Nepokoje v Grécku

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Re: Nepokoje v Grécku

Odoslaťod Barborka 26 Júl 2010, 07:49

Tak super... dufam, ze toto budu skusentosti aj ostatnych.. Nasi idu teraz v nedelu a snad to bude bezproblemova pokojna dovolenka..
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Založený: 04 Júl 2008, 10:59
Bydlisko: Medzi Starhradom na Strečne a Budatínskym zámkom :)

Odoslaťod Jedi99 26 Júl 2010, 11:14

Barborka napísal:Tak super... dufam, ze toto budu skusentosti aj ostatnych.. Nasi idu teraz v nedelu a snad to bude bezproblemova pokojna dovolenka..

Barborka dufam ze sa trafia do obdobia ze ich to vsetko minie, ale zase naivne si mysliet ze sa tam nic nedeje a ze sa to tyka len Aten a vsade na okoli ze je vsetko v pohode to Ti tiez neradim...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod kmarta 26 Júl 2010, 12:04

Marek, ale zas netreba ani preháňať a stresovať ľudí - písala som boli sme tam 15 dní, chodili sme po chalkidikách, po thasose a nebol ani raz žiaden problém, ani čo sa týka cesty, ani trajektu, ani ubytovania, ani v obchodoch, ani v tavernách ani s Grékmi a tiež som niekde čítala príspevok myslím tiež o thasose, že bolo všetko v poriadku- aj v čase generálneho štrajku trajekt na Thasos išiel - išla známa.Keď tomu neveríš choď sa sám presvedčiť, že veľa z toho je nafúknuté. Štrajkuje štátna správa v okolí Atén a súkromníci sa snažia ešte viac ako po iné roky ,aby dovolenkári boli spokojní. Či si myslíš , že sme sa trafili do obdobia, že sa nič nedialo? 8.7. - 24.7.2010
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Odoslaťod Jedi99 26 Júl 2010, 15:35

kmarta napísal:Marek, ale zas netreba ani preháňať a stresovať ľudí - písala som boli sme tam 15 dní, chodili sme po chalkidikách, po thasose a nebol ani raz žiaden problém, ani čo sa týka cesty, ani trajektu, ani ubytovania, ani v obchodoch, ani v tavernách ani s Grékmi a tiež som niekde čítala príspevok myslím tiež o thasose, že bolo všetko v poriadku- aj v čase generálneho štrajku trajekt na Thasos išiel - išla známa.Keď tomu neveríš choď sa sám presvedčiť, že veľa z toho je nafúknuté. Štrajkuje štátna správa v okolí Atén a súkromníci sa snažia ešte viac ako po iné roky ,aby dovolenkári boli spokojní. Či si myslíš , že sme sa trafili do obdobia, že sa nič nedialo? 8.7. - 24.7.2010

myslim ze sme to nechali tak ze kazdy ma svoje informacie a skusenosti, nemozes brat za VZOR Tvoju skusenost, si jedna zo statisicov ludi/turistov (kolko ludi tolko pribehov), staci citat spravy kedy ktory den koli ktoremu strajku bud nesli trajekty, alebo xxx lietadiel nepristalo alebo neodletelo, bud rada ze si mala to stastie ze Ta nic take nepostretlo.

ved si staci zapnut TV a pozerat, nepredpokladam ze Ti ludia ktorych sa to tyka zdielaju Tvoje skusenosti, ale presne opacne negativne...a zase je na druhej strane kopec ludi ktory ani nezaregistrovali ze sa nieco deje...

preto som napisal Barborke ze dufam ze to jej rodicov nepostretne, a ze budu mat v pohode dovolenku...
ja mam info od ludi ktori tam boli a boli aj na ostrovoch aj v atenach aj vo vnutrozemi a mensiu cast z nich postretli rozne komplikacie.....

mozeme to nechat v tom ze Ty mas info, ja mam info a kazdy ho tu sprostredkuje aby sa vedeli ludia podla toho zariadit, a nie pisat kto co komu neveri a podobne....

ahoj
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Barborka 28 Júl 2010, 15:08

