Fajčenie v Turecku

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Fajčenie v Turecku

Odoslaťod Sis 05 Máj 2009, 18:30

Pravdepodobne sa touto otázkou nestanem populárna a obľúbená ale aj tak by ma zaujímalo: Ako je to s fajčením v Turecku?? Platí tam dáky zákaz na verejných miestach alebo zákaz fajčiť v baroch, na terasách alebo na pláži? :?:
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Re: Fajčenie v Turecku

Odoslaťod mandarinka 05 Máj 2009, 19:19

V januari 2008 prijal turecky parlament zakon -Zákaz fajčenia- týka sa vládnych kancelárií, pracovísk, obchodov, škôl, štadiónov i nemocníc.
Výnimky zahŕňajú špeciálne vyhradené priestory v psychiatrických klinikách, domovoch dôchodcov, väzniciach a fajčiarske miestnosti v hoteloch.

Do platnosti vsak vstupi az 1. jula tohto roku.
porusenie bude pokutovane sumou 50 lír (cca 26 eur)
Momentalne plati-zakaz fajcenia vo verejnej doprave.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod mandarinka 05 Máj 2009, 19:23

takisto sa sem zahrnaju aj bary, reštaurácie a kaviarne..
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sis 05 Máj 2009, 19:29

to znamená že napríklad v hotelových baroch a na hotelovej pláži by to mohlo byť povolené?? Dúfam že to tam bude jasne napísané či ano alebo nie.. nerada by som sa dostala do problémov.
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 05 Máj 2009, 19:32

v tom hotelovom bare-zrejme nie, ale vsetko by ti mala povedat delegatka na 1.infoschodzke.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sis 05 Máj 2009, 19:34

keby som to vedela pravdepodobne Turecko ako dovolenkovú destináciu nezvolím, ale žial pozde ma to napadlo..
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 05 Máj 2009, 19:36

neviem, ja taky problem nemam- kde ma obmedzia a kde nie vo fajcení, neholdujem tomuto neduhu.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod domenique 30 Máj 2009, 12:52

Takze pohrabala som sa na nete a nasla som k tejto teme toto:

Zákon bol schváleny v januári 2008, nadobúda platnosť o 18 mesiacov, t.j. 19.7.2009. Zakazuje fajčenie v uzatvorených verejnych priestoroch (skoly, nemocnice, kancelarie, obchody,....) vrátane kaviarní, barov, reštaurácií. Obmedzenia su aj v pripade niektorych otvorenych priestranstvach: na stadionoch, v nemocnicnych zahradach a v okoli mesit, na zastavkach, vo verejnej doprave, v taxikoch.... ale dost som sa smiala na napisoch vo verejnej doprave: zakaz fajcenia, okrem vodica :D

Neviem ci je to pravda, ale nasla som aj taku informaciu, ze fajcit sa nesmie ani v ciastocne uzavretych priestoroch, t.j. napr. na terasach, ktore maju strechu alebo dazdniky, ale neviem, ci ten zakon presiel v takomto zneni. Tiez som niekde citala, ze bary, restauracie a kaviarne mozu mat vyhradeny fajciarsky priestor.

Zakon sa vztahuje na fajcenie cigariet, cigar aj v turecku oblubenych vodnych fajok.

Myslim si, ze v hoteloch sa uz na toto pripravili a urobili vyhradene priestory,kde sa fajcit moze.
domenique
Nováčik

Založený: 15 Mar 2009, 23:31

Odoslaťod misan 17 Aug 2014, 08:54

Obmedzenie fajčenia naozaj existuje, ide o bary, reštaurácie a interiéry hotelov a podobne.
Na pláži ti aj tak budú huliť jak lokomotívy hlavne Rusáci a Česi. Nemecký dôchodca má aspoň svedomie, keď máš dieťa v kočíku a nezapáli si pri ňom. Rusovi je to jedno.
misan
Nováčik

Založený: 12 Jún 2014, 10:55

Odoslaťod colaloca 10 Sep 2014, 09:35

a to je tedy drsné.....
colaloca
Nováčik

Založený: 08 Sep 2014, 11:08

Odoslaťod misan 23 Jan 2015, 09:51

Obmedzenie na šťastie naozaj existuje.
Bary, reštaurácie... no nie vonkajšie terasy. nie všade. Ak nájdete popolník, fajčí sa a fajčiť tam aj budú. Neurobíte nič keď si sadnete a nikto nefajčí a za chvíľu bude. To je na celom svete. Rusom nevadí fajčiť ani na pláži.

FAJČENIE V HOTELOCH a NA PLÁŽI:
Ak chcete riesiť, či sa v hoteloch fajčí alebo nie, tak v hoteloch sa fajčí len minimálne. Pri bazénoch hulí každý, či je Čech, Rus, alebo Turek. Chodíme do Turecka a tri rôzne hotely, tri tie isté skúsenosti.
Na pláži pri hoteli PAPILLON BELVIL v letovisku Belek, je parádna pláž, kde sa vôbec nemusíte trápiť fajčiarmi. Časť je nefajčiar, časť je fajčiar. Tá nefajčiar je označená značkou že sa nefajčí. Ak sa náhodou nejaký turista popletie, potom ho poproste, nech si ceduľku prečíta. Ak nebude akceptovať, zavolajte si personál, oni to vybavia. Väčšáinou odmietajú len agresívni Rusi a "páni sveta".
misan
Nováčik

Založený: 12 Jún 2014, 10:55

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.