WC v greckych hoteloch,penzionoch.

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

WC v greckych hoteloch,penzionoch.

Odoslaťod elenka44 11 Júl 2009, 19:06

katkano napísal:Boli sme v roku 2007 na ostrove Thassos s CK FIFO, boli sme calá rodina spokojní a najmä dcéra , ktorú potešili súťaže a program od animátorov. CK FIFO odporúčam :D

Tiez sme boli z CK FIFO na Thassose v studiach SUZI a musim povedat ze ako cestovka je fajn a hlavne ceny su vynikajuce ale chcem upozornit aby narocnejsi klienti necakali za 5 euro mercedes pretoze tiez sa najdu vynimky.
Napr. celodenna strava bola strašná,museli sme chodit do stanoveho tabora kde boli len 2 stoly o ktoré sa bolo treba pobit so stanovými aby sme mohli sediet tak sme nevedeli ci mame prist o 20 minut skor alebo neskor.Strava bola vsetka z konzervy+spageti a podobne no hnus grc, povedia Vám urcite vsetci co tam boli.
Potom tie výlety boli v jeden den 2 naraz a museli sme sa rozhodnut pre jeden a to sme sa tiez nahnevali pretoze sme chceli ist na oba.Keď idete na Thassos nezabudnite si doniest so sebou i kavu pretoze oni vobec nevedia co to káva je a navaria Vám za 3 euro takú kávu že Slovenská melta je hotové Chardonay a dokonca sme sa nasmiali ked mojej zene v restike studiach SUZI navaril ten pán čašník už osladenú kávu a riadne :D a ona pije bez cukru (a hrozne slabu) a chutila ako druhy krat zaliata takze tolko o kave no hroza.
Potom dalsia katastrofa je pre Slovakov alebo skor šok ked Vám povedia ze po velkej potrebe na wecku musite hovienko zabalit do toaletaku a hodit do kosa nie do wecka pretoze nemaju stavane kanalizacie a toaletny papier by im ich upchal a to by bol dost pruser :lol: NECHUTNE BLEEE :lol: HROZA.
Ale inak tam bolo super a z FIFA boli dost ustretovy len teraz by som na lacnu dovolenku uz nikdy nesiel.
Tiez v Grecku maju niekde iny system hodnotenia hotelov hviezdickami napr 4 hviezdovy hotel sa nevyrovna našemu 3 hviezdovemu.
elenka44
Mega Cestovateľ

Re: CK Fifo

Odoslaťod mandarinka 12 Júl 2009, 12:09

ELENKA s tym WC problemom,co opisujes -nie je problem len na THASSOSE,ale skoro v celom GRECKU,- kazdy delegat ti povie na infoschodzke- ze po velkej potrebe, treba toaletny papier, co pouzijes po potrebe hodit do kosa vedla WC, nie splachnut.
/myslim, ze to co ty pises- hovienka zabalit do toaletaka a to hodit do kosa,to uz zasa nie!!!!/
Tie sa splachuju, do kosa ide len pouzity WC papier!!!!
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod Miroslav46 13 Júl 2009, 18:38

fuj no to je dost nechutne. :| Ja osobne do Grecka dovolenku este len planujem a tak sondujem na inete ze co a ako.
A preco sa to nesmie splachovat cele?Co ak tie ich zvyky nebudem dodrziavat?Stane sa nieco?
Miro
Miroslav46
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 13 Júl 2009, 18:43

Je to tym,ze maju tensie odpadove potrubia z WC, takze podla nich by sa toto mohlo pouzitym papierom upchat.
Delegati zväčša upozornuju na to, alebo aspon mali by, ze ak k tekemuto niecomu dojde a preukaze sa,ze to bolo sposobene vasim zavinením-splachnutím papiera, mozu vam to /cistenie odpadu/dat k nahrade.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod Miroslav46 17 Júl 2009, 17:47

ahoj mandarinka,
ale prakticky sa to dokazat urcite neda kedze je to potrubie napojene na viacero wc.
Ina vec by bola keby na kazdu izbu bola ina farba toaletneho papiera aby taketo nieco vedeli dokazat ale pokial maju toaletak na izbach rovnaky tak to nikdy nedokazu.
Do Grecka urcite pojdem ale tento ich zvyk urcite nebudem praktizovat pretoze by mi to pokazilo celu dovolenku.
takze dik za info a adio o fi'los
Miroslav46
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 17 Júl 2009, 19:19

a potom, ze preco Slovakov vsade "miluju". :roll: :roll:
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Miroslav46 17 Júl 2009, 20:55

Hosť napísal:a potom, ze preco Slovakov vsade "miluju". :roll: :roll:

