CK TURANCAR

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

CK TURANCAR

Odoslaťod michaelaT 04 Jún 2008, 10:25

Dobry den prajem,

nenasla som na nete ziadne informacie, skor teda recenzie, pozitivne, ci negativne odozvy na tuto CK. Tento rok s nimi cestujeme na Olympsku rivieru do strediska Nei Pori. Privitam kazdy nazor a budem rada, ak sa ozvete. Niekde som pocula o dlhom cestovani, nepohodlnych autobusoch, zbierani ludi po Slovensku a potom az nasadeni na ten spravny bus v Bratislave a podobne.

Ak ste niekto boli s nimi napriklad aj v Nei Pori alebo hocikde inde na Olympskej riviere, ozvite sa.

Dakujem vopred. Michaela. :D
michaelaT
Nováčik

Založený: 04 Jún 2008, 10:22

CK Turancar

Odoslaťod Viera2 04 Jún 2008, 12:22

Ahoj Michaela,
my sme boli cez túto cestovku na poloostrove Kasandra - v Polichrone, ale vlastnou dopravou
2 roky v tom istom stredisku. Boli sme spokojní, ubytovanie príjemné. Delegáti sú sústredení
v jednom dome, odkiaľ obchádzajú klientov, ktorí sú ubytovaní po celom stredisku. Konkrétne
v Polichrone je delegát Miro, ktorý na motorke stíha reagovať na potreby, alebo pripomienky
klientov. V deň príchodu všetkých privíta - podľa zoznamu roztriedi podľa ubytovaní, kto je v ktorom
apartmáne. Keď sa ľudia vybalia, chodí sa informovať, či je všetko v poriadku, ponúkne možnosti
výletov, ktoré sú vyvesené na nástenke ubytovacích zariadení a povie, že sa nachádza
v dome, kde je k dispozícii /zvyčajne sú tam zástupcovia aj iných cestoviek, takže keď nie je
konkrétne ten, koho hľadáte, dajú mu odkaz/ V prípade nejakých reklamácii ihneď reaguje
a snaží sa daný problém vyriešiť. Delegáti vám ponúknu možnosť prenájmu slnečníka /200,-Sk/,
takže radšej si kúpte na pláži a máte ho aj na iné roky, alebo doneste z domu. Zo skúsenosti
viem, že bez slnečníka sa nedá byť pri mori. Slnko je veľmi silné a aj keď sa niekto trebars
hodinu opaľuje potom sa už ťahá do tieňa. My sme boli pri mori len do 11. hod, potom sa
už nedalo od horúčavy vydržať. Na pláž sme sa vracali až po 16 hod.
Z ktorého mesta idete? Autobusom to bude aj tak dlhá cesta, tie sedačky sú dosť stiesnené,
i keď autobus vyzerá pekne, predsa len nie je kde sa natiahnuť. Cesta cez Srbsko je
"nekonečná" a niektoré úseky sú vymedzené 70 km/hod aj na dialniciach.
Viera2
Dovolenkár

Založený: 25 Apr 2007, 14:35

CK Turancar

Odoslaťod Mimi 04 Jún 2008, 13:17

Ahoj Michaela,

tento rok ideme tiež do Grécka - Nei Pori cez CK Turancar. Ešte som nikdy nešla cez túto CK, takže
neviem čo mám očakávať. My ideme autobusom z BA do apart. domu Gouzelis (30.8.), o tomto apart. dome som tiež nikde nič nenašla, žiadne recenzie, takže sa necháme prekvapiť na mieste, dúfam, že aspoň trochu pozitívne.
Čo sa týka cesty busom na Olympskú riviéru, už som ju absolvovala v roku 2006 do Olympic Beach. Išli sme cez Macedónsko, je to vraj kratšie, ale natrafili sme na colníkov, ktorí nás v noci nechali stáť na hraniciach, až kým sme sa celý autobus nevyzbierali na úplatok, aby nás vybavili.
Potom to už bolo OK. Cesta trvala tuším 23 hod., je to únavné, otravné, ale dá sa to prežiť. Keď ideš tam tešíš sa na dovolenku a za 1 deň sa z tej cesty v pohode zrelaxuješ. Keď ideš späť tešíš sa domov, na blízkych a na to ako sa podelíš zo zážitkami. Aspoň ja sa to snažím brať takto a k tomu musím neustále presviedčať aj mojich priateľov, ktorí z tej cesty vždy majú hrôzu a nakoniec ju v pohode prežijú.
Ak ideš v skoršom termíne ako ja, bola by som Ti vďačná keby si sa podelila zo zážitkami.
Prajem krásnu dovolenku !!!
Mimi
Dovolenkár

Založený: 05 Jan 2007, 13:19

Odoslaťod michaelaT 04 Jún 2008, 13:41

Ahojte dievcata...

