Hotel Armonia v Amoudare???

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním na Kréte (hotely, apartmány, penzióny)

Moderátor: AJKA

Hotel Armonia v Amoudare???

Odoslaťod daniela66 24 Máj 2007, 09:28

Ahojte, som zhrozená čo všetko sa tu píše o elektrárni v Amoudare. V júni máme zaplatenú dovolenku v Armonii v Amoudare a stojím pred rozhodnutím, čo to nezrušiť. Najviac ma na tom štve, že v CK Tatratour máme známu, ktorá nám túto destináciu odporučila... Máme však na pláne precestovať ostrov, tak sa nás to okolie možno "nedotkne" ... Chem Vás poprosiť o nejaké informácie o hoteli (stravu máme v Santa Marine) a samozrejme o tom ekologickom úkaze v Amoudare.

PS: Chystáme sa pozrieť autom Balos a okolie Chanie, neviete náhodou aké sú tam cesty? Ale nepozná niekto trasu? Vopred ďakujem .
daniela66
Nováčik

Založený: 24 Máj 2007, 09:18

Odoslaťod Jarka 24 Máj 2007, 10:36

Ahoj, brat tam bol na dovolenke, tiež sa bál čo z toho bude a ver , že všetko je maximálne nadsadené! Keď prišli, hovoril , že bolo perfektne a že si nemal tie ..... príspevky všímať, iba bol z nich nervózny a nakoniec to nebola pravda.... Tá elektráreň je úplne mimo.
Obrázok používateľa
Jarka
Nováčik

Založený: 17 Jan 2007, 10:54

Aký dátum?

Odoslaťod bubulinka 24 Máj 2007, 11:43

:D Ahoj my ideme tiež v júni do Armonie. V ktorom dátume idte? Dostali ste už od cestovky pokyny ohľadne odletu a podobne?
bubulinka
Nováčik

Založený: 24 Máj 2007, 11:42

Amoudara - Heraklion

Odoslaťod daniela66 24 Máj 2007, 12:40

Ahojte, my tam ideme od 9.06. do 20.06. a chceme spoznať Krétu, takže plánujeme samé výlety , chceme auto (len na pár dní) a ak má niekto chuť v tomto termíne a tejto lokalite môže sa pridať:-)
daniela66
Nováčik

Jarka

Odoslaťod daniela66 24 Máj 2007, 12:41

Ďakujem pekne, potešila si ma. Dnes som celý deň rozmýšľala o tom, či nezmeniť miesto....
daniela66
Nováčik

Odoslaťod bubulinka 24 Máj 2007, 14:19

My ideme od 17.6. do 1.7. takže sa asi nestretneme. Už ste dostali podklady kedy letíte a podobne lebo my ešte stále nič. Ak máš nejaké info napíš mi prosím. A myslím i že obom dovolenka víde :lol:
bubulinka
Nováčik

Daniela66

Odoslaťod Barbora 24 Máj 2007, 15:25

Ahoj Daniela. co sa tyka elektrarne, hotel Armonia je od nej najdalej co sa tyka ostatnych hotelov v Ammoudare, teda tie co ponuka Koala a Tip Travel. Strava v Santa Marine je v pohode. Da sa tam najest a to je pre mna osobne asi to najdolezitejsie. Priamo v Armonii bude aj slovenska animatorka Martina, takze tam bude dufam aj veselo. Co sa tyka okolia Chanie, cesty su tam perfektne a ak pridete na info tak kolega alebo ja vam radi ukazeme velmi pekne miesta v tomto okoli ale aj inde na Krete. Auto sa urcite oplati, ceny zatial bohuzial neviem ale zalezi kolko vas bude a aky typ auta. Ale precestovat Kretu autom, pripadne aj niektorym fakultativnym vyletom je naozaj super, hlavne ked chcete trosku ostrov spoznat. Prajem peknu dovolenku.
S pozdravom

