Cestovky nás často klamú.

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: Cestovky nás často klamú.

Odoslaťod Sanyo 11 Mar 2010, 21:46

Takze sa jedna skor o ochotu a informovanost zamestnancov CK, diky za info. Nevedel som ze madarske cestovky nemaju problem oznamit casy odletov svojim klientov... Je to smutne, ale u nas akoby sa to vazne povazovalo za nejake tajomstvo :(. Jedini, kto z nasich CK uvazdza casy odletov su Karya a Firo Tour, u ostatnych CK som to nespozoroval. No velakrat sa mi stalo, ze po telefonate do cestovky mi v januri nevedeli pracovnici povedat letecku spolocnost a o case odletu nevraviac :lol:, a raz to pred par rokmi som sa dozvedel ze budem letiet so skrachovanymi slovenskymi aeroliniami :lol:. Takze tak :wink:. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod Turista 15 Mar 2010, 14:21

Môžem len potvrdiť predcahdzajúcich prispievateľov. Čo som robil tento rok ponuky klientom na odlety z Ba a z VIE na Tureckú riviéru a na Zakynthos, tak ten isty zajazd s odletom z VIE na 4 clennu (2dosp.+2deti) rodinu vychadzal o 200 až 600 EUR lacnejšie. Naviac klienti hneď vedia, kedy presne letia a môžu sa podľa toho vopred zariadiť a rakúske, či nemecké CK majú zväčša lepsšie položené (i vybavené) izby ako naše. To už nehovorím o kmoforte pri výpočte výslednej ceny, ktoré neobsahujú veľké množstvo pov.príplatkov.
U zájazdu do Španielska pre 2 osoby rovnaky zájazd s rakúskou a slovenskou CK je rozdiell cca 200 EUR.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod cathrine 15 Mar 2010, 16:18

Hmm, a sa čudujú, že ľudia nepodporujú slovenskú ekonomiku, ale chodia za nákupmi do zahraničia...
cathrine
Nováčik

Založený: 08 Mar 2010, 07:32

Odoslaťod Muchotrafka 16 Mar 2010, 13:21

Ako ano, maju lepsie izby, ale za tie izby sa plati, tak isto zaplatis viac aj ked chces denne lety, nie v nocnych hodinach. Detailne som si prezrela ponuku CK Neckermann a je tam na vyber, nielen, ci chces lacnejsiu alebo drahsiu izbu, ale aj cas odletu. Lepsie izby su drahsie ako tie skaredsie alebo s horsou polohou. Ale obavam sa toho, ze nase CK ak by pristupili k tomu, ze odstupnuju cenovo jednotlive druhy izieb, tak zas to dopadne tak, ze si ludia kupia najlacnejsie, lebo dovolenky su drahe. Kto chce priplati.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod lastovička 16 Mar 2010, 18:03

Uf... som rada, že niekdo napísal aj to prečo majú nemci, rakušania lepšie izby- je to o priplatení.
Biznis je biznis, u nás je len chybou to, že nemáš možnosť výberu, ale už aj naše cestovky ponúkajú rozne druhy izieb.
Pre mňa je nepochopitelné utajovanie odletov, :( veď keď nijako inak keby v tomto období letím do Egypta a cez internet si zistím odlety počas posledných dvoch týždňov- som si istá, že sa nič nebude meniť a na tretí týždeň letím cca v tom istom čase. Internet je užasná vec, zistiť sa dá veľmi vela aj keď pravdaže nie všetko.
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

Odoslaťod milas 16 Mar 2010, 19:32

Bohužiaľ charterové lety nezistíš a čo odletia zo Slovenska vôbec nie,lebo ešte sa na 100% nevie kto bude lietať,vraj Travel service,no dobre dajú sem 2-3 lietadlá a ked sa jedno po...re...už to je celé viete kde... :mrgreen:
milas
Dovolenkár

Založený: 08 Feb 2008, 10:20

vyber izby za priplatok

Odoslaťod janik 16 Mar 2010, 21:48

Muchotrafka napísal:Lepsie izby su drahsie ako tie skaredsie alebo s horsou polohou. Ale obavam sa toho, ze nase CK ak by pristupili k tomu, ze odstupnuju cenovo jednotlive druhy izieb, tak zas to dopadne tak, ze si ludia kupia najlacnejsie, lebo dovolenky su drahe. Kto chce priplati.