"Ministerstvo zahraničných vecí SR informuje, že v Grécku je nedostatok pohonných hmôt na čerpacích staniciach, najmä bezolovnatého benzínu. Tento stav spôsobil nárast ceny 1 L benzínu na úroveň priemerne 1,80 EUR. Zatiaľ je na čerpacích staniciach dostatok nafty, avšak len pre osobné motorové vozidlá.
Odhaduje sa, že súkromní dopravcovia v turistickom sektore prestanú prevádzkovať dopravu pre turistov od 28.07.2010 v dôsledku štrajku. Podľa informácii spoločnosti KTEL, ktorá zabezpečuje medzimestskú dopravu v Grécku im zásoby pohonných hmôt vydržia do začiatku budúceho týždňa. Letiská oznámili, že sa im míňajú zásoby pohonných hmôt pre lietadlá. Mnohí zásobovatelia v Grécku avizovali na štvrtok nedodanie čerstvých potravín do obchodnej siete vzhľadom na nedostatok paliva.

Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča cestujúcim z/do Grécka v týchto dňoch sledovať aktuálny vývoj na stránke http://www.mzv.sk v časti „Aktuálne informácie na cesty"."

Caute..

Viete mi niekto povedat, ako sa bude/moze riesit toto? Znamena to, ze ked sa aj dostane clovek na letisko napr. do Heraklionu, nebude sa mat ako dostat do svojho strediska? Ako to bude s takymito transafermi?
A dalsia vec, ako to potom berie cestovka? Da sa toto nejak vyreklamovat, ci ma klient jednoducho smolu?

Dakujem!
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 29 Júl 2010, 10:49

Barborka,

pevne verim ze Vasi sa tomu vyhnu, ale najlepsie sa opytat priamo v cestovke ako to maju osetrene ak by sa take nieco stalo. Chod tam osobne opytaj sa a daj vediet ako to riesia v takychto pripadoch.

ahoj,
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 30 Júl 2010, 15:38

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/A ... f/(vw_ByID)/ID_79ED6896C88EE5C6C12577700044AFEF

30.7.2010

Ministerstvo zahraničných vecí SR informuje, že dostupnosť pohonných hmôt na čerpacích staniciach v Grécku je stále obmedzená. Na základe súčasného stavu nie je možné predpovedať vývoj situácie v oblasti dostupnosti pohonných hmôt na gréckych ostrovoch a v letných destináciách. Pre najbližšie dni je potrebné počítať naďalej s obmedzeniami.
Podľa informácií je situácia v nižšie uvedených oblastiach Grécka nasledovná:

Attika (Atény a okolie) - 10% čerpacích staníc má dostatok paliva

Chalkidiki - žiadna čerpacia stanica na Chalkidikách nemá dostatok pohonnýh hmôt. Individuálnym vodičom a vodičom zájazdov s plánovanou cestou na Chalkidiki odporúčame natankovať pohonné hmoty pred vstupom na územie Grécka, prípadne v okolí mesta Solún (Tesaloniki)

ostrov Kréta – dodávky paliva na čerpacích staniciach sa postupne obnovujú
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 30 Júl 2010, 19:55

http://ekonomika.sme.sk/c/5486409/v-gre ... acuje.html

je to dlhsi clanok, tu je jeden z odstavcov :

Riešenie ako počas vojny

Štrajk doteraz vážne zasiahol zásobovanie pohonnými hmotami, dovoz liekov, potravín, či iných produktov a má vplyv aj na v Grécku podstatný turistický sektor. Tisíce turistov počas rozbehnutej dovolenkovej sezóny preto podľa médií rušia svoje plánované cesty do Grécka, pretože sa obávajú, že nebudú mať kde natankovať.

