Nepokoje v Grécku

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Re: Nepokoje v Grécku

Odoslaťod kmarta 28 Jún 2010, 22:49

ty máš také informácie od ľudí a ja mám zas informácie od ľudí ktorí sa odtiaľ vrátili, že bolo všetko ok a nebol žiaden problém, neboli v oblasti Peloponézu ani Atén.
Ale nemá cenu sa o tom ďalej baviť, ty si myslíš, že sa na to pozerám naivne, ja mám zas pocit, že iba ty jediný máš pravdu a celé Grécko má problém atď. O 9 dní odchádzam na dovolenku tak potom dám vedieť ako bolo - ideme na dve miesta v Grécku budeme 15 -16 dní tak to budem môcť aspoň porovnať. Nejdem cez cestovku ani nemám objednaný hotel ,mám vybraté miesta kde by sme chceli dovolenkovať
Aj tebe prajem príjemnú dovolenku a hlavne, aby si nemal žiadne problémy, lebo tie sa môžu vyskytnúť aj keď budeš v inej krajine.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Odoslaťod sylviaKE 29 Jún 2010, 14:19

kmarta napísal:ty máš také informácie od ľudí a ja mám zas informácie od ľudí ktorí sa odtiaľ vrátili, že bolo všetko ok a nebol žiaden problém, neboli v oblasti Peloponézu ani Atén.
Ale nemá cenu sa o tom ďalej baviť, ty si myslíš, že sa na to pozerám naivne, ja mám zas pocit, že iba ty jediný máš pravdu a celé Grécko má problém atď. O 9 dní odchádzam na dovolenku tak potom dám vedieť ako bolo - ideme na dve miesta v Grécku budeme 15 -16 dní tak to budem môcť aspoň porovnať. Nejdem cez cestovku ani nemám objednaný hotel ,mám vybraté miesta kde by sme chceli dovolenkovať
Aj tebe prajem príjemnú dovolenku a hlavne, aby si nemal žiadne problémy, lebo tie sa môžu vyskytnúť aj keď budeš v inej krajine.

neboj sa, bude dobre :)
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Založený: 03 Sep 2009, 15:47

Odoslaťod lastovička 30 Jún 2010, 05:49

Tak predsa len začínajú štrajky aj na letiskách /a nielen v Aténach/,grécki zamestnanci vedia kedy treba začať- otázne je či si uvedomujú aké obrovské škody robia....viď včerajšiu tlač.. :(
Leto bude pravdepodobne horúce :(
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod Vladimíra Hrdá 30 Jún 2010, 19:15

Ja som niekde v telke počula, že ľudí, čo idú cez cestovku sa netýkajú napr. ani štrajky trajektov. Tak hádam bude všetko OK. Prajem nám všetkým, ktorí sa chystáme do tejto krásnej krajiny na dovolenku, aby nám našu vytúženú dovolenku nič nepokazilo, ani štrajky, ani počasie, ani nič :wink:
Vladimíra Hrdá
Cestovateľ

Založený: 14 Apr 2008, 09:48

Odoslaťod Turista 01 Júl 2010, 12:37

Tak to máš dosť skreslenú informáciu. Aj keby si išla cez najväčšiu nemecku CK TUI, tak sa ťa štrajk prístavného personálu pri trajektoch dotkne. Tá informáci bola myslená tak, že pokaiľ neletíš so štátnymi gr. aerolinkami (Olympic), tak sa ťa ich štrajk netýka, keďže naše CK lietaju s českymi aerolinkami (TS a CCA). Problém však nastane, pokiaľ sa do štrajku zapojí pozemný personál na letisku a let. dispečeri, ktorí sú zväčša štatni zamestnanci. V takom prípade nepristane žiadne lietadlo.
Treba však pripomenúť, že na ostrovoch tie štrajky až takú veľkú podporu nemajú a s výnimkou 3 letov na pevninské Grécko (Kavala, Thessaloniki, Ateny) všetko lieta zo SR na ostrovy. Zatiaľ lietajúcim dovolenkárom žiadne štrajky na ostrovoch dovolenku nepokazili.
Verím, že na ostrovoch bude aj cez celé leto štrajkový pokoj, keďže tie žijú temer výlučne z turizmu a hotelieri chcu zarobiť.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod asco 02 Júl 2010, 07:28