My sme si v jednej z nasich najdrahsich cestoviek zaplatili izbu "de luxe" a dostali sme taku, ktoru rakuska cestovka ponukala ako "Sparzimmer" ... a tak aj vyzerala :(
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod Muchotrafka 17 Mar 2010, 08:20

Ja si myslim, ze ak niekto povie A (Nemecke a Rakuske cestovky su lepsie, ked pridu Nemci alebo Rakusania, maju lepsie a krajsie izby), tak by mal povedat aj B (ze ich nemaju preto, ze su tych narodnosti, ale preto, lebo si to zaplatili). A oni maju ine objemy, ako slovenske CK a to nemusim ani pracovat v cestovnom ruchu, aby mi bolo jasne jak facka, ze ked niekto posle tisice dovolenkarov a niekto 50, tak kto ma asi lepsie podmienky?
Okrem toho, nie pre kazdeho je vhodne cestovanie so zahranicnou CK, ak niekto nevie jazyk, tak je odpisany a bohuzial cestovat chcu aj starsi ludia,ktori povedzme nemali moznost ucit sa jazyky, tak hovoria po slovensky a mozno ak nezabudli po rusky. A fakt rakusky delegat sa nebude ucit po slovensky len preto, ze mu nikto nerozumie. Jazykovy zdatny clovek moze ist s akoukolvek CK, ak sa dohodne s delegatom uz len preto, ze treba vediet, kam mam ist, kedy je odchod a podobne.
Ja som rozmyslala, ze tento rok by som isla s rakuskou CK alebo s nemeckou, odlet z Viedne. Kedze som z BA, tak nemam problem, aj ked ma nema kto odviest na letisko povedzme, sadnem na SAD autobus a za necelu hodinu som tam. Ale ak je niekto z vychodu, tak jemu sa neoplati ani z casoveho hladiska, lebo ak mam ist 4 hodiny do BA a potom dalsiu hodinu do Viedne, plus presuny, ak je niekto odkazany na vlaky, autobusy a MHD, tak potom strati den len tym, ze sa bude presuvat na letisko do Viedne a nasledne domov. A to sa potom ta dovolenka paradne predrazi.
Bohuzial sa stava prave to, ze tu clovek zaplati za nieco, co nakoniec nedostane, rozne "de luxe" a ine izby, ktore v CK naslubuju (ved je treba provizie :) a potom sa s niekym tazko dohadovat v hoteli, ze ja mam zaplatenu izbu s vyhladom na more (pricom sa moze jedna o vyhlad z boku alebo z okna na WC).
Ja sa neviem fundovane vyjadrit, ze ci nejaka CK klame alebo nie, ja som doteraz vzdy aj so slovenskom CK dostala to, co som zaplatila, resp. vedela som, kam idem a co mozem ocakavat.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Turista 17 Mar 2010, 10:15

Asi bude najlepsie uveist nejaky rukolapny príkald:

Spanielsko h. Playabonita**** s AI v juli pre 2 dosp. osoby cez Neckermann z Viedne:
Datum Leistung Anzahl Einzelpreis Gesamtpreis
07.07.2010- Mittelstrecke Arrangement 32660717
21.07.2010 Thomas Cook Austria AG, Ungargasse 59-61, 1030 Wien
Malaga

07.07.2010 Vienna - Malaga
09:10 - 12:20, VIE - AGP, HG 2714

Flughafenzuschlag 2 15.00 30.00

21.07.2010 Malaga - Vienna
13:15 - 16:20, AGP - VIE, HG 2715

07.07.2010- Hotel Playabonita, Malaga
21.07.2010 Bad, Dusche, WC, Klimaanlage lt.Katalog, Balkon, Meerblick
Alles inklusive
Basispreis Unterbringung 2 1'573.00 3'146.00
Superplus-Frühbucherrabatt 2 -261.00 -522.00

Totalpreis EUR 2'654.00

To iste s odletom z Viedne od slovenskej CK od 2.-16.7. (vratane transferu do/z VIE:
2.842,30

Ceny su vratane vsetkych poplatkov a zliav (bez cest.poistenia)

Este vacsi rozdiel je u 4 clennej rodiny s 2 detmi:
Zakynthos h. Louis Zante Beach***** s AI od 10.8.-20.8.
z Viedne:
Name(n) Preis Alter / Geburtsdatum
1 Herr NTBAA 1'351.00 EUR
2 Frau NTBAB 1'351.00 EUR
3 Kind NTBAC 719.00 EUR 003
4 Kind NTBAD 369.00 EUR 014

Datum Leistung Anzahl Einzelpreis Gesamtpreis
10.08.2010- Pauschalreise Arrangement
20.08.2010 1-2-Fly, Karl-Wiechert-Allee 66, 30625 Hannover
ZAKYNTHOS

