CK KARYA

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: Úpadok CK Karya

Odoslaťod zuzkag 09 Júl 2010, 12:11

zuzkag
Dovolenkár

Založený: 27 Nov 2006, 11:42

Odoslaťod Sanyo 09 Júl 2010, 12:19

Skrachovala aj madarska, nie len slovenska Karya. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod Peter1959 09 Júl 2010, 13:13

Bola to len otazka času kedy sa to stane. je zaujímavé, že to prislo práve začiatkom jula (aj vlani TomiTour skrachoval 17.7.), keď CK má od klientov už vybrane zálohy na hl. sezónu, ale ešte veľa toho neodlietala.

Pozrite si diskusiu z februara 2009, ked to viaceri diskutujúci naznačovali, že tam čosi nie je vporiadku.
Čo je však horšie ich poistná suma v Allianzi je len 550.000 EUR, takže sotva bude stačiť na repatriaciu klientov zo zahraničia a tobôž nie na ich vyplácanie v plnej výške. Odhadujem, že dostanú tak 30% z ceny, čo zaplatili a možno ani to nie.

Zase sa raz mnohí nechali nalákať na podzrivo výhodné ceny....
Peter1959
Nováčik

Založený: 09 Júl 2010, 10:06

Odoslaťod lastovička 09 Júl 2010, 16:24

Už som to tu spomínala, že agentúry nedoporučovali klientom CK Karya a takým prvým signálom bolo zavretie pobočiek na Ukrajine.
Súhlas aj s tým, že poistná suma v Allianze je veľmi nízka, bohužial klienti dopadnu s velkou pravdepodobnosťou veľmi zle.
Škoda, minulý rok som bola s nimi v Turecku, v Mukarnase a boli sme veľmi spokojní a pritom mali velké expanzné plány, zakúpenie dovolenky začína byt lotéria a hazard...
Asi nám zostanú len overené cestovky , nemecké a rakúske cestovky ....
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod asco 15 Júl 2010, 06:35

dovolenkar33 napísal:je len otazkou casu kedy padnu aj dalsie kvazi seriozne CK

ktore konkretne mas na mysli?
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Založený: 22 Aug 2006, 16:40

Odoslaťod asco 15 Júl 2010, 08:00

dovolenkar33 napísal:konkretne ....
staci si pozriet spravanie sa niektorych, ktore maju problemy atd ......
ktore zavadzaju ludi uz pri platbe na slovensku slubuju im ine podmienky...
nedovolim si pisat konkretne ktore ...

aky ma potom zmysel tvoja "zasvatena" informacia bez akychkolvek detailov? prepac ale taketo nicnevraviace informacie maju nulovu vypovednu hodnotu a pokial i tvoja webstranka je postavena na informaciach JPP tak asi vela vody nenamuti
pokial mas relevatne informacie sem s nimi, pokial je to len rovina teoretickych dohadov tak si ich vari radsej nechaj pre svoju internu potrebu a nesir zbytocne paniku
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 15 Júl 2010, 10:11

Tiez si myslim, ze je zbytocne robit paniku, a o to viac ked to nemas podlozene faktami, ze nejaka CK je vlasok pred bankrotom. Ty pises, ze CK maju problemy. Ake? To ze niekto skonci v inom hoteli ako ma, alebo ti meska lietadlo niekolko hodin je v dnesnej dobe beznou vecou... A co sa tyka toho zavadzania, tak je pravda, ze cestovky sa v zmluvnych podmeinkach sikovne vyhybaju istym zodpovednostiam. Alebo za zavadzanie mozes povazovat aj nepravdive informacie v katalogu. Moze toho byt viac... Ja nevravim, ze je to spravne, ze ta v cestovke castokrat oklamu, ale ja osobne si neviem predstavit, ze by som si kupil zajazd podla toho co je napisane v katalogu, alebo co mi povie pracovnicka CK. Prave naopak, ja popisy hotelov v poslednej dobe vobec necitam. Vsetko podstatne a pravdive sa clovek dozvie z recenzii a internetu... Ale to som trochu odbocil. A kedze je tato tema o CK Karya tak mi neda nespomenut vyhlasenie nejako predstavitela SACKA, ktore si sice nepamatam do slova, ale islo o to, ze Karya mala ako jednina CK na Slovensku nejaky ojedinely sposob uhrady...predpokladam, ze ich zahranicnej spolocnosti, ktora zbankrotovala ako prva a stiahla so sebou slovensku ako i madarsku Karyu. A ten pan ubezpecoval ludi, ze nasim ostatnym cestovkam nic podobneho nehrozi. A ked si stale myslis, ze niektore nase cestovky su na pokraji krachu tak o tom napis viac, urcite nas to zaujima a velmi radi si to precitame. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 15 Júl 2010, 10:54

