Cestovanie s nemeckými príp.rakúskymi ck

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: Cestovanie s nemeckými príp.rakúskymi ck

Odoslaťod dagi11 04 Nov 2010, 20:20

Ahoj,
dnes som zaplatila zálohu za zájazd cez Thomas Cook-(v pobočke Saturu :)) .
Ideme do Chorvátska do Supetaru na Brači-4*allinclusive komplex za cenu cca.1000€ na 10 nocí pre 2dospelých +dieťa zdarma.
Priamo v hoteli sa ešte rezervácia urobiť nedala,cez inú cestovku-áno,ale takmer 1500€ s raňajkami!
Myslím,že lepšia ponuka už asi nebude.... 8)
Štandardne stojí tento hotel cca.75-100€/osoba/noc.
dagi11
Cestovateľ

Založený: 27 Júl 2009, 23:29

Odoslaťod janik 22 Nov 2010, 14:46

Pred tym, ako sa potesite neuveritelne nizkej cene zajazdu, si pozorne prestudujte zmluvne podmienky. Jedna nemecka cestovka totiz na svojej webstranke uvadza nasledovne stornopoplatky :shock: :

do 30. dna pred nastupom na dovolenku: 55 %,
od 29. do 15. dna: 65 %,
od 14. do 7. dna: 75 %,
od 6. do 3. dna: 85 %,
od 2. dna: 95 %
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod zuzkag 22 Nov 2010, 15:25

janik - KTORA ???
zuzkag
Dovolenkár

Založený: 27 Nov 2006, 11:42

Odoslaťod janik 22 Nov 2010, 15:43

Tu su odkazy na vseobecne cestovne podmienky, ako ich mozno najst na znamom dovolenkovom portali:

http://www.holidaycheck.de/veranstalteragb

Vyska stornopoplatkov sa u jednotlivych cestoviek vyrazne lisi. Rovnako sa vsak lisia aj ceny zajazdov, cize ak niekto cestuje na last minute, stornopoplatky ho velmi trapit nemusia a moze profitovat zo super nizkej ceny. Pri first minutoch to vsak moze byt dost dolezity udaj. :|
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 23 Nov 2010, 11:37

Tak isto je treba brat zretel aj na to, ze tie odlety mozu byt z roznych nemeckych letisk, pripadne rakuskych (nielen z Viedne) a treba priratat k cene aj cenu za dopravu, pripadne za ubytovanie v mieste odletu (ak sa neda ist tak, ze lety nadvazuju) a parkovne na letisku.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod dagi11 23 Nov 2010, 15:04

Storno zájazdu mám individuálne poistené,ideme vlastným autom-náklady na cestu mám prerátané-takže mi zostáva iba tešiť sa... :lol:
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod janik 23 Nov 2010, 17:29

To aj my vzdy uzatvarame komplexne cestovne poistenie so stornom zajazdu, ale vzdy sa najdu nejake tie vyluky. Napriklad strata zamestnania poistena je, ale ak zivnostnik pride o zakazky alebo mu neuhradia faktury, ma smolu, na to sa poistenie storna nevztahuje. Rovnako nie kazde poistenie kryje chronicke choroby, zvacsa sa vztahuju len na urazy alebo akutne ochorenia, vyzadujuce pobyt v nemocnici. atd.
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Odoslaťod dagi11 23 Nov 2010, 20:14

Samozrejme,treba si vybrať poistenie storna s najkomplexnejším krytím,nepoisťujeme si ho v balíku -liečebné náklady máme poistené celoročne individuálne.
Myslím,že sa v tom trochu vyznám,pár rokov už s poistením všeobecne pracujem... :wink:
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 24 Nov 2010, 08:07

Dagi, samozrejme, ak to mas vsetko osetrene je to OK. Ale vela ludi pozabudne pri vyhodnej cene na to, ze tam su aj ine naklady, ktore nepocitaju a potom su prekvapeni, ze ved vlastne ta dovolenka s rakuskou alebo nemeckou cestovkou nevychadza az tak lacno a po priratani vsetkych nakladov to vlastne vyjde na rovnako, ako CK, ktora ponuka odlety zo SR.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod dagi11 24 Nov 2010, 09:11

