Zažívacie problémy v Turecku?

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Zdravotné problémy

Odoslaťod cestovatel 17 Aug 2006, 16:49

Zdravotné problémy v Turecku, Tunisku a Egypte sú ovlyvnené dvomi faktormi. Prvý je ten, že počas pobytu konzujeme nápoje ktoré sú podchladené a stupen chladu zvyšujeme ešte tým, že si dávame aj lad to nápojov. Potom nasleduje to, že črevná kultúra sa podchladí a sú tu problémy.

Druhý faktor je ten, že je potrebné dávat pozor na lad do nápojov, ktorý je vyrábaný z domácej vody a pri jedle je potrebné dávat pozor na miestne omáčky a tepelne nespracované jedlá a neošúpané ovocie. Ja som takýto problém s hnačkami síce mal a bolo to od ladu v Egypte, ale toto trvalo len jeden den. Tohto roku som bol v Egypte znovu a bola tam partia chalanov, ktorým to s dodržiavaním zásad stravovania a pitia bolo jedno a možem povedat, že hnačky boli tak intenzívne, že už uvažovali o zavolaní lekárskej pomoci v noci. Naštastie miestne lieky sú lacné a najma vysoko účinné.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Zažívacie problémy v Turecku?

Odoslaťod Monča 17 Júl 2007, 16:52

Odchádzame v auguste do Turecka s malým dieťaťom a trocha sa obávam, či to nie je pre deti nebezpečné tak ako napr. Egypt, myslím čo sa týka stravy, vody...či nehrozia nejaké zažívacie problémy a hnačky.Keď sme boli pred tromi rokmi v Egypte, tak sme sa tomu nevyhli. Máte niekto skúsenosti?
Monča
Nováčik

Založený: 17 Júl 2007, 16:45

Odoslaťod Tom 17 Júl 2007, 17:29

ach jaj

cestovatel napísal:Zdravotné problémy v Turecku, Tunisku a Egypte sú ovlyvnené dvomi faktormi. Prvý je ten, že počas pobytu konzujeme nápoje ktoré sú podchladené a stupen chladu zvyšujeme ešte tým, že si dávame aj lad to nápojov. Potom nasleduje to, že črevná kultúra sa podchladí a sú tu problémy.

Druhý faktor je ten, že je potrebné dávat pozor na lad do nápojov, ktorý je vyrábaný z domácej vody a pri jedle je potrebné dávat pozor na miestne omáčky a tepelne nespracované jedlá a neošúpané ovocie. Ja som takýto problém s hnačkami síce mal a bolo to od ladu v Egypte, ale toto trvalo len jeden den. Tohto roku som bol v Egypte znovu a bola tam partia chalanov, ktorým to s dodržiavaním zásad stravovania a pitia bolo jedno a možem povedat, že hnačky boli tak intenzívne, že už uvažovali o zavolaní lekárskej pomoci v noci. Naštastie miestne lieky sú lacné a najma vysoko účinné.

copy z temy http://www.dovolenky.com/forum/viewtopic.php?t=307
Tom
Dovolenkár

Založený: 08 Júl 2007, 16:49

Odoslaťod maruska24 17 Júl 2007, 18:06

nepiť extra studené a neprejedať sa. a samozrejme vybrať kvalitný hotel. prípadne voliť pre pobyt s malým dieťaťom inú destináciu než je Turecko a Egypt.
maruska24
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Nov 2006, 19:55

Odoslaťod Tom 17 Júl 2007, 19:58

maruska24 napísal:nepiť extra studené a neprejedať sa. a samozrejme vybrať kvalitný hotel. prípadne voliť pre pobyt s malým dieťaťom inú destináciu než je Turecko a Egypt.
no tak male dieta sa prejedat dufam nebude :D a pit by som mu tiez nedaval kolu z ladom :lol:
Tom
Dovolenkár

moncici

Odoslaťod Moncici 17 Júl 2007, 21:59

my sme boli v turecku s 4 ročnou dcéru - pila a jedla všetko, čo chcela a no problem ... vybrali sme si však kvalitný hotel a boli sme v čase, kedy ešte neboli veľké horúčavy ... (v tom čase bolo v hoteli cca 100 detí - najmladšie malo asi pol roka
Moncici
Nováčik

