CK Satur

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: CK Satur travel - zmena hotela

Odoslaťod 16daniel 18 Okt 2008, 13:48

Sanyo napísal:Presne ako si to napisal daniel, najviac na tom zarazujuce je prave to, ze si CK pridala hviezdicku. Cize ty si sa dozvedel priamo na mieste ze Bella Vista ma len 3hviezdicky. Mohlo sa stat aj take nieco - ze potom ako CK vydala katalog tak hotel "stratil" spominanu hviezdicku. Pozri si ich stranku a uvidis ze tam maju stale 4 hviezdicky. Cize hotel moze mat 3hviezdicky uz aj par rokov, alebo aj od otvorenia. Toto by som sa isiel spytat do CK urcite, ze ako to v skutocnosti je s tymi hviezdickami.

Este si myslim, ze nemozes porovnavat topanky a zajazd do Egypta. Topanky mas od jedneho vyrobcu, ale dovolenku nie - na dovolenke sa podiela viac spolocnosti - okrem CK su to samozrejme letecka spolocnost, a rozny ich egypsky partnery ktory napr. zabezpecuju transfery a pod. O tomto ja pisat nebudem lebo o tom nemam dostatocne informacie, ale Katy ti to urcite vysvetli lepsie, ze nemozes porovnavat topanky a dovolenku. Sanyo

No presne tak, ako je mozne, ze CK si prida jednu hviezdicku. Dokonca skoro vsetky CK uvadzaju ze Bella Vista ma 4*, pritom ma len 3*.
K tej kupe. Ja ako zakaznik podpisujem zmluvu s CK, ktora zajazd sprostredkuvava, nie s leteckou spolocnostu, hotelom, partnerom atd. V prvom rocniku na SS sa ziaci ucia ze CK predava kompletny balik sluzieb, nie jednotlive produkty. Cize ak nieco zlyha, tak sa obraciam na CK, ktora to ma riesit a nie vyhovarat sa, ze to nie my to hotel, to letecky prepravca atd. To si ma CK riesi sama s jej partnermi. Taktiez nemusi zakaznika zaujimat, ze hotel ma "overbooking", hoci sa to stava. Ked ma raz v zmluve napisne, ze si zaplatil 4* hotel tak aj nahradny hotel musi mat minimalne taku uroven, alebo vyssiu.
Potom naco existuju cestovne kancelarie, ked v nicom niesu kompetentne?. Ved samotna CK zastresuje vsetko.
Tolko moj nazor.
16daniel
Cestovateľ

Založený: 02 Feb 2008, 11:02

Re: CK Satur travel - zmena hotela

Odoslaťod 16daniel 25 Jan 2009, 22:19

http://staznosti.sme.sk/cpld/1833/SATUR-TRAVEL-as/Prestahovali-nas-do-hotela-ktory-nebol-v-sulade-s-podmienkami-zmluvy.html
Cela staznost bola zverejnena na stranke staznosti.sme.sk. Kto sa nadi moze citat.
16daniel
Cestovateľ

Založený: 02 Feb 2008, 11:02

cestovna kancelaria Satur moje najvacsie sklamanie

Odoslaťod jankabenka 26 Jún 2009, 10:32

Ake mate skusenosti so saturom ja strasne!!!!!!
Naposledy upravil jankabenka dňa 26 Jún 2009, 17:38, celkovo upravené 1 krát.
jankabenka
Nováčik

Založený: 25 Jún 2009, 17:33

Re: CK Satur

Odoslaťod Danuska 26 Jún 2009, 12:13

to jankabenka: vsak povedz konkretne, co sa ti stalo, povedat len, ze mas strasne skusenosti ostatnym velmi nepomoze
Obrázok používateľa
Danuska
Cestovateľ

Založený: 26 Apr 2007, 17:13

Odoslaťod jankabenka 26 Jún 2009, 17:43

No skusenost s nimi mam asi taku, ze 3 dni pred odchodom na dovolenku Vam oznamia, ze Vam menia miesto pobytu, hotel. Popritom dovolenka bola zaplatena od marca ako first minute. Vcera ju ponukali ako Last minute a stastnu hodinku a nam poslu mail, ze bud zobereme uplne inu dovolenku, alebo nam do 30 dni vratia peniaze. Nakoniec sa dozviem, ze do spominanej destinacie podla vsetkeho nevedeli naplnit bus, tak predali este Last minuty s autobusovou dopravou a ludi, ktory mali vlastnu dopravu odsunuli do uplnech inych miest... S CK SATUR naposledy. A nejde len o to, ze nas dali uplne inam, ale jednanie zamestnancov tejto cestovky... proste to som este nezazila... jednanie typu:"proste sme Vas prebookovali a bud vezmete co Vam davame, alebo si stornujte dovolenku." A to nevravim, ze 3 dni predtym nam poslali ubytovacie poukazy tam, kam sme si dovolenku aj zaplatili.
jankabenka
Nováčik

