predlzeny vykend u mora

Všeobecné informácie o Taliansku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátor: AJKA

predlzeny vykend u mora

Odoslaťod toaja 27 Máj 2007, 19:43

zdravim , chcel by som s manzelkou stravit predlzeny vykend u mora tak by som chcel poradit kam by ste ma v taliansku odporucili na tie 2-3 noci , nie sme vobec narocny takze kludne to moze byt aj kemp no proste nieco za par drobnych :D
toaja
Nováčik

Založený: 24 Máj 2007, 09:17

Re: predlzeny vykend u mora

Odoslaťod Zuzka 27 Máj 2007, 20:45

toaja napísal:zdravim , chcel by som s manzelkou stravit predlzeny vykend u mora tak by som chcel poradit kam by ste ma v taliansku odporucili na tie 2-3 noci , nie sme vobec narocny takze kludne to moze byt aj kemp no proste nieco za par drobnych :D

Naromantickejšie je ísť do Benátok a k moru do Lido di Jesolo. My sme boli teraz v Benátkach letecky z Viedne cez Sky Europe za cca 700,- Sk (1 cesta) vrátane poplatkov. Požičali sme si auto a túlali sa Benátkami. Požičanie auta stojí cca 50 euro na deň, parkovisko v Benátkach 20 euro, dá sa ísť z letiska aj autobusmi, bude to lacnejšie, no časovo nevýhodné. Jedli sme v malých dedinách v zastrčených reštauráciách a jedlo bolo veľmi lacné, no fantastické - takú pizzu som v živote nejedla, stála 5 euro, domáce výborné víno 3 eurá za 1 litrový džbán. Domáci kuchári sa chodili na nás pozerať, ako veľmi nám chutí :lol: :lol: A chutilo - veľmi! :lol:

Je dobré, ak vieš aspoň základy angličtiny, Taliani zas tak veľmi anglicky nevedeli - ale vždy sme sa dohodli. Boli sme teraz pred 2 týždňami babská jazda, tak to mám ešte stále v živej pamäti :lol:
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod mandarinka 10 Júl 2007, 22:16

Velmi super kemp je 6km južnejšie-za mestom CHOGGIA.
Isola Verde- ma len 1 lasturku v hodnotení, ale super!!!
Lacný, ubytovaniev chatkach,-sporak chladnicka, kuch.kut-plne vybavený, WC ,sprcha,umyvadlo priamo v chatke,pre vchodom mala terasa s posedením,auto mozes zaparkovat vedla chatky, celý den je niekto z domacich v areali-takze bezpecný,miesto na grilovanie....
Proste super-bola som v nom 3x!
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Village la Conchiglia,Isola Verde, Chiaggia

Odoslaťod jannah 29 Feb 2008, 19:10

Ahoj Mandarinka,
chcela by som poprosiť o info o tomto kempe. Chystáme sa tam v júli.Zaujímalo by nás všetko o pláži, čistote vody - trošku sme mali pochybnosti, či tam nevadia tie "kanály", čo sa vlievajú do mora.Bývať budeme v bungalove C2 s krytou tesasou - ako je to ďaleko od pláže, resp. vody? Máme malé dieťa, tak sme chceli bývať bližšie k vode, v katalógu píšu cca 100 metrov. Manžel sa teší aj na výlet do
Benátok. Pôjdeme autom. Boli by sme veľmi radi, keby ste sa nám ozvali, nepodarilo sa nám nájsť nikoho iného, kto by tam bol. Vopred ďakujeme. Jana
jannah
Nováčik

Založený: 29 Feb 2008, 18:35

Odoslaťod mandarinka 29 Feb 2008, 19:42

Ahoj na tejto www adrese si najdes viac info. aj mapku.

http://www.campinglaconchiglia.com/campeggio_it.htm

http://www.campinglaconchiglia.com/bungalow_it.htm

Plaz je naozaj blizko mora, mozno to nie je ani 100m,vzdusnou ciarou, ale tento kemp ma pridelenu svoju vlastnu plaz- presne tak ako je to na mapke- od vchodu do kempu- bola vtedy vlavo cesta- par metrov a boli sme na plazi, tam sme ukazli sme kluc od bungalovu- (cislo) a oni nam ukazali, ktore su nase lehatka a slnecnik. Tie nam potom patrili celý pobyt, a nikto si nedovolil lahnut na ne,boli v cene,neplatili sme na plazi za ne,ziaden polatok. Auto sme mali zaparkovane hned vedla bungalovu, takze nebolo potrebne vsetko vyberat z auta,bolo velmi blizko. Voda z kanalov- neviem nepostrehla som v tomto smere ziadne negatívum. My sme si vylet do Benatok urobili na zaverecnej ceste domov.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jannah 29 Feb 2008, 21:43

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ak ešte môžem poprosiť o ďalšie informácie, chcela by som vedieť, či ste náhodou nemali problém s komármi, ako to bolo s nakupovaním potravín /obchod v kempe,jeho približná vzdialenosť od ubytovania/, ako to bolo s tým miestom na grilovanie - mám to chápať tak, že si netreba brať vlastný gril z domu?
Ohľadom tých kanálov som sa pýtala preto, lebo som alergik/atopik a nerobilo by mi veľmi dobre, keby bola voda príliš "zriedená" sladkou vodu z rieky a pod., ale to by ste si asi všimli, že voda v mori nie je až taká slaná... V cestovke sa nám o tom nevedeli vyjadriť. A ešte jedna vec - bolo sa kam ísť poprechádzať /večer/ niekde po okolí? Ešte raz veľmi pekne ďakujem, veľmi nám s tým pomôžete, nakoľko z cestovky tam ešte nikoho nemali, tak nám nevedia takého veci povedať, ale nám sa to miesto akosi od začiatku veľmi pozdáva /nevyhľadávame rušné strediská typu Bibione, vyhovuje nám tieň stromov a pod./.
Pekný večer. Jana
jannah
Nováčik

Odoslaťod mandarinka 01 Mar 2008, 15:15

Potraviny v kempe neboli, ale par obchodov bolo(aj potraviny)boli od kempu- 100-200m.
Oproti kempu za hlavnou cestou bol malý lunapark pre deti,poprechadzat
(a na vybornu zmrzlinu- v centre po lavej strane- na rohu oproti banky,da sa najst lahko je to velka zmrlinaren- s asi 40druhmi zmrzliny!!!)
a na väčšie nakupy sme chodili do CHIOGGIE-asi 6-7km od kempu. Treba si najst cas aj dlhsiu navstevu tohto mesta, my sme len tak nahodou objavili cast,ktora je postavena v style Benatok.
Ale je to uz viac rokov-5-6 co sme tam boli, tak sa to tam mohlo zmenit. Ak aj dufam,ze k lepsiemu. a k tomu grilu- bol murovany- k dispozicii pre vsetkych ubytovanych. Majitelia dokonca asi 2x tyzdenne robili zabavny vecer pre ubytovanych, grilovacka,hudba,tanec,nejake vystupenia,scenky,a pod. Bolo tam fakt super!!!

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 02 Mar 2008, 08:22

Zabudla som:
KOMARE! Tak tie som tam v podvecer videla, takze si pribal aj nieco "REPELENTNÉ"
Je to mozno sposobene aj tou skutocnostou,ze v blizkosti sa nachadzaju ako ich ty nazyvaš "Kanale" so sladkou vodou..
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jannah 02 Mar 2008, 19:47

Veľmi pekne ďakujem aj za tieto informácie. Už sa tam tešíme, dúfam, že budeme spokojní. Jana
jannah
Nováčik

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.