Vrátite sa ešte do Egypta?

Vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním v Egypte ( Hurghada, Makadi Bay, El Gouna, Safaga, Soma Bay, Sharm el Sheikh, Taba, Dahab a iné)

Moderátori: modeor, AJKA

Re: Vrátite sa ešte do Egypta?

Odoslaťod miriamka777 22 Júl 2010, 12:16

skovri, tak to ma teší, že nie som sama, za celý rok nie je jedného dňa, že by som si na egypt nespomenula, a to som tam bola naozaj len 1x. Mať tak takú možnosť navštíviť ho viac krát do roka, to by bolo úžasné, ale rozhodne by som sa nikdy nevracala späť na tie isté miesta, aj keby tam bolo neviem ako báječne. Rada spoznávam nové oblasti... S tými vašimi žalúdočnými problémami ma to mrzí, nás to našťastie obišlo aj v tunise aj v egypte. tak strašne sa na tú dovolenku teším, že to až pekné nie je, dúfam, že sa nestane nič, čo by zabránilo odletu. Vám prajem krásnu dovolenku v oblasti Sahl Hasheesh, možno na budúci rok ju vyskúšam aj ja. Rozhodne daj vedieť, ako to dopadlo a hlavne si užite krásnu nezabudnuteľnú dovolenku, hlavne bez egyptských lekárov. :!: :!:
miriamka777
Dovolenkár

Založený: 26 Feb 2009, 23:21

Odoslaťod Jedi99 22 Júl 2010, 13:34

skovri napísal:
miriamka777 napísal:ahojte, mňa egypt jednoznačne očaril, o 42 dní letíme do Marsa Alam - hotel Akassia Swiss Resort. Nenormálne sa tešíme. to je môj druhý egypt. Minulý rok sme boli v Makadi Bay - Iberotel Makadi Saraya - to bola moja doteraz najúžasnejšia dovolenka. do egypta som sa vážne zamilovala, keby som mohla, jazdím tam aspoň 3-4 x do roka.

Miriamka, som na tom podobne s tou zamilovanosťou do Egypta. Ja s mojou polovičkou posledných 5 rokov trávime dovolenku len v Egypte /a časť dovolenky aj u egyptských lekárov :o)/. Ešte aj svadobnú cestu plánujeme stráviť v septembri v Egypte, konkrétne oblasť Sahl Hasheesh, hotel Pyramisa alebo Old Palace. Aj napriek opakujúcim sa zdravotným problémom sa plánujeme vrátiť. :D :D :D :D :D :D

my tiez planujeme pozriet sa do Egypta po 7my krat :) a co sa tyka zdravotnych problemov, pri prvom naznaku ANTINAL, a nikdy neboli ziadne problemy, pitny rezim dorzovat, striedmo sa stravovat a neprehnat to na slnku, a nikdy sme nemuseli za lekarom :)

drzim palce na svadobnej ceste aby Vas to obislo :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod sylviaKE 22 Júl 2010, 15:10

ja toho roku idem po druhýkrát, vlastne dokopy už po ôsmykrát, ale vyhýbam sa nápojom s ľadom a zatiaľ ma problémy obišli, nepreháňame to ani s klímou, či pahltnosťou :) , inak aj náš Endiex dobre pomôže...všetkým nám želám, aby nás takéto problémy obchádzali :D a už teraz začínam šetriť euráče, aby som mohla ísť aj na budúci rok...
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Založený: 03 Sep 2009, 15:47

Odoslaťod zuzpolka 22 Júl 2010, 23:14

Ahojte
Mne sa Egypt tiež velmi pači :lol: Bola som v Hurghade 6 krát a dúfam, že sa nám ešte podarí navštíviť Egypt! :D
Je tam stale kopec nových hotelov ktoré sa mi páčia :lol: :lol: :lol:
zuzpolka
Nováčik

Založený: 22 Okt 2009, 19:48

Odoslaťod Jedi99 23 Júl 2010, 10:24

sylviaKE napísal:ja toho roku idem po druhýkrát, vlastne dokopy už po ôsmykrát, ale vyhýbam sa nápojom s ľadom a zatiaľ ma problémy obišli, nepreháňame to ani s klímou, či pahltnosťou :) , inak aj náš Endiex dobre pomôže...všetkým nám želám, aby nás takéto problémy obchádzali :D a už teraz začínam šetriť euráče, aby som mohla ísť aj na budúci rok...

