letecké spoločnosti

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Odoslaťod martina TN 12 Máj 2008, 09:28

:shock: :shock: :shock: :evil: odkial vies??? kde si to mozem precitat? dik
martina TN
Nováčik

Založený: 13 Jan 2008, 00:43

Odoslaťod Turista 12 Máj 2008, 12:51

Ku dnešnému dňu oznamili viaceré CK zvýšenie palivových poplatkov od 12.,resp. 15.5. v čiastke od 800 do 900 Sk/os.
Niektore alikvotne navysuju svoje "servisne poplatky", ktore uz zahrnovali v urcitej vyske aj palivové poplatky.
Oznamenie už prišlo od CK:Kartágo, Take Off, Čedok, Firo, Turancar,Azur reizen, Fifo a Medina.
Dá sa očakávať, že podobný krok urobia aj ďalšie CK.
Zväčša oznámenie obsahuje klauzulu, že sa to týka len novorezervovaných a objednaných zájazdov.
Barel ropy už stojí 120 USD, takže bola to len otazka času, kedy sa to prejaví aj v cenách.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod maross 12 Máj 2008, 19:17

martina TN napísal::shock: :shock: :shock: :evil: odkial vies??? kde si to mozem precitat? dik

----------------------------------------
čau.
Túto info som našiel na stránke, Kartago medzi novými správami na pravej strane stranky, potom som si ju overil na infolinke, kde som dostal info, že do Egypta by to malo byť cca 380,- na osobu, ako zvýšené servisné poplatky a dnes telefonicky v sídle CK, že sa to týka len tých čo nemajú zaplatený celý zájazd...
Toľko moje poznatky.
čau
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Odoslaťod martina TN 13 Máj 2008, 09:39

diki moc - aj ja som si to potom nasla na Kartagu...ja chcem doplatit nas zajazd tento piatok :lol: dufam, ze to stihnem skor nez ohlasia zdrazovanie aj v mojej cestovke :roll:
martina TN
Nováčik

Odoslaťod maruska24 14 Máj 2008, 05:33

martina TN napísal:diki moc - aj ja som si to potom nasla na Kartagu...ja chcem doplatit nas zajazd tento piatok :lol: dufam, ze to stihnem skor nez ohlasia zdrazovanie aj v mojej cestovke :roll:

myslím že takýto vývoj sa dal očakávať, nakoľko benzín a nafta enormne cenovo stúpa. palivový príplatok za dovolenku sa dá prežiť, ale ak sa to premietne do cestovného ktoré sa využíva každý deň :(

na toto zvyšovanie zareagovala každá cestovka, teda ani nie cestovka ale letecká a dopravná spoločnosť a cestovke neostávalo nič iné len to oznámiť klientom.
maruska24
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Nov 2006, 19:55

zvysenie paliv. poplatku

Odoslaťod martina TN 14 Máj 2008, 07:11

my sme mali stastie - nasa cestovka nas kontaktovala, ze ak uhradime zvysnu polovicu zajazdu do tohto piatku, tam nam zvysenie paliv. poplatkov nebudu uctovat ... alebo to tak urobili viacere cestovky? ... mozno hej, kazdopadne to potesi :lol:
martina TN
Nováčik

Re: zvysenie paliv. poplatku

Odoslaťod Muchotrafka 14 Máj 2008, 07:54

Moze mi niekto poradit? Mam zaplatenu polovicku zajazdu na Kos, odlet koncom augusta. Druhu polovicku ceny by som mala zaplatit zaciatkom jula. Mam fakturu na sumu, ktora bola aktualna v decembri 2007, ked som zajazd kupovala. CK mi posle novu alebo ma vyzvu telefonicky, mejlom, alebo ako budem vediet, o kolko sa zajazd zvysil a kolko mam doplatit? Ja nemam teraz zrovna cas (a buduci tyzden budem odcestovana) na to, aby som lietala do cestovky a vypytovala sa. Ked nedostanem novu cenu do jula, mam zaplatit tu staru?
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Re: zvysenie paliv. poplatku

