ZOO na Slovensku

Vaše skúsenosti a tipy na výlety, aquaparky, festivaly, discotéky, bary a iné atrakcie

Moderátor: AJKA

Blizke ZOO v CR

Odoslaťod mandarinka 29 Dec 2007, 14:24

ZOO Ostrava

Je umiestnená v krásnom lesnom prostredí Stromovky so štvoricou rybníkov pre chov vodného vtáctva, ktoré je najväčšou chovnou skupinou. Pýchou záhrady je chov primátov, najmä skupiny šimpanzov, afrických kočkodanov Dianiných a indických makakov levích. V tomto roku obohatili flóru dve mláďatá rysa kanadského, psíka medvedíkovitého, lemura červenobruchého. Záhrada ponúka denne komentované kŕmenie, večerné detské zoo-vláčiky a dotykové stolíky.

Otvorené: denne 9.00 – 19.00
Vstupné: dospelí 60 Kč; deti od 3 – 15 rokov, študenti, dôchodcovia 40 Kč
Parkovanie: osobný automobil 30 Sk

ZOO Olomouc

Je najnavštevovanejšou zoo v Českej republike. Chová najväčšiu skupiny žiráf Rothschildových v Európe a veľa druhov afrických kopytníkov. Zaujímavosťou sú morské akváriá s koralovými útesmi a nádrž pre žraloky. Raritou je pavilón netopierov a výbeh makakov červenolícich, priechodný pre návštevníkov. Záhrada otvorila nový tropický pavilón pre juhoamerickú faunu. Pýchou záhrady je 32 metrov vysoká vyhliadková veža. V súčasnosti možno vidieť mláďatká Kotuly vevetovitej, maličkej opice žijúcej v Južnej Amerike.

Otvorené: denne 8.00 – 18.00
Vstupné: dospelí 70 Sk; deti 3-15 r. 50 Kč; študenti, dôchodcovia 50 Kč, skupiny nad 10 ľudí 40 Kč; foto, kamera 5 Kč
Parkovanie: osobný automobil 30 Sk

ZOO Brno

Len nedávno otvorila pavilón plazov Tropické kráľovstvo a veľký výbeh mačiek Tigrie skaly. Zaujímavosťou je detská zoo a expozícia bobrov s indiánskym zrubom či areál vlkov. Pýchou záhrady je chov ohrozených druhov zvierat, ako tigra sumatrianskeho, orla morského či veľhada kubánskeho. Záhrada postupne ruší optické bariéry tým, že nahrádza ploty priekopami, najnovšie vo výbehu koňa Przevalského. V súčasnosti otvorila nový pavilón ľadových medveďov.

Otvorené: denne 9.00 – 18.00
Vstupné: dospelí 60 Kč; deti do 15 r. 30 Kč; rodinné vstupné (4 os.)150 Kč
Parkovanie: malé parkovisko pred areálom (20 áut) zadarmo, ďalšie parkovisko pred záhradným centrom 2 minúty pešej chôdze od areálu
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

zoo na slovensku

Odoslaťod Ona 30 Dec 2007, 22:18

Mne sa veľmi páči zoo Lešná.
Ona
Dovolenkár

Založený: 29 Nov 2006, 17:21

Re: zoo na slovensku

Odoslaťod kmarta 30 Dec 2007, 22:21

Pekné zoo sú tiež v Prahe a v Dvore Králové nad Labem
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Re: zoo na slovensku

Odoslaťod snickers1510 07 Jan 2008, 12:08

Cez leto sme boli v bratislavskej zoo.Najskôr sme boli uchvátený , pretože na začiatku bola zoo veľmi pekná,udržiavaná,krásne zvieratá.Potom sme sa išli pozrieť do toho Dino parku.Celkom sa nám to páčilo.Keď sme si všetkých dinov poobzerali,navštívili sme 3D kino,kde nám premietali asi 15 minútový celkom zaujímavý film.Potom sme sa vybrali pozrieť sa i na ďalšie zvieratá, ale vo výbehoch sme akosi žiadne nenašli,na polovici výbehov bolo napísané,že zvieratá umreli a navyše sme tam zablúdili,vďaka nejasnej mapke.Keď sme odchádzali ,povedali sme si že na našu starú dobrú Bojnickú zoo táto bratislavská nemá.
snickers1510
Dovolenkár

Založený: 07 Jan 2008, 11:41

Re: ZOO na Slovensku

Odoslaťod ŇURKA 16 Jan 2008, 19:26

http://www.stropkov.sk/zoo/
Pekný zoopark je vybudovaný aj v centre mestečka Stropkov. Rozlohou nie je síce veľký, ale pre deti ideálny. Sú tam prevažne malé zvieratká, ktoré deti môžu kŕmiť, ale aj napírklad tiger, medveď či puma. V areáli je aj detské ihrisko - preliezky, hojdačky.
ŇURKA
Nováčik