Vláda v snahe riešiť krízovú situáciu pristúpila vo štvrtok k inak mimoriadnemu riešeniu a premiér Geórgios Papandréou podpísal nezvyčajný príkaz. Tých kamionistov, ktorí odmietnu stávku ukončiť, môžu odtiahnuť vojaci. Kto neuposlúchne príkaz na návrat do práce, tomu tiež hrozí odobratie licencie či uväznenie. Podobné núdzové opatrenie sa za normálnych okolností využíva v prípade vojny, či civilnej pohromy. Už v stredu urobila vláda prvý krok a prijala nariadenie na okamžitý návrat štrajkujúcich do práce, na ukončenie protestu vtedy kamionisti dostali 24 hodín.
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Vladimíra Hrdá 30 Júl 2010, 21:30

O 6 a pol hodiny vyrážame smer Thassos, tak držte palce, aby išiel trajekt :shock:
Vladimíra Hrdá
Cestovateľ

Založený: 14 Apr 2008, 09:48

Odoslaťod Jedi99 31 Júl 2010, 15:46

Vladimíra Hrdá napísal:O 6 a pol hodiny vyrážame smer Thassos, tak držte palce, aby išiel trajekt :shock:

drzim palce nech Ta obchadzaju vsetky strajky a problemy,..
ak budes moc daj potom info ako prebiehala cesta...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 01 Aug 2010, 09:16

http://ekonomika.sme.sk/c/5487783/zasob ... rmada.html

Zásobovanie v Grécku sa zlepšilo, pomáha armáda

ATÉNY. Po niekoľkodňových štrajkoch vodičov nákladných áut sa situácia v Grécku ohľadom zásobovania výrazne zlepšila. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA.

Armáda prevzala zásobovanie nemocníc, štátnych úradov, elektrární a iných strategicky dôležitých oblastí, ako sú prístavy a letiská. V nasadení je dovedna 250 vojenských cisternových automobilov, oznámil dnes aténsky denník To Vima. Námorné loďstvo zásobuje odľahlé ostrovy.

Núdzový plán schválili ministri v piatok večer na zasadnutí v Aténach. Médiá predpokladajú, že do dnešného večera dostane pohonné látky približne 50 percent čerpacích staníc v Aténach.
.
.
.
.
.
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Barborka 02 Aug 2010, 09:05

Ahojte.

Asi ste poculi, dnes rano odvolali strajk/stavku a opat sa v GR dalo vsetko do pohybu. :)

V kazdom pripade, nasi vcera odisli a vsetko bolo ok. Dostali sa do Heraklionu, aj do ich letoviska, takze pohoda..

Papa!
B.
Obrázok používateľa
Barborka
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 02 Aug 2010, 12:04

Barborka napísal:Ahojte.

Asi ste poculi, dnes rano odvolali strajk/stavku a opat sa v GR dalo vsetko do pohybu. :)

V kazdom pripade, nasi vcera odisli a vsetko bolo ok. Dostali sa do Heraklionu, aj do ich letoviska, takze pohoda..

Papa!
B.

teraz uz len aby bolo podobne kludne pocas navratu....
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Vladimíra Hrdá 13 Aug 2010, 10:37

Takže v stredu sme sa vrátili z Thassosu a všetko prebehlo bez problémov. Trajekt išiel tak ako mal. A na ostrove žiadny náznak, že by im mal dochádzať benzín. Dokonca sme aj videli ako ho cisterny dovážali.
Vladimíra Hrdá
Cestovateľ

Založený: 14 Apr 2008, 09:48

Odoslaťod montika 13 Aug 2010, 18:54

Prajem krásny deň aj pre tých čo robia z komára somára :) v nedeľu sme sa vrátili z ostrova Rhodos, všetko bolo v najväčšom poriadku, jedla dosť, PHM dosť, domáci prívetiví a nikto do nás nehádzal kameňom kvôli tomu, že sme Slováci ... hovorili mi domáci, že to sa sem - tam deje iba v Aténach a týka sa to zamestnancov ... takže poprosím tých čo za každú cenu musia presadzovať svoj postoj na tomto fóre, aby zbytočne neplašili budúcich dovolenkárov ... vďaka týmto príspevkom som volala deň pred odchodom do hotela našej delegátke, ubezpečila nás, že všetko je v poriadku a mala pravdu ... my sme si tú dovolenku vychutnali v plnej miere :D
PS: nepotrpím si na reakceí na môj príspevok, ja som vyjadrila iba svoju skúsenosť a sklamanie nad negatívne pôsobiacimi ľuďmi "za každú cenu" na tomto fóre ...
montika
Dovolenkár

Založený: 07 Júl 2008, 18:17

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.