B.
Obrázok používateľa
Barbora
Cestovateľ

Založený: 01 Apr 2007, 16:49

Odoslaťod bubulinka 24 Máj 2007, 15:45

Ahoj Barborka!
Chcela by som sa spýtať odkedy tam bude animátorka v Armonii. Aké je ubytovanie v Armonii. Je veľký rozdiel medzi štúdiom a hotelovými izbami? A čo more? ďakujem za odpoveď
bubulinka
Nováčik

bubulinka

Odoslaťod Barbora 28 Máj 2007, 17:09

Ahoj, prepac ze az teraz odpovedam ale skor sa nedalo. No rozdiel je hlavne v tom, ze studia maju svoj kuchynsky kut, teda ludia si tam mozu varit a vacsinou, teda nemaju ziadnu stravu. Hotelove izby su bez kuchynskeho kutu. Co sa tyka inych rozdielov zatial bohuzial neviem povedat. hotel som este na vlastne oci nevidela takze nic nechcem hovorit. Animatorka bude k dispozicii od 6. juna. More je v Ammoudare pekne, len obcas byvaju vlny, ktore su z vetra ale to patri k ostrovom. Viac o ubytovani budem vediet povedat neskor. Hotel aj studia budem mat na starosti ja, takze ked budem nieco vediet tak sem urcite napisem. Prajem peknu dovolenku.
S pozdravom

B.
Obrázok používateľa
Barbora
Cestovateľ

Ako to tu vyzera.

Odoslaťod Barbora 10 Jún 2007, 08:37

Hotel Armonia sa nachadza v centre strediska Ammoudara. Pred hotelom po pravej aj lavej strane najdete obchody, restauracie, bary a pod.
Hotel sa tiahne od hlavnej promenady smerom na plaz. Sklada sa z troch casti. Prva budova - studia, druha a tretia budova hotelove izby. V strede sa nachadza pekny a pomerne velky bazen a od 10:00 do 18:00 je pri nom aj plavcik. Pri bazene sa nachadza bar, v ktorom sa mozete pocas dna obcerstvit. Manager hotela dal ceny v bare oproti minulemu roku nizsie, takze tu mozete v klude posediet.
Ti, ktori maju polpenziu ju maju zabezpecenu vo vedlajsom hoteli Santa Marina.Pocas stravovania v restauracii mozete neobmedzene konzumovat napoje, ako nahle restauraciu opustite vsetko sa plati extra. Lehatka pri bazene a na plazi su zdarma, teda netreba ziadny poplatok. Plaz je udrziavana a more je sice este trochu chladne ale pocasie je super.
Na izbach aj studiach sa upratuje kazdy den a kazde 3 dni sa menia uteraky a postelna bielizen. Uteraky z izieb sa nemozu vynasat k bazenu ani na plaz. Pri hoteli sa nachadza Super market a autobusom sa mozete odviest do nedalekeho Carrefour a nakupit si potraviny, teda hlavne ti, ktori nemate polpenziu.
V hoteli je uz aj slovenska animatorka Martina, ta zabezpecuje program pocas dna v hoteli Armonia a vecer sa spaja s animatormi v hoteli Santa Marina.
Studia su vybavene zakladnym prislusenstvom.
Taktiez sa ponukaju fakultativne vylety ako Knossos, Chrissi Island, Samaria, Vodny park, Santorini, Spinalonga a daju sa zapozicat aj auta od malych az po mini busy pre 9 osob.
S pozdravom

B.
Obrázok používateľa
Barbora
Cestovateľ

Armonia

Odoslaťod Martina Bosakova 10 Jún 2007, 12:16

:lol: Ahoj

Ja tiez idem do dohto hotela cez Tatra Tour, len mam par otazok, prosim ak mozete pomozte mi.
Dost ma zaujima ci je plaz pekna a piesocna bez kamenov, dalej v akej oblasti presne sa tento hotel nachadza- rusnej, pokojnej??? a co klimatizacia?

Vopred DAKUJEM
Martina Bosakova
Nováčik

Založený: 10 Jún 2007, 12:05

Re: Armonia

Odoslaťod Mary 10 Jún 2007, 17:08

Ahojte!

