Psikovia na Krete

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Psikovia na Krete

Odoslaťod Berusia 27 Sep 2006, 11:14

Jedina vec ma na celej dovolenke rozosmutnila. A to su tulavi psikovia, nemaju nikoho, su hladni. Su odkazani na ludi a preto sa zdrzuju v blizkosti hotelov ci apartmanov. V blizkosti nasho hotela vzdy pobehovali 3 psici. A s jednym som sa skamaratila, nosila mu vela papat. Nadherny bol, milucky, a na to ze ma taky osud ako ma tak bol hravy, vesely. Je mi do placu, ked si nanho spomeniem.
Stale rozmyslam ci sa tam nevratit a nezobrat ho so sebou. Keby ta Kreta nebola tak daleko.
Preto ľudia, ak tam pojdete Kreta/Platanias stredisko /hotel Geraniotis alebo aj niekam inam, neodhanajte ich od seba, dajte im nieco papat a trosku toho pohladkania.
Berusia
Nováčik

Založený: 27 Sep 2006, 11:00

Odoslaťod EL 27 Sep 2006, 19:27

Neviem Berusia, či sa nemýliš. Po celom Grécku a Kréte sa pohybujú psy a mačky voľne. Majiteľov majú, stačí ich pozorovať, do ktorého dvora, alebo hotela sa poberú a tam je ich domov a majitelia. Týmto je Gréko pozoruhodné, ako tam môžu voľne pobehovať domáce zvieratá a nikomu to nevadí. Takže nemusíš mať o nich obavy, majú domov, nie su hladné a určite sú aj šťastné, že majú slobodu pohybu(a aj trochu zneužívajú turistov, ktorí si myslia, že sú opustené a drankajú od nich dobroty, keď sa im nechce ísť domov najesť). Takisto som pri prvej návšteve Kréty(Kolymbary) mala takýto dojem, ale zistili sme, že psíky a mačky patria majiteľovi hotela, ktorý má dom v blízkej dedine a zvieratká sa pohybovali medzi hotelom a dedinou. A s nimi ešte ale 5 psov z dediny. Kamarát(MVDr), keď s nami šiel do GR a videl voľnosť pohybu psíkov, tak bol v siedmom neby(všetkým v dedine dal svoje mená a každý deň ich musel vidieť a pozdraviť). Keby to tak mohlo byť aj u nás. Kto je milovníkom zvierat a má doma dajakú tú potvorku tak si to praje. Ja určite.
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Odoslaťod Berusia 28 Sep 2006, 09:52

Neviem , ci vsetci maju domov. Ja som ho pozorovala stale. Po nociach sa potuloval po meste sam, uz bez svojich psich kamaratov, s ktorymi bol cely den. Ci uz som vysla z izby o 5rano kuknut vychod slnka, bol na plazi. A pozeral so mnou :) Bol vyhladovany, bolo to dost zretelne vidno. Tak aj preto som dala ten prispevok, nech su ludia ohladuplnejsi.
Ale to sa mi na domorodcoch na Krete pacilo, ze im to nevadi, ze to patri normalne k zivotu tie pobehujuce zvieratka. Len ti turisti by sa mohli uvedomit.
Berusia
Nováčik

Odoslaťod EL 28 Sep 2006, 19:04

Tak to mi je ľúto, to by som smútila aj ja, nakoľko si vždy obľúbim dajakého toho domorodého psíka, keď nemôžem mať na dovolenke svojho. Teraz to nie je problém zobrať si aj psíka, ale ísť do toho horka s Bernským salašníckym psíkom, to by nebolo nič preňho. A s tými turistami to máš pravdu. V našom hotely to vadilo najviac mojim krajanom, ktorí sa šťažovali, takže majiteľ musel psíka "ukázniť", takže ho musel odviezť domov. A to bol iba malý "vestík". Možno sa to s turistami postupne zlepší a pochopia, že toto tiež tvorí obraz krajiny(veľmi krásnej).
EL
Cestovateľ

Odoslaťod Berusia 28 Sep 2006, 20:30

No ved keby nebol problem zobrat si psika odtial :( Tam by ho smarili do nakladneho priestoru, a to by som nezniesla.
Stale nanho myslim, ze on je tam teraz...tak daleko. Asi som vadna, ako keby to bol nejaky clovek. Ale proste som uz taka. Votrel sa mi do srdiecka. Mozno aj tym ze sa podoba na mojho psika.
Berusia
Nováčik

Odoslaťod EL 30 Sep 2006, 14:10

Berusia, určite vadná nie si, myslím si, že vadní sú tí, čo chcú zvieratká a potom sa o ne nestarajú. Ľudia by si mali uvedomiť, že keď sa niekoho ujmú, tak by sa mali o neho starať, veď sú to živé bytosti, ktoré si nemohli vybrať koho chcú za majiteľa. Vždy, keď v TV vidím dajaké týrané, alebo hladné zviera, tak sa zamyslím nad tým, čo sú to za ľudia. Ale konečne je aj u nás zákon na ochranu zvierat. A dúfam tiež, že sa toho psíka ujmú dajakí domorodci a jeho osud bude šťastnejší.
EL
Cestovateľ

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.