Vrátite sa ešte do Egypta?

Vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním v Egypte ( Hurghada, Makadi Bay, El Gouna, Safaga, Soma Bay, Sharm el Sheikh, Taba, Dahab a iné)

Moderátori: modeor, AJKA

Re: Vrátite sa ešte do Egypta?

Odoslaťod Zuzka 28 Apr 2009, 12:55

Hovorí sa, že nevstúpiš 2x do tej istej rieky a to isté platí, že aj dovolenka v tej istej krajine, v tom istom hoteli, každoročne v tom istom termíne, v tej istej izbe - a predsa dovolenka môže dopadnúť úplne inak. Závisí to od maličkosti ale aj väčších udalostí, zhluku náhod, ktoré ovplyvnia naše pocity z dovolenky. Pocit z dobrej dovolenky môže ovplyvniť veľa faktorov - dobrá partia/zlá partia, spokojný partner/ ufrflaný/chorý partner, hlučný susedia, nevhodne orientovaná izba, pokazené zariadenie na izbe, dotieravý čašník/animátor alebo príjemný čašník/animátor, pekné/zlé počasie. Niekomu vadí málo mäsa, niekomu málo zeleniny a opačne.

Niektorým dievčatám lichotí pozornosť arabských mužov, iným to vyslovene vadí. Niektorí arabskí muži sú len mierne dotieraví, iných sa žena nejde zbaviť. Ja som bola v Egypte 5x a vždy tá dovolenka dopadla inak, ale okrem poslednej som bola veľmi páčila - posledná ušla... o nej som už na tomto fóre písala. Najviac dotieraví arabskí muži boli v Luxore, najmenej v Aswane - tam som sa aj najpríjemnejšie cítila.

My sme Egypt vymenili za Turecko, vraciame sa sem už tretíkrát a sme z tejto krajiny nadšení. Nemá síce také nádherné more s podmorským životom ako Egypt, ale zato služby sú na veľmi vysokej úrovni, krajina je krásna, čistá, plná pamiatok, príjemní ľudia, vynikajúca strava. Takže za 6 týždňov balíme kufre a veeeeeľmi sa tešíííííme.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod darina 28 Apr 2009, 13:46

Zuzka, aj my sme unesení z Turecka,aj tento rok tam ideme, boli sme tam v 2007 pred Egyptom. Proste Turecko bola láska na prvý krát, čo sa o Egypte nedá povedať, ale veľa robí prvý dojem. Možno keby sme v Egypte boli zo dva krát v dobrých hoteloch, a tretíkrát by to bolo horšie, tak sa na Egypt pozerám zhovievavejšie.
Trochu mimo témy: Zuzka som zvedavá na tvoje dojmy z Royal Wingsu, ja som po ňom poškulovala minulý rok vo Firo katalógu, napokon sme sa rozhodli pre Egypt, čo ma potom dosť mrzelo.
darina
Cestovateľ

Založený: 02 Júl 2007, 09:21

Odoslaťod lastovička 28 Apr 2009, 16:33

A, teraz keď sledujem príspevky, jasne vidieť ako veľmi na ľudí vplýva prvý dojem, prostredie, stretnutie s inou kultúrou.
Moje tri destinácie sú Egypt, Turecko a Rhodos. Egypt jednoznačne vedie /u mňa na jar, nikdy nie v letných mesiacoch/ a Turecko ma minulý rok sklamalo. Ale ani za svet sa nedám ovplyvniť, lebo môj výber bol zlý, ja som mala viacej rozmýšľať :oops: ale aj tak pravdepodobne Turecko vyhrá aj túto sezónu. :D
Takže, marec Egypt a koniec augusta, september pravdepodobne Turecko a keby sa podaril v oktobri aspoň predlžený víkend v kúpeloch Trenčianske Teplice urobila som pre seba a svoje telo maximum. Myslím, že maximum vydá aj moja peňaženka.
A predsa mám ešte jednu cestovatelskú túžbu, ale už až na budúci rok - vrátiť sa do Paríža - mesta snov, ale to už nepatrí do tejto témy. :)
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod 16daniel 28 Apr 2009, 22:20

Ja som bol v Egypte 5x a urcite ak mi to vyjde tak pojdem aj toho roku do Egypta. Ja si ho neviem vynachvalit. Aj ked ma urcite svoje nedostatky, ktore mi vadia, ale predsa. Bol som aj v inych krajinach cize viem porovnat. U mna jednoznacne co sa tyka pomeru cen/kvalita tak Egypt vyhrava.