Založený: 25 Jún 2009, 17:33

Cestujúci letnej turistickej sezóny pozor !

Odoslaťod joe26 26 Júl 2009, 18:43

Chystáte sa na dovolenku? Tak určite nie cez "SATUR TRAVEL,a.s. Bratislava". Sme ďaľšou obeťou, ktorú nalakali na luxusný hotel s bazénom,terasou a iné (obr.1), no pritom nás zaviezli stovku km na iné odľahlé, neatraktívne a neznáme miesto (obr.2), bez nášho vedomia a súhlasu...Odôvodnenie? Že hotel nefunguje, že skrachoval ! Čo na tom, že sme zájazd zakúpili 3 dni pred odletom. Sklamaní, na druhý deň sme sa vrátili taxikom a letecky na vlastné náklady domov aj s delegátovým podpisom na reklamačnom zdrape, s ktorým sme si mysleli, že vymôžeme vrátenie peňazí. /Nikoho nezaujímalo ako sa dostaneme domov.Keď chcete ísť, tak choďte, váš problém./ No ďaľší omyl. Z nemalých nákladov našej 4-člennej "posádky" nám vrátili úbohych 40%. Hanba SATURU!
S pozdravom bývali cestujúci SATURU.

obr.1
Obrázok

obr.2
Obrázok
joe26
Nováčik

Založený: 09 Júl 2009, 18:38

Odoslaťod Emusa 26 Júl 2009, 20:11

Ahojte, myslim, ze sa tu rozputala dost bujna diskusia proti SATURU. Nezabudnite na jedno: SATUR je cestovka, s tak sirokym zaberom, natolko rozsiahlym pokrytim krajin a ich jednotlivych letovisk a sluzieb, ktora nema na Slovensku obdoby. Pri takom kolose je samozrejme, ze z obrovskeho mnozstva klientov je primerane mnozstvo nespokojnych a z tak velkeho mnozstva zajazdov je primerane mnozstvo nevydarenych. To vsak nic nemeni na tom, ze je to Slovenska jednotka co do kvantity, kvality a hlavne stablility. Spytajte sa klientov KOALY, TIP TRAVELU, GLOBTOURU, TIPTOURU..... Urcite najdete dost nespokojnych cestovatelov a ich pocet bude minimalne priamo umerny velkosti CK.
Cestujem len so SATUROM a zatial vzdy bez chyby.
Je pravda, ze cestovatel musi byt zvedavy, vlezly, asertivny a nekompromisny. Co chce vediet, na to MUSI dostat odpoved, aj keby pracovnicky v CK mali ocami prevracat, ked ho zbadaju medzi dverami. Inak sa nemoze stazovat, ze dostane nieco ine ako chcel. Desatkrat sa opytam, ci je vsetko OK, vypytam si cislo do hotela do miestnej turistickej kancelarie, zavolam tam a overim si cislo poukazu a osobne udaje mna a mojej rodiny. Konfrontujem s byvalymi navstevnikmi hotela, precitam X recenzii. Idem na istotu. Potom ma nic neprekvapi. A ak ano, tak to zarucene nie je podraz od CK, ale zrejme zlyhanie ineho charakteru.

