Ceny v Alanyy

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Odoslaťod MIMA25 16 Júl 2007, 08:07

Pri bazéne??? Hádam pri mori... To tam idete kvôli bazénu? Veď pri bazéne môžeš byť aj tu na SK...
MIMA25
Cestovateľ

Založený: 31 Jan 2007, 08:00

Odoslaťod patrik22 16 Júl 2007, 08:51

PRI BAZENE ZADARMO PIVO :-) SAMOZREJME ZE AJ K MORU POJDEME NA NEJAKU CAST DNA
patrik22
Dovolenkár

Založený: 09 Júl 2007, 20:31

Odoslaťod MIMA25 16 Júl 2007, 09:15

Nám all inclusive platil aj na pláži, čo bolo super. Bol tam plážový bar, fungoval od 10:00 až do večera. Bolo tam všetko čo aj v iných baroch v hoteli.
MIMA25
Cestovateľ

Odoslaťod patrik22 16 Júl 2007, 09:41

JA NEVIEM CI ANO, SAMI NEVEDIA POVEDAT. NA CESKEJ STRANKE ZE NIE, NA SLOVENSKEJ ANO, V KATALOGU ANO A NA ORIGINAL STRANKE HOTELA NIE
patrik22
Dovolenkár

Odoslaťod MIMA25 16 Júl 2007, 10:45

No to je teda fakt super... My sme boli celé dni pri mori, pod slnečníkom sme si občas aj pivko dali. Do bazénu sme chodili večer z pláže zaplávať si, lebo v mori sa moc nedá - dosť veľké vlny.
MIMA25
Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 16 Júl 2007, 11:36

Co sa tyka znackovych obchodov v Alanyii, tak tam SU...osobne som si odtial doniesla zopar sportovych veci z originalnych kamennych obchodov znamych znaciek (Adidas, Reebok, Nike, O Neill a podobne) tieto obchody su umiestnene na hlavnej ulici v centre, nejedna sa o ziadne napodobeniny a upozornujem, ze v tychto obchodoch sa NEZJEDNAVA. Rovnako je tam aj viacero znackovych ocnych optik, kde su prave okuliare Gucii, D a G a podobne, nie ako na trhu. Co sa tyka napr. zlatnictiev, vyber by bol, ale cenovo sa to nevyplati a nikdy neviete, co skutocne kupujete......
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod patrik22 16 Júl 2007, 11:57

TIEZ SOM POCUL O TYCH ZNACKOVYCH VECIACH, A AKE SU CENY? LEN TROSKU LACNEJSIE? A VYBER AKY MAJU? ZE VRAJ SU TAM VECI, KTORE U NAS ANI NEDOSTAT KUPIT
patrik22
Dovolenkár

Odoslaťod MIMA25 16 Júl 2007, 12:58

No neviem, ale ja by som tureckým "značkovým" veciam neverila... Originál značkové veci Nike, Adidas, Puma a podobné značky sa dajú veľmi výhodne kúpiť v Parndorfe a je tam istota že sú to fakt originál značkové veci a nie napodobeniny. Ale je to môj názor.
MIMA25
Cestovateľ

Odoslaťod patrik22 16 Júl 2007, 13:20

TO SA DA ZISTIT NA POHLAD AJ NA DOTYK, TAKZE AJ KED TO BUDE SUPER NAPODOBNENINA S DOBRYM MATERIALOM ZA OK CENU, TAK NIET O COM
patrik22
Dovolenkár

