Fotografovanie pod vodou

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

Odoslaťod Jedi99 18 Jún 2008, 23:24

nini napísal:ahoj marek

no ja mam CANON IXUS 860 IS

ale skor preferujem kupit si ten jednorazovy... pozerala som si tvoje foto už davnejsie a fakt nieco nadherne a mozno aj to bol dovod opäť sa vrátiť do egypta... bola som tam asi pred piatimi rokmi.

ahoj, ospravedlnujem sa za super neskoru odpoved :(

toto som nasiel, obal sa wola Canon WP-DC17, je do hlbky 40m

http://www.bristolcameras.co.uk/p-canon ... 860-is.htm

http://www.devoncamera.co.uk/index.cfm/ ... xus_860_is

chystas sa tento rok do egytpa ?

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Re: Fotografovanie pod vodou

Odoslaťod majso7 01 Júl 2011, 22:35

Ahojte, potrebujem vodotesne puzdro na Samsung PL210 http://www.samsung.com/sk/consumer/camc ... prd_detail .

Ak by sa dalo chcem poprosit o vyber zo stranky www.epotapanie.sk .

DAkujem ;)
majso7
Dovolenkár

Založený: 19 Jan 2011, 14:50

Odoslaťod Jedi99 03 Júl 2011, 13:23

majso7 napísal:Ahojte, potrebujem vodotesne puzdro na Samsung PL210 http://www.samsung.com/sk/consumer/camc ... prd_detail .

Ak by sa dalo chcem poprosit o vyber zo stranky http://www.epotapanie.sk .

DAkujem ;)

Ahoj majso,

tak na tej stranke toho moc nemaju, a ak tak su to plastove vrecka vodotesne, mal som raz podobne a nedopadlo to dobre, aj ked to bolo od inej firmy (ewamarine).

lepsie su pevne puzdra, ale su aj drahsie, moze sa stat a casto sa stava ze je to puzdro drahsie ako fotak.

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod majso7 04 Júl 2011, 12:11

Cau Marek,

no asi nebudem investovat az tolko do puzdra, preto b som asi vyskusal ten vodotesny obal, no neviem ktory mi bude pasovat na fotak, uz som im pisal aj na mail, aj na forum,a nikto nic... tak neviem... a tu v KE nepoznas niekde shop s takymito vecami? najlepsie by bolo asi ist tam, a vyskusat...

dakujem :)
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod Jedi99 05 Júl 2011, 00:47

majso7 napísal:Cau Marek,

no asi nebudem investovat az tolko do puzdra, preto b som asi vyskusal ten vodotesny obal, no neviem ktory mi bude pasovat na fotak, uz som im pisal aj na mail, aj na forum,a nikto nic... tak neviem... a tu v KE nepoznas niekde shop s takymito vecami? najlepsie by bolo asi ist tam, a vyskusat...

dakujem :)

uff v KE netusim, ja mam teraz PANASONIC DMC-TZ5 a k tomu obal
http://www.imop.sk/katalog/action/produ ... 6882.xhtml a teraz pozeram ze stoji 245eur s dph

mal som kedysi Olympus wz8080, a k tomu obal original od Olympusu, ale to bolo velke a vo vode dost nemotorne, kedze tam bolo vela vzduchu, a trebalo zatazovat aby Ti to neslo stale k hladine :)

tento maly je sikovnejsi, a v pohode fotime, ano chcel by som aj na Nikon D80 alebo na nejaky novy Nikon, ale tam su ceny tiez drahsie ako fotak :) aj ked kvalita by stupla, ina optika, ina ostrost, proste :) ked raz budem velky :)

cau
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 05 Júl 2011, 00:50

take som nasiel, ze vraj za 21eur hmm do 10m,

ale ruku by som do ohna za to nedal hmm

http://www.megafoto.sk/DiCAPac/wp-110

vies, v sladkej vode eventualne vysusis a mozno rozbehas fotak, v slanej ak potom dobre nevyplachnes v sladkej vode, tak Ti vo vnutri vsetko zkoroduje, a mozes vyhodit, uz sa mi stalo :)
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod majso7 06 Júl 2011, 08:02

diky Marek, prave nieco take som hladal...

no mas pravdu, je to riadny risk, no vyskusam to niekolkokrat aby sa nic s fotakom nestalo... ale fakt s nim pojdem len tesne pod hladinu, nebudem zbytocne riskovat :)) btw. kam ides tento rok? :)
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod Jedi99 06 Júl 2011, 20:43

majso7 napísal:diky Marek, prave nieco take som hladal...

