Fakultativne vylety - Kreta

Vaše skúsenosti a tipy na výlety, aquaparky, festivaly, discotéky, bary a iné atrakcie

Moderátori: AJKA, Barbora

Fakultativne vylety - Kreta

Odoslaťod mandarinka 20 Nov 2008, 16:55

FAKULTATÍVNE VÝLETY

Heraklion-Knossos
Orientačná cena: 42 EUR
Po Akropole najvýznamnejšia pamiatka celého Grécka: najstaršie stredisko gréckej civilizácie a tým aj celej Európy. Do 15 stor. pred Kristom minojská civilizácia zabezpečovala Kréte prvenstvo v porovnaní s ostatnými gréckymi osídleniami. Sčasti zrekonštruovaný kráľovský palác podá kompletnú predstavu o vyspelosti tejto výnimočnej kultúry.


Ostrov Elafonissi – „Karibik Európy“
Jedna z najkrajších pláží, mys s jemným ružovým pieskom, romantické zákutia, rozsiahle plytčiny a priezračne čistá voda Líbyjského mora. Ojedinelé dobrodružstvo divokou cestou cez Biele hory so zastávkou v malebnom kláštore Chrisoskalitisa.
Obrázok

Ostrov Santorini
Celodenná plavba loďou z mesta Rethymno na nezabudnuteľný vulkanický ostrov Santorini: čierny piesok, modré more, typické biele domy s tyrkysovými strechami a k tomu prekrásny výhľad zo skalnatých útesov pri ochutnávke vynikajúceho vína. Santorini, najjužnejší ostrov sopečného pôvodu kykladského súostrovia (73 km2), je považovaný za stratenú bájnu Atlantídu a jeho zvláštna krása nadchne každého návštevníka.
Ostrov Gramvousa
Odľahlý kút prírodnej rezervácie Gramvousa, jej nedobytná pevnosť a divoký záliv Balos s nádhernou romantickou a tichomorskou plážou, ktorú si za miesto medových týždňov vybrali aj princ Charles
s Dianou. cena 46 – 48€
ObrázokOstrov Spinalonga – „Ostrov Malomocných“

Spinalonga je malý ostrov, ktorý sa nachádza pri vstupe do Eloundského zálivu. Pevnosť na ostrove Spinalonga bola postavená Benátčanmi a je tiež známa ako miesto bývalej kolónie malomocných. Budete mať dostatok času na spoznanie histórie ostrova, na kúpanie a obed v podobe barbeque v krásnom zálive s priezračnou vodou. Po návrate do Eloundy navštívite letovisko Agios Nikolaos.
Orientačná cena: 55 EUR
Návšteva benátskej pevnosti s vynikajúcim výkladom o histórii tejto pevnosti, výlet je spojený s kúpaním v čarovnej zátoke. Po obede návšteva mestečka Agios Nikolaos s možnosťou oddychu pri káve alebo nákupoch.

Samarijská roklina
Obrázok
Orientačná cena: 60 EUR (pohodlný variant: 54 EUR)
Celodenný výlet s návštevou najdlhšej rokliny Európy. Takmer 18 km dlhá turistická trasa vedie cez roklinu, obkolesenú strmými skaliskami, s chladným horským potôčikom a prekrásnou zeleňou vnútrozemia. Na záver Vás čaká osviežujúci kúpeľ v Líbyjskom mori.

Krétsky večer
Orientačná cena: 53 EUR
Spoznáte výbornú národnú kuchyňu, víno a pohostinnosť domorodého obyvateľstva a prežijete krétsky večer pri hudbe a rytmickom gréckom tanci.

Vodné a zábavné parky
Zábava pre deti i dospelých na rôznych vodných atrakciách v parkoch Limnoupolis pri Chanii, v Anopolis pri Gouves a v Aquasplash v Hersonissos.
Iba pár kilometrov od turistického letoviska Hersonissos v krásnom prostredí s výhľadom na pohorie Dikti sa na ploche 40 hektárov rozprestiera vodný park ACQUA PLUS, najväčší na Kréte. Množstvo toboganov, šmýkačiek, bazénov, divoká rieka a rada ďalších vodných aktivít i vás dospelých premení na hravé deti. Pokiaľ sa unavíte plávaním a hrou si môžte poleňošiť na lehatkách alebo v baroch kde sa môžete osviežiť exotickými nápojmi, taktiež môžete zájsť do reštaurácie.
http://www.acquaplus.gr/VODNÝ SVET LIMNOUPOLIS
Približne 12 km smerom do vnútrozemia pri dedinke Varipeto sa nachádza vodný svet nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Bol vybudovaný pod Bielymi horami a čaká na Vás určite príjemný deň plný prekvapení a radosti. Nájdete tu približne 25 druhov rôznych vodných atrakcií, napríklad čiernu dieru, kamikadze, trojitý twist, lenivú rieku, bláznivú rieku a veľa iných. Pre deti je vybudovaná záhrada, ihrisko, po areáli jazdí vláčik, nájdete tu aj videohry a čas Vám spríjemnia rôzne animačné programy. Samozrejme tu nujdete množstvo reštaurácií a barov i menší shoping centrum.
http://www.limnoupolis.gr/en/Zdroj: KIARRA,MEDINA,ADAMCZYK
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ
 
Príspevky: 2134
Založený: 05 Aug 2006, 12:01
Bydlisko: Partizanske

Naspäť na Zábava na Kréte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron