Vrátite sa ešte do Egypta?

Vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním v Egypte ( Hurghada, Makadi Bay, El Gouna, Safaga, Soma Bay, Sharm el Sheikh, Taba, Dahab a iné)

Moderátori: modeor, AJKA

Vrátite sa ešte do Egypta?

Odoslaťod Painka 20 Apr 2009, 20:57

Vrátili sme sa minulý týždeň z Hurghady hotel Palm Beach. Určite sa do Egypta pôjdem ešte pozrieť. Vy tiež? Napíšte či Vás Egypt tiež očaril ako mňa. Bolo tam nádherne.

Painka
Painka
Nováčik

Založený: 20 Jan 2007, 22:49

Re: Vrátite sa ešte do Egypta?

Odoslaťod Jedi99 20 Apr 2009, 23:12

Painka napísal:Vrátili sme sa minulý týždeň z Hurghady hotel Palm Beach. Určite sa do Egypta pôjdem ešte pozrieť. Vy tiež? Napíšte či Vás Egypt tiež očaril ako mňa. Bolo tam nádherne.

Painka

:) momentalne sme boli 6x za sebou v Egypte, poslednych 6 rokov :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod lastovička 21 Apr 2009, 05:57

Chodím do Egypta šesť rokov vždy v marci a nikdy som sa nevrátila sklamaná. Za pár hodín, slušnú cenu - teplučko, slniečko a nádherné rezorty. A keďže rada poznávam krajinu, tam je stále čo objavovať.
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod Sis 21 Apr 2009, 08:51

Určite sa tam vrátim!!! Bola som tam ešte v auguste v r. 2006 - Hotel DESERT ROSE v Hurgade a bolo tam nádherne..!! dobré podnebie, hotel a aj služby.. :) Od vtedy mám problém s vyberaním iných destinácií lebo žiadna sa mi nepáči tak ako Egypt.. ale chcela som vidieť aj iné krajiny preto som opakovanej návšteve Egypta zatial... odolávala. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Odoslaťod Jedi99 21 Apr 2009, 11:23

Sis napísal:Určite sa tam vrátim!!! Bola som tam ešte v auguste v r. 2006 - Hotel DESERT ROSE v Hurgade a bolo tam nádherne..!! dobré podnebie, hotel a aj služby.. :) Od vtedy mám problém s vyberaním iných destinácií lebo žiadna sa mi nepáči tak ako Egypt.. ale chcela som vidieť aj iné krajiny preto som opakovanej návšteve Egypta zatial... odolávala. :mrgreen:

uprimne zavidim ze si to zvladla a odolala :) my si uz nevieme predstavit aby sme do egypta nesli
alebo to treba zdvojnasobit :) 1x egypt + 1x ina krajina :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sis 21 Apr 2009, 13:05

Jedi99 napísal:
Sis napísal:Určite sa tam vrátim!!! Bola som tam ešte v auguste v r. 2006 - Hotel DESERT ROSE v Hurgade a bolo tam nádherne..!! dobré podnebie, hotel a aj služby.. :) Od vtedy mám problém s vyberaním iných destinácií lebo žiadna sa mi nepáči tak ako Egypt.. ale chcela som vidieť aj iné krajiny preto som opakovanej návšteve Egypta zatial... odolávala. :mrgreen:

uprimne zavidim ze si to zvladla a odolala :) my si uz nevieme predstavit aby sme do egypta nesli
alebo to treba zdvojnasobit :) 1x egypt + 1x ina krajina :)

Marek

No zvládla.. ale ako ťažko... som zvedavá čo mi dá tento rok návšteva Turecka... :)
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Odoslaťod Evula 21 Apr 2009, 14:46

Pekna dovolenka ale hlavne vdaka peknemu hotelu a vyletu k pyramidam, do muzea v Kahire,kde sme videli Tutanchamonov poklad a vela ineho,ale uprimne EGYPT uz nikdy viac. Skareda, spinava a smradlava krajina s neskutocne otravnými arabmi.Ked to mam porovnat s Tuniskom, kde som bola minulý rok,tak jednoznacne urovnou sluzieb,stravou,kvalitou hotelov a iné je TUNISKO na ovela vyssej urovni a nieje tak spinave ako EGYPT. Dokonca tunisky arabi nie su tak neskutocne otravny ako v Egypte. Urcite sa uz do Egypta nevratim, skor do Tuniska.

