Polichrono-výlety autom

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Polichrono-výlety autom

Odoslaťod kate 12 Jún 2008, 17:06

V auguste sa chystame na dovolenku cez Turancar do Polichrona /ap. dom Adam/ a chcem sa spytat ako funguje v Polichrone poziciavanie aut, prip. stvorkoliek. Ideme na dovolenku so 6 rocnou dcerkou, tak asi lepsie bude pozicat auto, lebo na svorkolku ju nepustia. Bol niekto v Polichrone a vie mi napisat kolko asi stoji pozicanie auta a kde sa da ist pozriet? Mnohi pisu, ze Polichrono je male mestecko a pesi sa da dostat len ku korytnacim jazierkam, tak sa chceme ist pozriet aj inde. Odporucte miesta. Mozno len obist poloostrov a popozerat plaz? Co mi doporucite take, aby to zaujimalo aj dcerku? Napiste mi skusenosti a aj coho sa vystrihat, napr. ine dopravne zakony prip. znacenia a pod. Dakujem
kate
Nováčik

Založený: 12 Jún 2008, 16:52

Re: Polichrono-výlety autom

Odoslaťod jaja11111 08 Jún 2009, 11:48

Urcite nechodte k tomu korytnaciemu jazierku. Boli sme tam s dcerami pred 3 rokmi ( podotykam ze s golfacmi, lebo mi povedali, ze je to pekna cesticka! :roll: ) a nadavali sme statocne. Cesta vedie otvorenym priestorom, len na vrchole su stromy ( a obrovske srsne) takze sa cestou statocne varite a parite, voda po ruke nie je, takze jedine ze mate obrovske zasoby so sebou. A ked tam konecne dorazite, je to jedna vacsia zaburina s mnozstvom takych istych korytnaciek, ako mozete vidiet v ZOO v Bojniciach ci Kosiciach, pripadne ich chovate doma. Ta prechadzka fakt zato nestoji, jedine, zeby ste mali zatiahnute a zimu a nevedeli by ste, co s casom. ( dobre nastriekani niecim proti hmyzu a natreti kremon na opalovanie) Po tej umornej ceste tam dorazili Rusi na stvorkolkach a celi vyjaveni sa pozerali na nas, ze ako sme sa tam dostali s kocikom.My sme sa tam vybrali rano okolo 7,30, cesta tam nam trvala skoro 3 hodiny s detmi a s golfacmi, cestu naspät sme zvladli za 1hod 50 min, co sme odtial tak svihali, aby nas nedostipali tie srsne. ( neviem si predstavit, co by sa dialo, keby mi boli postipali vtedy 19 mesacnu dcerku)

P.S: po navrate sme boli vsetci fakt stastni, ze sme sa celi vratili a nic nas nedostipalo, lebo tie srsne tam robili celkom pekne nalety ( vsade na vrchole boli znacky velkych ôs)
jaja11111
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 08 Jún 2009, 12:40

Dik Jaja, radu som si precitala az trosku neskor, a pri jazierku sme boli. Naozaj HROZA cesta. Dovolenka nam vysla fajn, az nato, ze okrem fakultativnych vyletov nebolo kam ist sa pozriet. Ale celkovo to bola fajn dovolenka, do Grecka by som sa vratila, ale zase na ine miesto. Tento rok sa chystame do Bulharska, dcerka by uz konecne chcela najst nejake musle /v Polichrone ziadne neboli/. Nebola si Primorsku neporadis kam ist? K
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 08 Jún 2009, 13:04

odporucam ti precitat si moje receznzie o Primorsku z r.2007 a 2008. najdes ich v teme
BULHARSKO- Informacie pre turistov
Primorsko ocami Mandarinky,
viewtopic.php?f=11&t=1515

a Co nove v Primorsku...
viewtopic.php?f=11&t=2762

je tam aj mnozstvo mojich fotografii z Primorska.
Poprosim ta potom, ak chces diskutovat o Primorsku- presun sa do temy BG.
Dakujem

škebličky pri PERLE:
Obrázok
Naposledy upravil mandarinka dňa 22 Jún 2009, 07:27, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod Hosť 09 Jún 2009, 09:37

V Polichrone bolo musli plno, ale trebalo sa potapat cca 400m od brehu ( voda tam nebola hlboka, mozno do 4-5m) ale to nebolo na male dieta. Inac, na zbieranie na plazi tam fakt ziadne neboli. My sme mali vyhodu, ze sme sa tam zoznamili s jednou rodinkou, ti nam postrazili deti a my sme im zato vylovili par musliciek. Inac, podmorsky zivot tam bol celkom pekny plno morskych slimakov, hviezdice, chobotnicky - len bolo treba ist dalej od brehu. ( velmi sa mi to tam pacilo, boli toho k videniu podstatne viac, ako teraz, ked chodime do Chorvatska) Dokonca sme videli aj nejake cierne meduzy - nikto nevedel, co to bolo, pre kazdy priapd sme ich oboplavali velkym oblukom a vratili sa naspat k plazi. Boli to po burke, tak neviem, odkial ich tam vtedy privialo.
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jaja1 09 Jún 2009, 09:42

Ten prispevok vyssie som bola ja Jaja1, len som sa zabudla prihlasit.
jaja1
Cestovateľ

Založený: 17 Jan 2007, 08:07

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.