10.08.2010 WIEN - ZAKYNTHOS
AUSTRIAN AIRLINES, ECONOMY
05:30 - 08:45, VIE - ZTH, OS 9015

20.08.2010 ZAKYNTHOS - WIEN
AUSTRIAN AIRLINES, ECONOMY
17:05 - 18:15, ZTH - VIE, OS 9142

HINFLUGZUSCHLAG EUR 20.- PRO PERSON 4 20.00 80.00

10.08.2010- LOUIS ZANTE BEACH, LAGANAS
20.08.2010 Fam./MS Bad o.DU/WC Blk.o.Terr
ALL-INCL.
NTBAA, NTBAB 2 1'331.00 2'662.00
NTBAC 1 699.00 699.00
NTBAD 1 349.00 349.00
FRUEHBUCHER-PREIS
Totalpreis EUR 3'790.00
Podľa let.časov su tam klienti plných 11 dní

Zakynthos h. Louis Zante Beach***** s AI od 10.8.-20.8.
z BA so slovenskou CK a bez konkr.let.casov, t.j. koľko plných dní???
vyýslená cena: 4.525 EUR

Takýchto príkladov mám podstatne viac, ale nechcem zahlcovať forum.
Ale ako ilustrácia môjho tvrdenia hádam postačuje. Klienta určite nezaujíma aké objemy CK kontrahujú, ale pomer medzi cenou a kvalitou, ktorú odbrží od slovenskej a zahraničnej CK. Na dohovorenie s delegatom stačí základ z nemčiny, resp. angličtiny.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

potreba cudzich jazykov

Odoslaťod janik 17 Mar 2010, 12:24

Muchotrafka napísal:Okrem toho, nie pre kazdeho je vhodne cestovanie so zahranicnou CK, ak niekto nevie jazyk, tak je odpisany a bohuzial cestovat chcu aj starsi ludia,ktori povedzme nemali moznost ucit sa jazyky, tak hovoria po slovensky a mozno ak nezabudli po rusky.

Suhlasim, ale rustinu by som nezatracovala. V Egypte ci Turecku sme sa mohli s nemcinou strcit. Za to rusky hovoril plynule takmer kazdy z personalu. A s recepciou clovek komunikuje podstatne castejsie ako s delegatom (aspon ja urcite).
JANIK
Obrázok používateľa
janik
Mega Cestovateľ

Založený: 28 Jún 2007, 12:39

Odoslaťod Sanyo 17 Mar 2010, 12:28

Po predchadzajucom prispevku od Turistu mi neda nenapisat tiez jedno porovnanie, no tentokrat Turecko.

5hv. hotel Kervansaray Lara- vas z Viedne na 2 tyzdne vyjde v podobnom termine lacnejsie ako z Bratislavy na 1 tyzden!

Vieden-odlet 25.6-2 tyzdne
Bratislava- odlety 13.6, 20.6, ci 27.6 - vsetky tieto tyzdnove pobyty su cenovo takmer totozne s 2 tyzdnovym odletom z Viedne

Takze asi tak :wink:. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod lastovička 17 Mar 2010, 18:43

Muchotrafka napísala veľa pravdivého a pravdu majú aj ostatní cestovatelia, tu asi všetci vieme, že sa oplatí využiť služby zahraničných cestoviek a sú výhodnejšie, ale nie všetci ich budú využívať aj keď to sem napíšete sto krát......
A ja za seba- posledné roky aj keď to nie je ešte v poriadku, viem si vybrať a viem poradiť v destináciach, ktoré mám osobne prejdené aj u našich cestoviek...a viem, ktoré cestovky už nie....
lastovička
Mega Cestovateľ

Odoslaťod torinka 16 Jún 2010, 13:33

Vzhladom na to, ze som vyuzila sluzby slovenskych a aj rakuskych CK, mozem povedat, ze nase slovenske vo velkej miere zaostavaju. Niekedy ide o malickosti, ale je to citit. Staci sa opytat na letiskove poplatky, ktore su omnoho vyssie pri lete z BA ako z Viedne. Dokonca aj medzi jednotlivymi cestovkami na SK su rozdiely.