Najhorsie na tom je, ze sa to stalo viac menej zo dna na den. Moja kolegyna s nimi bola zaciatkom juna a vsetko bolo OK, dostali co si zaplatili a vratili sa domov...Spravne si poznamenal, ze to co je v katalogu ani necitas.....staci citat recenzie viemekde.de :D
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Turista 15 Júl 2010, 11:25

Keby aj mal takú informáciu a zverejnil ju, tak bude vzápätí zmazaná. Už viacero kritických príspevkov na konkr. CK bolo v minulosti zmazané, resp. moderátor pohrozil (aj v tomto prípade na 1.,či 2.strane je jeho upozornenie). Na 2. strane zase chápem, že takto by si mohol s konkurenciou kde kdo účty vybavovať.
Sú však cestovky, ktoré časom musia zmiznúť z trhu vzhľadom na ich (ne)serioznosť a praktiky.
Predpokladám, že tento rok to už ostatné CK vydržia, keďže sezóna je celkom dobre vypredana, aj keď sa zdá nadmiera last Moment ponúk. Zväčš ide o niekoľko posledných miest a tie sa rýchlo rozchytajú. Naviac aj LM ceny nie sú hlboko pod nákladmi, takže ak sa v septembri "osekajô" okrajové poloprázdne posledné lety, tak viaceré Ck budú "za vodou".

Druhá vec je "podpoistenosť C Karya". 550.000 EUR pri predpokladanom a odhadovanom počte 5.-7.000 klientov (údaj z masmédií) znamená v priemere na hlavu cca 80-110 EUR/na klienta skrachovalej CK. odpocitajte z toho ešte dopravu lietadlami do vlasti, preplatenie ubytovania klientom v Turecku do odletu a na odškodnenie klientov ostava 250-300.000 EUR, takže odhadujem, že dostanú 20% zo zaplatených peňazí.
Môžu len ticho závidieť vlaňajším postihnutým klientom CK tomi Tour, ktorých bolo sice 13.500, ale každý dostal peniaze v plnej výške naspäť, keďže CK bola poistená na cca 235 mil Kč, takže tie peniaze bohate stačili na odškodnenie všetkých. Vyplácala to však poisťovňa UNION a do 3 mesiacov mali všetci klienti peniaze na svojich účtoch.

Zákon predpokladá, že si CK musí poistiť 25% plánovaných tržieb za zájazdy. Pokiaľ však uvádza poisťovni skreslené a podhodnotené údaje, tak potom to takto dopadne.
Je zvláštne, že to Allianz neodhalil, hoci sa stačilo pozrieť na počty chartrových šnúr CK Karya a vynásobiť priem.počtom klientov v lietadle (cca 150) a priem. cenou zájazdu a bola by tá čiastka niekoľko násobne vyššia a blízka k reálu.
Lenže to by potom aj poistka bola asi podstatne drahšia. Takže cestovka ušetrila a skrachovala a jej klienti dostanú ako odškodné almužnu.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod Muchotrafka 15 Júl 2010, 13:34

