Cestovanie s nemeckými príp.rakúskymi ck

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: Cestovanie s nemeckými príp.rakúskymi ck

Odoslaťod dagi11 01 Dec 2010, 23:21

Ahoj,
no keby 10 dní-ale na 90% na 7 dní a sobota-sobota.... :(
Toto sme neriešili,keď sme ešte chodili autobusom a v podstate sme nemali na výber.
Ale zasa to malo také čaro "účastníkov zájazdu",na ktoré radi nostalgicky spomíname. :)
dagi11
Cestovateľ

Založený: 27 Júl 2009, 23:29

Odoslaťod Muchotrafka 02 Dec 2010, 16:50

A prave pre toto vela ludi cestuje radsej s rakuskou alebo nemeckou CK, lebo vie, ze jednoducho si moze vybrat termin, ktory mu vyhovuje a nie ten, ktory ma kupeny kazda slovenska CK, lebo taka ci onaka, vsetky maju rovnake terminy zajazdov, aby vobec 10 CK naplnilo jedno lietadlo. Takze je vlastne jedno, ze ktorou CK zo Slovenska pojdes, lebo vsetky maju kupene miesta v tom istom lietadle. Nelubi sa ti, tvoj problem, vsak ano, co je klasicke riesenie tu na Slovensku. Ze nie tebe sa prisposobia, ale musis sa im ty. Nehovorim teraz o poznavackach, ale o klasickych letnych dovolenkach.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod dagi11 10 Dec 2010, 10:29

Ahojte,
nedalo mi a porovnala som ponuku slovenských a zahraničných CK na letnú dovolenku v Chorvátsku.
Termín bol 7-dňový-prelom júl/august-30.07-4.08
Porovnala som pár "notoricky" známych hotelov a vyšla mi úspora od 90€ až do 280€(!) na osobu a pobyt.
Takže dovolenka pre dvojicu s úsporou od 180€-560€.Kto nie je viazaný na autobusovú dopravu,tak pri takejto úspore má minimálne cestu gratis + nejaké vreckové.
Myslím,že to stojí za trochu námahy a hľadania... :D
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod sonulka 10 Dec 2010, 14:46

Ahoj dagi, ktoré hotely si porovnávala a cez aké zahraničné cestovky? Môžeš mi poslať aj ss.Vďaka!
sonulka
Nováčik

Založený: 17 Jan 2009, 20:26

Odoslaťod dagi11 09 Jan 2011, 19:25

Ahojte,teraz som pozerala TV noviny na Markíze a v príspevku o letných dovolenkách tam vychvaľovali až 18% zľavy First minute slovenských cestoviek.Jeden pán(nepostrehla som meno) tam dokonca tvrdil,že sú väčšie ako cez zahraničné cestovky,ktoré majú citujem"maximálne 3 až 5% zľavy"!
Pekné zavádzanie,minimálne Terra má zľavy až do výšky 20%.
Prihrievanie polievočky v prime time. :twisted:
dagi11
Cestovateľ

Odoslaťod Muchotrafka 10 Jan 2011, 08:09

No aka skoda, ze som ten prispevok nevidela, kuknem na webe. Momentalne co viem, tak Firo ma 20 % zlavu a Tiptravel/Koala/Tatratour maju 25 % zlavu. Dokedy presne neviem. A ze 3-5 % pri zahranicnych cestovkach, ze ROOOFL. Potom, ako zdrazeli slovenske CK v tomto roku, tak aj najzarytejsi cestovatelia s nimi to prehodnotia.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod anna21 10 Jan 2011, 10:07

Videla som ten príspevok, lenže ten pánko zabudol povedať, že zľavy rakúskych a nemeckých cestoviek sú z celej sumy (napr. TUI, Gulet) a zľavy našich cestoviek sú len zo sumy na ubytovanie a stravu. Nepočítajú do toho letenku, palivový príplatok letišné poplatky a ešte všetky tie ďašie hovadiny, čo nie sú v základnej sume. Takže nie je pravda, že to vyjde na 5%, niekedy je to určite viac ako ponúkajú naše cestovky, za oveľa kvalitnejšie služby tak cestovné ako aj ubytovacie.
anna21
Cestovateľ

Založený: 30 Jan 2007, 09:34

Odoslaťod janik 10 Jan 2011, 12:01

zaujimava reportaz. hlavne ked my sme dostali na dovolenku zakupenu cez rakusku cestovku zaciatkom decembra 40% zlavu. :D
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod Turista 11 Jan 2011, 08:41

Nie je ani tak podstatna výška zľavy, ale cena z ktorej sa počíta.
Takže ak má niekto v katalógu nadsadené ceny, tak aj s 50% zľavou sa nemôže rovnať katalógovej cene rakúskych CK, čo zvlášť vynikne pri cene za 4-člennú rodinu (s 2 deťmi) na lôetecky zájazd.

