Info pre Patrika

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Info pre Patrika

Odoslaťod cestovatel 20 Aug 2006, 11:25

Som rád, že je cestovatel, ktorý navštívil už viacero ostrovov v Grécku, nakolko ja som absolvoval Korfu, Kos, Rodos a tento rok Lesbos.

Lesbos alebo Mytilíny sa po prírodnej stránke rozdeluje na dve časti - juhozápad, kde sme boli na dovolenke, nedaleko Skala Eresu, ktorý je skalnatý a je sopečného povodu a druhá polovica je zelená, samé olivovníky. My sme absolvovali výlet požičaným autom od miesta pobytu - hotel Aeolian Village - CK Aeolus, do Agry, Petry a prístav Mithima a okúpali sme sa v zálive Kalonis. Cestou sme si pozreli kláštor v Petre, pevnost v Mithime a okúpali sme sa v teplej vode v uvednom zálive, nakolko kde sme boli ubytovaní bola voda mimoriadne studená a taká je stále, nakolko nedaleko tejto časti ostrova je hlbolá morská roklina a studené prúdy sú tak silné, že nedokážu zohriat vodu pri pobreží. Ale o tomto som už písal v info o Lesbose, tak sa tam pozri. Celkom zaujímavé je vidiet ako sa záliv Kalloni vlieva do Egejského mora a dá sa to vidiet aj z lietadla pri pristávaní.

Ostrov je fenoménom turizmu poznačený len málo, pláže nie sú vobec preplnené a voda je mimoriadne čistá. Ceny sú rovnaké ako aj na iných ostrovoch. A čo je typické pr tento osotrov je vidiet lesbické páry, ale aj to patrí ku koloriu tohto ostrova.

Takže ak si svoju zbierku ostrovov chceš doplnit o další skvost čarovného Grécka, tak rozhodne toto doporučujem.

Bol by som rád, ak máš info o juhu Kréty, aké je tam more a Zakyntose, tak by si mi mohol npísat pár riadkov ako sa ti tam páčilo a či to doporučuješ.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.