no mas pravdu, je to riadny risk, no vyskusam to niekolkokrat aby sa nic s fotakom nestalo... ale fakt s nim pojdem len tesne pod hladinu, nebudem zbytocne riskovat :)) btw. kam ides tento rok? :)

drzim palce, zase Tvoj fotak nieje taky drahy takze mozno prezijes ak by sa nieco stalo :) ale dufam ze bude vsetko v pohode !!!

tak uz sme boli :) na KRETE :) ale vies no cervene more to nieje, plaze a voda super len pre mna ako fanusika snorchlovania absolutne nic :) a potapat nebolo cas :) kedze sme boli prvy krat s malym drobcom sami :)

to je asi tak ze v chorvatsku pri snorchovani som videl asi 4-5 druhov ryb :) s toho 4 boli bielej farby :)
tak na krete orientacne 5-6 druhov ryb s toho asi 4 farebne :)
tak je jasne ze potom egypt s niekolkymi desiatkami druhov ryb je niekde inde :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod majso7 08 Júl 2011, 09:10

dufam ze fotak prezije, a ked nie, kupi sa novy :))

a Kreta je pekna, teraz tam boli znami, plaze aj vsetko ostatne super, len to more ze nebolo az take teple, a strasne velke vlny boli... tak neviem ci aj ty si tam mal taky pocit z mora ;)

Ja idem do Imperial Shams Abu Soma, tak uvidim co tam bude, ze vraj tam chodi kazdy den nejaka velka korytnacka, tak dufam ze nepoje vsetky rybky :D
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod Jedi99 09 Júl 2011, 09:59

majso7 napísal:dufam ze fotak prezije, a ked nie, kupi sa novy :))

a Kreta je pekna, teraz tam boli znami, plaze aj vsetko ostatne super, len to more ze nebolo az take teple, a strasne velke vlny boli... tak neviem ci aj ty si tam mal taky pocit z mora ;)

Ja idem do Imperial Shams Abu Soma, tak uvidim co tam bude, ze vraj tam chodi kazdy den nejaka velka korytnacka, tak dufam ze nepoje vsetky rybky :D

neboj ona si na Teba pocka :) a bude Teba okusovat cely pobyt :D :D

na Krete bolo more uplne v pohode a teplota tak isto fakt prijemne.... 2/3 pobytu pokojne, potom boli vlny :)
ale aj tie sme si kvalitne vychutnali :) uz dlho som sa nenapil tolko slanej vody z hadzania sa do vln :))))

ten "Imperial Shams Abu Soma" vyzera zaujimavo, aj ked budes mat trosku dalej k hlbsej vode a utesom, aspon podla fotiek to tak vyzera, ale tak budes mat caste prechadzky po mole :)
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod majso7 15 Feb 2012, 11:10

No, tak v Imperiali bolo uzasne... Kedze nie kazdy z partie je plavec, tak to bolo perfektne miesto na clapkanie :D a bolo tam aj par koralov,takze mam uzasny zazitok,ajked viem ze niekde v Sharme je to asi uplne o niecom inom:) Tento rok dam asi Chorvatsko alebo Bulharsko kvoli tym atentatom v Egypte :(
majso7
Dovolenkár

Odoslaťod Jedi99 29 Jún 2015, 08:06

tak tu som teda riadne dlho nebol :)

zije to tu ?
bol niekto teraz v Egypte ? :)
konecne chcem ist v Sharme do "Faraana Reef Resort "

lebo chcem cely tyzden snorchlovat presne tu :

Obrázok
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod odovolenke.sk 24 Okt 2015, 13:14

Egypt je asi najlepšia ku Slovensku najbližšia destinácia na fotografovanie podmorského života. Chorvátsko vďaka čistému moru sa tiež dá, ale Egypt môžem len odporúčať.
Obrázok používateľa
odovolenke.sk
Nováčik

Založený: 11 Jan 2014, 19:22

Odoslaťod lesnam 19 Nov 2015, 12:27

Ak chcete fotiť pod vodou odporúčam nepsoliehať sa na vodeodolnosť uvádzanú výrobcami telefónov alebo fotoaparátov. Slaná alebo chlórovaná voda rozožiera tesnenia a konektory. čiže najlepšie kúpiť asi za 15-20€ vodotesné puzdro a telefón nepríde do kontaktu s vodou vôbec. Ďalšia vec, utopený telefón nechcú reklamovať aj keď udávajú zvýšenú odolnosť voči vode...
lesnam
Nováčik

Založený: 15 Nov 2015, 22:19

Predchádzajúca

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.