Zažívacie problémy v Turecku?

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Odoslaťod Muchotrafka 23 Júl 2007, 17:59

Kludne na hnacku staci aj nas slovensky Endiaron. My sme boli v Alanyi, normalne tam bolo viacero lekarni, kde sa dali kupit lieky, tie, ktore sa dostanu aj u nas (Panadol a podobne medzinarodne znacky). Je ale treba pocitat s tym, ze tieto medikamenty su drahsie ako na Slovensku.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod richard28 27 Júl 2007, 20:08

My sme v Turecku uz boli aj pred dvoma rokmi, dcera vtedy mala 3 roky.
Ani jeden z nas troch sa vsak hnacke nevyhol.
Nebolo to o prejedani, dcera tam vtedy toho moc nezjedla.
A neboli sme ani v nejakom podradnom hotely. Bolo to cez cestovku TUI, hotel Magic Life Waterworld v mestecku Belek. A aj po navrate na SK sa dcera nevedela hnacky zbavit asi dalsie dva tyzdne. Klasicke slovenske lieky nam nezaberali, ani Hylak kvapky a ani Smecta. Preto by sme chceli vediet, ci niekto nepozna nejake ich miestne lieky.
Nieco podobne ako napriklad ich domaci Antinal v Egypte, ktory nam zabral okamzite.

Dakujem,
Richard
richard28
Nováčik

Založený: 22 Júl 2007, 19:52

Odoslaťod Tom 28 Júl 2007, 12:49

richard28 napísal:My sme v Turecku uz boli aj pred dvoma rokmi, dcera vtedy mala 3 roky.
Ani jeden z nas troch sa vsak hnacke nevyhol.
Nebolo to o prejedani, dcera tam vtedy toho moc nezjedla.
A neboli sme ani v nejakom podradnom hotely. Bolo to cez cestovku TUI, hotel Magic Life Waterworld v mestecku Belek. A aj po navrate na SK sa dcera nevedela hnacky zbavit asi dalsie dva tyzdne. Klasicke slovenske lieky nam nezaberali, ani Hylak kvapky a ani Smecta. Preto by sme chceli vediet, ci niekto nepozna nejake ich miestne lieky.
Nieco podobne ako napriklad ich domaci Antinal v Egypte, ktory nam zabral okamzite.

Dakujem,
Richard
ja ti pisem priamo z turecka zo side a nikto tu hnacku nema.
Tom
Dovolenkár

Založený: 08 Júl 2007, 16:49

Tom

Odoslaťod richard28 28 Júl 2007, 15:12

A nezistis mi pre istotu nejake nazvy tych liekov uz ked si tam, prosim ta?

Dakujem.
richard28
Nováčik

Re: Tom

Odoslaťod Tom 28 Júl 2007, 15:35

richard28 napísal:A nezistis mi pre istotu nejake nazvy tych liekov uz ked si tam, prosim ta?

Dakujem.
delegat hovoril, ze tuto ked je hnacka tak iba uplne vynimocne!

a lieky tu maju ako u nas co sme pozerali lekaren... fenistil, reductil... :D
Tom
Dovolenkár

Založený: 08 Júl 2007, 16:49

Odoslaťod richard28 28 Júl 2007, 17:44

a nejake ich miestne lieky?
richard28
Nováčik

Re: Zdravotné problémy

Odoslaťod snickers1510 07 Jan 2008, 12:55

Ja som dostala úpal...No hrôza-celý deň som ležala v posteli.Raz mi bola zima,mala som triašku,raz teplo.Večer som už ale našťastie bola fit a dávala som si väčší pozor,pretože to slnko fakt hreje aj keď sa to možno nezdá.
snickers1510
Dovolenkár

Založený: 07 Jan 2008, 11:41

Teplo v Turecku je fakt nebezpečné

Odoslaťod Adina 17 Mar 2008, 23:42

Na slnko v Turecku si treba dávať fakt veľký pozor my sme tu boli začiatkom júna ale teplota betónového chodníka pri pláži, na pravé poludnie dosahovala teplotu 70 stupnov, nedalo sa po nom absolutne chodiť, prvýkrát keď som po nom prešla sa mi začal roztápať spodok umelých šlapiek, môj drahý dostal taký úpal že skončil v súkromnej nemocnici na infúziach cca 3 hodiny, išiel raftovať a trochu to podcenil, dávajte si fakt veľký pozor, turecké slnko je určite najteplejšie počas celej sezóny v celej Európe.
Adina
Dovolenkár