Nezavidim ludom, ktori mali pokazene dovolenky, je mi to luto. Len chcem poukazat na to, ze kto nepracuje, ten nepochybi. A SATUR urcite nema na konte viac preslapov ako ine cestovky.
EMUSA {a teraz utocte....}
Emusa
Nováčik

Založený: 23 Júl 2009, 18:32

Odoslaťod Hosť 16 Aug 2009, 13:50

Chcela by som nadviazať na skúsenosť, ktorú má joe26. Z CK Satur máme aj dobré aj zlé skúsenosti. My sme si zakúpili zájazd tiež v Grand hoteli Pinetamare. Tento hotel je asi 20 Km od Neapola( tak to bolo uvedené v katalógu) V tom čase tam boli problémy so smetím. Boli sme autom.Je to cca 1400 km. . Na voucheri v hornej časti bolo napísané, že je to v Baia Domizia a v dolnej časti Castel Volturno. Najskôr sme išli do Baia Domizia, no tam o takom hoteli nič nevedeli. Potom sme išli do Castel Volturno. To bolo niečo strašné.Všade smeti ,špina. A pýtali sme sa 10 krát v CK,či je to tam v poriadku. Ubezpečovali nás , že áno. Keď sme videli tú špinu, hovorili sme si , že predsa sem by nás Satur neposlal. Tak sme sa znovu vrátili do Baia Domizia. Nejako sa nám podarilo skontaktovať s delegátkou.
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 16 Aug 2009, 14:11

prepáčte omylom som som stlačila odoslať ešte to má pokračovanie:
Delegátka nám povedala, že sa máme vrátiť späť do Castel Volturno. No my sme už neboli ochotní ísť späť. Okrem smetí a špiny to tam vyzeralo aj dosť nebezpečne. Potom nás poslala do hotela Riva Fiorita( to je ten 2 obrázok od joe26)Človek sa teší celý rok na dovolenku a musí zažívať takéto stresy. Ten druhý hotel vôbec nezodpovedal tomu, čo sme si vybrali. Moja prvá reakcia bola, že ideme domov. Dcéra pritom neustále plakala. Mali sme zakúpené až 2 dovolenky(2 týždne) Delegátke sme povedali , že jeden týždeň zostaneme už keď sme absolvovali takú dlhú trasu a že druhý týždeň chceme zrušiť. Povedala, že zavolá do Ba a že to zistí. Po dvoch dňoch povedala , že to nie je možné(neviem prečo) A to čo sme zažívali tam by som mohla popisovať tri dni a tri noci.V cene mali byť nápoje od 10 do 22. No zo začiatku neboli žiadne.Muž to musel sám vybavovať.Potom nám dávali v bare, no zapisovali si každý pohár, ktorý sme si vzali.A čo sa týka jedla - skoro žiadne jedlo. Proste všetkým sa neušlo. Ani ráno ani večer. Keď sa minulo ďalšie nepriniesli. Jediné šťastie bolo , že delegátku odvolali a prišla tam iná , ktorá sa to snažila ako tak dať do poriadku. Celé dva týždne sme len " schôdzovali! a riešili problémy.
No proste "úplný relax " ( a ešte jedna perlička v deň odchodu na recepcii nám nechceli vrátiť pasy, že najskôr musíme zaplatiť za nápoje ,ktoré sme vypili asi 70 eur. To ma už úplne dorazilo. Ešte , že tam bola nová delegátka, ktorá to dala do poriadku.)
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod sylviaKE 16 Aug 2009, 17:23

je to naozaj smutné, prežiť dovolenku, tak ako ju prežil joe26 a hosť...čo sa týka emuse, áno klient má byť vlezlý, ale snáď nemyslíš vážne, aby som si zaplatila v cestovke zájazd napr. do Tunisu a ešte tam aj vyvolávala a overovala si priamo v hoteli, či to je tak? nehnevaj sa, ale to je práca CK a nie zákazníka, že treba čítať aj recenzie je pravda, no s tým overovaním nesúhlasím...
sylviaKE
Mega Cestovateľ

Odoslaťod neritko 16 Aug 2009, 23:29

...tak pridam aj ja moje skusenosti...v jan. sme si kupili a zaplatili dovolenku do Tuniska od terminu 1.sep, asi v marci mi prisiel mail, ze sa termin posuva (vinou leteckej spolocnosti-co mna ako zakaznika 'nemusi' zaujimat) a to od 25. augusta - je to sice len par dni, ale pre nas (4 osoby) to bol veeeelky problem, kedze pracujeme v zahranici a uz sme mali vybavenu dovolenku aj u zamestanavatelov a termin v auguste neprichadzal do uvahy + kupene letenky na SK... Hned som kontaktovala pani z ck, s ktorou som aj predtym komunikovala - ked som jej povedala, ze mame velky problem z terminom v auguste okamzite mi slubila, ze to zacne riesit, bez akychkolvek vyhovoriek a neprijemnosti. Na druhy den mi prisiel mail aj z novou zmluvou, ze termin mame posunuty na 5. sep, ci je to OK, ci to vyhovuje a kedze to bol neskorsi termin bol aj lacnejsi a adekvatnu ciastku nam vratili spat. :lol: Takze ja mam zatial zo Saturom len pozitivne skusenosti, ale dovolenka nas este len caka, tak uvidim. :wink:
Prajem pekny den.
neritko
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 17 Aug 2009, 08:40