Odoslaťod kmarta 14 Máj 2008, 12:01

martina TN napísal:my sme mali stastie - nasa cestovka nas kontaktovala, ze ak uhradime zvysnu polovicu zajazdu do tohto piatku, tam nam zvysenie paliv. poplatkov nebudu uctovat ... alebo to tak urobili viacere cestovky? ... mozno hej, kazdopadne to potesi :lol:

A cez akú Ck cestujete?
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Odoslaťod martina TN 14 Máj 2008, 12:10

Tip Travel, odlet 14.8. (mali sme 1/2 zajazdu uz zaplatenu)
martina TN
Nováčik

Odoslaťod Turista 14 Máj 2008, 12:25

Zatial CK TipTravel, Tatratour, Koala a Seneca (maju 1 spoločného majiteľa) neavizovali zvýšenie palivového poplatku svojim partnerom. Rovnako aj kosicka CK Orostours. Určite však všetky CK, ktoré organizuju let zájzady nejakým spôsobom budú výšku poplatkov meniť smerom hore.
Ostatni velki touroperatori už tak urobili.
Na zajtra zvolavajú cestovky (SACKA) tlačovú konferenciu, kde budu práve zvýšenie paliv. poplatkov zdôvodňovať.

Bohužiaľ cena ropy narastla od min roku zo 70 USD na dnešných 124 USD za barel. V skutočnosti navýšenie predstavuje až sumu cca 1.300-1700,-SK/sedačku v lietadle. Istú časť kompenzujú aj cestovky vďaka zosilnenemu kurzu sl. koruny.

Je to nepríjemý fakt, ale nedá sa s tým nič robiť.
Turista
Mega Cestovateľ

Odoslaťod NELINKA 14 Máj 2008, 12:49

A nemáte náhodou informácie, či aj Fischer zvyšuje palivový príplatok ?
Obrázok používateľa
NELINKA
Dovolenkár

Založený: 22 Jan 2007, 07:25

Odoslaťod sanaya 15 Máj 2008, 05:34

postupne budu vsetky ck dvihat palivove priplatky , teda skoro vsetky ich uz aj navysili . dnes ma byt zasadnutie touroperatorov , kde sa ma rozhodnut ci sa budu priplatky navysovat aj klientom ktori maju uz uhradenu polovicu zajazdu a nemaju este doplateny zvysok o nejaku ciastku. Zatial vsetky ck pisu ze sa to tyka len klientov ktori si zakupia zajazd od 12.5 ... po dnesku budeme mudrejsi , navysenie priplatku je u vacsiny ck rovnake .
sanaya
Nováčik

Založený: 19 Aug 2006, 13:37

Odoslaťod Turista 15 Máj 2008, 08:52

CK Fischer je česká CK a nemá tento rok žiadne odlety zo SLovenska, takže sa jej aktualne problémy netykajú, keďže česke CK zvyšovali pal. príplatky už pre niekoľkými mesiacmi.
Napr. na Kanárske ostrovy majú len paliv. príplatok v čaistke 2.040,-SK/os + 2.810,-Sk ostatné poplatky a poistenie.
Turista
Mega Cestovateľ

Upresnenie pre Sanyu

Odoslaťod Turista 15 Máj 2008, 08:57

Nie je celkom pravda, že sa navýšenie paliv. príplatku týka len nových klientov, ktorí si zájazd zakúpili po 12.5.
Min. 2 CK (Hydrotour a Aeolus) avizovali paliv. príplatky aj pre klientov, ktorí si už zájazd zakúpili a zaplatili len zalohu. Väčšina CK, však tieto nebude účtovať klientom, ktorí si už zájazd zakúpili, alebo aspoň zálohovali.
Dnes nie je stretnutie touroperatorov, ale tlačová koferencia SACKA, kde budú o tejto téme informovať masmédiá.
Turista
Mega Cestovateľ

Re: Upresnenie pre Sanyu

Odoslaťod kmarta 15 Máj 2008, 09:09

[mne ale napríklad aeolus nedal nič vedieť a ja som 2. polovicu doplatila dnes cez banku. Tu pobočka nie je a ja som objednávala cez internet.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.