Ahoj Sylvia :)

mas konkretny hotel kde by si rada isla ? :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod skovri 23 Júl 2010, 11:41

Ďakujem veľmi pekne, tiež by som bola rada, keby nás aspoň raz obišli všetky zdravotné problémy. Ale zatiaľ nám to súdené nebolo, ako v Egypte tak aj v Tunise. Za tie roky sme sa poučili čomu všetkému sa treba vyhnúť. Nie som z tých dovolenkárov, ktorí si myslia že keď si zaplatia ALL treba aj všetko ochutnať. Tam sa stravujem tak ako doma, t.j. striedmo. Chladeným nápojom sa vyhýbam a aj surovej zelenine či ovociu. To isté platí aj pre max. klimatizované miestnosti. Na margo zdravotnej starostlivosti musím skonštatovať, že súkromná klinika je tam na naozaj super úrovni /boli sme na poľskej klinke s egyptskými lekármi a poľskými sestričkami/. Starostlivosť na výbornú. Ale zažili sme aj ordináciu, ktorá skôr podobala na box v kravíne a nie v ordinácii. Bohužiaľ naše lieky ako aj Antinal a Drotazide nám nezabral, a až na margo toho sme vyhľadali lekára. To je asi individuálne.
Čo sa týka miesta a hotela dovolenky, tak to meníme. Skúsili sme hotely v Hurghade Sunrise Holidays, Reemyvera, Palm Beach, Siva Grand Beach a v Sharme to bola El Faraana Beach Resort. A tento rok máme na pláne Pyramisa Beach Resort v Sahl Hashees. Rada by som potom vyskúšala oblasť Makadi /napr. Tia Heights alebo Prima Life, al Nabila/. Ale viem s určitosťou, že sa tam vrátim toľkokrát koľko len budem môcť. Výlety máme tiež abslovované všetky a niektoré aj viackrát.
Koho aspoň troška baví história, má rád krásne more, piesok a šnorchlovanie, si určite Egypt zamiluje.
Všetkým prajem krásnu a ničím nerušenú dovolenku v Egypte, plnom tajomna, prírodných a historických krás.
skovri
Dovolenkár

Založený: 04 Dec 2006, 12:27

Odoslaťod Jedi99 23 Júl 2010, 11:49

skovri napísal:Koho aspoň troška baví história, má rád krásne more, piesok a šnorchlovanie, si určite Egypt zamiluje.
Všetkým prajem krásnu a ničím nerušenú dovolenku v Egypte, plnom tajomna, prírodných a historických krás.

vystihla si to prefektne !!

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod skovri 23 Júl 2010, 11:56

Ďakujem Marek, teší ma, že sa stotožňuješ s tým, čo som napísala. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
skovri
Dovolenkár

Založený: 04 Dec 2006, 12:27

Odoslaťod sylviaKE 23 Júl 2010, 12:30

Jedi99 napísal:
sylviaKE napísal:ja toho roku idem po druhýkrát, vlastne dokopy už po ôsmykrát, ale vyhýbam sa nápojom s ľadom a zatiaľ ma problémy obišli, nepreháňame to ani s klímou, či pahltnosťou :) , inak aj náš Endiex dobre pomôže...všetkým nám želám, aby nás takéto problémy obchádzali :D a už teraz začínam šetriť euráče, aby som mohla ísť aj na budúci rok...

Ahoj Sylvia :)

mas konkretny hotel kde by si rada isla ? :)

Marek

poškuľovala som po Amwaj shams, žiaľ žiadne recenzie som nenašla a nerada by som sa popálila :D , každý rok meníme hotel, takže ani momentálne nemám konkrétny hotel, ktorý by som chcela navštíviť, bola som teraz v sol y mare, nebola som úplne spokojná, ale ako sa vraví, na všetko zlé zabudneš a ostanú len pekné spomienky :D a keďže som tolerantný človek, dávam hotelu druhú šancu, aby napravili to, čo sa mi nepozdávalo, čiže sa vraciam do sol y maru (len pre poriadok, rozhodol tak manžel, lebo on tam nebol, ani na Makadi, a Tia height je pre mňa veľký hotel, mám radšej menšie, tak som pristúpila na druhú šancu :D )
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Odoslaťod Cartel 19 Aug 2010, 16:28

Sylvia a prečo si nebola spokojná ? Do Sol y maru idem o 2 dni. Tak by si mi mohla dať nejaké info.