Ale vratim sa k aktualnej skusenosti s cestovkou Karya Tour. Nedavno sme sa vratili z dovolenky v Turecku, kde sme sa presvedcili v com su sluzby slovenskej cestovky ine od zahranicnej. Po prilete do Antalye nam oznamili, ze mame iny hotel (sice 5*, ale z roku 1993 a my sme mali objednanu 5* z roku 2007). Bez akehokolvek vysvetlenia, bol hotel pre 35 ludi zmeneny (vraj vecer pred nasim odletom). Pokial by sme to vedeli, tak radsej ani neodletime. Problem bol na svete, kedze sme so zmenou nesuhlasili (boli sme 2 rodiny s dvomi malymi detmi do 2 rokov). Delegat ci uz slovensky alebo turecky neboli schopni zabezpecit akukolvek primeranu nahradu a uz vonkoncom ziadnu kompenzaciu. Nakoniec nas zaviezli do spominaneho hotela, ktory zodpovedal veku a ponukli nam apartmanove domceky, ktore boli v rovnakom stave ako hotel. Az po komunikacii s manazerkou hotela a nasledne dalsim manazerom z dalsieho hotela doslo k zamene za zodpovedajuci novsi hotel. Cestovka opat nic nevyriesila a boli sme odkazani sami na seba. Prevolali sme cely "majland". Komunikacia s cestovkou bola hrozna "vraj co este chceme!?" Hotel vsak nevyhovoval nasim poziadavkam, pretoze nebol urceny pre male deti. Stale sme sa dozadovali naplnenia zmluvy. Po roznym peripetiach sme sa stahovali do objednaneho hotela, kde sme mali mat vsetko zabezpecene a opat nic nebolo vybavene. Vsetkych (4 dospeli + 2 deti) nas umiestnili do jednej rodinnej izby s tym, ze na druhy den sa budeme opat stahovat do zodpovedajucich dvoch 2-lozkovych izieb. Konecne sa to podarilo a stahovanim sme stravili spolu 3 dni. Nastastie to dobre dopadlo, ale urcite nie zasluhou cestovky. Informovali sme sa, ci sa zmena hotelov opat opakovala a samozrejme ano. Dokonca aj pocas nasho pobytu. Ale vacsinou bol problem, ze klientov neubytovali hned, pretoze nemali rezervaciu z cestovky, cize opat riesil problem jednotlivy hotel. Po prilete sme samozrejme spisovali reklamaciu a ich reakcia "delegati to absolutne nezvladli". Problem nebol v delegatoch, ktori maju obmedzene moznosti (dokonca nam nemohli ani telefonovat), ale v neschopnosti cestovky vyriesit problem. Mozem povedat, ze zahranicne cestovky (urcite nie vsetky) by to riesili neporovnatelne lepsie, s kompenzaciou a v prospech klientov. Cestovnu kancelariu KARYA TOUR urcite nepovazujem za serioznu a nabuduce urcite vyuzijem rakusku CK.
torinka
Nováčik

Založený: 16 Jún 2010, 12:27

Odoslaťod lastovička 16 Jún 2010, 15:49

Velmi zaujímavý príspevok a keďže som bola minulý rok cez túto cestovku v Turecku v hoteli Mukarnas /všetko v poriadku a boli sme veľmi spokojní/ musím povedať, že som čakala na prvé hodnotenia tejto cestovky tento rok, lebo som dostala informácie, že je v problémoch a niektoré agentúry sa boja jej produkty ponúkať klientom. :(
Škoda, vyzerá to tak, že Karya je riziková...
lastovička
Mega Cestovateľ

Odoslaťod O-Tours SK 28 Okt 2010, 12:59

Asi by skôr bolo na čase prijať zákon o cenách, podobne ako v ˇČR, ktorý bude ukladať všetkým CK povinnosť zobrazovať a uvádzať výslednú cenu zájazdu (ako je to bežné aj u rakúskych CK) vrátane všetkých poplatkov. V tomto naše CK majú asi väčšie nedostatky (v zavádzaní a mystifikovaní klientov), ako v slovičkarení v Záručných podmienkach, ktoré väčšina dovolenkárov aj tak nečíta, resp. číta, keď už je neskoro -po ich podpise.[/quote]

Plne súhlasím s Turistom. Som zástupcom jediného touroperátora na Slovensku - cestovnej kancelárie OTTAR Tours (O-Tours) Slovensko, pôsobíme ako organizačná zložka zahraničnej osoby na slovenskom trhu cestovného ruchu, teda naša "matka" je v Českej republike. Môžem ako občan SR i ako predstaviteľ touropertora potvrdiť, že ceny našej ponuky pobytov sú konečné, teda sú presne v zmysle zákona prijatého v Českej republike, a obsahujú všetky poplatky potrebné k pobytu. Teda náš klient keď vidí na našom webe cenu pobytu, táto obsahuje už všetky náležitosti a nič viac nedopláca. Viete, pred tým ako sa človek stane predstaviteľom napr. touroperatora je bežný klient, takže tiež mám svoje skúsenosti s ponukami CK na Slovensku ako i s ich "reklamami cien od....", preto ma oslovila ponuka práve tejto CK OTTAR Tours s.r.o. Praha prijať miesto slovenského zástupcu našej CK. Dopyt slovenských klientov po ponukách OTTAR Tour Praha je teraz o niečo menej komplikovaný a dostupný práve na Slovensku, a to s odletmi z Bratislavy. Takže treba poopraviť tvrdenie, že našim vstupom na slovenský trh cestovného ruchu, nie všetky CK na Slovensku často klamú...
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Založený: 21 Júl 2010, 11:02

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.