Založený: 20 Aug 2006, 22:16

Nie sú

Odoslaťod dara.d 18 Júl 2007, 07:45

Turecko môžem doporučiť, zažívacie problémy tam nie sú.
dara.d
Dovolenkár

Založený: 16 Apr 2007, 13:34

Odoslaťod katy 18 Júl 2007, 09:34

V Turecku sme boli 3 krát aj s dieťaťom a nikto z nás nemal žiadny problém!
katy
Dovolenkár

Založený: 21 Apr 2007, 22:07

Odoslaťod Aja 18 Júl 2007, 19:54

pokialbu dete dodrziavat co, co je uz vseobecne zname (vid vyssie) tak urcite ziadne problemy nebudu
Aja
Nováčik

Založený: 20 Aug 2006, 20:32

Odoslaťod Lengy 18 Júl 2007, 22:07

Este som nepocula, ze by v Turecku bolo niekomu zle. Teraz sme boli 3 x v Alanyi . Dcerka ma 5.5 roka. Jeme vsetko je tam vyborna kuchyna, napoje, more, vsetko. Turci pre Vas urobia cokolvek, su mili, miluju deti. Rozdiel zbadate ked sa dostanete medzi Slovakov do autobusu cestou na letisko a nikto Vas nepusti sadnut ...
Obrázok používateľa
Lengy
Mega Cestovateľ

Založený: 18 Júl 2007, 22:03

Re: Zažívacie problémy v Turecku?

Odoslaťod sjuuz666 20 Júl 2007, 09:31

Monča napísal:Odchádzame v auguste do Turecka s malým dieťaťom a trocha sa obávam, či to nie je pre deti nebezpečné tak ako napr. Egypt, myslím čo sa týka stravy, vody...či nehrozia nejaké zažívacie problémy a hnačky.Keď sme boli pred tromi rokmi v Egypte, tak sme sa tomu nevyhli. Máte niekto skúsenosti?

ZNAMA MI VRAVELA, ZE KED BOLI V TURECKU, ICH DCERA JEDLA STALE SALATY (NAMIESTO MAJONEZY TURCI DAVAJU JOGURT) A ZE VDAKA TOMU ONA NEMALA ZIADNE TAZKOSTI... JEJ RODICIA TIETO JOGURTY NEJEDLI A MALI ZAZIVACIE PROBLEMY... SKUSTE AJ VY JEST TEN JOGURT...
sjuuz666
Nováčik

Založený: 02 Feb 2007, 16:38

hnačka v Turecku

Odoslaťod richard28 22 Júl 2007, 19:56

Ahojte.
Chystame sa v septembri s manzlekou a 5-rocnou dcerkou na dovolenku do Turecka.
Chcem sa spytat, ci ma niekto nejake overene lieky na prekonanie hnacky. V Egypte napriklad dobre pmohol Antinal, pret o by som chcel vediert, ci existuje nieco podobne aj v Turecku. Potrebujeme to hlavne kvoli malej, aby stravila dovolenku prijemnejsie a nie viac na toalete ako pri vode.. :D
Vdaka za Vase rady.
richard28
Nováčik

Založený: 22 Júl 2007, 19:52

Odoslaťod Tom 22 Júl 2007, 20:43

no je to tu pisane 2x a je to robnake ako egypt
Tom
Dovolenkár

Hnacky Turecko

Odoslaťod dada1 23 Júl 2007, 08:55

Na hnacku v Turecku ti staci smecta a kvapky hilak . Hnacky mavaju prevazne dospeli a to s mixovania jedal , pretotoze chcete ochutnat vselico dobre co ponuka hotel . A maju fak super stravu .
dada1
Cestovateľ

Založený: 04 Jan 2007, 15:23

Odoslaťod Lengy 23 Júl 2007, 17:35

Uz som to tu pisala, ze netreba porovnavat Turecko a Egypt. V Turecku nie su ani bakterie ani sa netreba nicomu vyhybat. Deti nebyvaju pazrave, to len my dospeli :P Takze hnacka moze byt len z prejedania, prepijania a pokazeneho zaludku. Cely den som pila v Sultan Sipahi resorte napoje s ladom, jedla som zeleninu a vsetko a aj ked som uz mesiac doma, stale na tu dovolenku neviem zabudnut.
Obrázok používateľa
Lengy
Mega Cestovateľ

Založený: 18 Júl 2007, 22:03

Ďalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.