No dobre,pokial maju hotely uzke odpadove potrubia a maju zakaznikov z roznych štátov ktorí majú iné zvyky tak by na to mali mysliet nie?
Miroslav46
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylvieKE 17 Júl 2009, 21:48

myslieť? veď tie potrubia majú také úzke už dávno, to nie je vychytávka posledných rokov, a ak to vyhovuje im, prečo by to mali kvôli turistom meniť? je to však iba môj názor :D
sylvieKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 17 Júl 2009, 21:52

tiez si myslim, ked vies, ze to tam je take a nepaci sa ti to, chod inam, nie sa stazovat,ze ake to je a upchat si WC, lebo TY to robit nebudes. tak chod do krajiny, kde to tak nie je. Podla mna je zakladna slusnot sa prisposobit krajine, kde sme.
Hosť
Mega Cestovateľ

wc

Odoslaťod Miroslav46 17 Júl 2009, 23:39

sylvieKE napísal:myslieť? veď tie potrubia majú také úzke už dávno, to nie je vychytávka posledných rokov, a ak to vyhovuje im, prečo by to mali kvôli turistom meniť? je to však iba môj názor :D

Ano ved o to ide ze tie hotely ziju hlavne z turizmu a z turistov zo zahranicia.A podla mna hadzat pouzity toaletny papier po velkej potrebe do kosa v 5 hviezdovom hoteli je nezodpovedne jeho urovni.
Miroslav46
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Gita 17 Júl 2009, 23:50

suhlasim s Mirom.
Gita
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylviaKE 18 Júl 2009, 07:21

iste, máš pravdu, že v 5* hoteli je to trochu "pod úroveň", ale ako sa vraví, iný kraj, iný mrav. Tie potrubia majú také odnepamäti a mnoho hotelov postavili len v posledných rokoch, myslíš, že je to len tak prerábať kanalizáciu? Keby to iným vadilo, tak určite tam nechodí toľko turistov z rôznych krajín, nie? pozri sa, ja som bola v Grécku iba 2x, prvýkrát nás na to pri tom príletovom chaose zabudli upozorniť, našťastie, nič sme neupchali, druhýkrát som to už robila podľa pokynov a nebola som tým nadšená, takže tam odvtedy nechodím, vybrala som si krajinu, kde takéto problémy nie sú a zbytočne sa nad tým nezamýšľam, je to proste raz tak, treba sa s tým zmieriť a rešpektovať to, alebo tam nechodiť :D
sylviaKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Miroslav46 18 Júl 2009, 14:06

Dakujem Gita.
sylviaKE napísal:iste, máš pravdu, že v 5* hoteli je to trochu "pod úroveň", ale ako sa vraví, iný kraj, iný mrav.

To asi nieje ich zvyk /uzke kanalove potrubie/ale chyba v inžinierskych sietach,pytal som sa priatelky a hovorila ze v Athenach take niečo nerobia.Je to vrcholne nehygienické a keby na Slovensku existoval 4 hviezdovy hotel kde by ste pouzity toaletak museli hadzat do kosa,nielen ze by ste tam uz nikdy nesli ale hygiena by im po takomto zisteni okamzite do 24 hod. zakazala prevadzku.Je to v rozpore s hygienickymi normami nielen EU ale i celeho sveta.Len sa zjavne tento problem este neriesi.

sylviaKE napísal:pozri sa, ja som bola v Grécku iba 2x, prvýkrát nás na to pri tom príletovom chaose zabudli upozorniť, našťastie, nič sme neupchali, druhýkrát som to už robila podľa pokynov a nebola som tým nadšená, takže tam odvtedy nechodím

No vidis takze tu mame len praktický príklad toho na co som spociatku upozornoval.
Ale vacsina Slovakov si vobec nevie otvorit usta a je to skor narod martyrský/trpitelsky/ a pan host je tomu prikladom.
Bolo by vhodne kontaktovat v Grecku prislusne organy a informovat ich o tom.Pretoze si myslim,ze by mohli vyťažiť ovela viac z turizmu keby rozšírili kanalove potrubie.
Miroslav46
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylvieKE 18 Júl 2009, 15:23

vieš čo? možno máš pravdu, že sme aj ticho, ale už to zachádza do sféry, ktorá nemá spoločné nič s touto témou (normy EÚ, kontrolné orgány atď.) opakujem, kto sa tam necíti dobre, nech tam nejde! takými príspevkami len zbytočne zavádzame, keďže názov témy je CK Fifo a tá s gréckym potrubím nemá naozaj nič spoločné a ťažko verím, že by šla kvôli slovenským turistom dobudovať kanalizáciu, nie? :)
sylvieKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylviaKE 18 Júl 2009, 15:25

sylvieKE napísal:vieš čo? možno máš pravdu, že sme aj ticho, ale už to zachádza do sféry, ktorá nemá spoločné nič s touto témou (normy EÚ, kontrolné orgány atď.) opakujem, kto sa tam necíti dobre, nech tam nejde! takými príspevkami len zbytočne zavádzame, keďže názov témy je CK Fifo a tá s gréckym potrubím nemá naozaj nič spoločné a ťažko verím, že by šla kvôli slovenským turistom dobudovať kanalizáciu, nie? :)

ešte som zabudla, tak kontaktuj grécke orgány, lebo tu to nevyriešime
sylviaKE
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.