Ludia co odcudzuju Egypt: ja sa niektorym ani necudujem. Ved ked si zaplatite dobry 4* hotel, ktory vam zmenia na 2* hotel a k tomu vyfasujete zlu delegatku tak vam dovolenku nezachrania ani pyramidy, ani krasne more ci dobra nalada. Poznam vela ludi co na Egypt nadavaju, ale zial casto krat prave pre CK alebo zly hotel. Ja sa snazim casto krat v Egypte nad urcitymi vecami povzniest, no nie kazdy to dokaze a potom z dovolenky sa stava nedovolenka. Ale to sa jasne ze moze stat v hociktorej destinacii.

Peknu tohtorocnu egyptsku dovolenku prajem....
16daniel
Cestovateľ

Založený: 02 Feb 2008, 11:02

Odoslaťod Petruška 05 Jún 2009, 22:47

Ahojte, bolo tam krasne ale iba co sa tyka mora, videli sme delfiny. Ale co sa tyka ludi, co tam ziju onicom, ja uz by som do Tuniska viac nesla! Su to tam sami uchylaci co stale otravuju baby ktore su bez doprovodu.

Petra
Petruška
Nováčik

Založený: 31 Jan 2007, 16:27

Odoslaťod Jedi99 06 Jún 2009, 18:14

Petruška napísal:Ahojte, bolo tam krasne ale iba co sa tyka mora, videli sme delfiny. Ale co sa tyka ludi, co tam ziju onicom, ja uz by som do Tuniska viac nesla! Su to tam sami uchylaci co stale otravuju baby ktore su bez doprovodu.

Petra

Mila Petra,

podla nadrzanych mladych zasranov ci uz v Egypte alebo v Tunise ides hodnotit cele obyvatelstvo ?

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod lastovička 06 Jún 2009, 19:46

Petruška moja a kde si ty bola v Tunise, alebo v Egypte?
Samotne dievčinky obťažujú mladý povalači na všetkých plážach, dokonca dnes už i staršie dámy si prídu na svoje.
Treba si viacej všímať svet okolo a tešiť sa aj z toho čo za pár rokov nebude a brať to z nadhladom.
V jednom je život spravodlivý stárneme všetci, chudobní, či bohatí, pekní alebo menej pekní, arabi, alebo černosi a neboj ani sa nenazdáš a tento problém ťa nebude trápiť.
Uživaj si každú chvílu pri mori, pod palmami, pri prehliadkch pamiatok a nesúď celý národ a oblasť podľa maličkej vzorky obyvateľov.
lastovička
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 06 Jún 2009, 20:48

Painka napísal:Vrátili sme sa minulý týždeň z Hurghady hotel Palm Beach. Určite sa do Egypta pôjdem ešte pozrieť. Vy tiež? Napíšte či Vás Egypt tiež očaril ako mňa. Bolo tam nádherne.

Painka

V Egypte som stravil dovolenku 3x. Vsade som bol maximalne spokojny :) . Po prvykrat som bol tiez v hoteli Palm Beach - uz je to asi 5 rokov dozadu. V buducnosti by som chcel Egypt este urcite navstivit. Dovolenky som travil len v Hurghade a velmi ma laka Taba. Uz tento rok som planoval dovolenku v Tabe no Turecko si ma opat ziskalo :wink:. Ale ked bude moznost, tak tam urcite rad zavitam, pretoze tak ako aj Turecko, tak aj Egypt si ma ziskal. Su to dve fantasticke krajiny, ktore si ma ziskali hlavne krasou mora, kulturou a v neposlednom rade aj bohatou historiou. Cize ti, ktori vahaju ci Egypt ano alebo nie, ja hovorim jednoznacne ANO :wink: . Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod Jedi99 06 Jún 2009, 22:44

