Kleopatra beach je krásna, ale....

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátori: AJKA, Aja

Kleopatra beach je krásna, ale....

Odoslaťod Adina 30 Dec 2007, 22:13

Turecká pláž v Alanyi pod názvom Kleopatra Beach je krásna čo sa týka pláže, aj teplota mora je už v júni neuveriteľná, ale málokto možno vie, že prístup do mora pre malé deti nie je vôbec ideálny, my sme si ju prešli celú až po pevnosť, zo strany, po ktorej prichádzate do Alanyie a pri vstupe do mora boli všade buď ostré skaly, ale nebezpečné šmyklavé kamenné platne, alebo bolo more hneď veľmi hlboké, takže na to fakt pozor, nie je to určite IDEALNE, boli sme tam síce pred 5 rokmi našťastie ešte bez drobca, ale určite sa veľa na tomto fakte nezmenilo.
Adina
Dovolenkár

Založený: 18 Dec 2007, 22:33

Odoslaťod Hosť 06 Feb 2008, 16:36

---
Hosť
Mega Cestovateľ

Plaze

Odoslaťod mohawk 29 Apr 2008, 11:38

Kleopatra Beach nema kamenne platne, tieto platne su na druhej strane, na Keykubatovej plazi. Len aby neprislo k nedorozumeniu :-)
mohawk
Nováčik

Založený: 29 Apr 2008, 11:35

No neviem či je to nedorozumenie

Odoslaťod Adina 01 Júl 2008, 22:14

No neviem či je to nedorozumenie, lebo som pozerala aj potom rôzne ponuky cestoviek a hotelov ktoré sa nachádzali vedľa nášho hotela a pri všetkých bolo že sa nachádzajú priamo na Kleopatra beach preto som vychádzala z tohoto poznatku, jednoducho more bolo najteplejšie aké som kedy zažila ale ten vstup do mora hlavne keď boli vlny bol o život, pretože ja nie som až taký skvelý plavec a potrebujem pevnú zem pod nohami pri vstupe do mora, tu to však nehrozilo, pár krát som si aj oplieskala nohy o tie kamenné platne a keď boli riadne vlny čo boli dosť často tak bolo po kúpaní. Boli sme našťastie 15 dní.
Adina
Dovolenkár

Kamenné platne

Odoslaťod Adina 01 Júl 2008, 22:18

A ešte som zabudla tie kamenné platne som mala na mysli kamenné platne riadne šmyklavé posiate machom a sú priamo v mori, nie také klasické kamenné platne ako sú urobené napr. v Chorvátsku. Ale možno sa to za tých 6 rokov zmenilo....
Adina
Dovolenkár

Re: Kleopatra beach je krásna, ale....

Odoslaťod felllicita3 27 Jan 2009, 22:01

Na kleopatrinej pláži je bezproblémový vstup do mora aj pre deti, žiadne skaly, platne, .... len jemný štrkový piesok. ku koncu sezony tj. september, oktober su vacsie vlny a neodporucam pre male deti.... Na strane Keykubat su v mori sem tam kamene a rozne vybežke na, ktorých nie je problem dojist k úrazu. ale su tam urcite úseky kde ich vobec nenájdete....
felllicita3
Mega Cestovateľ

Re: Kleopatra beach je krásna, ale....

Odoslaťod felllicita3 27 Jan 2009, 22:04

pre male deti je najlepsia destinacia určite Side, jemný piesok, vynikajuci vstup do mora, skoro žiadne vlny,... jednoducho nadhera a zaroven raj pre male deti. turecko mam predujte hlavne kedže som tam určite obdobie žila... :)
felllicita3
Mega Cestovateľ

Naspäť na More v Turecku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.