Založený: 26 Okt 2007, 11:31

ZOO Spišská Nová Ves

Odoslaťod zuzu80 03 Aug 2008, 10:01

Rada by som sa s Vami podelila o včerajší zážitok zo Spišskej ZOO..s deťmi sme sa tam vybrali,keďže sme mali voľný víkend,deti sa veľmi tešili-pochopiteľne. Cestovali sme autom len kvôli návšteve tejto ZOO 100 km a keď sme už tam vyradostení došli,zamrzli nám úsmevy na tvárach. Jednoducho nás tam odmietli pustiť. Mala tam akciu nejaká miestna firma a celá ZOO bola zatvorená.
Je to vôbec možné,aby sa nejaká verejná ZOO v sobotu zatvorila pre verejnosť bez toho aby to mala zverejnené na internetových stránkach?????? o tom som ešte nepočula..aspoň časť ZOO mala byť sprístupnená,a myslím, že tých pár návštevníkov čo tam chodí by dotyčným z firmy isto neprekážalo...
sklamanie detí Vám nemusím opisovať a ja už teraz viem,že Spiššskej ZOO sa vyhnem oblúkom,lebo zbytočných 200km jazdy si viem predstaviť aj za iným účelom,ako stáť za bránami ZOO..
zuzu80
Nováčik

Založený: 31 Júl 2008, 21:33

Re: ZOO Spišská Nová Ves

Odoslaťod nelynka24 03 Aug 2008, 10:46

zuzu80 napísal:Rada by som sa s Vami podelila o včerajší zážitok zo Spišskej ZOO..s deťmi sme sa tam vybrali,keďže sme mali voľný víkend,deti sa veľmi tešili-pochopiteľne. Cestovali sme autom len kvôli návšteve tejto ZOO 100 km a keď sme už tam vyradostení došli,zamrzli nám úsmevy na tvárach. Jednoducho nás tam odmietli pustiť. Mala tam akciu nejaká miestna firma a celá ZOO bola zatvorená.
Je to vôbec možné,aby sa nejaká verejná ZOO v sobotu zatvorila pre verejnosť bez toho aby to mala zverejnené na internetových stránkach?????? o tom som ešte nepočula..aspoň časť ZOO mala byť sprístupnená,a myslím, že tých pár návštevníkov čo tam chodí by dotyčným z firmy isto neprekážalo...
sklamanie detí Vám nemusím opisovať a ja už teraz viem,že Spiššskej ZOO sa vyhnem oblúkom,lebo zbytočných 200km jazdy si viem predstaviť aj za iným účelom,ako stáť za bránami ZOO..

tak to je teda škoda, pretože tá Zoo je veľmi pekná i keď je maličká. ale pokial viem, tak firmy tam mávajú občas akcie a zaplatia zoo toľko, koľko by na vstupnom nevyzbierala. Ale mohla tento oznam určite dať na internet.
nelynka24
Cestovateľ

Založený: 11 Júl 2008, 16:20

ZOO Spišská Nová Ves

Odoslaťod zuzu80 12 Aug 2008, 10:52

Nech je tato ZOO akokolvek krasna,ale ide tam cisto iba o peniaze. Vsak nic by sa im nestalo,keby nas tam na polhodinku pustili! dokonca som tam pisala e-mail, aby nabuduce uverejnili zatvorenie ZOO na internete, a dodones (uz 2tyzdne!!!) sa im neunuvalo mi odpisat a napisat aspon jednoduche PREPACTE! s takymto pristupom k ludom daleko nezajdu.
NIKDY VIAC SPISSKA NOVA VES!
zuzu80
Nováčik

Založený: 31 Júl 2008, 21:33

Re: ZOO Spišská Nová Ves

Odoslaťod Vladimíra Hrdá 13 Aug 2008, 09:35

Prikladám pár fotiek zo ZOO Bojnice, ktorá je naozaj krásna.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Pred pár minútami narodené kozliatko :P

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Takýto výhľad je zo ZOO na Bojnický zámok

Obrázok
Vladimíra Hrdá
Cestovateľ

Založený: 14 Apr 2008, 09:48

Odoslaťod tatino 14 Aug 2008, 21:07

no ja len zopar slov.
ZOO Ostrava je super usporiadana,pezproblemov pristupona pre vozickarov a kociky,komentovane krmenie ma hlavu aj patu a ked trafite cas tak stihate pekne jedno za druhym. nastevujeme ju skoro pravidelne min.2 krat rocne.
No a boli sme omrknut aj "VYCHVALENU" ZOO lesna.......tak to je uz doslova turistika :roll: zvierata nadopovane ze az,prechodzie volieri tam su ,ale co stoho ked to tam spi...teda okrem vtakov tych tam maju neurekom. Perlickou bolo komentovane krmeni slonov.......dievcina si tam mrmlala popod nos a kto chcel nieco pocut musel sa pomali na nu nalepit,ale aj tak by to nebolo nic platne bo ani nevedela ktory slon je samica a samec....tak tomu hovorim odborny vyklad :?:
ak sa ma niekto opyta ci sa tam oplati tak urcite nedoporucujem.to uz aj bojnice su lepsie.
tatino
Dovolenkár

Založený: 25 Feb 2008, 20:38

Naspäť na Zábava

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.