Založený: 18 Dec 2007, 22:33

Odoslaťod Lengy 27 Júl 2009, 06:20

Oni piju jogurt cely den a po kazdom jedle. Je to jogurt riedeny vodou a v hoteloch All inc. ho maju k dispozicii cely den pri napojoch. Je zvlastne , ale piju aj po zelenine. Je fakt, ze mne sa to zdalo najprv cudne, ale potom ked som ho ochutnala mala som prijemny pocit :lol: . Myslim si, ze nie je namieste porovnavat destinacie Turecko a Egypt. Este som nepocula o nikom, koho by v Turecku prehanalo a tiez o nikom koho by v Egypte neprehanalo. :lol: :lol: :lol: Vobec som sa nevyhybala studenym napojom a ladu a mojoneze a surovej zelenine ! Coje to za dovolenku ked musim rozmyslat nad tym ci smiem jest umyty salat a umyte jablko. Prave na dovolenke potrebujem lahku zeleninovu stravu. ...A ked je niekomu zle tak preto, lebo to prehnal s mnozstvom. Treba si zobrat pancreolan na travenie, ked to prezeniete. Tym krasnym a chutnym jedlam sa neda vyhnut. A ked prejde pociatocny osial, tak je uz vsetko OK. Mojej Malej velmi chutilo a pribrala. Treba si vybrat len velke mesto napr. Alanya a nie pole. Dobry hotel, ja si vyberam tie mestske, elbo na poli sa necitim dobre a po prejedeni sa prejst medzi obchodikmi, pri mori, pristave a pod. Potom je to krasna dovolenka, plna zazitkov. Cely den sa zapajat do cvicenia, beachvolejbal, hadzanie sipok, ping pong, tobogany a uzivat si mora, slniecka a tepla naplnoooooooooooo. Prajem vsetkym v Turecku krasnu dovolenku.
Obrázok používateľa
Lengy
Mega Cestovateľ

Založený: 18 Júl 2007, 22:03

Re: Zažívacie problémy v Turecku?

Odoslaťod Hosť 27 Júl 2009, 10:43

Este som nepocula o nikom, koho by v Turecku prehanalo a tiez o nikom koho by v Egypte neprehanalo.

To myslis vazne? Tak to si potom pocula strasne malo.
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod lastovička 27 Júl 2009, 17:09

Ja som presvedčená o tom, že strava nám nemusí sadnúť kdekolvek na svete.
Je zaujímavé, že malé deti nemávajú žaludočné problémy, takže asi je to tým, že nepijú studené nápoje, nepijú drinky,nejedia mastné jedlá a ....
Prekvapuje ma, že píšete presvedčivo o tom, že v Turecku nebývajú žalúdočné problémy a V Egypte ich má každý.
V Turecku minulý rok som mala žaludočné problémy a od delegáta až po posledného jedinca nemenovaného hotela odchádzali z tohto pobytu naši turisti v hroznom stave. Bohužial, jedna pani vďaka zlemu stavu a vyčerpaniu z hnačiek a vysokej teploty odpadla v lietadle a z letiska v Bratislave odchádzala sanitkou.
Asi pred piatimi rokmi sme boli v Icmeleri 5 hv.hotel Aqua a mne nebolo nič, ale polovica hotela mala problemy a z našej partie to paradne potrapilo baby aj chlapov.
Na Rhodose hotel Virginia som bola dva dni úplne mimo a bola som jedinou.
V Egypte som bola viackrát a iba raz som mala problemy, hneď zabral liek a v pohode. Manžel bol 2x ani raz nemal problemy.
Tento rok som bola v Egypte, odchádzala som s črevnými problemami a tam som sa z nich dostala. Doma som sa nevedela z toho vystrábiť, skoro som odvolala cestu, ale nakoniec mi pomohla.
Bohužial, keď vznikne infekcia či je to trojkový alebo päťková hotel tamto kosí jedneho za druhým. A nemyslite si, že luxusný alebo menej luxusný, môže sa to stať všade. Ale to je už extrem a to snaď nechce zažiť nikdo.
Celé to je o zdravom rozume, sile organizmu,momentálnej zdravotnej dispozícii každého z nás.
Moja rada : vypustite myšlienky o tom, že Vás a Vaše dieťa postihnú žaludočné problémy, neprivolávajte si ich.
Tešte sa na dovolenku, pohodičku,slniečko, more a choroby nech ostanú od Vás čo najďalej.
Prajem príjemnú dovolenku.
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod janik 27 Júl 2009, 17:32

My sme nemali zaludocne problemy nikde. Ale je pravda, ze v Egypte a Turecku sme sa podla moznosti vyhybali majonezovym jedlam a surovej zelenine. A napoje sme si pytali vzdy bez ladu. Ine opatrenia neboli potrebne. :)
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod lindula 25 Mar 2017, 16:30

My sme boli v Turecku 5x a vždy všetko v poriadku. :-) Ja som teda brala preventívne pred cestou enterol, ale to len kvôli tomu, že mám citlivejší žalúdok :-) Manžel s drobcom to prežili bez ujmy. :-)
lindula
Nováčik

Založený: 24 Mar 2017, 16:15

Predchádzajúca

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.