Mačky

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Mačky

Odoslaťod cestovatel 13 Aug 2006, 08:20

Chcel by som upozornit dovolenkárov, aby pri návšteve taverny nekrmili mačky jedlom, ktoré im priniesli na konzumáciu, nakolko to majitel taverny považuje za úražku a neúctu k pokrmu čo Vám pripravil.

Pri našej tohtoročnej návštevy ostrova LESBOS sme mali niekolko mačiek v reštaurácii, kde a sedelo vonku. Neboli síce nejak dotieravé, ale po pár dnoch sa stratili a podla info personálu s ktorými sme sa spriatelili tak sa na prítomnost mačiek stažovali turisti zo západnej Europy a tak sa mačky museli zrejme prestahovat načas do iného hotelu.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Lesbos-info o ostrove

Odoslaťod Patrik 19 Aug 2006, 21:14

Ahoj cestovatel, chcel by som Ta poprosit o strucne info o Lesbose. Ja som (dnes uz aj s manzelkou a detmi) navstivil Grecko 8x, z toho 7x ostrovy a preto sa uz teraz pripravujem na buducorocnu dovolenku na dalsom ostrove. Pocul som nieco o Lesbose, ale nie je nic lepsie, ako to pocut od nezavisleho (nezaujateho) zdroja, ktory tam navyse uz aj bol. Ak by si potreboval info o inych ostrovoch (Kreta, Korfu, Rhodos, Kos, Zakynthos, Skiathos, Thassos) alebo Paralie (Olympska riviera), rad poskytnem. Dakujem.
Patrik
Cestovateľ

Založený: 19 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod Andrejka 05 Sep 2006, 21:09

:?: Ahoj patrik. Dúfam, že info poskytneš aj mne. Máme v pláne budúce leto Zakynthos. Zdá sa z diskusií, že naj. kúpanie a pláže sú vo Vasilikose.Na dovolenke preferujeme čistú pláž, piesok a hlavne aby bola vhodná pre deti. Ak máš nejaký dobrý tip na hotel aspoň 3*, priamo pri pláži, daj vedieť.
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod EL 07 Sep 2006, 19:59

Mačky a psy sa v celom Grécku majú veľmi dobre. Veľmi sa mi páči, ako sa voľne pohybujú po uličkách, alebo na pláži. Turistov neobťažujú, ani sa ich nebojím, nakoľko sú na ľudí zvyknuté. Všetky tieto zvieratá majú majiteľov, ktorí sa o nich starajú. Zvieratá nie sú uviazané na reťaziach, ale majú možnosť voľného pohybu po celom letovisku. Tam je to skrátka tak. Všimnite si keď tam budete, že to vadí iba zahraničným turistom(mám taký dojem, že to najviac vadí našincom). Turisti z Grécka si okamžite psíka, alebo mačku u domácich spriatelia a počas dovolenky ho berú ako svojho. v tavernách tak isto nedoporučujem, aby sa zvieratá kŕmili, nakoľko je to urážka pre kuchára, že Vám jedlo nechutí. Je z toho nešťastný,a to je potom vysvetľovania, že jedlo je perfektné, ale že ste si iba chceli nakloniť a odmeniť to krásne zvieratko, ktoré je také prítulné a milučké. Keď sme tam, a hladíme niektoré domorodé zvieratko, vždy si hovoríme, aká je to škoda, že s nami nie je náš maznáčik, a hlavne aká škoda, že si nemôže tak voľne pobehovať aj u nás doma, bez toho, že by sa niekto nesťažoval(5 mesačné šteňa a ľuďom vadí, že nie je na vodítku).
Mne sa zdá, že v tom Grécku majú demokraciu všetci, čo dýchajú.
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Zvieratá na dovolenke

Odoslaťod Zuzka 07 Sep 2006, 21:33

My sme tohto roku na dovolenke zažili, že nám po pláži behalo mladé žriebä a nielen raz. Nechcelo sa však dať nikomu chytiť. Vôbec nám to nevadilo, mali sme aspoň atrakciu. Vzadu pri hoteli Royal Azur bol výbeh, kde mali asi 30 krásnych koní a zrejme im z toho výbehu utiekol.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod ivanya 11 Sep 2006, 13:28

My sme tiez mali na Lesbose kopec spolocnikov - vzdy sa k nam pridal nejaky pes, ked sme boli na prechadzke. Ich volny pohyb nam nevadil, jedine voci comu sme mali vyhrady bolo, ze sme ich videli parkrat sa vyspinit priamo na plazi, resp. ocikat lehatko. To iste sa tykalo aj maciek. A kedze boli plaze verejne, aj ked sa za lehatka platilo, nikdo psie exkrementy neodprataval, boli naozaj skoro vsade.
Obrázok používateľa
ivanya
Dovolenkár

Založený: 04 Aug 2006, 13:43

Odoslaťod Ivetta 11 Sep 2006, 15:30

Mačky sú v Grécku zrejme všade.Tento rok na Samose v hoteli bola úplne maličká mačička,ktorá sa zabývala na našej terase.Vôbec nám nevadila.Ráno nás budila škrabkaním na okennú sieťku už okolo šiestej hodiny.Bola veľmi hravá a prítulná.Stala sa naším maznáčikom a neradi sme sa ňou lúčili. :wink:
Obrázok používateľa
Ivetta
Cestovateľ

Založený: 07 Aug 2006, 08:29

tak neviem ako na Lesbose

Odoslaťod hexulda 15 Sep 2006, 21:37

ale na Zakynthose nemal ziadny kuchar nikdy problem s tym, ze sme krmili macky alebo psov, ktori sa potulovali po tavernach :D a to uz tri roky, takze nie som ziadny novacik v tejto oblasti a kedze som nenapravitelna milovnicka ako psov tak maciek, u mna sa mali stale dobre :) takych "blaznov" nas tam ale bolo viac... :mrgreen:
Obrázok používateľa
hexulda
Dovolenkár

Založený: 15 Sep 2006, 21:29

Re: Mačky

Odoslaťod hexulda 06 Dec 2008, 19:59

a mozem uz potvrdit, ze ani na Lesbose, ani na Rhodose ani na Krete nemal nikto ziadne problemy s tym, ze sme z nasho jedla davali aj mackam (alebo psom)
takze iba tolko ..... :D
Obrázok používateľa
hexulda
Dovolenkár

Založený: 15 Sep 2006, 21:29

Re: Mačky

Odoslaťod marekzavaja 11 Dec 2008, 20:04

Boli sme tam s mojou zenou a tiez sme ziadny takyto problem nemali
marekzavaja
Nováčik

Založený: 11 Dec 2008, 19:59

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.