Mimi:
Tesi ma, ze si sa ozvala, ak mas email, tak mi ho kludne nejako sprostredkuj, napr. do sukromnej spravy, pretoze my ideme do Gouzelisu takisto. Ideme piati, ja s manzelom, segra, mamina a jedna rodinna kamoska. Sme z Kosic, ale kedze sme piati, tak tolko volnych miest v buse z KE nebolo, ideme az z Martina, ale ma to asi tu vyhodu, ze tam mam svokru, tak aspon mame kde zaparkovat auto. Trosku ma to aj tak stve, ale vyhovoval nam termin jedine 3. august.
Ja som davnejsie v Nei Pori uz bola s jednymi znamymi z Juhoslavie, ale to sme sli odtial autom, takze to tak daleko ako zo SVK nebolo. Bolo tam velmi pekne, velmi sa mi tam pacilo. Precestovala som uz par krajin, ci Egypt, Francuzsko, ale do Grecka idem teraz tretikrat, jednoducho sa tam rada vraciam. Egypt ma absolutne neoslovil, takisto Chorvatsko nie.
Na Olympskej riviere bolo tiez pekne, konkretne sme boli na Olympic Beach, sli sme ale cez Bulharsko sa mi zda, pred tromi rokmi to bolo.
Kludne mi posli teda ten email, domov by sme sa mali vratit 14teho augusta, potom by som sa ozvala, pripadne ti mohla aj zavolat. Ale vela ludi si Nei Pori chvali, myslim, ze pravom.

Vierka:
Nevies nahodou nieco o tom, ze sa najprv ludia zbieraju po Slovensku a nastupuju az v BA? Alebo je to nejaka "kacica"? :roll:
Uff, ale tymi sedackami si ma teda nepotesila, su velmi uzke? Pretoze...moj manzel ma dva metre a nie je najchudsi, taky stred. Uz teraz sa "tesim", ako bude frflat...Lenze ja som nikde nenasla Nei Pori letecky zo Slovenska myslim.

Baby, ak budete mat cas, tak sa este ozvite.
michaelaT
Nováčik

Odoslaťod mandarinka 04 Jún 2008, 14:25

To co si ty nazvala "KAČICA" je uplne normalny zvoz klientov!!!
Ved ked podpisujes zmluvu s CK je tam tak "uplna banalita"...
... ze svojim podpisom suhlasis so Vseobecnymi zmluvnymi podmienkami učasti na zajazde, a si oboznamena so Vseobecmymi informaciami!!!
A k tym vseobecnym informaciam konkretne CK TURANCAR patri aj to,ze:

Nastupne miesta a miestenky!

K jednotlivym prepravam su organizovane zvozy klientov. Nastupne miesta zvozov su uvedene pod kazdou cenovou tabulkou(v cenniku) Typ dopravneho prostiedku pre zvoz zavisi od poctu klientov na jednotlivych nastupnych miestach.Za priplatok 150sk si mozete rezervovat konkretne miesto v autobuse. Kategoriu urceneho dopravneho prostriedku a miestenku CK garantujez posledneho nastupneho miesta na Slovensku!!!!

takze najprv treba prestudovat podmienky a informacie, a az potom nieco podpisovat!!!!!
vyhnete sa potom takym "prekvapeniam" ako Michaelu prekvapil obycajny zvoz.

Co byva bezna prax u viacerích CK.

Keby som to obrazne chcela povedat- podla tychto podmienok ta moze CK doviezt aj na rebrinaku do BA.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod michaelaT 04 Jún 2008, 21:40

Mandarinka, zjavne som ta vytocila ako pozeram, ale nepochopila si ma ani ty.

Tieto podmienky, ktore si tu skopirovala mame uz davno nastudovane, pre objasnenie, ide o to, ze v CK nam jasne povedali, ze nastupime do autobusu na konkretnom mieste a vystupime z neho az v konkretnej destinacii.

Tak preco to neobjasnia v CK poriadne a podavaju castokrat mylne informacie v rozpore s podmienkami uvedenymi v katalogu?