Ďakujem
Cartel
Dovolenkár

Založený: 29 Jan 2009, 19:02

Odoslaťod sylviaKE 19 Aug 2010, 21:47

Cartel napísal:Sylvia a prečo si nebola spokojná ? Do Sol y maru idem o 2 dni. Tak by si mi mohla dať nejaké info.

Ďakujem

nevyhovoval mi ten smrad zo splašiek, ktorými polievali záhradu,(žiaľ, bolo to cítiť aj v izbe až ma z toho napínalo :( ), ale ako som písala, dávam hotelu druhú šancu a po druhej šanci som bola spokojná :D , dostali sme parádnu izbu, smrad vďaka tomu, že už stále pofukoval vetrík (vtedy sme mali totiž úplné bezvetrie) nebolo vôbec cítiť, akurát pláž bola preplnenejšia ako v júni, keď som bola prvýkrát...aj strava bola o poznanie bohatšia a tiež animačné programy...v júni to bolo akoby predsezónou, animácie žiadne, strava nič extra (pokiaľ nie si náruživý milovník rýb, čo ja nie som), bola som z toho prekvapená, no teraz ťa môžem uistiť, že som bola naozaj spokojná, vrátila som sa v utorok...prajem ti príjemnú dovolenku a parádny oddych :D
p.s. niektorí dovolenkári obsadzovali miesta pri bazéne a na pláži už aj o 4,00...
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 20 Aug 2010, 11:18

sylviaKE napísal:
Cartel napísal:Sylvia a prečo si nebola spokojná ? Do Sol y maru idem o 2 dni. Tak by si mi mohla dať nejaké info.

Ďakujem

nevyhovoval mi ten smrad zo splašiek, ktorými polievali záhradu,(žiaľ, bolo to cítiť aj v izbe až ma z toho napínalo :( ), ale ako som písala, dávam hotelu druhú šancu a po druhej šanci som bola spokojná :D , dostali sme parádnu izbu, smrad vďaka tomu, že už stále pofukoval vetrík (vtedy sme mali totiž úplné bezvetrie) nebolo vôbec cítiť, akurát pláž bola preplnenejšia ako v júni, keď som bola prvýkrát...aj strava bola o poznanie bohatšia a tiež animačné programy...v júni to bolo akoby predsezónou, animácie žiadne, strava nič extra (pokiaľ nie si náruživý milovník rýb, čo ja nie som), bola som z toho prekvapená, no teraz ťa môžem uistiť, že som bola naozaj spokojná, vrátila som sa v utorok...prajem ti príjemnú dovolenku a parádny oddych :D
p.s. niektorí dovolenkári obsadzovali miesta pri bazéne a na pláži už aj o 4,00...

Ahoj Silvia,

tak som rad ze to nakoniec dopadlo lepsie ako naposledy :)
pri bazene bola bitka ? :) sunkovalaci uz o 4tej obsadzovali ? :) hmm

pa
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylviaKE 20 Aug 2010, 12:32

bitka nebola, len som bola prekvapená, že obsadzujú už tak skoro a to aj na pláži, aj keď zasa na pláži by som sa nedivila, je dosť malá pre celý hotel, my sme na nej boli 5 dní, ale potom ako pri hlave máš nohy iných, sme to vzdali a chodievali radšej k bazénu, to som v pyžame vybehla a pred našim balkónom obsadila dve miesta, lebo aj to bol problém, tam máš totiž pod jedným slnečníkom aj štyri lehátka a ja som natoľko náročná, že potrebujem súkromie :D , je to fajn hotel, ale predsa len, kto doposiaľ chodieval do 5* rozdiel pocíti...nesťažujem sa však, chcela som skúsiť 4*, a čo som chcela, to som aj mala :D hlavne, že sme nakoniec spokojní, nie?

a ešte niečo - či sa naši dovolenkári urazia alebo nie, je mi to jedno, ale bola som maximálne zhnusená z toho, ako si slovenská "dáma" v tangáčových plavkách príde sadnúť do baru na ratanovú stoličku, možno to pre ňu nebolo nič výnimočné, ale mne sa to rozhodne nezdalo ani hygienické, ani estetické, že som sa potom tej stoličke vyhýbala, je jasné, ale pýtam sa, to si nemôže na seba prehodiť aspoň šatku? a jej manžel si smelo sadne, pričom mu z plaviek doslova tečie voda... :(
Obrázok používateľa
sylviaKE
Cestovateľ

Predchádzajúca

Naspäť na Hotely - Egypt

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.