Hydrotour dovolenka

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Hydrotour dovolenka

Odoslaťod Julius Buchta 04 Sep 2014, 07:16

Tri krát som išiel s touto cestovnou kanceláriou na dovolenku. Dvakrát z BA a teraz naposledy z KE a naposledy z Hydrotour. Urobili nám z 8 dňovej dovolenky 6 dňovú. Bohužiaľ na základe ich všeobecných pravidiel majú na to právo, ale podľa mňa v dnešnej dobe plnej konkurencie a zlepšovania prístupu k zákazníkovi by sa tak správať nemali. Zákazníci letiaci z BA sa určite nesťažovali, lebo destinácia bola super a oni mali na dovolenku skoro 8 dní. Samozrejme na úkor zákazníkov z KE. Napísal som aj sťažnosť, ale samozrejme odpoveď síce prišla ale nevyriešila nič. Akurát som sa dozvedel, že som išiel na LM (za 1600EUR) tak čo ešte chcem a že môj kritický postoj „ich mrzí“. No už nič, stratili dobrého zákazníka a aj jeho známych nakoľko po poslednej skúsenosti som s nimi skončil a práve odpovedi ktorej sa mi dostalo na moju sťažnosť ich nedoporučujem už ani z BA.
Let ako do New Yorku - 5 hodín o jednom rožku a samozrejme za všetko môže poskytovateľ charterových letov - Travel service. Hydrotour za nič nemôže...
Julius Buchta
Nováčik

Založený: 04 Sep 2014, 07:10

Re: Hydrotour dovolenka

Odoslaťod jaja1 08 Sep 2014, 15:05

Z KE sú vždy "zlé" odletové časy a podobne je na tom Sliač. (Neviem, kam ste leteli, či s prestupom, ak ste leteli 5 hodín.) Keďže viem o tom, a chcem mať nestratený deň či 2 dovolenky, tak lietam z BA. Odlet ráno o 00,05 a návrat večer o 19,30. ( tento rok to ale nevyšlo a leteli sme domov z Hurgady o 6,00 ráno - tj o 1,45 v noci budíček...)Je to jedno, s akou cestovkou letíš, charter je väčšinou aj tak zmes rôznych cestoviek. Niektorým ľuďom vyhovuje, že nemusia skoro vstávať, presúvať sa na letisko a nevyspatých ich nevyhodia o 5,00 ráno v hoteli, kde ich aj tak ubytujú o 14,00. Ak letíš z KE a si z východu, tak tomu sa vyhneš. Neprídeš síce totálne vyčerpaný a súci do postele po 24 hodinovke, ale deň je za tebou.
Ja budem radšej nevyspatá ráno o 5,00 na pláži - tak cestujem už večer na letisko do BA, aby som bola o 22,00 na letisku a o polnoci odletela. Veď to každý vie, že je to tak - a už dlhé roky! Z BA je to fajn, podobne ako odlety z Prahy oproti Brnu či Ostrave. Naše cestovky majú v zmluve, že prvý a posledný deň je na presun, takže s tým aj tak nič nenarobíš. Zbytočne sa rozčuľovať. Treba cestovať z Viedne, čo si zaplatíš aj dostaneš. Zbytočne budeš nadávať na slovenské CK, všetky sú na tom rovnako, takže nabudúce sa to to isté môže stať s inou cestovkou. Ja cestujem "kadejako" s CK aj bez nej, viem, čo môžem za svoje peniaze čakať, porovnám ceny u nás a v rakúskych CK, ak je porovnateľná, beriem od nich, ak nie, tak idem so slovenskou ( a koľkokrát je práveže o dosť lacnejšia slovenská ako rakúska - viď Egypt), a v tom prípade idem aj s tým rizikom, že poletím ráno, ale možno aj skoro ráno späť, alebo to výjde a budem mať normálne časy odletu aj príletu.
jaja1
Cestovateľ

Založený: 17 Jan 2007, 08:07

Odoslaťod colaloca 30 Sep 2014, 20:39

@jaja1

Velice rozumné vysvětlení. celkem by se z toho tady dala udělat i rozumná publikace v nějaké tiskárně.
Tak aby z toho mělo víc lidí užitek. Něco jako almanach jak cestovat.
Prílohy
travel_almanac_No_1_Motto_1.jpg
colaloca
Nováčik

Založený: 08 Sep 2014, 11:08

Odoslaťod Turista 01 Okt 2014, 09:18

Problém letových časov u slovenských CK spočíva v tom, že stojánka lietadiel slov. let. spoločností je v Bratislave, kvôli podstatne vyššej frekvencii odletov z BA, než z ostatných miest v SR.
Takže vždy je ako prvý odlet z BA do destinacie. Tam naberie dovolenkarov (napr. do Košíc, či Sliaču) a leti s nim späť (do Košíc, či SLiaču). Tu naberie nových dovolenkárov a letí s nim späť do destinácie, kde zase naberie bratislavčanov a letí s nimi do BA.
Ide o lety tzv. "dvojité Véčko W". Len takto sa dajú ušetriť peniaze za príp. prelet prazdneho lietadla z BA do Košíc, či SLiaču, resp aj možnošť medzipristátia výrazne predražuje odlety z letísk mimo BA. V opačnom prípade, by let z letiska mimo BA stal vaicej ako let priamo z BA, keďže by sa museli do neho rozrátať aj nákaldy za pristavenie lietadla mimo BA, čo by asi ťažko niekto priplácal. Podobná situácia je aj v Česku s odletmi z Prahy. Tam tiež brňáci, či ostraváci nie sú spokojní s let. časmi, že sú kratšie v destinácii podobne ako košičania, či stredoslováci.

Toto sa do určitej miery dá eliminovať len v prípade letov so zahr. let.spoločnosťami priamo z cieľovej krajiny.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod colaloca 11 Okt 2014, 08:47

jo tak jako řešení by se tedy mohly ukázat pravidelné linky. Slyšela jsem, že AB bude startovat z Košic. Tak pak by to tedy mohlo být lepší co se spojení týče. No bude to platit jenom pro linky vybrané. :wink:
colaloca
Nováčik

Založený: 08 Sep 2014, 11:08

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.