich pozeram uz dva roky, ale odlet na Samos je len z Ba. Ale na buduci rok by to nemusela byt zla volba.
Dakujem, flower
flower
Nováčik

Odoslaťod thomass 03 Jan 2007, 13:44

mivi napísal:Samos je super voľba, tam sme boli v roku 2005 a jednoznačne doporučujem!!! Bývali sme v apartmánoch Eli v stredisku Votsalakia, boli sme cez Aeolus.

to mivi:

Také jsem byl na Kalymonsu (2x) a bylo to báječné. Letos se nám líbí právě studia Elli na Samosu (Votsalakia). Mohl bych se zeptat na par detailů týkajících se ubytování? V recenzi jsem se dočetl, že vedle má být nějaká autopůjčovna, odkud vychází nepříjemný hluk. Je tento hluk třeba slyšet i když je zavřené okno? Hlučí to i pozdě večer?

A ještě jeden dotaz - jsou někde poblíž studií (pěšky dostupné) nějaké menší pláže soukromého typu, kde by byl úplný klid?

A samozřejmě bych byl velmi velmi vděčen za nějaké fotky ubytování, okolí studií, pláž, ... MOC DÍKY.
thomass
Nováčik

Založený: 03 Jan 2007, 13:39

Odoslaťod zuzzuli 09 Jan 2007, 11:27

chcela som sa spytat, kto mi viete odporucit nejake ubytovanie na Kalymnose? Odporucate si zaplatit aj stravu? Dakujem Vam
Obrázok používateľa
zuzzuli
Nováčik

Založený: 14 Dec 2006, 14:00

Odoslaťod ssissa 13 Apr 2007, 14:37

aj my sme boli na samose, este aj v tom istom ubytku, ale v roku 2006, fotky so strucnym popisom: http://ssissa.sk/slovak/dovolenky/samos.htm
ssissa
Nováčik

Založený: 13 Apr 2007, 14:35

Odoslaťod ssissa 13 Apr 2007, 14:42

Také jsem byl na Kalymonsu (2x) a bylo to báječné. Letos se nám líbí právě studia Elli na Samosu (Votsalakia). Mohl bych se zeptat na par detailů týkajících se ubytování? V recenzi jsem se dočetl, že vedle má být nějaká autopůjčovna, odkud vychází nepříjemný hluk. Je tento hluk třeba slyšet i když je zavřené okno? Hlučí to i pozdě večer?

A ještě jeden dotaz - jsou někde poblíž studií (pěšky dostupné) nějaké menší pláže soukromého typu, kde by byl úplný klid?

A samozřejmě bych byl velmi velmi vděčen za nějaké fotky ubytování, okolí studií, pláž, ... MOC DÍKY.[/quote]

ahoj, fotky a strucny popis tu: http://ssissa.sk/slovak/dovolenky/samos.htm
k tym otazkam ohladom hluku, v podstate nam to nevadilo, este sme sa aj skamosili s tym Poliakom, co tam tie auta umyval kazdy vecer, no je to taku hlu, ktory vychadza z pristroja, ktory tryska vodu ;-)
ssissa
Nováčik

Založený: 13 Apr 2007, 14:35

Naspäť na Hotely - Kalymnos

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.