Precestovala som uz dost miest na svete a este sa mi nikdy nestalo, aby som sla nejakym zvozom, priamo na Slovensku som nastupila a vystupila pred hotelom ci apartmanom, ked som teda sla busom. Len bohuzial, Nei Pori sa nedalo ist letecky, co by sme samozrejme uprednostnili. :roll:
michaelaT
Nováčik

CK Turancar

Odoslaťod Viera2 05 Jún 2008, 11:21

Milá Michaela,
s tým zvozom je žiaľ tak, že mnohé cestovky "zbierajú" dovolenkárov. Niektoré až z Východu,
iné od Zvolena alebo Nitry. Niekedy prechádzajú hranice pri Bratislave, inokedy bližšie pri
Strednom Slovensku. Je to podľa počtu klientov, ktorí sú mimobratislavnskí. Keď je veľa
z Východu tak prechádzajú hranice v Seni, čo je neďaleko Košíc, ale sa čaká v Budapešti,
kde doplnia stav napríklad o ďalších, ktorí išli zo Stredného Slovenska. Odporúčam Vám
ešte pred dovolenkou si to v danej cestovke zistiť, lebo keď už budú mať vypredané turnusy,
budú vedieť povedať ktorou trasou sa pôjde.
Tak to je pre teba asi veľké prekvapenie! Naši známi tak cestovali z Košíc a v Budapešti
čakali na ďalších 4 hodiny.
Z ktorého mesta konkrétne vy idete?
Ja si zvyknem vyberať dovolenku u takých cestoviek, kde viem, že neprejdem z Košíc do
Bratislavy a odtiaľ na juh. Asi by ma to porazilo!
Viera2
Dovolenkár

Založený: 25 Apr 2007, 14:35

Odoslaťod michaelaT 05 Jún 2008, 11:29

Ahoj Vierka,
to sa mi este nestalo, ale nevadi, nejako to prehryznem. Ideme viaceri, tak aspon cas rychlejsie ujde, ak by sme mali cakat.
Odchadzame z Martina, samozrejme, prideme tam z Kosic. Tipujem, ze zrejme budeme uz do Nei Pori odchadzat z Bratislavy.
Znama chodieva do Bulharska, tak tiez sa takto zbieraju z viacerych miest, ale nasadne v KE do busu a uz s tym konkretnym busom idu napriklad na BA cez rozne mesta, kde beru ludi, teda nie cez zvozy.

Bola by som rada, ak by sa ozval niekto, kto cestoval zo Stredneho Slovenska, ze ako to je, ale zrejme sa pojde na BA.
michaelaT
Nováčik

Odoslaťod mandarinka 05 Jún 2008, 17:52

Nie,mylis sa,vobec si ma nevytocila... len si to napisala tak, ako keby si slovo ZVOZ pocula 1x. Konkretne zvozy CK Turancar som zazila uz viackrat.

Raz isiel Mercedes z BB- zbieral ludi po zapadnom Slovensku-PD.PE.TO.NR, a v NR smeroval na NZ. (nie cez BA)Zaroven v tom case iny bus zbieral ludi - ZA, TN, TT,a smeroval do BA.

Inokedy bola "VYCHODNA TRASA"- autobus Mercedes startoval zo ZV, BB,PP. KE-smer Madarsko,
raz sa stalo, ze bol odchod z TO- mal byt busom, no prisiel pre klientov Fiat DUCATO- ktorý ich odviezol do NR, tam presadli do NEOPLANU- smer BA.

Myslim,ze to,aby ti referentka predaja objasnila presne nastup- je pre nu velmi predcasne hovorit o tom, ked sa vsetko toto riesi az par dni, niekedy je to doslova par hodin pred odchodom-podla toho ako je konkretny termin vypredany.

Viac som ti napisala v SS.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Nei Pori

Odoslaťod Mimi 06 Jún 2008, 10:13

Ahoj Michaela,

včera som tu nebola, takže reagujem až dnes. Tuším chodíme v Grécku na rovnaké miesta, Olympic Beach, Nei Pori. Som rada, že sa Ti tam páčilo, dúfam, že sa bude aj nám.
Trochu som prešmejdila aj české stránky a fóra o Grécku a tam som na Nei Pori tiež čítala prevažne kladné ohlasy. Ale o jednom probléme tam písali viacerí a to je vraj veľa komárov.
Tak sa budeme musieť vybaviť dostatočným množstvom repelentu a dúfať, že bude na grécke komáre zaberať.
Čo sa týka tých "úzkych sedačiek". My sme mali minule autobus, kde sa dali sedačky vysúvať do uličky. Nie je to síce neviemčo, ale keď si už nevieš nájsť miesto, aj tých pár cm navyše trochu pomôže. Priestor na nohy je... no, ako pre koho. Ja meriam len 158 cm, tak som sa tam nejako uložila, ale nohy som mala opuchnuté poriadne. A to sme sa snažili počas každej prestávky, aj v noci trochu prebehnúť po parkovisku a rozhýbať. Ale dlháňov som trochu ľutovala. Jeden taký sedel oproti nám cez uličku a kolená mal chudák celú cestu vrazené do sedačky pred sebou.
Ale budeme to musieť prežiť a dúfam, že dovolenka bude super a na to nepohodlie rýchlo zabudneme. Svoju mailovú adresu Ti pošlem v súkromnej správe, keď sa vrátite môžeš mi tam napísať niečo obšírnejšie. Krásnu dovolenku!
Mimi
Dovolenkár

Založený: 05 Jan 2007, 13:19

Odoslaťod michaelaT 10 Jún 2008, 07:17

Ahojky Mimi,

poslala som ti sukromnu spravu.