Taktiez idem do tohto hotela cez Tatratour a to od 18. júla. Uz sa veeeelmi tesim. :D :D
Mám tiez otazku na Barborku, ci je klimatizacia na izbe individualna alebo centralne riadena.
Dakujem.
Mary
Dovolenkár

Založený: 21 Jan 2007, 17:39

Plaz - klimatizacia

Odoslaťod Barbora 16 Jún 2007, 03:47

Ahojte, no co sa tyka klimatizacie ta je na izbach a riadite si ju individualne, taktiez je na izbach trezor, bez poplatku. Hotel Armonia je v centre Ammoudary ale zatial sa mi nikto nestazoval na vecerny hluk, ze by kvoli tomu nemohli spat. Takze co sa tyka hotela a jeho polohy, myslim, ze je super. Plaz je pieskova a na plazi su lehatka pre hotelovych hosti zadarmo, taktiez pri bazene. Dnes odchadzaju prvy turisti spat domov a vsetci boli spokojny, takze to dufam bude platit aj pre nasledujuce turnusy.
S pozdravom

B.
Obrázok používateľa
Barbora
Cestovateľ

Santa Marina

Odoslaťod ns1657 24 Jún 2007, 16:34

Ahojte,

citam, ze hotel Armonia sa nachadza hned vedla hotela Santa Marina. Hotel SM sme si vybrali pre nasu tohtorocnu rodinnu dovolenku a chcel by som sa spytat na par veci:
- ubytovanie
- strava (mame AI)
- more a jeho hlbka - je vhodne aj pre deti?
- vietor na plazi (a vlny) - vlani sme boli na Rhodose v Ialyssos a nebolo to nic prijemne, ked vkuse fukal vietor
a dalsie pikosky, ktore nas budu cakat :roll: :shock: .

Dakujem vopred za Vase odpovede.
ns1657
Nováčik

Založený: 24 Jún 2007, 16:25

Armonia a Amoudara v reále

Odoslaťod daniela66 24 Jún 2007, 21:49

Ahojte všetci s otázkami:-) Pred troma dňami sme sa vrátili priamo z Kréty z Armónie. Kde začať?:-) Ubytovanie - je jednoduchšieho typu (starší nábytok) , klíma funkčná a veľmi potrebná, trezor a tv na izbe. Výmena bielizne 3x počas 12 dní. Stravovanie v Santa Marine výborné, animácie k dispozícii v hoteli SM (vodný aerobik, plážový aerobik, šípky, večerné programi, mini golf...), Armónia má menší bazén a plážový bar drinky 6 euro ( v meste za 2,7 až 3). Slnenčíky na pláži limitovaný počet, ráno si ich zarezervujte, na pláži je dosť suchých , krátkych bambusov ( nie veľmi pohodlné, ale bosí chodiť určite nebudete - piesok je veľmi horúci). Z 12 dní sme mali more 2X pokojné, ostatné dni boli vlny, fúkal vietor, šnorchlovať sa nedalo. Malo to však jedno pozitívum pri 37 C....Teploty boli od 30 - 37 C. Podotýkam, že vietor tam bude pravdepodobne fúkať stále. Iraklion ako hlavné mesto je len dobré východie stredisko na výlety.... veľa krásy tam nenájdete. Odporúčané výlety: Knosos (mestská doprava z Iraklia č. 2, vstup 6 Euro, Santorini 120km (rýchloloďou flaying cat 62 Euro spiatočný lístok), Balos krásna lagúna, (len autom 200 km západne, za Chaniou) do 14:00 to máte len pre seba, potom sa tam dovalia lode...; Elafonisi - 60 km južne od Balosu, nádherné miesto pripomínajúce tichomorie, Matala (autobus z Iraklia 14 Euro), miesto hippies + red beach (super nuda skorosúkromná pláž medzi skalami). Auto požičovňa Cosmos (Assa je super:-) 30 EUR deň ( 3 dni 75 EU). Pripravte sa na riadne pirátske jazdy, Irakliu sa vyhýbajte - najhoršie miesto na šoférovanie. V noci sme tam poblúdili :-). Západná kréta je určite o dosť krajšia, ale v Amoudare sme boli tiež spokojní, dobrá východzia pozícia aj pre cestovateľov.
Naposledy upravil daniela66 dňa 26 Jún 2007, 09:00, celkovo upravené 2 krát.
daniela66
Nováčik

Ďalšia

Naspäť na Hotely - Kréta

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.