lastovička napísal:Tak predsa len začínajú štrajky aj na letiskách /a nielen v Aténach/,grécki zamestnanci vedia kedy treba začať- otázne je či si uvedomujú aké obrovské škody robia....viď včerajšiu tlač.. :(
Leto bude pravdepodobne horúce :(

asi veru bude :cry:

http://spravy.pravda.sk/greci-planuju-n ... k_svet_p12
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Založený: 22 Aug 2006, 16:40

Štrajky v Grécku

Odoslaťod Zuzka 15 Júl 2010, 12:48

Dnes z dôvodu štrajkov neodleteli z Grécka a aj do Grécka desiatky letov.

http://ekonomika.idnes.cz/stovky-cechu- ... nomika_vem
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Barborka 17 Júl 2010, 14:56

Ahoj,

este jedna otazka na tych, kt. sa z GR prave vratili.. Nedavali vam Greci najavo svoju nespokojnost s nasou neochotou ich krajine pomoct?
Ja som pocula o jednom pripade, kedy kamaratkinej mame dali staru skaredu izbu a ked sa bola stazovat, povedali jej, ze vzhladom na to, z ktorej krajiny je, je ta izba pre nu este prilis dobra.. napokon si musela priplatit za kazdy den pobytu, aby dostala lepsiu izbu..

Dufam, ze toto bude jedina takato skusentost, o ktorej sa dozviem..

Vdaka!
B.
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Založený: 04 Júl 2008, 10:59
Bydlisko: Medzi Starhradom na Strečne a Budatínskym zámkom :)

Odoslaťod Jedi99 18 Júl 2010, 10:04

Barborka napísal:Ahoj,

este jedna otazka na tych, kt. sa z GR prave vratili.. Nedavali vam Greci najavo svoju nespokojnost s nasou neochotou ich krajine pomoct?
Ja som pocula o jednom pripade, kedy kamaratkinej mame dali staru skaredu izbu a ked sa bola stazovat, povedali jej, ze vzhladom na to, z ktorej krajiny je, je ta izba pre nu este prilis dobra.. napokon si musela priplatit za kazdy den pobytu, aby dostala lepsiu izbu..

Dufam, ze toto bude jedina takato skusentost, o ktorej sa dozviem..

Vdaka!
B.

Barborka, verim ze je to individualne, podla toho ako sa ktory grek k tomu postavi....
akurat tam mam kamosa, tak dufam ze sa mu podari odletiet spat, nevyzera to ruzovo, ale snad odleti...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Vladimíra Hrdá 18 Júl 2010, 10:25

My ideme za dva týždne na Thassos, nemá niekto osobné skúsenosti, čo sa týka štrajkov, myslím trajekt a tak.
Vladimíra Hrdá
Cestovateľ

Založený: 14 Apr 2008, 09:48

Odoslaťod Barborka 18 Júl 2010, 10:39

Marek, tak to idem googlit.. ja som bola v tom, ze po piatkovom strajku, je to teraz ok.. ci? :shock:
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Odoslaťod Barborka 22 Júl 2010, 10:05

Ahojte,

FYI, kto sa chystate cez vikend do Grecka.. v nedelu zacina opat 24-hodinovy strajk a nebude sa lietat.