Evula
Evula
Mega Cestovateľ

Odoslaťod lastovička 21 Apr 2009, 15:44

Evula a bola si v tom istom Egypte ako ja ?
Ale čo človek to názor a iné pocity.
Bodaj by naši čistý a ušlachtilí slováci postavili, toľko hotelov, ciest a vybudovali turistický ruch aspoň z 1 percenta tak ako egypťania. Pravdaže nemáme more a nie sme ani kolískou civilizácie, takže nemôžeme sa porovnávať ale nezatvárajme pred tým oči.
A Tunis má tiež svoje krásy a svojich obyvateľov, krásne more a dajú sa tam prežiť úžasné dovolenky.
Nikdy nehovorím nikdy, každú dovolenku si užívam.
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod sylviaKE 21 Apr 2009, 17:26

Nuž, čo sa týka Egyptu, veru ani ja nemôžem na neho dopustiť, bola som tam s rodinkou 5x po sebe a tiež máme problém vybrať sa do inej krajiny, lebo tak dobrú dovolenku asi nikde inde nezažijeme, čo sa týka drzých Arabov, myslím si, že sú drzí do takej miery, ako im sami dovolíme, osobne s nimi problém nemáme, čistota a smrad ? stačí ísť na Luník 9, máme to aj na Slovensku, ale ľudia sme rôzni, každý máme svoj názor, aj tento môj je jeden z nich
sylviaKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod miška 21 Apr 2009, 18:39

DOBRý DEN.JA CHODíM DO EGYPTA Už 6Tý ROK LEBO ME VYHOVUJE TERMíN V MáJI,A TAM JE Už VYHRIATE MORE.NEDáM DOPUSTIT NA ARABOU ,SU SíCE HLUčNí ALE Dá SA NA NICH ZVYKNUT,.TERAZ IDEME 22.5 A STáLE DO TOHO ISTéHO HOTELA.JA HOVORíM LEN JEDNO ::KOMU SA V EGYPTE NEPáčILO,TAK VYBRAL ZLý HOTEL,NA EGYPTE SA UšETRIT NEDáááááááááááááááááááá :
miška
Mega Cestovateľ

Odoslaťod maross 21 Apr 2009, 19:52

Evula napísal:Pekna dovolenka ale hlavne vdaka peknemu hotelu a vyletu k pyramidam, do muzea v Kahire,kde sme videli Tutanchamonov poklad a vela ineho,ale uprimne EGYPT uz nikdy viac. Skareda, spinava a smradlava krajina s neskutocne otravnými arabmi.Ked to mam porovnat s Tuniskom, kde som bola minulý rok,tak jednoznacne urovnou sluzieb,stravou,kvalitou hotelov a iné je TUNISKO na ovela vyssej urovni a nieje tak spinave ako EGYPT. Dokonca tunisky arabi nie su tak neskutocne otravny ako v Egypte. Urcite sa uz do Egypta nevratim, skor do Tuniska.

Evula

-------------------------------------------------------
Čau.
No ja mám presne opačnú skutočnosť so správaním tunisanov...
Čo narobíš.
toto som o egypte našiel na našom fóre - výber z príspevkov egypte:

1./Tak “Welcome to the Real World”, to je taka moja oblubena veta z filmu Matrix ktoru si v duchu poviem stale ked vystupujem z lietadla po navrate z Egypta.Vtedy zavidim este aj tej blbej muche co ma celu cestu otravovala v lietadle,ze len co dotankuju a nastupia dalsi dovolenkari,leti naspat.Presne viem ako Ti teraz je ked este v tebe trosku ucinkuje ta droga menom Egypt ale pomaly sa preberas do reality ..atď

ALEBO TOTO :
2./..."cestujete do krajiny, kde väcsina ludi zije v chudobe, väcsina ludi nevie citat a pisat. politikou, zivotnym stylom a to co ich drzi pri zivote je ich nabozenstvo islam. ziju a stavaju na piesku sahary. vodu tahaju stovky kilometrov zo studni v pusti do nadrzi v hoteloch. egyptan co vas obsluhuje alebo cisti po vas je mozno jedinym zivitelom rodiny. ale na rozdiel od nas slovakov robia jednu fantasticku vec. vedia sa usmievat. preto si netrufam napisat jedno kriticke slovo na ich adresu. nenajdete tu uroven á la dubai. vsetko je v rukach cestovnej kancelarie a vasej sikovnosti v zbierani informacii. ak pocestujete do egyptu za morom, priemernym, ale cistym ubytovanim ci uz 3,4 alebo 5* dobrou kuchynou s fantastickymi sladkostami, vônou orientu a cenami, kde sa aj priemerny slovak citi urcite lepsie ako v chorvatsku...."

