Výlety na Cypruse

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním na Cypruse - Agia Napa, Ayia Napa, Coral Bay, Kissonerga, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras

Moderátor: mandarinka

Výlety na Cypruse

Odoslaťod cestovatel 11 Sep 2008, 15:22

Doporučujem absolvovať minimálne celodenný výlet do pohoria TRODOS, kde sa na vrchole je hrobka s kaplnkou bývalého cyperského prezidenta Makaria, ktprý bezprostredne po okupácii tureckými vojskami sa skrýval v kláštore KYKLO, ktorý je tesne pod vrcholom a potom opustil za pomoci Angličanov Cyprus. Tohto bývalého prezidenta si domáci veľmi vážia.

V pohorí sa nachádza dedinka LÁNYA, ktorá je známa tým, že tu bývajú maliari - umelci, ktorí na plátno zachytávajú prírodu Cypru a dajú sa tam kúpiť rôzne obrazy za celkom prijatelné ceny.

Kláštor KYKLO som nenavštívil z dôvodu, že som nemal vhodné oblečenie pre vstup do kláštora a nakoľko si kláštor môže dovoliť platiť vlastnú políciu, ktorá vstup kontroluje a tak bezpodmienčne je potrebné mať u mužov dlhé nohavice a primerané oblečenie musia mať aj dámy.

Zaujímavý bol aj výlet po mori popri zelenej línii smerom od AYA NAPA, PROTARAS, PARALIMINY do Famagusty. V čase môjho pobytu sa Famagusta - mesto duchov a kostolov nedalo navštíviť z dôvodu okupácie, ale v súčastnosti podľa info od turistov už takáto návšteva je vraj možná.

A zaujímavá skúsenosť s predajom ovocia a zeleniny. Stánok bohato zásobený ovocím a zeleninou
nachádzajúci sa na chodníku bez predavačky, pričom na zemi bola malá drevená pokladnička, kde každý kupujúci po odvážení tovaru vhodil peniaze. Zaujímavá inšpirácia, ktorá sa však na naše slovenské podmienky nebude dať ešte veľmi dlho realizovať.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ
 
Príspevky: 83
Založený: 10 Aug 2006, 16:38
Bydlisko: Bratislava

Naspäť na Hotely - Cyprus

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.