Prenajom auta Rhodos alebo Kreta

Všeobecné informácie o Grécku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Prenajom auta Rhodos alebo Kreta

Odoslaťod Lucia Kopkášová 09 Feb 2007, 10:23

Dobry den
chcela by som sa informovat, ci mate niekto skusenosti s prenajmom auta alebo mopeda na Rhodose alebo Krete. Prosim o info, ci je potrebne nejaky medzinarodny vodicak a kolko to tam zhruba stoji. Teraz som sa informovala o vyletoch v cestovke, tak neviem co sa viac oplati. Dakujem pekne
Lucia Kopkášová
Nováčik

Založený: 08 Sep 2006, 14:03

Odoslaťod Ivetta 09 Feb 2007, 12:19

Prenájom auta - cena sa odvíja od kategórie a sezóny-,motorky sú cenovo prijateľnejšie.Ak chcete spoznať ostrov, jeho zákutia a nájsť zaujímavé miesta,nechcete byť viazaní hromadnými odchodmi a príchodmi -ako pri fakultatívnych výletoch,ktoré tiež nie sú lacné,určite neváhajte a požičajte si auto,či moto.Na oboch ostrovoch je dostatok požičovní.Iba v hlavnej sezóne by som Vám radila si zarezervovať prenájom hneď po príchode do letoviska na Vami zvolený termín.Minulé leto na Rhodose nás vyšlo auto na deň cca 50eu s plným poistením.Nové vodičské preukazy spľňajú už normy EU,takže medzinárodný do Grécka už netreba.
Obrázok používateľa
Ivetta
Cestovateľ

Založený: 07 Aug 2006, 08:29

Re: Prenajom auta Rhodos alebo Kreta

Odoslaťod Marco.294 13 Feb 2015, 13:38

Osobne odporúčam si zapožičať motocykel - skúter. Stojí to približne 30€ aj s poistením a helmami. Takto sa aspoň vyhneš zápcham, dopravným kolapsom a kľudne sa predbehneš. Gréci to neberú tak "tragicky" ako Slováci. Niekedy natrafíš aj na dobrú požičovňu a dajú ti motorku s vyššou kubatúrou napr. 125ccm pokiaľ chcete ísť v tandeme normálnou rýchlosťou. :)

Netreba zabúdať na dobrú a pevnú koženú obuv. Napr. aj staršiu. http://motorky.bazar.sk/7892367-kozene- ... t-39-c-340 pri páde s motorky si inak doničíte nohy. :shock:
Marco.294
Nováčik

Založený: 04 Feb 2015, 13:26

Re: Prenajom auta Rhodos alebo Kreta

Odoslaťod majso7 08 Mar 2015, 08:38

Minuly rok sme boli na Rhodose, ceny aut su podla objemu motora, my sme mali nejake benzin 1.2, uplne to staci, vyslo nas to na cca 50 eur na den s poistenim.
Treba sa vsak opytat delegata cestovky na zarucene dobre pozicovne,lebo pocul som ze tam su aj take ktore niesu celkom ok.
Vodicak plati ten co mate aj tu na SK. Viem ze Kreta je o dost vacsia, ale Rhodos sa da za den prejst autom,je to krasny vylet.
majso7
Dovolenkár

Založený: 19 Jan 2011, 14:50

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.