Ceny v Alanyy

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Eura alebo Dolare???

Odoslaťod deccros 18 Aug 2007, 15:42

Zdravim.

Rad by som sa opytal aku menu vziat do Turecka?
Idem do oblasti Kemer. Dolare alebo Eura?
Je u nich 1dolar = 1euro? Alebo sa riadia aktualnym kurzom?
Co je vyhodnejsie?

Dakujem za odpovede.
deccros
Nováčik

Založený: 18 Aug 2007, 14:59

ZLATO?!

Odoslaťod harley1 20 Aug 2007, 17:08

Aká je približná cena zlata za gram v Turecku? Je to 14 karátové, alebo 18 karátové. Ďakujem...
harley1
Nováčik

Založený: 23 Júl 2007, 19:10

Re: Eura alebo Dolare???

Odoslaťod Muchotrafka 21 Aug 2007, 07:55

Oni tak dost cudne prepocitavali dolare/eura za tie ich turecke. Maju na to take zvlastne vlastne kurzy, oni sa vobec neriadia tym, co je napr. v banke, tresknu ti nejaku sumu, netyka sa to tych kamennych obchodov, samozrejme, v potravinach ti to prepocitaju automaticky v nejakych supermarketoch alebo tak, ze pri kase ti zenska povie, kolko je to eur. Z vlastnej skusenosti dolare moc nechceli, takze radsej je treba si vziat euro. Na letisku v Antalyi dokonca su zvlastne okienka pre viza pre ludi, co platia dolarmi a zvlast eurami.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod patrik22 30 Aug 2007, 08:38

my sme si vynutili kurz ako v banke, inac som povedal, ze idem menit do banky, ked mi taky kurz nedaju. kurz bol 1.8 liry za euro. v obchodoch prepocitavali 1.7 za euro. znackove obchody su ale nieco je tam original nieco nie. ale vidno to... znackovych bolo malo, len vsade napodobneniny
patrik22
Dovolenkár

Založený: 09 Júl 2007, 20:31

Odoslaťod mohawk 29 Apr 2008, 11:51

Niektore napodobeniny su velmi kvalitne, treba vsak dobre hladat. Doporucujem nekupovat nejaku vec hned v prvom obchode, ale urobit si najprv prieskum. Vzdy, za kazdych okolnosti sa da dohodnut. Ja som sa napriklad dohodol aj v original obchode adidas, pretoze som tam kupovat dve tricka, plavecke okuliare a kratasy. Samozrejme, to bola vynimka. V ostatnych obchodoch ale plati to, ze cim viacej zjednavate, tym nizsia cena bude nakoniec a zrejme si v tom obchode nakupite viacej tovaru. Turci su velmi ochotny a otvoreny zjednavaniu. Este si k tomu vypijete aj caj, alebo kavu a dozviete sa nieco o pozadi rodinneho zivota v Turecku.
mohawk
Nováčik

Založený: 29 Apr 2008, 11:35

Kurzy

Odoslaťod Turista 11 Jún 2008, 08:52

Momentálne je kurz EURa v Turecku 1,85 (v hoteloch) a 1,9 v zmenárňach. Vôbec však nie je nutne meniť peniaze, keďže pri obchodovaní Vám urobia cenu priamo v Eurach tak, že vydelia cenu v Lírach 2, takže platíte polovicu (ceny uvedenej YTL) a ešte mate cca 5% k dobru, oporti tomu, keby ste menili za Líry.

Ešte upozornenie. nespoliehajte sa, že nakúpite v Duty Free na letisku v Antalyi pri odlete. Sú tam premrštené strašne vysoké ceny.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Predchádzajúca

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.