Ešte by som sa chcela vyjadriť k tomu Grand hotelu Pinetamare. Za to čo sa tu udialo možno Satur nemôže.My sme tam prišli v sobotu,takže sme sa do hotela ani nedostali.Ale boli tam klienti, ktorí prišli letecky v stredu. Že vraj v tomto turnuse začali problémy. Majiteľ skrachoval, neplatil zamestnancom mzdy, tak začali štrajkovať. Proste obsluhovali ich tam ľudia z ulice, v hoteli nebola elektrina. Ani za ten náhradný hotel Satur nemôže. Bola sezóna a niž iné voľné nebolo.Ale to že Satur nevie ani presnú adresu? To si mám zisťovať aj či je správna adresa? Ten hotel bol možno predtým v poriadku, že vraj tam bola riaditeľka Saturu to skontrolovať. Ale okolie tam v poriadku nemohlo byť ani vtedy. Tá špina a tie smeti tam museli byť aj vtedy. Vôbec im to nevadilo kam nás posielajú?
V katalógu bolo popis krásneho okolia .....! No pravda bola úplné iná.Dalo sa ísť len okolo 100 m od hotela a ďalej to už bolo nebezpečné. Aké všelijaké živly sa tam pohybovali! Nič čo uviedli v popise nebola pravda. A za to Satur tiež nemôže??? Proste nás poslali do " bordelu"! A keď vám delegátka o náhradnom hoteli povie " čo sa vám nepáči však je tu pekne," to je na infarkt. Izby v hoteli nemali balkóny, nebol tam bazén, večer nuda, nič. Veď to vôbec nevadí , že si vyberám dovolenku podľa určitých kritérii. To si ani nemusím pozerať katalóg, prídem do CK a poviem dajte ma tam kde chcete!!!!
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 27 Aug 2009, 08:25

Poznávacie zájazdy do Egypta sú stále slabou stránkou niektorých našich CK. Zohnať kvalitného sprievodcu je veľký problém. Len znalosť angličtiny a sprievodcovský kurz nestačí. Tak ako ja aj iní mali smolu na slabého sprievodcu.

http://staznosti.sme.sk/cpld/3079/SATUR ... vodcu.html
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Adina 18 Jún 2010, 07:30

Čítala som si dosť negatívnych príspevkov na Satur, my ideme s touto ck na dovolenku už 5 krát a zatiaľ sme boli nadmieru spokojní, aj keď musím povedať že v Chorvátsku sme boli na jednom mieste 3roky za sebou, takže sme už vedeli čo čakať, ale aj tu nás CK milo prekvapila, pretože prvý rok sme namiesto hotela dostali hotelovú vilku, kde len ubytovanie na tých 16 dní čo sme mali by nás vyšlo cez 70 tis., bola to dvojposchodová vilka perfektne vybavená no proste paráda. Boli sme so Saturom aj v Grécku a cestou domov sa pokazil autobus, v priebehu pol hodiny sme boli nalodení na iný autobus, ktorý nás doviezol na rumunsko-maďarské hranice a tam nás čakal minitranzit, ktorý nás doviezol až pred vchod nášho domu, tento rok ideme so Saturom prvýkrát letecky do Egypta, hotel sme si vybrali podľa našich predstáv Bel Air, tak verím že ho aj dostaneme a bude super. Veď potom pripojím recenziu aj fotky, keďže o tomto hoteli sa tu skoro nepíše a na českých stránkach je vychválený do neba.
Adina
Dovolenkár

Založený: 18 Dec 2007, 22:33

CK SATUR

Odoslaťod Mirva 06 Aug 2013, 19:22

Ponúkam na predaj poukážky do CK SATUR v hodnote 500 €, platné do 31.12.2013. Poukážky nie sú na meno. Info na miravach@centrum.sk
Mirva
Nováčik

Založený: 06 Aug 2013, 18:16

Predchádzajúca

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.