Za tento prispevok Ti davam palec hore a dakujem, ze si napisal hlavne to, ze sice bola poistena, ale z toho si zoberie svoje aj poistovna za chartrove lety alebo za ine vydavky, ktore mali. Co si vela ludi neuvedomuje, ze poistovna nie je charita ani armada spasy a za vsetko toto si stiahne peniaze a je nerealne, aby ludia dostali vsetko spat (pisem o tych, ktorych krach postihol na dovolenke a bolo ich treba dopravit domov). Naschval som si pozerala ine Ck, nebudem pisat ktore, ale ziadna nie je poistena na 500 tisic, ale na viacej. Aj ked nie som naivna, ze keby sa nieco stalo, tak budu vyplacat plne sumy. Jedna pani hovorila v spravach, ze dala za dovolenku s CK Karya 7000 eur, co ma sokovalo..... Osobne som dost zvedava na to, ako to nakoniec dopadne.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Sanyo 15 Júl 2010, 13:53

Urcite je to smutne, ako ti vsetci ludia dopadli. Prist o prevaznu vacsinu penazi zo zaplatenej dovolenky a neist nikam je skutocne na zaplakanie. Mnoho ludi bolo urcite sokovanych, ze padla taka velka cestovka, ja som tomu vobec nechcel verit, neslo mi to do hlavy, ze ako moze skrachovat CK, ktora uz dlhe roky funguje aj v inych krajinach, ktora lietala zo Slovenska 5krat do tyzdna!!! Proste bol to velmi velky sok :?. Jedna vec je ale ista, nemyslim si, ze v kratkej dobe Karyu plnohodnotne nahradi nejaka nova CK, pretoze taky vyber hotelov, ako aj mnozstvo letov do Antalye nemala nikdy ziadna CK a obavam sa, ze ani mat nebude :(. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod asco 16 Júl 2010, 10:46

Turista napísal:Keby aj mal takú informáciu a zverejnil ju, tak bude vzápätí zmazaná. Už viacero kritických príspevkov na konkr. CK bolo v minulosti zmazané, resp. moderátor pohrozil (aj v tomto prípade na 1.,či 2.strane je jeho upozornenie). Na 2. strane zase chápem, že takto by si mohol s konkurenciou kde kdo účty vybavovať.
Sú však cestovky, ktoré časom musia zmiznúť z trhu vzhľadom na ich (ne)serioznosť a praktiky.
Predpokladám, že tento rok to už ostatné CK vydržia, keďže sezóna je celkom dobre vypredana, aj keď sa zdá nadmiera last Moment ponúk. Zväčš ide o niekoľko posledných miest a tie sa rýchlo rozchytajú. Naviac aj LM ceny nie sú hlboko pod nákladmi, takže ak sa v septembri "osekajô" okrajové poloprázdne posledné lety, tak viaceré Ck budú "za vodou".

Druhá vec je "podpoistenosť C Karya". 550.000 EUR pri predpokladanom a odhadovanom počte 5.-7.000 klientov (údaj z masmédií) znamená v priemere na hlavu cca 80-110 EUR/na klienta skrachovalej CK. odpocitajte z toho ešte dopravu lietadlami do vlasti, preplatenie ubytovania klientom v Turecku do odletu a na odškodnenie klientov ostava 250-300.000 EUR, takže odhadujem, že dostanú 20% zo zaplatených peňazí.
Môžu len ticho závidieť vlaňajším postihnutým klientom CK tomi Tour, ktorých bolo sice 13.500, ale každý dostal peniaze v plnej výške naspäť, keďže CK bola poistená na cca 235 mil Kč, takže tie peniaze bohate stačili na odškodnenie všetkých. Vyplácala to však poisťovňa UNION a do 3 mesiacov mali všetci klienti peniaze na svojich účtoch.

Zákon predpokladá, že si CK musí poistiť 25% plánovaných tržieb za zájazdy. Pokiaľ však uvádza poisťovni skreslené a podhodnotené údaje, tak potom to takto dopadne.
Je zvláštne, že to Allianz neodhalil, hoci sa stačilo pozrieť na počty chartrových šnúr CK Karya a vynásobiť priem.počtom klientov v lietadle (cca 150) a priem. cenou zájazdu a bola by tá čiastka niekoľko násobne vyššia a blízka k reálu.
Lenže to by potom aj poistka bola asi podstatne drahšia. Takže cestovka ušetrila a skrachovala a jej klienti dostanú ako odškodné almužnu.

k teme poistenia viac i tu: http://peniaze.pravda.sk/istenie-ludi-p ... stenie_p01
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Predchádzajúca

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.