AJ PRE TOTO SOM BOL V EGYPTE JA 3 KRÁT a šiel by som znovu

ČAUTE

MAROSS
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Odoslaťod Jedi99 21 Apr 2009, 20:13

Evula napísal:Pekna dovolenka ale hlavne vdaka peknemu hotelu a vyletu k pyramidam, do muzea v Kahire,kde sme videli Tutanchamonov poklad a vela ineho,ale uprimne EGYPT uz nikdy viac. Skareda, spinava a smradlava krajina s neskutocne otravnými arabmi.Ked to mam porovnat s Tuniskom, kde som bola minulý rok,tak jednoznacne urovnou sluzieb,stravou,kvalitou hotelov a iné je TUNISKO na ovela vyssej urovni a nieje tak spinave ako EGYPT. Dokonca tunisky arabi nie su tak neskutocne otravny ako v Egypte. Urcite sa uz do Egypta nevratim, skor do Tuniska.

Evula

Evula, snad si si nemyslela ze ides do SUPER CISTEJ KRAJINY ?
stacilo trosku pobehat po nete, a vopred by si vedela kam ides......

a Ty si mala spinavy hotel ? zlu stravu ? a zle sluzby ?
to si musela mat neuveritelne stastie aby sa Ti dokazali spojit tieto tri veci v ramci jednej dovolenky...
ja som tam bol 6x a ani raz som nemal vsetko ako to tu pises, sem tam sklamala strava, ale to uz bolo na 3-4rok
co sme tak chodili, tak urcite sme uz boli rozmaznani :) z AI a nevedeli sme co by sme si uz dali...

hotel sme nikdy nemali spinavy, sluzby stale na urovni, ale tomuto predchadzalo podrobne skumanie vsetkych
hotelov ktore sme si vybrali....., cize hodiny na recenziach, internete, atd, atd....

a co sa tyka otravnosti arabov ? tak ako spina v mestach, tak isto ich otravnost je to co patri k Egyptu...

ja pevne verim ze sa tam este niekedy dostanes :) a ze sa tam budes mat ako v bavlnke...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Marulka 28 Apr 2009, 08:48

Otrasne,jak tu zovseobecnujete!!! :?:
Marulka
Nováčik

Založený: 26 Apr 2009, 13:51

Odoslaťod rado 28 Apr 2009, 10:52

ahoj, ja som bol zatial 2x v egypte a bol som velmi spokojny. raz som bol v 3.5* s PP a druhy krat som bol v 4* s AI. ono na tejto krajine je stale co objavovat, spoznavat... stale este planujem majovo - junovu dovolenku a neviem sa rozhodnu, nechcem sa sklamat , keby nieco neklapalo jak ma, hoc nesom narocny klient. ja by som rad spoznal napr tunis alebo velmi ma laka turecko. mam vsak obavy ohladom hotela a mora aj plaze... pri cete do egypta som nikdy stymto - neuvazoval. takze som uz dake 2 tyzdne na recenziach a videach z hotelov a fotkach. takze uz sa len rozhodnut.

zostalo mi z vyberu pre tunis: Prima Life Imperial Park a El Mehdi
egypt Golden5 a turecko kosdere club a turtas

kedze sa nebudem vediet rozhodnut dam si poradit v ck, kedze bude este zcoho vybrat, ked nie pojdem v septembri alebo oktobri. :D
Obrázok používateľa
rado
Dovolenkár

Založený: 28 Mar 2009, 23:27

Odoslaťod darina 28 Apr 2009, 11:17

My sme boli v Egypte hotel Titanic beach minulý rok a povedala som si Egypt nikdy viac. S odstupom času sa už na to pozerám tak, že Egypt možno ešte áno, ale iný hotel.
darina
Cestovateľ

Založený: 02 Júl 2007, 09:21

Ďalšia

Naspäť na Hotely - Egypt

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 1 hosť.