Pap,
B.
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 22 Júl 2010, 13:36

Barborka napísal:Marek, tak to idem googlit.. ja som bola v tom, ze po piatkovom strajku, je to teraz ok.. ci? :shock:

v tom je ten hlavny problem, ze nemas sancu vediet kedy si co vymyslia a hura strajk, a ked prave budes mat odlet alebo prilet tak Ta to zasiahne, ist sam alebo ako dvojca, nevidim problem, aspon trosku zmeny a adrenalinu :)
ako rodina a s detmi V ZIADNOM PRIPADE by som nesiel, to su fakt totalne zbytocne problemy a starosti...

mohli by si aspon tolko uvedomit greci ze ak budu takto zneprijemnovat zivot turistom, robia sami sebe zle....

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod lastovička 22 Júl 2010, 18:57

A viete čo je paradoxom, včera som jednala s pracovníčkou Tiptravelu a tvrdila , že sa im klienti chodia poďakovať, že im odporučili Grecko a neboli žiadne problémy a keď som jej hovorila o generálnom štrajku a o ďalších problémoch v ktorých sa ocitli aj moji priatelia pozerala na mňa ako keby som padla z Marsu.. :(
Verím, že nie v každom prípade sa naši dovolenkári dostanú do problémov a aj to, že nie všetci Gréci podporujú štrajky, ale tváriť sa, že sa nič nedeje.., zostala som prekvapená :(
Jediné, čo priznala, že nemci aj určité percento anglánov rušili pobyty....
Nevedela som čo si tom myslieť, nekupovala som dovolenku ani túto destináciu, bolo to v rámci pracovného jednania :?:
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod kmarta 25 Júl 2010, 21:22

My sme sa dnes v noci vrátili z Grécka. Cestovali sme autom 8.7. v deň kedy bol vyhlásený 24 hodinový štrajk, cez hranice - žiaden problém, cesta v pohode, ubytovali sme sa na 4 dni v Toroni na Chalkidikách (Sitónia)- apartmán sme si našli priamo tam. V stedisku som nemala pocit ,aby nemali dovolenkárov, boli tam Gréci, Srbi, ale aj Nemci, Holanďania, Česi - čo sme videli značky áut, prešli sme jeden deň do Sarti a stredisko bolo plné keď sme sa prešli večer po promenáde. O 4 dni sme sa presunuli na Thasos, zastavili sme sa v Stavrose a v Kavale. Na Thassos sme išli trajektom z Keramoti - opäť žiaden problém - prišli sme , kúpili sme lístok a trajekt vyplával o 10 min. cesta 35 min. Cena auto combi+4 osoby 30,50eur, keby bolo kratšie auto tak 26,50eur.Na Thasose sme mali nádherný apartmán- objednaný cez internet, majiteľka sa vzorne starala, okrem apartmánu odbehovala aj do supermarketu a všade chodila aj so 4 mesačným synom, večer sa starali s manželom, ktorý pracoval v stavebnej firme o hostí. Nemala som o nich pocit ako "o lenivých Grékoch"Neraz sme s nimi rozprávali aj o kríze. Hovorili, že je to dosť nafúknuté médiami - týka sa to skôr Atén- tam je veľa štátnych úradníkov a oni súkromníci sú si vedomí že im tým škodia, hovorila, že oni zatiaľ krízu necítia, že to majú obsadené až do polovice septembra ale v stredisku je vraj menej ľudí ako po iné roky a krízu cítia v tavernách. Prešli sme autom celý ostrov a je nádherný a dýcha dovolenkovou atmosférou.Keď sme odchádzali tak sa osobne prišla majiteľka rozlúčiť - podať ruku a popriať šťastnú cestu. Bolo to milé. V Grécku sme boli 15 dní a vôbec som nemala pocit- žeby niekto na nás zazeral, že sme Slováci alebo, žeby boli nejaké problémy týkajúce sa štrajkov. Bolo tam tak super, že na spiatočnej ceste som si v duchu povedala - že by mi ani nevadilo keby trajekt nešiel :lol: Ale opäť išiel presne podľa cestovného poriadku - plávajú každých 45 minút.Takže ja osobne opäť na Grékov nemôžem povedať krivé slovo
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.