Ahoj,máš pravdu-hlavne pri leteckých zájazdoch,kým sa dostaneš ku konečnej cene-pekne sa to navýši.
Ale aj v slovemských cestovkách to býva podobné.Dosť ma asi pred 2 rokmi pobavila ponuka vo výklade jednej CK-týždeň pri mori za 1800sk!
Samozrejme v máji,bez dopravy a stravy a ako osoba v 6-lôžkovom apartmáne.Oni v podstate neklamali,pri splnení všetkých podmienok je superlacná dovolenka na svete... :mrgreen:
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod janik 24 Nov 2010, 09:33

No to je práve jedna z hlavných výhod rezervácie dovolenky cez rakúsku ck, že človek hneď vidí konečnú cenu, bez toho, aby bral do ruky kalkulačku a rozmýšľal, čo ešte k tomu treba pripočítať. Nehovoriac o informácii o odletových časoch už pri objednávaní a kvalite izieb (vopred viem, či budem mať izbu s výhľadom na more alebo Sparzimmer miniatúrnych rozmerov s výhľadom na parkovisko). A čo sa týka cesty na letisko, či sa človek zo stredného Slovenska trepe do Bratislavy alebo do Viedne, mu už môže byť jedno. :|
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Odoslaťod dagi11 24 Nov 2010, 11:16

Tak,tak-a ešte čo sa týka izieb-máme objednané izby s príplatkom 15€/osoba-Komfort-vyššie poschodie,priamy výhľad na more.Po týždni už tieto izby neboli v ponuke,budú asi vypredané a to bola iba polovica novembra.Myslím,že nákup na FM má svoje výhody.
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 24 Nov 2010, 12:39

Ja som mala na mysli skor poplatky ineho charakteru, ktore suvisia s dovolenkou (nie priamo veci ako je letiskovy poplatok, rozne typy doplatkov a podobne, ktore patria k zajazdu, ktory sa kupuje). Trebars doprava na letisko (do Viedne to nie je az take zle, ale su aj ine mesta, napr. Insbruck alebo v Nemecku sa bezne lieta z Berlina), parkovanie na letisku, niekedy nie je v cene transfer z hotela alebo do hotela z letiska, sluzby delegata, poistenie, viza a pod. Bohuzial, na toto ludia zabudaju, samozrejme, nie vsetci, ale najdu sa aj taki, ktori si kupia "lacnu dovolenku v nemeckej CK" a neskor zistia, ze ups, dalsie naklady su 200 eur.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod tommi_d 28 Nov 2010, 09:23

S rakúskymi, resp. nemeckými cestovkami cestujeme s manželkou od roku 2000. Spravili sme jednu výnimku v roku 2005 a šli sme s našou bombovou najlepšiou cestovkou Hydrotour a veľmi sme ľutovali a zapovedali sa, že našou už nie.
Ako najväčšiu výhodu vidím to, že nazavádzajú s cenami a deklarovaná cena je konečná vrátane všetkých poplatkov.
Druhú výhodu vidím v tom, že viem čas odletu (pri slovenských klient pomaly nevie s akou spoločnosťou poletí).
Odlety z Viedne mi neprekážajú, je mi jedno či pôjdem 100 alebo 150 km a parkovanie na Schwechate je lacnejšie ako v Bratislave.
Ako ďaľšie plusy tu už spomenuté, doprava lepšou leteckou spoločnosťou, pohodlnejšie transfery, subjektívne lepšie jednanie v hoteloch pri klientoch zahraničných CK.
Zájazdy kupujeme cez Ecomm, Flatour a minulý rok prvý krát cez Airstop - pozitívna skúsenosť. :)
tommi_d
Cestovateľ

Založený: 21 Mar 2007, 14:19

Odoslaťod Muchotrafka 29 Nov 2010, 15:36

Podla mna je dobre u tychto zahranicnych CK aj to, ze si mozes vybrat typ izby o aku mas zaujem a zaplatit si to, co Ti najviacej vyhovuje. Ved vsetci vieme, ze tu si mozes zaplatit aj tristokrat izbu s priplatkom a aj tak ta tam okaslu. Lebo vzdy je na vyber viacero typov izieb a proste kazdy si moze vybrat, ci chce najlacnejsiu sparzimmer alebo apartman, junior suite, vyhlad na more a tak. Jasne, ze toto vsetko je platene, ale kazdy ma pravo vyberu a dalsia vec je ta, ze je nepomerne viacej terminov ako u nas, ze si mozes vybrat taky, ktory ti najviac pasuje, a nie, ze sa musis prisposobit CK, lebo ona robi ten hotel iba na desat dni v tomto a tomto termine.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.