lastovička napísal:Petruška moja a kde si ty bola v Tunise, alebo v Egypte?
Samotne dievčinky obťažujú mladý povalači na všetkých plážach, dokonca dnes už i staršie dámy si prídu na svoje.
Treba si viacej všímať svet okolo a tešiť sa aj z toho čo za pár rokov nebude a brať to z nadhladom.
V jednom je život spravodlivý stárneme všetci, chudobní, či bohatí, pekní alebo menej pekní, arabi, alebo černosi a neboj ani sa nenazdáš a tento problém ťa nebude trápiť.
Uživaj si každú chvílu pri mori, pod palmami, pri prehliadkch pamiatok a nesúď celý národ a oblasť podľa maličkej vzorky obyvateľov.

+1 !!!

pekne si to napisala, lepsie by som to nenapisal....

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Petruška 06 Jún 2009, 22:48

lastovička napísal:Petruška moja a kde si ty bola v Tunise, alebo v Egypte?

Bola som v Egypte, máte pravdu. Ale predsa chceli sme si užiť babskú dovolenku, len bohužiaľ sa nám moc nevydarila. Bole sme iba pri bazéne, na pláži to bola katastrofa na disku nás ani nepustili. Všade sme boli obmedzovaný.

Egypt ma svoje kúzla, ale na strávenie kludnej dovolenky pre single, to určite nie je.
Petruška
Nováčik

Založený: 31 Jan 2007, 16:27

Odoslaťod lastovička 07 Jún 2009, 14:32

Že pekné, Marek. Normálne som na seba hrdá.Ďakujem za pekné hodnotenie.

Ale nie, Petruška pred pár rokmi sme boli dve kamošky cca 30 ročné samé v Turecku a potom na Rhodose.
Teraz sa nechcem chváliť, nie som nejaká staré strašidlo a kamoška dlhovlasá,snedá,drobučká žienka ja nemôžem povedať, že by nás niekdo obťažoval a keď v rámci úplnej pohody.

V Egypte bola dcéra mladá atraktívna kočka , nebol problém.

Jedna otázka, prečo Vás nechceli pustiť na diskotéku, v akej oblasti a v akom rezorte ste boli. :?:
Poradím, skúste to ešte raz a nevšímajte si plážových gigolov a potom sem napíšte.
Verte, že Egypt za návrat stojí, ale platí vyberaj, zisťuj, preveruj a tak to je pri výbere dovoleniek na celom svete.
Budem sa tešiť na Vaše zážitky.
lastovička
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 09 Jún 2009, 10:03

lastovička, pozri či Ti prisla súkromna sprava...

M.
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod hudba 13 Júl 2009, 18:13

My sme ešte v Egypte neboli a teraz koncom augusta ideme prvýkrát.Mám z toho trošku aj strach,ale vaše príspevky ma povzbudili.Teším sa.
hudba
Dovolenkár

Založený: 13 Júl 2009, 16:05

Odoslaťod sylvieKE 13 Júl 2009, 19:34

len sa teš, želám ti to, ja sa už tiež vytešujem, budúci týždeň letíme do Egyptu :D
sylvieKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod miriamka777 14 Júl 2009, 08:12

hudba napísal:My sme ešte v Egypte neboli a teraz koncom augusta ideme prvýkrát.Mám z toho trošku aj strach,ale vaše príspevky ma povzbudili.Teším sa.

ahoj, som na tom podobne, my tiež letíme koncom augusta 1x egypt... tiež mám obavy, ale všetky tie nádherné recenzie a príspevky o egypte ma už vopred očarili a neskutočne sa teším. kam presne idete?
miriamka777
Dovolenkár

Založený: 26 Feb 2009, 23:21

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Hotely - Egypt

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.