Odoslaťod Muchotrafka 16 Júl 2007, 13:28

Konkretne viem len tie veci v tych sportovych, na 100 % prave, ziadne napodobeniny. Vyber bol ovela vacsi, resp. ani nie vacsi, ale modernejsie veci tam boli, ake som tu napr. nevidela. Casto chodim do Anglicka, takze viem porovnat aj s tym, ze ake veci su tam a ake kolekcie pridu sem. Cenovo to vychadzalo plus minus tak isto, niektore veci boli aj lacnejsie, ale nebola to nejaka horibilna suma. Veci sa mi viac pacili, ako vyber doma, nejednalo sa o ziadne outletove veci, ktore by boli sto rokov za opicami. Ja by som si ziadne napodobeniny nekupila, cize som velmi dobre sledovala, ci je to prave, ci to nie je prave, ale obavy neboli na mieste. Samozrejme, ak niekomu stacia napodobeniny, kupi aj 3 tricka lacoste za 10 eur, aj za menej, podla koho kolko uhada v tych stankoch, tak isto gucci capice, kabelky a podobne, ale tam na prvy pohlad vidno, ze je to fake, nie original.
V Alanyii je stara pevnost, vlastne taky hrad, nieco ako tu Devin, ziadne expozicie ani nic, ale je odtial krasny vyhlad. Vstupne je 5 eur (bolo v septembri 2006) s tym, ze autobus stoji okolo 2,5 eura, podla toho, aky ide vodic :) Autobus chodi od centra od mesity, ale na autobusovom nastupisti radi povedia, ze odkial. Da sa tam ist aj peso, ale je to strasne strmo do kopca, cize velmi neodporucam. Vyhlad je naozaj nadherny, staci pol hodinka na pozretie a pripadne pofotenie Alanye zhora.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod patrik22 08 Aug 2007, 09:01

CHCEME IST NA TIE LIECIVE VODOPADIKY A HNED VEDLA HOTELA JE AQUA PARK, A ASI AJ HORE NIEKEDY VECER ALEBO RANO NA PEVNOST
patrik22
Dovolenkár

Odoslaťod Muchotrafka 08 Aug 2007, 13:53

Patrik, ta pevnost je vlastne ten hrad. Ale naozaj je tam strasna cesta peso, lebo tam nie su chodniky, ze autobus ma co robit, aby sa po tej uzuckej klukatej ceste vobec vyskrabal hore. Neviem, ako je to tam otvorene,ale urcite nie do vecera, mam pocit, ze do nejakej siestej alebo tak. Autobus chodi kazdu hodinu, cize nie je problem, ze nevladzes, vidis autobus, tak on ti sam od seba zastane a nastupis. Tam to prejdes za 5 minut, pokukas, pofotis sa a mozes ist naspat.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod patrik22 08 Aug 2007, 14:03

UZ LEN KVOLI TOMU VYHLADU TAM POJDEME A KAMOS CHCE IST SILOU MOCOU NA TEN VYLET DO Pamukkale AKURAT PRISLI POKYNY NA DOVOLENKU A TAM PONUKAJU VYLET ZA 45EUR, LETIME O 12HOD Z KE
patrik22
Dovolenkár

Odoslaťod Muchotrafka 10 Aug 2007, 09:42

My sme tiez boli v Pamukale, neviem, ci sa to oplati preratavat, kolko to stoji, lebo potom nepojdes nikam :)))) My sme boli na jednodnovom, odchod bol o druhej rano od hotela, prisiel pre nas autobus, v hoteli nam pripravili mini balicek, akoze all inclusive ranajky, ktore nestacili aj mojmu frajerovi, nieto mne...... Tam sme vlastne prisli po obede, lebo je to strasne daleko, zostali sme tam tusim dve hodiny ci kolko. Teraz je to uz tak, ze nemozes volne chodit po tych "jazierkach", lebo turisti to neskutocne znicili, takze je tam uz len vyhradena trasa a par tych "jazierok". Jazierka su umelo regulovane, takze ta voda uz netecie hocikde, ale kam to oni pustia, cize sa moze stat, ze budu napustene len tie dalej od oficialne vyhradenej cesticky. Inac, neviem, ci to vies, ale treba tam ist bosy, cize je dobre vziat si batoh, kde si das topanky. Odtial je potom zastavka na veceru kvazi a naspat do hotela sme my dorazili o jednej v noci dalsieho dna. Tiez to stalo okolo 40 eur, neviem ti presne povedat, my sme este mali zastavku v takej brusiarni dakych kamenov asi na pol hodinu. Pamukale by som ucite nevynechala uz aj preto, ze za nejake 2 alebo 3 roky tam Turci chcu postavit lanovku, ze uz sa vobec nebude dat na to uzemie ist, ze ta vyvezie lanovky z hora dole a to je vsetko.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Diddlinqa 10 Aug 2007, 10:13

Xodte tam, ja som teraz z tade prisla a srdce mi puka,, o mesiac tam xceme este ist ....
Diddlinqa
Mega Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.