Skúsenosti s ruskými a nemeckými turistami

Všeobecné informácie o Turecku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátori: AJKA, Aja

Skúsenosti s ruskými a nemeckými turistami

Odoslaťod Sis 18 Jún 2009, 09:55

Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s nemeckými a ruskými turistami, ja som mala tú česť v hotel len s ruskými a bolo to dosť zlé aj ked ich tam bolo "len" asi 30% ale dovolenku sme si kôli nim neznepríjemňovali. Teraz sa chystáme do hotela SANDY BEACH - SIde s údajne prevažne nemeckou klientelou tak by ma zaujímali vaše skúsenosti.
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Re: Skúsenosti s ruskými a nemeckými turistami

Odoslaťod asco 18 Jún 2009, 13:27

V com konkretne spocivali tie "dost zle skusenosti" s ruskymi turistami?

Sis napísal:Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s nemeckými a ruskými turistami, ja som mala tú česť v hotel len s ruskými a bolo to dosť zlé aj ked ich tam bolo "len" asi 30% ale dovolenku sme si kôli nim neznepríjemňovali. Teraz sa chystáme do hotela SANDY BEACH - SIde s údajne prevažne nemeckou klientelou tak by ma zaujímali vaše skúsenosti.
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Založený: 22 Aug 2006, 16:40

Odoslaťod janik 18 Jún 2009, 13:44

Myslim, ze sa to neda zovseobecnovat. Vsade su slusni i menej slusni ludia. Nespozorovala som, ze by Nemci nejako extremne pozdvihli uroven hotela a naopak Rusi znizili. Taketo prejavy pozorujem skor na nemeckych forach, kde sa oznacenie "hotel s vysokym podielom ruskych ci anglickych dovolenkarov" povazuje za menej dobry a neodporucany.
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod keloid 18 Jún 2009, 13:51

Toto nadavanie na turistov podla narodnosti patri uz k akemusi bontonu na dovolenkovych internetovych forach. Len som si myslel, ze je to skor zalezitost niektorych zapadnych europanov, ktori pojmom "Rusi" oznacuju vsetkych na zapad od Ceska, teda aj napriklad nas. Ja si na dovolenke Rusov nevsimam, takisto ako si nevsimam ine narodnosti, a rovnako ako si nevsimaju oni mna, preto s nimi ziadny problem nemam. Blbec a sedlak sa najde vsade, skor je to vacsinou ten, ktoremu vadia z nejakeho neznameho dovodu ostatni.
keloid
Nováčik

Založený: 27 Jún 2007, 06:04

Odoslaťod Sis 18 Jún 2009, 14:00

asko: šlo o to že boli dosť arogantní.. a netolerantní voči iným okrem toho všade skade odišli nechali úžasný bordel ako na pláži tak v jedálni alebo pri bazénoch.Deti boli všade a boli ako prírodný živel ktorý nemal kto kontrolovať ale tak to sa človek snažil tolerovať ved sú to deti. Ale dospelý sa správali jednoducho ako keby hotel a celé jeho vybavenie bolo len pre nich.
Nemeckých turisto som sledovala z dialky v jednom letovisku na Korfu.. a tam to bolo o alkoholickom vyčíňaní.. porozbíjané fľaše a poháre pred penzionom, váľanie sa po chodníkoch a ceste čo nevládalii stáť na nohách a podobne ale to bolo vo vedľajšom areáli tak to ma vôbec netrápilo. :wink:
janik: určite nezovšeobecňujem jasné že sú rozny ľudia a nemyslím si že hotel je menej atraktívny kôli tomu že ta chodí ruská alebo hociaká iná klientela. ale myslím že niečo na tých rečiach že mnohý sú problematický bude.
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Odoslaťod Sanyo 18 Jún 2009, 14:00

Skutocne tazko povedat. Je to individualne, v kazdom hoteli je ine rozlozenie narodnosti. Doposial mi nejako extra nevadili ani rusi ani nemci, ale obcas na dovolenkach registrujem drze spravanie a pod... Jedna vec mi ale dost prekaza, ked si ludia naberu na taniere doslova tony jedla a zo vsetkeho len ochutnaju... :twisted:, a to teraz nehovorim konkretne na rusov alebo nemcov, ale vseobecne. To, ze su rusi hlucny a ze sa opijaju to mna ani velmi netrapi a snazim si to nevsimat, obcas to ide trochu na nervy, ale da sa to prezit... Tento rok sa chystam do hotela kde je vraj 90% rusov,tak dam vediet ako sa snimi dalo vydrzat :lol: . Prajem vam peknu dovolenku :wink: . Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod darina 20 Jún 2009, 13:56

Jasné, že nemcom sa rusi nepáčia, doteraz si mysleli že sú stred vesmíru a rusi ich z tohto omylu vyviedli. Mne osobne sú rusi sympatickejší. A čo sa týka alkoholu, kultúre stolovania- niekedy fakt nerozoznáš slováka od rusa.
darina
Cestovateľ

Založený: 02 Júl 2007, 09:21

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.