Privlaka,HR

Informácie, otázky, skúsenosti s ubytovaním v destinácií Severná Dalmácia - Biograd na Moru, Dugi Otok - Božava, Nin , Ostrov Murter-Lovišča, Ostrov Ugljan - Kukljica, Ostrov Vir, Pakoštane, Petrčane, Pirovac, Plitvicka jezera, Primošten, Punta Skala, Rastovac, Starigrad - Paklenica, Sv. Filip i Jakov, Trogir - Seget Donji, Trogir - Seget-Vranjica , Vodice, Vodice - Srima, Zadar, Zaton, Šibenik-Solaris

Moderátori: AJKA, rosaria, djxtreme

Privlaka,HR

Odoslaťod koleno 08 Sep 2009, 11:09

Pred 9-mi dňami sme sa vrátili z Privlaky.Je to 6 km dlhá rybárska dedina medzi mestom Nin a ostrovom Vir,rozdelená na niekoľko častí (každá podĺa priezviska obyvateľov - Glavani, Skrapavci, Skoblari....). Skoblari je tá posledná,kde sme mali ubytovanie aj my a kde sú iba piesočné pláže s piesočným morským dnom,pri vstupe občas nejaký kamienok. Tieto pláže majú dĺžku asi 1,5 km.Tá naša bola asi 500m od Virského mostu a asi 70m od domu.Morské dno má až priveľmi pozvoľné klesanie.Hlbka 2 metre je asi 100 metrov od brehu,preto je tu voda teplá asi 28 st.Kúpanie je vhodné hlavne pre deti.Ježkov sme tam nevideli,len občas nejaké rybičky a kačice,ktoré ich lovili.Jeden neprijemný zážitok však sem musím napísať. 27.8.09 asi o 14hod. sme boli na pláži len my dve s vnučkou.Ostatní ľudia(býva ich tam málo,10-15)išli do apartmánov.Môj manžel s vnukom odišli tiež do app. pre chladené nápoje a nejaké dobroty.Ja som stála po pás vo vode,asi 50m od brehu a vnučka sa učila pri mne plávať.Odrazu sa asi 10_15 m šikmo od nás vynorila z vody jedna tmavošedá plutva a časť bledého chrbáta ryby.Nehýbalo sa to a ja som pár sekúnd na to pozerala.Zľakla som sa ,zdrapila vnučku za ruku a hovorim jej: Utekajme,niečo je vo vode.Po tom čo sme sa rozbehli,tá beštia išla rýchlo po nás.Asi po desiatich metroch bola našťastie voda len po kolená.Tam sme sa potkli a spadli.Rýchlo som sa pozrela,kde tá ryba je a ona sa asi 3-5 m od nás práve otáčala a o chvíľu plutva zmizla pod hladinou.Podľa záberu ,ktorý urobila vo vode,musela mať okolo 1 m.Ja som sa dlho triasla od strachu a kúpať sa nám už nechcelo.Keď sme aj išli ,tak len keď bolo vo vode viac ľudí,ale to som už stále pozorovala hladinu.Po návrate som pozerala na nete ,čo za rybu ,s jednou chrbtovou plutvou to mohlo byť.Potichu som si myslela,že to bol žralok,ale pripadalo mi to ako blbosť,tak som to nahlas nevyslovila.Až teraz čitam,že v Jadranskom mori sa žraloky občas objavujú a dokonca skupina asi 25 ks. bola videná presne v deň,keď sme my prišli do Chorvátska.

Pri pobreží Chorvátska sa preháňa skupina žralokov
SPLIT, 23.08.2009., 21:13 | zah. red.

Plávali asi 100 metrov od pláže neďaleko mesta Split.

K pobrežiu Chorvátska priplávala v uplynulých dňoch skupina asi 25 žralokov. Objavili sa neďaleko Splitu, ako prvý ich spozoroval potápač Petar Draganovič. Informuje o tom denník Slobodna Dalmacija.

Draganovič uvidel žralokov počas potápania asi 100 metrov od pláže Žnjan pri meste Split. Žraloky preplávali len pár metrov od neho a poriadne ho vystrašili.

V inom článku som sa dočítala,že ľudia by sa nemali kúpať tam,kde vtáci lovia ryby.A tu ich lovili kačice.Na tele by sme nemali mať pri kúpaní žiadne lesklé,kovové predmety.Ja som mala na plávkach okrúhlu,kovovú pracku.Ak máte podozrenie ,že je vo vašej blízkosti žralok,treba si dať pozor na tlkot srdca,aby sa vám nerozbúchalo a nerobiť prudké pohyby.Ostať v kľude.No pud sebazáchovy vám hovori niečo iné.Ja som o týchto veciach nevedela a tak sa mi veru srdce rozbúchalo ako zvon a bežali sme,čo nám sily stačili.Možno keby sme ostali ticho stáť,ryba by bola odplávala.Máte niekto podobnú skúsenosť? Ak to nebol žralok,tak čo iné to mohlo byť ? Prosim napíšte mi niekto.
Inak v Privlake nebolo zle,ale v časti kde sme bývali,nebolo nič.Kolotoče a možnosť drobných nákupov bola na začiatku dediny a to bolo asi 5 km od nás.Je to miesto na kľudnú ,oddychovú dovolenku.Večer sme chodili autom na výlety do okolitých miest-Zaton,Nin,Zadar a na ostrov Vir (tu majú najlacnejšiu a najväčšiu zmrzlinu - 5 kun,inde 6 kun).Ak by chcel niekto viac info,nech mi napíše SS.Všetkým,čo sa ešte tento rok chystajú na dovolenku prajem príjemný pobyt a ostatným tiež všetko dobré.
Prílohy
NIN.jpg
NIN
Privlaka s vnucatami 047.JPG
Zadar-trajekt v prístave
Privlaka s vnucatami 053.JPG
Zadar
Privlaka s vnucatami 082.JPG
Dom LARA
Privlaka s vnucatami 084.JPG
Naše ubytovanie-dom LARA
Pri soche.jpg
NIN
Privlaka s vnucatami 034.JPG
NIN
Privlaka s vnucatami 024.JPG
Natretí liečivým bahnom pri Ninskej lagúne
Privlaka s vnucatami 020.JPG
Ninska lagúna
jarka
koleno
Cestovateľ

Založený: 12 Apr 2008, 16:37

Naspäť na Ubytovanie - Severná Dalmácia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.