Som zvedava na tu cestu, teda, mne to az tak nevadi, ja som zvyknuta chodit busom na take dlhe trasy, nakolko mam rodinu v zahranici, aj na dovolenky som tak chodila, ale s manzelom takto ideme prvykrat busom, sli sme zatial len letecky, tak preto sa obavam, ako to prezije s takymi dlhanskymi nohami. Sice, ani v lietadle to nebolo bohvieco, hlavne charterove lety, uzke boeingy, no cesta je podstatne kratsia. A presne ako si napisala, ja sa tesim na pobyt tam, tak cesta vzdy nejako zbehne a potom pobyt domov plny zazitkov.

Pekny den. :) :) :)
michaelaT
Nováčik

Odoslaťod macko2 11 Jún 2008, 09:36

Čaute
Aj mi s prateľkou sme boli pred dvomi rokmi s Tuirancarom v Polichrone, v apartmáne Sakis. Bola to super dovolenka, slušné ubyka, príjemný delegáti a super more. Síce kludnejšie letovisko takže úplne super dovolenka s deťmi a rodinou. Určite by som odporučil.
macko2
Nováčik

Založený: 11 Jún 2008, 09:32

Re: CK TURANCAR - Grecko

Odoslaťod monika16 20 Aug 2008, 19:23

Zaslal: Ne Jún 15, 2008 1:16 pm

My sme už boli s Turancarom 3krat na dovolenke veľmi sa nám tam páčilo. Autobusmi sa cestuje dobre len záleží akých spolucestujúcich budete mať predsebou, nadsebou, zasebou
Keď chcete mat konkretne miesta je dobre si ich zajednat vopred a dat si ich napisat aj na zmluvu, lebo v autubuse sa vyskytuju aj ludia, ktori po rozhliadnuti sa rozhodnu saDNUT SI PRAVE NA vASE MIESTA A SU vAM SCHOPNI CELU CESTU ZNEPRIJEMNOVAT (osobna skusenost). Netreba sa nechat vytocit a drzat sa zasaddacieho poriadku. S touto cetovkou sme boli naThasosse,Polichrone a v Paralii. Ked ma rad niekto hlucnu a rusnu dovolenku hodi sa Paralia, hlavne ubytovanie v apartmanovom dome Glaros a ked by vam bola nahodou zima o kozuchy nebude nudza(najvacsi pocet kozusnictiev prepocte na hlavu turistu) (naJHLUCNEJSIA A NAJFREKVENTOVANEJSIA ULICA V PARALII) Najkludnejsia dovolenka bola v Polichrone.(Pre rodiny s detmi idealna) Ale najkrajsia bola na Thassose (velmi pekne more + ostrov)
S toutu cestovkou sme nemali ziadne problemy.
monika16
Nováčik

Založený: 13 Jún 2008, 20:47

Re: CK TURANCAR - Grecko

Odoslaťod Andrew 19 Jún 2009, 15:20

Mozete byt spokojny Ck Turancar je jedna z najlepsich CK ale aj prepravcov na slovensku..maju krasne luxusne autobusy a takisto aj sluzby na dobrej urovni..my sme boli s nimi v paralii a neboli ziadne problemy absolutne... vravim nemate sa coho bat ..mna hned uchvatili tie ich autobusy heh :D :) krasnu dovolenku prajem :D
Andrew
Mega Cestovateľ

Re: CK TURANCAR

Odoslaťod lucia 23 28 Júl 2009, 17:44

Musim povedat ze Turancar je naozaj skvela cestovka.. cestovali sme uz aj s inym do bulharska a grecka ale nikdy sme neboli taky spokojny ako tohto roku pri ceste na thassos. Soferi velmi dobre poznali cestu, mali svoje pravidelne zastavky, kde nikdy nebol problem s toaletou a takisto sme mali moznost v bulharsku si nakupit v malom obchodiku so sladkostami a alkoholom. Prvykrat sa mi stalo ze sme prisli na dovolenku rano a uz doobedu sme boli vsetci ubytovany, inde sa to podarilo najskor po 14 hodine. A taktiez domov sme mali odchod uz naobed, takze nehrozi dlhe cakanie. Kludne si kupite este nejaky suvenir, najete sa a mozete sa vydat na cestu domov. V buducnosti uz len cez turancar. Prajem vsetkym prijemnu dovolenku.
lucia 23
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.