Česť niektorým slovenským výnimkám, ktore uvádzajú celú cenu a aj zľavy z nej počítaju (Turancar)
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod anna21 14 Jan 2011, 08:57

Ďalšie výhody cestovania s rakúskymi cestovkami sú: môžem si vybrať leteckú spoločnosť, môžem si vybrať deň odchodu, môžem si vybrať dĺžku dovolenky- počet dní aký len chcem, viem, že keď si zaplatím za výhľad na more tak ho aj dostanem, dokonca som si mohla zvoliť aj poschodie a budovu, v ktorej chcem izbu a vo všetkom mi vyhoveli. Časy letov sa vo väčsine nemenia, stalo sa mi len raz, že mi oznámili, že let sa posúva o 20 min. Zdá sa mi, že sú to samé výhody.
anna21
Cestovateľ

Odoslaťod sakal 18 Jan 2011, 19:12

ahojte nedalo mi nezapojit sa. zapojim sa teda tiez nikdy som nesla este cez vieden az teraz sme si zajednali dovolenku do turecka ideme traja s mamou a museli sme hladat pre mamu zvlast izby cize JI strasne palky zato pytaju slvenske cestovky napr cena 800e plus 500e doplatok za JI odpadla som potom mi kamarat poradil co robi v ck ze nech viskusame nemecku cestovku vyplatilo sa ideme 3 osoby na 12 dni 5hviez.hotel ultra allinclusive za 2300e a samozrejme mama ma zvlast izbu viete kolo by nas to vyslo cez slovensku cestovku napr kartago 2990e myslim si ze je to sakra rozdiel nemci su fakt ovela lacnejsi maju velke zlavy naozaj sa oplati frst moment sice sa nacakame kym pride den D ale vela usetrime ideme cez cestouku 1 2 fly po nemecky je to vlastne tui.takze priklanam sa k nazoru ze ozaj cez nemcou sa da dost usetrit.anka ano mas pravdu mozes si vybrat den aky chces lietaju stale. :shock: nestacila som sa divid ake skutocnosti mi kamarat z cestovky poskytol :D
sakal
Cestovateľ

Založený: 08 Jan 2011, 10:56

Odoslaťod anna21 19 Jan 2011, 11:17

Chodievam do Turecka vždy koncom mája a začiatkom júna, aj tento rok odchádzame 27. mája a vraciame sa 10. júna. Ešte nikdy som nezažila zimu. Mne teploty do 30 stupňov vyhovujú. V noci sa dá spať aj bez klimatizácie, čo je v mojom prípade vyhovujúce. Minulý rok sme boli trošku neskôr, v druhej polovici júna sme odlietali. Je pravda, že počasie v celej Európe bolo v tom období dosť chladné a prejavilo sa to aj tam. Boli sme v Colakli a teplota sa v tom období pohybovala okolo 27 stupňov. Ale more bolo teplé, občas boli dosť veľké vlny, ktoré sa rozlievali po pláži a len večer bolo trošku chladnejšie. Ale ten chlad bol asi taký, že namiesto topu na tenkých ramienkach som si obliekla tričko alebo som si na top obliekala blúzu s krátkycm rukávom. Tak bolo prvý týždeň a koncom júna už teploty prekračovali tridsiatku a spať bez klímy bolo nemožné, lebo večer zostávalo dosť teplo. Takže tento rok som sa zase rozhodla pre skorší temín. Idem do Lary a dúfam, že opäť prídem spokojná a oddýchnutá. Želám všetkým pohodovú dovolenku.
anna21
Cestovateľ

Odoslaťod Sis 19 Jan 2011, 17:26

Ako sa dá nakontaktovať na rakúsku alebo nemeckú cestovnú kanceláriu? Sú sprostredkovatelské agentúry na Slovensku ( a ak ano ktoré ) alebo si pobyty kupujete priamo v Rakúsku?
Obrázok používateľa
Sis
Cestovateľ

Založený: 20 Feb 2009, 08:54

Odoslaťod sakal 19 Jan 2011, 19:44

ahoj sis mozem ti poradit odkoho mam zajazd zakupeny ja na namesti hraniciarov je cestovka victory reisen od nich mozes ist aj ces rakusakou ma aj slovenske aj rakuske katalogy, zajazdy precujem tam naozaj ochotny clovek ktory ti poradi vo vsetkom vidno ze ho to bavi povies ake chces podmienky a vsetko ti najde podla tvojich predstav okrem toho najds taketo cestovky aj v auparku je tusim tui som videla alebo cez travel.sk zajazdy.sk a travel sidli ako je plus 7 budova tak ako je svabinskeho ale ak ti mzem poradit tak radsej na na to namestie hraniciarov.overenena spokojnost :lol: samozrejme da sa aj cen net urcite ale stym skusenost nemam idem cez nich prvy krat a takto som to riesila ako som ti pisala drzim palce.este ma napadlo ze aj cestovky juko a bubo robia lety cez vieden
sakal
Cestovateľ

Založený: 08 Jan 2011, 10:56

Odoslaťod dagi11 20 Jan 2011, 07:47

pre Sis_
http://www.settour.sk
Pohodlne si zadáš údaje,termín,miesto pobytu a máš kompletnú ponuku.Telefonicky preveríš,zarezervuješ-zmluvu pošlú mailom,vytlačíš,podpíšeš,oscanuješ,pošleš+doklad o úhrade a je to.
Odskúšané-absolútna spokojnosť. :D
dagi11
Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.